[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 358
88 902
113
Nem tudom hova tenni ezt a 444 cikket. Ez valamiféle hurráoptimizmus akar lenni, vagy csak elfelejtettek ránézni a szakadárok hadseregére és arra, hogy 2x is ekkora létszám és fegyverzethátrányból hová kerültek? :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 542
16 977
113
Ez a Vega hír nagy kamu lehet. Olyan fokú inkompetenciát, ami ennek az "elvesztéséhez" kellene -már ha egyáltalán van/volt az LNR vagy DNR területen- eddig csak ukrán oldalról láttunk...

Nem olvastam a topikot az utóbbi napokban. Ezzel a sztorival kapcsolatban van valami fejlemény?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 146
58 250
113
<blockquote rel="reichundroll">Ez a Vega hír nagy kamu lehet. Olyan fokú inkompetenciát, ami ennek az "elvesztéséhez" kellene -már ha egyáltalán van/volt az LNR vagy DNR területen- eddig csak ukrán oldalról láttunk...

Nem olvastam a topikot az utóbbi napokban. Ezzel a sztorival kapcsolatban van valami fejlemény?

</blockquote>

Akkor sok behoznivalôd van...:))
Semmi ûj nincs erröl. Szerintem ez is egy olyan ukràn vàrosi legenda, mint a legyilkolt orosz tàbornok.
Ha igaz lenne, ez folyna még a vizcsapból is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 542
16 977
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="reichundroll">Ez a Vega hír nagy kamu lehet. Olyan fokú inkompetenciát, ami ennek az "elvesztéséhez" kellene -már ha egyáltalán van/volt az LNR vagy DNR területen- eddig csak ukrán oldalról láttunk...

Nem olvastam a topikot az utóbbi napokban. Ezzel a sztorival kapcsolatban van valami fejlemény?

</blockquote>

Akkor sok behoznivalôd van...:))
Semmi ûj nincs erröl. Szerintem ez is egy olyan ukràn vàrosi legenda, mint a legyilkolt orosz tàbornok.
Ha igaz lenne, ez folyna még a vizcsapból is.
</blockquote>

Vagy pont nem;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 146
58 250
113
Poroshenko népszerüsége az egekbe fog szökni, mert màrcius 12-töl a kenyér àra 30%-al emelkedik Ukrajna maradek részében.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Lengyel-ukrán biztonságpolitikai együttműködési megállapodást írtak alá Varsóban.
Együttműködési megállapodást írt alá csütörtökön Varsóban Olekszandr Turcsinov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács vezetője, valamint Stanislaw Koziej, a lengyel Nemzetbiztonsági Hivatal (BBN) főnöke.
http://kitekinto.hu/europa/2015/03/05/lengyel-ukran_biztonsagpolitikai_egyuttmkodesi_megallapodast_irtak_ala_varsoban/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 358
88 902
113
A lengyelek emitt papolnak a status quo és az ukrán határok sérthetetlenségéről, amott meg területeket követelnek a csehekről.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 741
31 232
113
Az oroszok nem örülnek az amerikai kiképzőknek Ukrajnában.
http://www.latimes.com/world/europe/la-fg-ukraine-russia-us-trainers-20150305-story.html
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 722
19 166
113
A lengyelek emitt papolnak a status quo és az ukrán határok sérthetetlenségéről, amott meg területeket követelnek a csehekről.

Bezzeg ha mi hoznánk szóba a határkiigazítást (legalább a színtiszta magyar lakta területek tekintetében) egyből irredenta határ revizionista ultra nacionalista stb jelzőt kapnánk. Azt hiszem, hogy nekünk történelmi igazságszolgáltatás már sosem lesz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
<blockquote rel="jurgenbauer">A lengyelek emitt papolnak a status quo és az ukrán határok sérthetetlenségéről, amott meg területeket követelnek a csehekről.

Bezzeg ha mi hoznánk szóba a határkiigazítást (legalább a színtiszta magyar lakta területek tekintetében) egyből irredenta határ revizionista ultra nacionalista stb jelzőt kapnánk. Azt hiszem, hogy nekünk történelmi igazságszolgáltatás már sosem lesz.
</blockquote>

Nem hát. A rendezés annak a totális beismerését jelentené, hogy az atlanti elit jóvátehetetlen hibát követett el Közép-Európával szemben. Nem véletlen az sem, hogy az Európai Unió, EBESZ, EP, tojik a határon túli magyarok jogaira, az ő szemükben mi páriák vagyunk, akikre az antant által kiszabott hibás döntés vonatkozik, ha törik, ha szakad. És ezt a status quot fenn is fogják tartani, ha úgy adódik erővel.
Egy realista magyar már régen nem hisz a nyugatról jövő mézes-mázos ígéreteknek, és egyáltalán: semminek. Amibe minket belerángattak és jelenleg is citálják Mo-t, az nem a nemzet érdeke.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 722
19 166
113
Nem tudom hova tenni ezt a 444 cikket. Ez valamiféle hurráoptimizmus akar lenni, vagy csak elfelejtettek ránézni a szakadárok hadseregére és arra, hogy 2x is ekkora létszám és fegyverzethátrányból hová kerültek? :)

Félre értés ne essék szerintem is baromság a cikk, de Ukrajna példája nem jó ebben a tekintetben. Ukrajna nem a NATO. Ne felejtsük el, hogy ebben a háborúban a légierő minimális szerepet kapott, mert ugye gyakorlatilag nem is volt, ráadásul a technológia egy szinten volt. A NATO-nak azért jóval nagyobb a szakképzett állománya mint Ukrajnának és egyes tagállamok védelmi kiadásai is jóval túlhaladják az ukrán büdzsét. Egy NATO vs Oroszország esetében (szerintem) a katonai események egészen másképpen zajlanának le és az intenzitás is nagyobb lenne. Ahogy nem szabad lebecsülni az orosz hadsereget, úgy a NATO-t sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 411
84 249
113
Ukrán veszteségek 2015 január 1-tol:(darab)
dokumentált(fotók, videok alapján)
64 T-64BV

32 BMP-1
79 BMP-2
1 BMP-1KS
8 BRM-1К
2 PRP-4 1V21 "Наrd"

1 BTR-4Е
1 BTR-3E
21 BTR-80
11 BTR-70
2 R-149BMR «Kusetka-B»
3 R-145BM «Csajka»
1 BMM-70

17 BRDM-2
4 PTRK 9P148

35 MT-LB
3 1V14
2 PTRK 9P149 "Sturm-Sz"

1 Spartan (Mrap)
1 Kraz "Reptor"
1 Kraz "Praktika"

1 BTSz-4
1 BTSz-5B
1 BREM-1
3 BAT-2
1 BAT-M
1 IMR-2
1 IRM "ZsUK"

16 2Sz1 "Gvozdika" 122 мм
1 2Sz3 "Akacija" 152 мм
1 2Sz7 "Pion" 203 мм
1 2Sz6
6 2А65 "Mszta-B" 152 мм
14 МТ-12 "Rapira" 100 мм
6 2B9 "Vaszilek" 82 мм
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 146
58 250
113
Gondolom, ez a lost armour-bol van és csak a megsemmisitett eszközök? Vagy ez csak. debacsevoi harcokra vonatkozik?
Nem vesztettek volna egy grad-ot sem?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 304
11 160
113
<blockquote rel="gergo55"><blockquote rel="antigonosz">
B_Rdyy_W8AI-YzN.jpg

Ez a mindentlátó távolbanéző?</blockquote>

Szerintem ez egy PLD(portable laser designator) magyarul meg lehet vele mérni a célpont távolságát ,koordinátáit és ha jól tudom meg is lehet vele festeni őket.</blockquote>

Köszi! Én teljesen le vagyok maradva az R123-as rádiónál meg a Zeiss kukkernál. ;-)