[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
Nem mondanám, hogy idevág , de egy kis érdekesség a BALRAD-ról:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yfzoLUtKspg
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
Nem mondanám, hogy idevág , de egy kis érdekesség a BALRAD-ról:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yfzoLUtKspg

Mit is mondott az amerikai zsoldos ?
Ezek az oroszok őrültek !!!
Nesze neked nyugat...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 327
26 522
113
Tipp: Véleményem szerint a BMD-2 harcjárműveken azok a hosszú "hordágyak" a sárban elakadt járművek tovább haladásához szükséges lánctalp alátétek lehetnek.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 534
113
<blockquote rel="ms07"><blockquote rel="Python"><blockquote rel="szegcsab">Valahol luhanskban (ez elég biztató) :

https://pbs.twimg.com/media/B9bxvfHIAAE4fOZ.jpg:large

B9bxvfHIAAE4fOZ.jpg:large
</blockquote>

Ezek légidesszant valamik? Az a nagy hosszukás becsomagolt valami mi rajtuk?
</blockquote>
Erre nehéz lesz ràfogni, hogy raktárban találták vagy az ukiktól zsákmányolták :))
Én maradtam volna bevált régebbi APC-éknél, van belóle elég és azt mindig lehet "találni". Lehet hogy Oo mostmár a látszatra sem ad?</blockquote>

141 darab volt az ukránoknak. Ilyen gépeket vesztettek el legelsőnek, a wiki szerint.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
"Visszatérés a Debalcevo-i csatából" :
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sSkVxv74oW0
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
<blockquote rel="szegcsab">Valahol luhanskban (ez elég biztató) :

https://pbs.twimg.com/media/B9bxvfHIAAE4fOZ.jpg:large

B9bxvfHIAAE4fOZ.jpg:large
</blockquote>

2014. márciusa , a határ közelében:

https://www.youtube.com/watch?v=GEbAVMKCOv0&feature=player_detailpage
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
Tipp: Véleményem szerint a BMD-2 harcjárműveken azok a hosszú "hordágyak" a sárban elakadt járművek tovább haladásához szükséges lánctalp alátétek lehetnek.

Az én elméletem a következő : elég sokat keresgéltem, de nem találok más magyarázatot, csak hogy a dobozszerű valamiben van a deszantolásnál lánctalp alá szerelt légpárna. A "batyu"-szerűség a hátsó/felső részen pedig az ernyő-sokaságot rejti . A batyu a képen nem egészen olyan, mint a többi képen, ahol egyszerűen egy kötözöttsonkához hasonlít.
Ha viszont ezzel a felszereléssel, Luhanszkban látjuk a BMD-ket, akkor :
"A":
1. Azoroszok vannak ott és éppen deszantolni készülnek
Debalcevóban, Mariupolban, vagy Kijev környékén
2. Azoroszok elfelejtették agresszió/invázió/lerohanás során (előtt,
alatt,után) az egységcsomagot leszedni
3. Azoroszok nem tudják mit csinálnak

"B":
1. Milícia BMD-k, ami baromságnak tűnik a felszerelés miatt
2. Milícia BMD-k és a milícia többre képes, mint gondolnánk

Végső konklúzió: A kép szerintem nem ott készült.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XqGS7RA8v8I
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TwizQfIiBuQ
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 233
113
<blockquote rel="Python"><blockquote rel="szegcsab">Valahol luhanskban (ez elég biztató) :

https://pbs.twimg.com/media/B9bxvfHIAAE4fOZ.jpg:large

B9bxvfHIAAE4fOZ.jpg:large
</blockquote>

2014. márciusa , a határ közelében:

https://www.youtube.com/watch?v=GEbAVMKCOv0&feature=player_detailpage
</blockquote>


Na emberek , megoldódott a BMD rejtély !
A kép nem Luhanszkban készült (sajnos ???), hanem Oroszországban , Tulában !
Persze már megint dezinf. volt, csakhogy mehessen az Amcsi fegyver azukránoknak...

Вот даже определили где https://www.google.de/maps/pla...
Фотографировали с дома 87, вид с юга на север. В кадре дома дальний 81, справа 85, слева напротив парковка и гаражи

https://www.google.de/maps/place/Tula,+Oblast+Tula,+Russland/@54.226903,37.6141486,687m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x41343f84ed31c1fd:0xa3a7e25d4ca39145?hl=de

http://1tulatv.ru/news/2015/02/09/25304-v-tulskoy-oblasti-startovali-polkovye-komandno-shtabnye-ucheniya.html
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
nem értem én ezt az ukrán vezetést (dehogy is nem), ....lassan kiderülnek a kis turpisságaik (szerintem már most is csak krokodilkönnyeket hullajtanak értük a nyugatiak vezetői, legszívesebben azt mondanák Poro-nak, hogy: "ülj le hülyegyerek, 1-es")
De ha majd fordul a politikai széljárás, akkor mi lesz? Kiprovokálják az amerikai fegyverszállítást (amit az amerikai okos tanácsadók akarnak a legjobban) és vele együtt egy nagyon gyors 17.századot, amit egy igazi orosz felfegyverzés miatt kapnak majd a szakiktól,..mert nem fogják megvárni Moszkvában , hogy rendesen felkészüljenek belőlük.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 759
113
Tanulság:Minden uki hírt, képet, állítást egyszerűen mint hazugságot kell kezelni. Jó lenne, ha azonban az itt feltett képeknél a forrás is említésre kerülne, mert gyakran még azt sem lehet tudni, melyik felet mutatja a kép.
Akkor mindenki a maga helyén tudja kezelni az információkat.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
nem értem én ezt az ukrán vezetést (dehogy is nem), ....lassan kiderülnek a kis turpisságaik (szerintem már most is csak krokodilkönnyeket hullajtanak értük a nyugatiak vezetői, legszívesebben azt mondanák Poro-nak, hogy: "ülj le hülyegyerek, 1-es")
De ha majd fordul a politikai széljárás, akkor mi lesz? Kiprovokálják az amerikai fegyverszállítást (amit az amerikai okos tanácsadók akarnak a legjobban) és vele együtt egy nagyon gyors 17.századot, amit egy igazi orosz felfegyverzés miatt kapnak majd a szakiktól,..mert nem fogják megvárni Moszkvában , hogy rendesen felkészüljenek belőlük.

Dehogyis. A nyugatiak folyamatosan erőltetik a saját baromságaikat, gyakorlatilag az egész média velük van tele - mármint amit a CIA-ukrán kormány összehord.
Ma reggel is a magyar rádió (pártatlan közszolgálat rulez !) brutális mariupoli orosz támadásról beszélt, és emiatt a brüsszeli tudósító is bejelentkezett - mert hát Brüsszelben tudják a legjobban, mi történik Donbasszban és rendesen "rávilágítottak" az agresszív, terjeszkedő orosz külpolitikai irányra.
Az egyszerű polgár pedig nem veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen a dolgoknak, kivéve pár ezer kollégát, akiknek messziről bűzlik ez az egész ukrajnai sztori, főleg amerikai interpretálásban ... De a lényeg az, a fősodrú média, csak és kizárólag EGYOLDALÚAN tájékoztat, a "nem hívők" hangja teljesen el van nyomva. Folyamatosan lövik le a leleplező oldalakat a face-n, a youtube-on, az írott sajtóban ilyen dolgok nem is szerepelhetnek.
Valcman a nyugatiak embere, soha nem is fogják elismerni, hogy hibázott, ő egy báb egy kiszolgáló hasznos hülye, sőt ukrán szempontból egy hazaáruló. De ezt az ukránoknak maguknak kell felismerni.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
A legfurább ebben a háborúban az, hogy elvileg az Ukránoknak "légifölényük" van, de az Ukránok a légifölényt eddig semmilyen kézzelfogható haszonra nem tudták átváltani. Ami nehéztechnikát kilöttek, azokat is főleg a tüzérség semmisítette meg. A lakóházak bombázása meg alapvetően rossz taktika volt.
Persze, jó pár Ukrán helikoptert és egyéb harci gépet leszedtek a szakadárok, de akkor is:
- Az Ukránoknak több száz harci gépük volt (legalábbis papíron, de a Porosenkót mutogató parádékon is mindig mutatják a felújított gépeiket).
- A szakadároknak szinte csak kis magasságú légvédelmük van (csöves, MANPAD, esetleg OSA-k, egy BUK ???). Ezek nagy részét magasságban kikerülhetnék a bombázók.
- Ha a szakadároknak van rádiótechnikai eszközük, akkor az valószínűleg nem a legmodernebb, azokat elég könnyen lehetne zavarni. Ha a szakadár légvédelem az adatokat Orosz területről kapja, akkor azt meg előbb utóbb bizonyítani lehetne.
Kicsit olyan ez a háború, mint Vietnám. Hiába a légifölény, meg a hadianyag, az asszimetrikus gerilla harcmodor lassan, de biztosan megnyeri az anyagháborút.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 850
113
Bekovetkezett amitol tegnap tartottam...
Az <b>Azov támadást indított</b> délen Novoazovszk bevételére, már 3 telepulést elfoglaltak-Sirokino,Pavlopol,Kominternovo-heves harcok folynak. Állítolag orosz harci gépek repultek az Azovosok feje felett , de nem támadtak.(ijesztgettek)
Néhány napja kezdték a csapatok osszevonását , ill. érkezett erosítés Mariopolhoz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 715
113
nem értem én ezt az ukrán vezetést (dehogy is nem), ....lassan kiderülnek a kis turpisságaik (szerintem már most is csak krokodilkönnyeket hullajtanak értük a nyugatiak vezetői, legszívesebben azt mondanák Poro-nak, hogy: "ülj le hülyegyerek, 1-es")
De ha majd fordul a politikai széljárás, akkor mi lesz? Kiprovokálják az amerikai fegyverszállítást (amit az amerikai okos tanácsadók akarnak a legjobban) és vele együtt egy nagyon gyors 17.századot, amit egy igazi orosz felfegyverzés miatt kapnak majd a szakiktól,..mert nem fogják megvárni Moszkvában , hogy rendesen felkészüljenek belőlük.

Amikor az oroszok lekapcsolták a Krímet az Ukránokról, tk. be is lehetett volna fejezni az egész konfliktust, mert ez volt az USA célja. De mivel szuperhatalom, rázni kell a bunkósbotot. Ha komoly ellentétek feszülnének a színfalak mögött IS, akkor nem nőtt volna az amerikai-orosz kereskedelmi forgalom 2013hoz képest.
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
<blockquote rel="guzo">nem értem én ezt az ukrán vezetést (dehogy is nem), ....lassan kiderülnek a kis turpisságaik (szerintem már most is csak krokodilkönnyeket hullajtanak értük a nyugatiak vezetői, legszívesebben azt mondanák Poro-nak, hogy: "ülj le hülyegyerek, 1-es")
De ha majd fordul a politikai széljárás, akkor mi lesz? Kiprovokálják az amerikai fegyverszállítást (amit az amerikai okos tanácsadók akarnak a legjobban) és vele együtt egy nagyon gyors 17.századot, amit egy igazi orosz felfegyverzés miatt kapnak majd a szakiktól,..mert nem fogják megvárni Moszkvában , hogy rendesen felkészüljenek belőlük.

Dehogyis. A nyugatiak folyamatosan erőltetik a saját baromságaikat, gyakorlatilag az egész média velük van tele - mármint amit a CIA-ukrán kormány összehord.
Ma reggel is a magyar rádió (pártatlan közszolgálat rulez !) brutális mariupoli orosz támadásról beszélt, és emiatt a brüsszeli tudósító is bejelentkezett - mert hát Brüsszelben tudják a legjobban, mi történik Donbasszban és rendesen "rávilágítottak" az agresszív, terjeszkedő orosz külpolitikai irányra.
Az egyszerű polgár pedig nem veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen a dolgoknak, kivéve pár ezer kollégát, akiknek messziről bűzlik ez az egész ukrajnai sztori, főleg amerikai interpretálásban ... De a lényeg az, a fősodrú média, csak és kizárólag EGYOLDALÚAN tájékoztat, a "nem hívők" hangja teljesen el van nyomva. Folyamatosan lövik le a leleplező oldalakat a face-n, a youtube-on, az írott sajtóban ilyen dolgok nem is szerepelhetnek.
Valcman a nyugatiak embere, soha nem is fogják elismerni, hogy hibázott, ő egy báb egy kiszolgáló hasznos hülye, sőt ukrán szempontból egy hazaáruló. De ezt az ukránoknak maguknak kell felismerni.</blockquote>


Hát azért szerintem kiolvasható a váltás......valamit várnak Putyintól, mert ha nem .....
1: persze viszik tovább a nyugati kormányok és médiák az eredeti vonalat.Azaz Mariupol fáj és emberrtelen, de Donyeck lövetése nem. Ergo továbbra is egyoldalú médiával zsarolják Putyint és a közvéleményt.
2: Ugyanakkor repedezik a story fala, mivel egyre több ellentétes hang is hallatszódni kezd.
3: ...ezért is kezdték el hintáztatni, hogy..."ha és amennyiben áttörés lesz Minszkben, akkor..."?!!
4: nekem ez azt mutatja, hogy valahogy változik a felállás
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 619
113
Újabb rendőrcsapat indult Kárpátaljáról a Kelet-ukrajnai mészárszékre

"2014.02.09-én reggel Ungváron újabb rendőrcsapatot indítottak útnak a terrorellenes műveleti övezetbe. Ők cserélik le az ott tartózkodó társaikat.
Szerhij Saranics ezredes, a kárpátaljai rendőrség megbízott parancsnoka sok sikert kívánt a csapatnak, kérte őket, hogy tegyenek meg minden tőlük telhetőt, s térjenek haza épségben.

A csapatot Iván atya áldotta meg, aki nemrég érkezett haza Debalcevéből, ahol katonai lelkészi szolgálatot teljesített, s ahol lövést kapott a golyóálló mellényébe.

“Az ellenséget ott kell megállítani, mert ha ide beteszi a lábát, akkor már késő lesz…” – mondta.

Ezt követően a rendőrségi zenekar kíséretében indult el a kárpátaljai csapat Kelet-Ukrajnába."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ujabb-rendorcsapat-indult-karpataljarol-kelet-ukrajnai-meszarszekre