[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">13+ órás tárgyalások után véget értek a normandiai négyek tárgyalásai Minszkben helyi ido szerint kb.9-kor. A hírek szerint 12-13 pontos dokumentum lesz aláírva . Reggel megérkezett Plotnyickij és Zaharcsenko is Minszkbe.

Kérdés, hogy ez a tűzszünet tartós lesz vagy 1-2 hónap múlva megint minden kezdődik elölről.</blockquote>

Az csak és kizárólag az ukránoktól fugg. Nem ismerek egyetlen ukrán politikust, se aki békét akarna..... A háború mindenkinek jó : az oligarcháknak , zsoldosoknak, politikusoknak csak az egyszeru ukrán embereknek nem.</blockquote>

Balradon most reggel azt írták, hogy megakadtak a tárgyalások és mégsem minden ok. Tudom - tudom fenntartásokkal kell kezelni azt az oldalt, de attól lehet, hogy igaz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">13+ órás tárgyalások után véget értek a normandiai négyek tárgyalásai Minszkben helyi ido szerint kb.9-kor. A hírek szerint 12-13 pontos dokumentum lesz aláírva . Reggel megérkezett Plotnyickij és Zaharcsenko is Minszkbe.

Kérdés, hogy ez a tűzszünet tartós lesz vagy 1-2 hónap múlva megint minden kezdődik elölről.</blockquote>

Az csak és kizárólag az ukránoktól fugg. Nem ismerek egyetlen ukrán politikust, se aki békét akarna..... A háború mindenkinek jó : az oligarcháknak , zsoldosoknak, politikusoknak csak az egyszeru ukrán embereknek nem.</blockquote>

Balradon most reggel azt írták, hogy megakadtak a tárgyalások és mégsem minden ok. Tudom - tudom fenntartásokkal kell kezelni azt az oldalt, de attól lehet, hogy igaz.
</blockquote>

Csak Putyinék fejezték be , a kontakt csoport, delegációk folytatják...
Február 14-tol lenne tuzszunet a kiszivárgott hírek szerint, persze a tuzszunet betartásához békefenntarto erokre lenne szukség vagy belorusz vagy orosz (szerintem)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A mi ovink is ott van a környéken, sőt pénteken "munkalátogatásra" megy a kijevi zsírdisznóhoz. A külügyünk pedig szaporán magyarázza, hogy azt kérjük a juntától, hogy a behívott magyarok számaránya ne haladja meg az országon belül elfoglalt helyüket. Nem azt követeljük, <b>egyáltalán</b> ne sorozzanak magyarokat, mert ez nem a mi ügyünk, nem a mi háborúnk, áááá, dehogy.
Nyilván hajbókolás lesz ennél a görénynél, aki amerikai támogatással a háta mögött eléggé nagy arc lesz, hiszen a gázvezetékkel zsarolni tud minket és fél Kelet-Európát.
Ezért nem győzzük ELÉGGÉ MEGKÖSZÖNNI AZ EUSA-nak, DRÁGA SZÖVETSÉGESEINKNEK a Déli Áramlat megtorpedózását.
Felosztották az országunkat, aztán eladtak Sztálinnak, átvertek és eladósítottak, kiszipkázták a nemzeti vagyonunkat, de mi kitartunk. Hurrá.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">13+ órás tárgyalások után véget értek a normandiai négyek tárgyalásai Minszkben helyi ido szerint kb.9-kor. A hírek szerint 12-13 pontos dokumentum lesz aláírva . Reggel megérkezett Plotnyickij és Zaharcsenko is Minszkbe.

Kérdés, hogy ez a tűzszünet tartós lesz vagy 1-2 hónap múlva megint minden kezdődik elölről.</blockquote>

Az csak és kizárólag az ukránoktól fugg. Nem ismerek egyetlen ukrán politikust, se aki békét akarna..... A háború mindenkinek jó : az oligarcháknak , zsoldosoknak, politikusoknak csak az egyszeru ukrán embereknek nem.</blockquote>

Balradon most reggel azt írták, hogy megakadtak a tárgyalások és mégsem minden ok. Tudom - tudom fenntartásokkal kell kezelni azt az oldalt, de attól lehet, hogy igaz.
</blockquote>

Csak Putyinék fejezték be , a kontakt csoport, delegációk folytatják...
Február 14-tol lenne tuzszunet a kiszivárgott hírek szerint, persze a tuzszunet betartásához békefenntarto erokre lenne szukség vagy belorusz vagy orosz (szerintem)</blockquote>

Boki te tudsz oroszul. Mostani hír, hogy visszaültek a tárgyaló asztalhoz a felek és nemrég Porosenko azt nyilatkozta, hogy Oroszország feltételei elfogadhatatlanok.

http://ria.ru/world/20150212/1047243391.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Az origo is azt írja, hogy elakadtak a tárgyalások, szerintük azért, mert Putyin nem enged. De ha a többi engedne és Putyin nem, akkor is meglenne az egyesség, mert alkalmazkodnának Putyin feltételeihez. Ez viszont azt jelenti, hogya többi sem enged.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150212-putyin-nem-enged-allaspontjabol.html
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">13+ órás tárgyalások után véget értek a normandiai négyek tárgyalásai Minszkben helyi ido szerint kb.9-kor. A hírek szerint 12-13 pontos dokumentum lesz aláírva . Reggel megérkezett Plotnyickij és Zaharcsenko is Minszkbe.

Kérdés, hogy ez a tűzszünet tartós lesz vagy 1-2 hónap múlva megint minden kezdődik elölről.</blockquote>

Az csak és kizárólag az ukránoktól fugg. Nem ismerek egyetlen ukrán politikust, se aki békét akarna..... A háború mindenkinek jó : az oligarcháknak , zsoldosoknak, politikusoknak csak az egyszeru ukrán embereknek nem.</blockquote>

Balradon most reggel azt írták, hogy megakadtak a tárgyalások és mégsem minden ok. Tudom - tudom fenntartásokkal kell kezelni azt az oldalt, de attól lehet, hogy igaz.
</blockquote>

Ha lesz is tűzszünet, szerintem ideig óráig fog működni.

Egyrészt a nyugat elemi érdeke, hogy Ukrajnát behúzza a befolyási övezetébe.
(nekünk is elemi érdekünk, hogy a lebombázott infrasrtuktúra újáépítéséből részesüljünk)
Másrészt Oroszország elemi érdeke, hogy Ukrajna a saját érdekszférája leszen, eleve nekik történelmileg ez nyújt biztonság érzetet, mert mindíg az Ukrán-F.Orosz területeket használták fel arra, hogy összeszedjék magukat és fordítsák a háborúikat.
Ha Putyin nem tudja a befolyásában tartani őket, akkor jön egy újabb puccs és, újabb és újabb.

Innentől boritékolható az újabb cirkusz, aztán majd a nyugati média értetlenül áll a harcok kiújulása elött mondjuk 8 hónap mulva, a nyugati államok fegyverszünetre szólitanak fel, stb.

Ez a tűzszünet csak arra szól, hogy mind a két oldal erőt gyüjtsön.
(ha egyáltalán lesz)

Ott az igazság Boki irásában, szerintem is a kisember szívja meg egyedül, mert végső soron Obamától Putyinig mindenki magasról tesz a megölt feleségekre, lemészárot gyerekekre, elesett katonákra és családjaikra.

Csak a pénz az Úr.
Az egyetlen fegyver a pénz, amely önmagában képes háborút nyerni.

Ebben meg az USA áll nyerésre, pont ezért veszélyes, hogy a cirkuszt egy atomhatalom határában kezdték el gerjeszteni.


<i><i>Legalábbis én így látom.</i></i>
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">13+ órás tárgyalások után véget értek a normandiai négyek tárgyalásai Minszkben helyi ido szerint kb.9-kor. A hírek szerint 12-13 pontos dokumentum lesz aláírva . Reggel megérkezett Plotnyickij és Zaharcsenko is Minszkbe.

Kérdés, hogy ez a tűzszünet tartós lesz vagy 1-2 hónap múlva megint minden kezdődik elölről.</blockquote>

Az csak és kizárólag az ukránoktól fugg. Nem ismerek egyetlen ukrán politikust, se aki békét akarna..... A háború mindenkinek jó : az oligarcháknak , zsoldosoknak, politikusoknak csak az egyszeru ukrán embereknek nem.</blockquote>

Balradon most reggel azt írták, hogy megakadtak a tárgyalások és mégsem minden ok. Tudom - tudom fenntartásokkal kell kezelni azt az oldalt, de attól lehet, hogy igaz.
</blockquote>

Csak Putyinék fejezték be , a kontakt csoport, delegációk folytatják...
Február 14-tol lenne tuzszunet a kiszivárgott hírek szerint, persze a tuzszunet betartásához békefenntarto erokre lenne szukség vagy belorusz vagy orosz (szerintem)</blockquote>

Boki te tudsz oroszul. Mostani hír, hogy visszaültek a tárgyaló asztalhoz a felek és nemrég Porosenko azt nyilatkozta, hogy Oroszország feltételei elfogadhatatlanok.

http://ria.ru/world/20150212/1047243391.html</blockquote>

Nem ultek vissza - tárgyalnak továbbra is. 3 féle tárgyalás folyt-folyik
1.államfok (Putyin,Porosenko, Merkel, Hollande)
2. kulugyminiszterek
3. szakértok, kontakt csoport, delegáciok

Miért pont Putyinnak kellene engednie?
Nem Putyin indította az ukrán konfliktust.

Szerintem a probléma Kelet-Ukrajna státuszánál és UKrajna Nato tagságánál lesz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="boki">13+ órás tárgyalások után véget értek a normandiai négyek tárgyalásai Minszkben helyi ido szerint kb.9-kor. A hírek szerint 12-13 pontos dokumentum lesz aláírva . Reggel megérkezett Plotnyickij és Zaharcsenko is Minszkbe.

Kérdés, hogy ez a tűzszünet tartós lesz vagy 1-2 hónap múlva megint minden kezdődik elölről.</blockquote>

Az csak és kizárólag az ukránoktól fugg. Nem ismerek egyetlen ukrán politikust, se aki békét akarna..... A háború mindenkinek jó : az oligarcháknak , zsoldosoknak, politikusoknak csak az egyszeru ukrán embereknek nem.</blockquote>

Balradon most reggel azt írták, hogy megakadtak a tárgyalások és mégsem minden ok. Tudom - tudom fenntartásokkal kell kezelni azt az oldalt, de attól lehet, hogy igaz.
</blockquote>

Ha lesz is tűzszünet, szerintem ideig óráig fog működni.

Egyrészt a nyugat elemi érdeke, hogy Ukrajnát behúzza a befolyási övezetébe.
(nekünk is elemi érdekünk, hogy a lebombázott infrasrtuktúra újáépítéséből részesüljünk)
Másrészt Oroszország elemi érdeke, hogy Ukrajna a saját érdekszférája leszen, eleve nekik történelmileg ez nyújt biztonság érzetet, mert mindíg az Ukrán-F.Orosz területeket használták fel arra, hogy összeszedjék magukat és fordítsák a háborúikat.
Ha Putyin nem tudja a befolyásában tartani őket, akkor jön egy újabb puccs és, újabb és újabb.

Innentől boritékolható az újabb cirkusz, aztán majd a nyugati média értetlenül áll a harcok kiújulása elött mondjuk 8 hónap mulva, a nyugati államok fegyverszünetre szólitanak fel, stb.

Ez a tűzszünet csak arra szól, hogy mind a két oldal erőt gyüjtsön.
(ha egyáltalán lesz)

Ott az igazság Boki irásában, szerintem is a kisember szívja meg egyedül, mert végső soron Obamától Putyinig mindenki magasról tesz a megölt feleségekre, lemészárot gyerekekre, elesett katonákra és családjaikra.

Csak a pénz az Úr.
Az egyetlen fegyver a pénz, amely önmagában képes háborút nyerni.

Ebben meg az USA áll nyerésre, pont ezért veszélyes, hogy a cirkuszt egy atomhatalom határában kezdték el gerjeszteni.


<i><i>Legalábbis én így látom.</i></i></blockquote>

Abszolút egyet értek veled, csak a kérdés, hogy ha most nem lesz semmilyen megállapodás akkor mennyire fajulnak el a dolgok. Saját véleményem az, hogyha nem lesz most megállapodás akkor jön az USA terve, hogy fegyvert adjon az ukránoknak és akkor tényleg kész a katasztrófa (asszem akkor elkezdhetek gondolkodni, hogy mennyi élelmiszert halmozzak fel).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Mostani hír, hogy visszaültek a tárgyaló asztalhoz a felek és nemrég Porosenko azt nyilatkozta, hogy Oroszország feltételei elfogadhatatlanok.
Poro ha enged, akkor otthon elzavarják, emiatt nem engedhet, mert rámagy a vagyona és lehet ha meg is ölik. Jah és őt nem fogadja be Oroszország, mint Janukovicsot.

Szerintem a probléma Kelet-Ukrajna státuszánál és UKrajna Nato tagságánál lesz.
A NATO-tagsággal hol a gond? Sem a németek sem a franciák nem akarják Ukrajnát a NATO-ba, Putyin meg főleg nem. Poro meg tökmindegy mit akar, semmi köze az egészhez.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
Egyébként ezt az oldalt ajánlom mindenkinek, percről percre hírek:

https://twitter.com/ukraineconflict/lists/journalists-in-ukraine
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
joker
A Nato tagságról Ukrajnának kell lemondania hivatalosan -papíron.
Abban te ne bízzál, hogy a németek, franciák nemmel szavaznak. Ez nem a kozeljovo kérdése és hosszútávon nem tudjuk mi lesz....
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="szegcsab">Uglegorszk :
https://www.youtube.com/watch?v=U6RjtC2qzFI&feature=player_detailpage

Kedvenc riporterem. Emlékszem, amikor a donecki reptérről közvetített. Van egy kövérebb fickó is, az is nagyon jó :)))
Csak erteném, mit mond.</blockquote>

Ő lenne az?
hqdefault.jpg


Mert ha igen, akkor idézek magamtól:
<b><i>„Ez a riporter hatalmas figura. Mindig akciódús helyeken jelenik meg és amilyen izgalommal zihálva adja át a nézőknek a történéseket, az valami fenomenális. Ez a tag egy sakkjátszmát is úgy közvetítene mintha az élete múlna rajta :). Sorra születnek a htka-n a mémek :).”</i></b></blockquote>

Jaja, en is dicsertem mar, nekem is a kedvencem. Hatalmas figura!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Putyin visszatért a tárgyalásokra Merkel, Hollande,Porosenko-hoz és csatlakozott az EBESZ képviseloje is.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
A szakik nem hajlandók aláírni a megállapodást. Ha jól értem délután kettőig szünetelnek a tárgyalások.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
A DNR és az LNR elnoke Zaharcsenko és Plotnyickij elutasították a normandiai négyek által elfogadott dokumentum aláírását.
A tárgyalások folytatódnak....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az oroszbarát felkelők fővárosát, Donyecket nyolc hónapja ostromolja az ukrán hadsereg. Bejutottunk a frontvonal mögé, ahol bezárt boltokkal, kiürült utcákkal találkoztunk. Nem csak az derült ki, hogy él a város, ha folyamatosan hullanak a rakéták, de a Donyecki Népköztársaság sajtósa elismerte, amit Putyin is tagad: hogy az oroszoktól kapnak fegyvereket.
http://index.hu/video/2015/02/12/donyeck/
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Amíg a tárgyalások folynak , nézzünk 1-2 videjót (már nem tudom melyik volt-melyik nem ) :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=67DTTMFg_xs
https://www.youtube.com/watch?v=lMmuayGu-o0&feature=player_detailpage
https://www.youtube.com/watch?v=vp0npAPPv8w&feature=player_detailpage
https://www.youtube.com/watch?v=Cdde6_6sBuk&feature=player_detailpage
https://www.youtube.com/watch?v=dDg5qzGEEIM&feature=player_detailpage
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Porosenko számára elfogadhatatlanok Oroszország feltételei
http://www.atv.hu/kulfold/20150212-az-idegek-harca-egesz-ejjel-targyaltak-a-normandiai-negyek

Obama: Putyin egy lábbal a szovjet múltban áll
Vlagyimir Putyin a hidegháború objektívjén át tekint a problémákra - jelentette ki Barack Obama amerikai elnök a BuzzFeed News hírportálnak arra a kérdésére, hogy hogyan jellemezné Oroszország államfőjét.
http://www.atv.hu/kulfold/20150212-obama-putyin-egy-labbal-a-szovjet-multban-all

Oroszellenes szankciók: az EU vesztett, az USA nyert?
Az Európai Unió 20 milliárd eurót veszített az Oroszországgal szemben alkalmazott büntetőintézkedések miatt - mondta szerdán Vlagyimir Csizsov, az EU-hoz akkreditált orosz nagykövet a Rosszija 24 állami hírtelevíziónak.
http://www.atv.hu/kulfold/20150211-oroszellenes-szankciok-az-eu-vesztett-az-usa-nyert
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Az ukrán kormány és az IMF megállapodott egy 17,5 milliárd USD hitelben . A legfontosabb feltélek a pénz átutalásához:
Az ukrán kormánynak 4-6 szorosára kell emelni az energia árakat, el kell bocsátani 230 000 kozalkalmazottat, a nyugdíjkort 65 évre emelni.