[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? ...
Nem.
Tényleg annyira zavar, hogy ennek muszáj volt hangot is adnod?
Ő a Krímen a főügyész, mert mások nem merték elvállalni azt a munkát. Túl veszélyesnek tartották, ő pedig történelmet írt. :) Ó, igen, jól néz ki. De ezért még nem hiszem, hogy másik topicba kellene száműzni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Benéztem a dátumot, március 8 aztán tettem is ki. Miután megnéztem a felvételt rémlett hogy már láttam.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="vendeg2">nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? ...
Nem.
Tényleg annyira zavar, hogy ennek muszáj volt hangot is adnod?
Ő a Krímen a főügyész, mert mások nem merték elvállalni azt a munkát. Túl veszélyesnek tartották, ő pedig történelmet írt. :) Ó, igen, jól néz ki. De ezért még nem hiszem, hogy másik topicba kellene száműzni.</blockquote>

Zeal. Megelőztél.
Egyébként már merénylet kísérlet is volt ellene. Tehát a munkáját is jól végzi. A volt Japán miniszterelnök a napokban a Krímben volt üzleti úton. Mindenképpen szeretett volna vele találkozni (nem tudom hogy sikerült-e neki) külön vele képzeli el a Japán-Orosz baráti társaságot, és szerinte a hölgy Japánbeli népszerűsége miatt - ő legalábbis úgy gondolja - a Krímet is hamarosan elismerheti Japán Oroszország részének.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? Én nem értem, hogy miért vagytok úgy oda, szerintem nem egy nagy durranás a csaj, aranyos, csinos de annyira azért nem szenzációs. Mondom ezt úgy, hogy itt Ausztráliában nagyon alacsony az ingerküszöb és ő simán szépségkirálynő lehetne. De ez a fórum nem erről szól...

Hàt mindenesetre szivesebben nézem, mint Polt Petert :))
Mint krimi föügyész simàn beleillik a forum témàjàba. Ne keljen mindig csak uki hullàkat nézni....
Meg aztàn most ugysem történik tûl sok Donbassban.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
<blockquote rel="vendeg2">nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? ...
Nem.
Tényleg annyira zavar, hogy ennek muszáj volt hangot is adnod?
</blockquote>

Igen. Néha úgy tűntök nekem mint egy rakás pattanásos iskolás aki minden rövid szoknyára nyáladzik. Elég komolytalan és nem illeszkedik egy szakmai fórumba, inkább Blikk színvonal.

Mellesleg a Krím megint Oroszország része tehát tematikailag sem illik "az ukrán helyzet" topicba.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Német dokumentumfilm az Odessza-i mészárlásról, angol felirattal

lauffeuer - The atrocities of Odessa on May 2, 2014 [engl. subtitles] (documentary)

https://www.youtube.com/watch?v=OErKKcuBTlY
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="zeal"><blockquote rel="vendeg2">nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? ...
Nem.
Tényleg annyira zavar, hogy ennek muszáj volt hangot is adnod?
</blockquote>

Igen. Néha úgy tűntök nekem mint egy rakás pattanásos iskolás aki minden rövid szoknyára nyáladzik. Elég komolytalan és nem illeszkedik egy szakmai fórumba, inkább Blikk színvonal.

Mellesleg a Krím megint Oroszország része tehát tematikailag sem illik "az ukrán helyzet" topicba.</blockquote>

Natalja Poklonszkaja két nagyapja meghalt a második világháborúban. A hölgy több fasiszta náci szervezet és esemény ellen képviselte a vádakat. Pl Amikor veteránokat dobtak meg kővel személyesen vitte végig az ügyet. Nagyon kemény ügyész hírében áll, egy olyan terület ügyésze, ami nemhogy közvetlenül Ukrajnával határos, de az Ukránok folyamatosan visszafoglalásával fenyegetőznek, és nagy erőket állomásoztatnak határainál. Tehát a hölgy egy Kvázi Ukrajnával hadban álló (legalábbis az Ukránok szerint) terület főügyésze - és ezért is beletartozik ebbe a topikba.

A Japánoknál nagy tiszteletnek és persze népszerűségnek is örvend (akárcsak ez oldal legtöbb olvasójánál) Tisztelik elsősorban azért, mert egy olyan nő akit ők szamurájnak neveznének...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
<blockquote rel="zeal"><blockquote rel="vendeg2">nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? ...
Nem.
Tényleg annyira zavar, hogy ennek muszáj volt hangot is adnod?
</blockquote>

Igen. Néha úgy tűntök nekem mint egy rakás pattanásos iskolás aki minden rövid szoknyára nyáladzik. Elég komolytalan és nem illeszkedik egy szakmai fórumba, inkább Blikk színvonal.

Mellesleg a Krím megint Oroszország része tehát tematikailag sem illik "az ukrán helyzet" topicba.</blockquote>

Igazad van! Ez egy szakmai fórum, mosolyogni szigorûan tilos!
(A forum a 979-ik oldalnàl tart egy év alatt, Ez a temàhoz tartozô hölgy kb. 5-10 alkalomal fordult elö.)
Nem lehetett ma tûl jô napod :))
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 226
113
Belgorod, a határ túloldalán, Harkovtól pár km-re :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=83DXxTRu1yU
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
na és erről kinek mi a véleménye? Putyin eltűnése

http://index.hu/kulfold/2015/03/14/putyin_a_tabornokok_puccsa_miatt_tunt_el/
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Nem csodálkoznék rajta ha nem tetszene a keményvonalasoknak Putyin taktikázása. Már most is ütik oroszországot amennyire lehet, ennél jobban már nem fogják. Katonailag nem merik gazdaságilag meg már nem lehet. Nincs mire várni - mondom ezt laikusként de nyilván ő jobban látja a saját lapjait. Valahol azt olvastam, hogy foci közben eltörte a kulcscsontját de mire készülnek a Vörös téren? Egyébként már régóta gyanús nekem, hogy szinte minden fényképen egy kicsit másképp néz ki, már arra is gondoltam, hogy hasonmásokat használ.
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Valahol azt olvastam, hogy foci közben eltörte a kulcscsontját de mire készülnek a Vörös téren?
Közeledik a Krím hazatérésének első évfordulója. Tavaly március 16-én tartották a népszavazást, 18-án pedig aláírták a csatlakozási szerződést. Szerintem megismétlik a tavalyi bulit a Vörös téren.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
nem lehetne Natáliának egy külön topicot nyitni? Én nem értem, hogy miért vagytok úgy oda, szerintem nem egy nagy durranás a csaj, aranyos, csinos de annyira azért nem szenzációs. Mondom ezt úgy, hogy itt Ausztráliában nagyon alacsony az ingerküszöb és ő simán szépségkirálynő lehetne. De ez a fórum nem erről szól...

Az interjú miatt van itt,mivel kozeledik az 1 éves évforduló a Krím Oo-hoz való csatlakozásának és Natalia elmeséli hogyan lett fougyész, hogyan akarta megoletni ot Turcsinov és Jacenjuk, (kétszer terveztek merényletet ellene, ...stb.Rehát a atorténet és ami a háttérben volt.
Szorosan osszefugg a témával. 41perces interjú. Inkább hálás lehetnél, hogy lehetoséged van megnézni(megismerni az események hátterét), mivel nem szokott interjút adni az újságíroknak....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Odesszában is nagyon szeretik Jacenyukot.
NaJIZmNQgLo.jpg

EQ_JhFtwr6g.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
LNR nemzeti milícia hadgyakorlat
http://vk.com/video-57424472_171301052?hd=0&t=2s

http://vk.com/video-57424472_171301035?hd=0&t=4s