[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
jwmFvpvsKws.jpg

ccS6S9n7siY.jpg

1LRjsrCKF1k.jpg

ADyHcGNgJRA.jpg

SDpxU1AwjLI.jpg

YQoq52nNcXE.jpg

CSpPpPuVhNM.jpg

KRkOhnbOpSA.jpg

gvkI0zC-bos.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
LNK hadgyakorlat - Támadó taktika kidolgozása a tavaszi olvadásra (?) vagy a támadás ellen (?) ha jól fordítom...:

https://www.youtube.com/watch?v=8EuLeZNZ7nA
Videó végén (9:05) BMP-2 -en Kontakt-5...! Ilyet se láttam még.

Tervezett taktikai hadgyakorlat a 4. Brigádnak:
https://www.youtube.com/watch?v=MGxmbYQIGv0

Újabb humanitárius konvoj:
https://www.youtube.com/watch?v=7lLIMWWP2bc
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Porosenko katonai erődítmények építését sürgeti:
Petro Porosenko ukrán elnök felszólította az ország megyei vezetőit szombaton, hogy minden megye vegye ki részét az új védelmi vonalak mentén, a Donyec-medencében létrehozandó katonai erődítmények megépítésében.
http://www.atv.hu/kulfold/20150314-porosenko-katonai-eroditmenyek-epiteset-surgeti


Újabb orosz segélykonvoj lépte át a határt:
Egy újabb orosz konvoj lépte át vasárnap délelőtt az ukrán-orosz határt úgy, hogy sem az ukrán vámosok, sem a határőrök nem vizsgálhatták meg a kelet-ukrajnai szakadár területekre állítólag segélyt szállító teherautókat.
http://www.atv.hu/kulfold/20150315-ujabb-orosz-segelykonvoj-lepte-at-a-hatart-vamellenorzes-nelkul
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Fiúk!

1) A és B tervvel kapcsolatban. Én biztos vagyok abban, hogy - átgondolva a lehetőségeket, kockázatokat, veszélyeket, következményeket - több alternatív tervet dolgoznak ki egy-egy helyzet megoldására, illetve az elérni kívánt célhoz vezető útról (eszközök, módszerek). Ezeket mindig az aktuális történésekhez kell igazítani, elképzelhető, hogy mi ezeket látjuk tétovázásnak, keveredésnek.
Szubjektív meglátásom: én Sztrelkovval értek egyet, az eddigi események számomra is azt támasztják alá, hogy az USA háborút akar. De ugyanezek a különböző tervek náluk is készen vannak, és őket is befolyásolják a történések és más erők, irányulások. Szerintem, Európa nagyobbik fele nem akar itt háborút, s talán akik most radikálisabbak, azok is inkább félnek, mint háborút akarnának Európában (Lengyelország, Baltikum, Románia). Tehát van létjogosultsága Putyin politikájának. Egyébként nekem úgy tűnik, hogy Oroszország nem akar Európa felé terjeszkedni, inkább jó gazdasági kapcsolatokat akarna. Igyekszik kihátrálni azokból a csapdahelyzetekből, amellyel egyértelműen bele akarják rángatni egy háborúba.
Kérdés: hol van a türelmének a határa? mi az, amit már nem tűrhet el?
2) Putyin személye, szerepe
Találgatunk, miért nem jelent meg már 10 napja a nyilvánosság előtt.
A puccsal kapcsolatosan én óvatosabban találgatok. Ebben a helyzetben én inkább a folytonosságot tartom jobbnak. A formális és informális információk birtokában legteljesebb formában Putyin van. Egy hatalomátvétel esetén nagy az információveszteség, amennyiben ez nem tervezetten, előkészítetten történik. De még ebben az esetben is elvész például Putyin és Merkel, illetve Hollande kapcsolati tőkéje, hogy csak egy példát említsek. Ezt a veszteséget akkor érdemes megkockáztatni, ha vészhelyzet van. Szerintem - bár mi nem vagyunk fontos információk birtokában-, most nincs ilyen szitu, a Minszk2 halad, Európa nem akar nagyon szankciózni, az EU el van foglalva egyéb problémáival (az uborka görbülete, akácfa idegenszerűsége, görög válság stb.)
Én így látom! Aztán meglátjuk, az élet rácáfol-e erre.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Ha pl. titkosszolgálati információ lenne arról, hogy terrorakció és merénylet készül Putyin ellen (a krími évforduló kapcsán, vagy csak úgy) nem pont ugyan ezek a dolgok történnének? Vagyis megerősitett rendfenntartói jelenlét Moszkvában, az elnök halasztható külföldi útjainak lemondása (ahol jóval nehezebb volna védeni), és a lehető legkevesebb információ nyilvánosságra hozása a hollétéről. Bármelyik más országban nem ezt csinálnák? Igaz, hogy az USA az aktatáska-hadműveletek gyakorlott mestere, de valahogy mégsem egy titkosszolgálati vagy katonai árulás látszik kézenfekvőnek. A történésekkel akár a Nyemcov-gyilkosság is kapcsolódhat. Persze ez is csak spekuláció, és lehet, hogy csak a háta fáj.


A link kapcsán a kommentek között a főidiótát olvastátok?

"inverter2015-03-15 15:32:22
Most olvastam: az orosz titkosszolgálat vezetője kiegyezett az amerikaiakkal, olyan ajánlatot tettek, amit nem lehetett visszautasítani. Putyint eltüntették, az se biztos, hogy él. Érdekes, hogy ennek a címe alatt két sorral olvastam, hogy leváltották a magyar titkosszolgálat vezetőjét.
Mellesleg új hír, hogy a KREML körül kamionok sokasága gyűlt össze és az utcákon egyre több a katonai jármű. Állítólag az se biztos, hogy Putyin még él. 9 napja nem látták."

:)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 785
113
Hadd említsem meg, hogy Oo jogállam, legalább is formailag mindenképp. Putyint nem kinevezték, hanem megválasztották. Lemondhat vagy elütheti a villamos :) , az alkotmány szerint lép a helyére valaki, korlátozott jogkörrel.
A teljes pótláshoz választást kell tartani. Cirka 3 hónap. Pont úgy ahogy Poros lépett Janukovics helyére.
Tudom, hogy a tényleges hatalom nem ezen múlik. Az a hadseregen meg a belügyi erőkön. De csak belföldön. Határon kívül meg senki nem áll szóba egy új elnökkel, amíg ezt le nem játsszák. Még Kína sem (hivatalosan).
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Fegyverek és győzelem. Ez itt Spárta!
https://www.youtube.com/watch?v=407AkboyEK4

Sziasztok ismet

Eddig ez a legjobb gyakorlat amit lattam :)

Mas, Putyin!
Putyint megpuccsolni lehetetlen, legalabb is az o tudta nelkul. Es itt a lenyeg. Figyelem a reakciokat, az UA vezerkaraban minimum panik hangulat uralkodik, h Oo-ban a kemenyvonalasok kerulnek hatalomba. Szerintem szandekos Putyin eltunese, az FSB most furkeszik. Nyugat rajon, h ne baszt..sak Oo-szagot mert lehet, h Putyin helyere szamukra rosszabb jon.
De putyin ideiglenesen megpuccsolhatja magat. Amig tart a pucs, elintezhetnek nehany kenyes kerdest. Es amikor az EU mar konyorogni fog, akkor Putyin egy palfordulattal visszaszerzi a hatalmat! :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Àllitolag Vajdanban van es egy osztràk ortopediai szakorvos repült hozzà.
Szerintem nincs puccs, Putyin se nem Gorbacsov, se nem Jelzin.
Erdekes, hogy milyen elkepzelésetek (elkepzelesünk) van Oo-rôl, hogy ott minden megtörtenhet. Szerintem ez nincs igy. Oo ugyanugy müködik, mint a legtöbb orszàg, kivéve persze E-Koreàt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Àllitolag Vajdanban van es egy osztràk ortopediai szakorvos repült hozzà.
Szerintem nincs puccs, Putyin se nem Gorbacsov, se nem Jelzin.
Erdekes, hogy milyen elkepzelésetek (elkepzelesünk) van Oo-rôl, hogy ott minden megtörtenhet. Szerintem ez nincs igy. Oo ugyanugy müködik, mint a legtöbb orszàg, kivéve persze E-Koreàt.

Akkor jól tippeltem, hogy a hátával van probléma .:)
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Állítólag Putyint ma a kievi metrón látták:
XRvKndRzeOo.jpg





Àllitolag Vajdanban van es egy osztràk ortopediai szakorvos repült hozzà.
Szerintem nincs puccs, Putyin se nem Gorbacsov, se nem Jelzin.
Erdekes, hogy milyen elkepzelésetek (elkepzelesünk) van Oo-rôl, hogy ott minden megtörtenhet. Szerintem ez nincs igy. Oo ugyanugy müködik, mint a legtöbb orszàg, kivéve persze E-Koreàt.