[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
Oroszország nem akar ENSZ-békefenntartókat Ukrajnába és szerintük Poroéknak inkább a fegyverek kivonásával kellene foglalkozniuk, nem pedig ilyen ötletekkel előállni.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150219-moszkva-hallani-sem-akar-bekefenntartokrol-ukrajnaban.html
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 234
113
Volt akinek nem sikerült (amúgy utálom az élére állított videokat) :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ubnxsYu7ZnY
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 234
113
Hátrahagyott felszerelés és ellátmány :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JltLyc5KBD8
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="ms07">

A múlt heti magyar helyszíni tudósításban mondta egy donyecki parlamenti tag, hogy már mindenféle repülő ellen tudnának tevékenykedni. Vajon az Igla/Sztrela mindenre jó?

Elvileg Buk is van a légvédelmi egységeikben.
</blockquote>

A 306-os. Tényleg vele mi van? Csak a 429-est látni mostanában. Letárolták az ukránok?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 234
113
Jön az utánpótlás Debalcevéből ...

https://www.youtube.com/watch?v=jjir3sM-FpM&feature=player_detailpage
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser">Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna. </blockquote>

Mikor és hol mondott olyat előtte, hogy ki kellene vonulniuk onnan?
Lehet, hogy elengedem a fülem mellett, de az csak azért van, mert nem hallottam, láttam ilyen egyértelmű célzást.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="hausser">Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna. </blockquote>

Mikor és hol mondott olyat előtte, hogy ki kellene vonulniuk onnan?
Lehet, hogy elengedem a fülem mellett, de az csak azért van, mert nem hallottam, láttam ilyen egyértelmű célzást.</blockquote>

Ha megvan a béketárgyalások végén, hogy honnan kell kivonniuk a nehézfegyvereket, és ez azon a vonalon belül van, akkor ki kell vonulniuk onnan.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="hausser">Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna. </blockquote>

Mikor és hol mondott olyat előtte, hogy ki kellene vonulniuk onnan?
Lehet, hogy elengedem a fülem mellett, de az csak azért van, mert nem hallottam, láttam ilyen egyértelmű célzást.</blockquote>

Pl itt:

http://www.reuters.com/article/2015/02/18/us-ukraine-crisis-idUSKBN0LL0OM20150218

"Russian President Vladimir Putin told Kiev to let its soldiers surrender to pro-Russian rebels, who spurned a ceasefire in eastern Ukraine and fought their way on Tuesday into the town of Debaltseve, encircling thousands of government troops."

Aki ebből nem értette meg az vagy direkt nem akarta vagy gyengeelméjű.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
Érdekes hírek jönnek Ukrajnából. 3000-3500 ukrán halottról beszélnek a szakik a katlanban, közben Mariupol környékét lövik az ukránok szerint, a szakik szerint meg Donyecket érte tüzérségi támadás. Kezd úgy kinézni, hogy a tűzszünetnek hamarosan vége. (gondolom Putyin sem örült, hogy Minszk2 után újabb szankciókat kaptak)
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150219-mariupol-kornyeket-es-donyecket-is-ujra-lovik.html
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="hausser">Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna. </blockquote>

Mikor és hol mondott olyat előtte, hogy ki kellene vonulniuk onnan?
Lehet, hogy elengedem a fülem mellett, de az csak azért van, mert nem hallottam, láttam ilyen egyértelmű célzást.</blockquote>

Ha megvan a béketárgyalások végén, hogy honnan kell kivonniuk a nehézfegyvereket, és ez azon a vonalon belül van, akkor ki kell vonulniuk onnan.
</blockquote>

A nehézfegyverek kivonása nem a terület elhagyásával egyenlő szerintem.
+ Erre elvileg még lenne idejük ha ott lennének.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="hausser">Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna. </blockquote>

Mikor és hol mondott olyat előtte, hogy ki kellene vonulniuk onnan?
Lehet, hogy elengedem a fülem mellett, de az csak azért van, mert nem hallottam, láttam ilyen egyértelmű célzást.</blockquote>

Pl itt:

http://www.reuters.com/article/2015/02/18/us-ukraine-crisis-idUSKBN0LL0OM20150218

"Russian President Vladimir Putin told Kiev to let its soldiers surrender to pro-Russian rebels, who spurned a ceasefire in eastern Ukraine and fought their way on Tuesday into the town of Debaltseve, encircling thousands of government troops."

Aki ebből nem értette meg az vagy direkt nem akarta vagy gyengeelméjű. </blockquote>

Köszönöm a megtisztelést, de ha jól látom, ez a Bp-i kijelentése.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 855
113
hausser
Putyin Minszkben is mondta Porosenkonak, hogy az ukrán erok katlanba vannak zárva és jobb ha kivonulnak....
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Üdv mindenkinek!

Tovább esik a hrivnya árfolyama!
Mai állás:
$ 100-2.735,7992 UAH
€ 100-3.059,1828 UAH

Nagyon úgy néz ki hogy az ukrán állam gazdasági szekérének a fékje kiengedett, és az elkezdett egyre gyorsuló iramban a szakadék fele gurulni.

A katonai vereség (a katlan egyértelműen az),
Az ukrán politikai elit érdekkülönbsége és a a korrupció,
Az egyre nagyobb megélhetési gondok (280% gázáremelés stb.),
A pénz elértéktelenedése,
A Rendvédelmi szervek leépítése és az ezzel járó köztörvényes bűncselekmények növekedése,
A szélsőséges fegyveres csoportok hatáskörének kiszélesítése (beintegrálás a rendőrség kötelékébe),
A frontról visszatért katonák jelentette problémák (sebesültek, pszichológiai esetek),
Hatalmas fegyver és robbanóanyag mennyiség ellenőrizetlen mozgása már külön-külön is társadalmi robbanáshoz vezethet, így együtt szerintem csak idő kérdése.
Ha valamit kihagytam bocsi.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="hausser"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="hausser">Tűzszünet.
Kicsit nehéz úgy tűzszünetet hírdetni, hogy csak a két bigboss nem akarja.
Okos gyerek ez a Putyin, "tűzszünet", közben felszámolja a katlant mindenféle gond nélkül, mert "tűzszünet". :)
(tesz egy megjegyzést este, hogy há, há ki kellene vonulni az ukránoknak; van egy tippem, ezzel jelezte a szakiknak, hogy hajnalban éberség és várják a pulykavadászatot)
Holnaptól, de már ma estétől újra szólni fognak a fegyverek szerte szét, le merném fogdani.

Ez nagy taktikai húzás volt.

Azért nem teljesen így van. Már Minszk 2 tárgyalások vége után is mondta, illetve utalt rá, hogy onnan az ukránoknak ki kell vonulniuk. Nem értem, hogy ezt miért engedték el oly sokan a fülük mellett és miért állítják be úgy mintha erről nem beszélt volna. </blockquote>

Mikor és hol mondott olyat előtte, hogy ki kellene vonulniuk onnan?
Lehet, hogy elengedem a fülem mellett, de az csak azért van, mert nem hallottam, láttam ilyen egyértelmű célzást.</blockquote>

Pl itt:

http://www.reuters.com/article/2015/02/18/us-ukraine-crisis-idUSKBN0LL0OM20150218

"Russian President Vladimir Putin told Kiev to let its soldiers surrender to pro-Russian rebels, who spurned a ceasefire in eastern Ukraine and fought their way on Tuesday into the town of Debaltseve, encircling thousands of government troops."

Aki ebből nem értette meg az vagy direkt nem akarta vagy gyengeelméjű. </blockquote>

Köszönöm a megtisztelést, de ha jól látom, ez a Bp-i kijelentése.</blockquote>

Neked lesz igazad és én emlékeztem rosszul. Végig néztem a Minszk utáni nyilatkozatokat a neten de nem találtam róla konkrétumot amelyben ezt lenyilatkozta volna. Úgyhogy most megkövetlek és neked volt igazad! :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Érdekes hírek jönnek Ukrajnából. 3000-3500 ukrán halottról beszélnek a szakik a katlanban, közben Mariupol környékét lövik az ukránok szerint, a szakik szerint meg Donyecket érte tüzérségi támadás. Kezd úgy kinézni, hogy a tűzszünetnek hamarosan vége. (gondolom Putyin sem örült, hogy Minszk2 után újabb szankciókat kaptak)
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150219-mariupol-kornyeket-es-donyecket-is-ujra-lovik.html

Kicsit leegyszerűsítve, itt mindenki át akart vágni mindenkit.
A meglepetés az Ukránok számára "csak" az, hogy most nem csak ők akartak tükrözni, és ez teljesen meglepetésként érte őket, így most ők kerültek hátrányba.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
9500 ft értékű hrivnyát fizetnek az uki nemzeti gárdában 1 hónapban? Azok behívottak meg önkéntesek nem?