[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Nem szeretnek sem Off lenni sem vitatkozni, de eleg sok haborut elemeztem kulombozo korokbol es egyet biztosan allithatok. Ha a human eroforra elegendo, akkor az gyoz aki a leggyorsabban tudja potolni a tehnikai vesztesegeit. Most megkerdem tudja valaki, h mennyi ido legyartani 1 5-ik generacios vadaszgepet? Es hanyat tud belole legyartani az USA egy ev alat? Na es az Oroszok mennyit kepesek leloni egy ev alatt? Ossze kene hasonlitani a csucstehnikai termelekenyseget a VH2-vel es elkerekedik a szemetek. Arrol mar nem is beszelek, h 70 eve meg Mo. is kepes volt onalloan repulogepet gyartani, mig jelenleg az USA nem. Legalabb is a csucsmodelleket biztosan nem!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha már lehet kérdezni szakitól:
"szaki01", ha küldök meztelen nős képet akkor tudsz szerezni dimenziós naptárt?
Retro barter. :))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Szerintem Ukrajna se most, se a jövöben nem tudja felszamolni Donbasszt (ha müködik a voentorg mindig a megfelelö szinten). Ukrajna màr most csödben van, egyszerüen képtelen egy ekkora sereget hadrendben tartani hosszabb ideig. Elöbb-utóbb politikai megoldàs lesz, mert Ukrajnàban is meg fog indulni a politikai letisztulàs. Persze ez még eltarthat akàr évekig is. Krim megtàmadàsa illuzió, ott igazi orosz sereg àll. Nato soha nem fog tàmadni és orosz területre bevonulni. Ez politikailag lehetetlen. Amig az oroszok minden provokàció ellenére nem hagyjàk magukat tàmadàsra csabitani, nem lesz nyilt hàborû, csak eröfitogtatàs meg hisztizés. Nagyobb veszély Oo. destabilizàlàsa, vagy hogy mi lesz Putin utàn. Még abban sem vagyok biztos, hogy az ukik a közeljövöben tàmadnak, mert akkor eljàtszàk európai tàmogatóik jôindulatàt, ami amugy sem túl erös. Röviden: Huzavona meg pókerezés lesz itt meg egy ideig. Ràadàsul kell a nyugatnak Oo. segitsége az IS stb. ellen. Az us ujjabban Assaddal is tàrgyalni akar.
(Szerintem :) )
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem szeretnek sem Off lenni sem vitatkozni, de eleg sok haborut elemeztem kulombozo korokbol es egyet biztosan allithatok. Ha a human eroforra elegendo, akkor az gyoz aki a leggyorsabban tudja potolni a tehnikai vesztesegeit. Most megkerdem tudja valaki, h mennyi ido legyartani 1 5-ik generacios vadaszgepet? Es hanyat tud belole legyartani az USA egy ev alat? Na es az Oroszok mennyit kepesek leloni egy ev alatt? Ossze kene hasonlitani a csucstehnikai termelekenyseget a VH2-vel es elkerekedik a szemetek. Arrol mar nem is beszelek, h 70 eve meg Mo. is kepes volt onalloan repulogepet gyartani, mig jelenleg az USA nem. Legalabb is a csucsmodelleket biztosan nem!

Egy dolgot számításba kell venni a következő háborúnál , egy teljesen új a tényezőt , amit szerintem sokan kifelejtenek a számításból és a drónok mennyisége és minősége. A következő hábórúban , szerintem az ember anyag a számításba egyre kisebb tényező. Na és itt a gyengesége Moszkvának szerintem, nagyon le van maradva.
Gondoljatok bele egy hadsereg csoport letáborozik, van őrség ( emberek ) akik ellátnak mondjuk 200 m de jönnek drónok fejletebb eszközökkel és az őrséget simán kiiktatják 1000m-ről , és este egy egész hadsereget kb lemészárolsz.
Tehát olyan meglepetés dolgok lesznek itt , ami csak találgatni tudunk.<b>A történelem könyvek szerintem úgy fogják nevezni a háború ahol az emberek kora lejárt.</b>
Na és Én ezért mondom mindig, hogy ma élő embereken az egész emberiség jövője függ , ilyen még nem volt hogy valaki totális uralmat tud szerezni a bolygó fölött, mert persze voltak nagy bírodalmak, de azokat emberek vezették és azok meghalnak és utána jön egy rossz vezető, de most teljesen más terv.
Ennek a zseniális tervnek útjában állnak BRICS országok és még egy páran, Oroszország sorsán dől el az emberiség sorsa.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Én azt mondom, hogy ha a szakadárok képesek a jelenlegi technikájukat megőrizni, és nem szenvednek az ukránoknál komolyabb emberveszteséget, akkor az idő nekik dolgozik:

A. belső ellentétek Ukrajnában (van pár régió ahol szintén nem lelkesednek a jelenlegi hatalomért)
B. a jelenlegi politikai rendszert kritizáló ellenzék, aki nem orosz, de meghalni ezekért nem feltétlenül küldené oda a népet
C. gazdasági válságból fakadó károk, melyek az A-Bt erősítik
D. a szakadárok mögött egységes hátország - mára egységes, még ha korábban a bombázások előtt nem is feltétlenül volt az, legyen szó oroszról, vagy sokat szenvedett donbassi ukránról, plusz az orosz háttérLEHETŐSÉG a legnagyobb baj esetén, de ez a legvégső reakció lenne, bármit is magyaráz bele most bármelyik nyugati fél a harcokba, de nem elképzelhetetlen, ahogy a Krímnél is láttuk.

Tehát, ha a hátravont, egyben lévő nehéztüzérséget és páncélosokat az ukránok vagy a NATO egy csapással nem tudja kiiktatni (láttuk Izraelnél, hogy sutyiban ők Entebbéig is képesek elmenni, ha az érdek ezt kívánja, tehát ne írjuk le, hogy 1x az USA nem bombáz egyet), az ukránoknak se rövid, se hosszútávon nincs esélyük, jöjjenek amerikai, brit, német vagy bármilyen fegyverekkel, ráadásul sorozott állomány, meg ultranácik. Ez a kombó hosszú távon sosem sikeres. Ha a harci cselekmények ukrán területen ("ukránukránikrán") kezdenének el folyni, akkor az ukrán hozzáállás is változHATNA, de erre a szakadároknak nincs szükségük.

Én legalábbis így látom.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Szerintem ha komolyra fordul a helyzet az oroszok az elektronikát ütik ki először és akkor a NATO kidobhatja a fejlett fegyverzetét. Az oroszok okosabban fegyverkeznek a hidegháború óta. Addig megpróbáltak ugyanolyan fegyvereket csinálni mint az amcsik de most már olyat csinálnak ami legyőzi az amcsi fegyvert. PL. csinálhatsz milliós tankokat vagy egy 10.000-es RPG-t.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
Ha nagy buli lesz és (még) nem mennek a nukik, akkor a műholdakat elsőre kilőnék, mert akkor se szeme felülről, se sávszélesség a drónoknak. Onnan meg jöhetnek a drágább és embervezett megoldások, amik több hullával fognak járni.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Szerintem az Oroszok elkerulhetnek a haborut, ha megelozo csapast mernek. A taktika tobb ezer ev alatt mitsem valtozot. Olyan allapotba hozni az ellenseges orszagot, h az keptelen legyen hadat viselni. 70 ev alatt sok minden valtozott. Sokkal kiszolgaltatobbak lettunk, kozpontosotott rendszerek, automatizalas, stb.
EMP minden europai nagyvaros fole es vege mindennek. Azonnal menekultek100milioi keletkeznek, csak ezeknek nem lesz hova menekulni. Donbaszban 1.5 millio a menekult, az ott maradtak kizarolag a segelyeknek koszonhetoen elnek. Nem nehez elkepzelni, mivan ha nincs hova menekulni es nincs segely sem.

Ha lesz haboru az szornyu lesz!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem az Oroszok elkerulhetnek a haborut, ha megelozo csapast mernek.

Az oroszok pont ezt a csapdát akarják elkerülni és nem is fognak belemenni, Putyin nem hazardírozik. Akkor fognak lépni nyíltan, ha idegen katonák átlépik az országhatárt. Addig biztosan nem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerintem az Oroszok elkerulhetnek a haborut, ha megelozo csapast mernek. A taktika tobb ezer ev alatt mitsem valtozot. Olyan allapotba hozni az ellenseges orszagot, h az keptelen legyen hadat viselni. 70 ev alatt sok minden valtozott. Sokkal kiszolgaltatobbak lettunk, kozpontosotott rendszerek, automatizalas, stb.
EMP minden europai nagyvaros fole es vege mindennek. Azonnal menekultek100milioi keletkeznek, csak ezeknek nem lesz hova menekulni. Donbaszban 1.5 millio a menekult, az ott maradtak kizarolag a segelyeknek koszonhetoen elnek. Nem nehez elkepzelni, mivan ha nincs hova menekulni es nincs segely sem.

Ha lesz haboru az szornyu lesz!

"Ha lesz háború, az szörnyű lesz!" - és a megelőző csapás az háborút jelent! Lehet, hogy én más történelmet tanultam, de nem emlékszem egyetlen olyan megelőző csapásra sem, amit ne követett volna háború, akár Pearl Harbort, akár az 1967-es izraeli légicsapás-sorozatot vagy a Falklandok argentín megszállását nézem. Szóval a megelőző csapás kiválóan alkalmas arra, hogy okot adjon az ellencsapásra.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
emel mondta
"Ha lesz háború, az szörnyű lesz!" - és a megelőző csapás az háborút jelent! Lehet, hogy én más történelmet tanultam, de nem emlékszem egyetlen olyan megelőző csapásra sem, amit ne követett volna háború, akár Pearl Harbort, akár az 1967-es izraeli légicsapás-sorozatot vagy a Falklandok argentín megszállását nézem. Szóval a megelőző csapás kiválóan alkalmas arra, hogy okot adjon az ellencsapásra.</blockquote>



Amennyiben támadás éri Oroszországot a NATO irányából akkor az oroszok nukleáris fegyvert vetnének be. (Orosz katonai doktrína)
Az a baj hogy sok amerikai "stratéga" azzal számol hogy az oroszok ellen meg lehet vívni egy hagyományos fegyverzetű háborút.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Sziasztok! Most találtam az oldalra... Nagyon érdekel a téma és nagyon szurkolok a függetlenségért harcoló hősöknek. Odahúz a szívem, de ha így haladunk itt is lesz mit tenni.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
"Amennyiben támadás éri Oroszországot a NATO irányából akkor az oroszok nukleáris fegyvert vetnének be. (Orosz katonai doktrína)
Az a baj hogy sok amerikai "stratéga" azzal számol hogy az oroszok ellen meg lehet vívni egy hagyományos fegyverzetű háborút."

Amerikában nem a józan ész vezérel, hanem az érdek. Hiszen még a kecskepásztorokat sem sikerült legyőzniük sem irakban sem afganisztánban. Az orosz hadsereg pedig olyan, mint székelynek a medve: NEM JÁTÉK!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Elfelejtettem mutatni, nem tudom @szaki01 hogy vagy ezzel:

https://www.facebook.com/SouthFrontHu/photos/a.821035831240816.1073741828.821029071241492/972578166086581/?type=1&theater
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
<blockquote rel="silurusglanis">Elfelejtettem mutatni, nem tudom @szaki01 hogy vagy ezzel:

https://www.facebook.com/SouthFrontHu/photos/a.821035831240816.1073741828.821029071241492/972578166086581/?type=1&theater

Azért egy forrásmegjelölést írhattak volna.</blockquote>
Nem erősségük a forrásmegjelölés, de a HTAK.HU-s cetli ott a lőszeres dobozon.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
Szia lgabo! Üdv a fórumon!

Ha van kedved és időd, egy kisebb(?) regény formájában végigolvashatod az eltelt 990 oldal 29700 hozzászólását, kb lefedi az ukrán konfliktust a legelejétől fogva.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igen, gondoltam, ezért írtam amit. De sokan nem látják a cetlit. Továbbá mondjuk egy kb. állandó életveszélyben lévő fórumtársunk anyagait kirakni egy látogatott FB oldalra, valószínűleg az engedélye nélkül... good job. De hát fő a látogatottság.... Amúgy szinte minden mást is innen visz.