[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Már kronológiai problémáim akadtak az eseményekkel. A topik tavaly márciusban nyitott. A szlavjanszki rendőrség ostroma mikor volt? (Ha jól emlékszem az indított be mindent, és ott bukkant fel először Ali Babaj és a 40 kozák).
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Szerintem szaki01 van olyan ügyes, hogy ne árulja el magát. Ne feledjük, hogy nem csak a regisztrált amatőrök olvassák e fórumot...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem azt mondom, hogy szaki ettől közvetlenül hátrányt szenvedne bármiben is, de könyörgöm... ez így azért mégsem...
De hagyjuk is az OFF-ot, elvi kérdés.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Már kronológiai problémáim akadtak az eseményekkel. A topik tavaly márciusban nyitott. A szlavjanszki rendőrség ostroma mikor volt? (Ha jól emlékszem az indított be mindent, és ott bukkant fel először Ali Babaj és a 40 kozák).

Igen, az még Odessza után történt. Május vége szvsz, mert Sztrelkovék július első hetében törtek ki Szlovjanszkból.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kellemetlen orosz-ukrán találkozó Washingtonban
https://www.youtube.com/watch?v=G3yNiP-7Dpo

Autónómiát kaphatnak Ukrajnában az orosz szeparatista régiók
https://www.youtube.com/watch?v=tHSD6_flzug
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Krim:Tudom, nem ide tartozik, mert Oo. része és nem Ukrajna :)), de:
A nyugat kifogasolja a Krim csatlakozàsàt az orosz federàciôhoz.
De mennyire jogszerü ahogy Kruschow odaajàndekozta a Krimet Ukrajnànak 1964-ben? Volt akkor referendum stb? Erröl nem olvastam eddig sehol. Tud erröl valaki valamit?
Szaki01: Én nem közölnék képeket meg tul sok részletet a holletröl stb. Jobb ôvatosnak lenni...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
azt tudja valaki, hogy a magyar törvények szerint bűncselekmény e idegen országban harcolni?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
Krim:Tudom, nem ide tartozik, mert Oo. része és nem Ukrajna :)), de:
A nyugat kifogasolja a Krim csatlakozàsàt az orosz federàciôhoz.
De mennyire jogszerü ahogy Kruschow odaajàndekozta a Krimet Ukrajnànak 1964-ben? Volt akkor referendum stb? Erröl nem olvastam eddig sehol. Tud erröl valaki valamit?
Szaki01: Én nem közölnék képeket meg tul sok részletet a holletröl stb. Jobb ôvatosnak lenni...
Úgy tudom Hruscsov saját projektje volt, nem kérdezett meg senkit, főlet a népet nem. Akkoriban nem is volt ez lényeges. Legalábbis a fórumon volt már erről szó.


azt tudja valaki, hogy a magyar törvények szerint bűncselekmény e idegen országban harcolni?

Az. Viszont biztosan meg lehet ezt is bonyolítani. Pl ha a MH küld Kurdisztánba bázist védeni katonákat, és pár magyarországi önkéntes elmegy ISIS-t lőni Szíriába nemhivatalosan, ott már lenne kapaszkodója a védőügyvédnek. Na meg bizonyítsd be, hogy ő harcolt és lelőtt valakit, egy háborúban.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="lgabo">azt tudja valaki, hogy a magyar törvények szerint bűncselekmény e idegen országban harcolni?

Az. Viszont biztosan meg lehet ezt is bonyolítani. Pl ha a MH küld Kurdisztánba bázist védeni katonákat, és pár magyarországi önkéntes elmegy ISIS-t lőni Szíriába nemhivatalosan, ott már lenne kapaszkodója a védőügyvédnek. Na meg bizonyítsd be, hogy ő harcolt és lelőtt valakit, egy háborúban.</blockquote>

A Btk.146. § (2) bekezdése alapján:
(Tiltott toborzás)
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az a magyar állampolgár, aki - szövetséges fegyveres erőn kívül - nemzetközi vagy nem nemzetközi fegyveres összeütközésben részt vevő idegen fegyveres szervezetbe önként belép, erre ajánlkozik, vagy ilyen fegyveres szervezetben kiképzésen vesz részt.

Így aki az amerikaiak berkeiben húzza a ravaszt, az büntetlen marad ... Valószínű az ISIS ellen nem hivatalosan harcolók se kapnának semmit. Beminősítik őket szövetséges fegyveres erőnek és kész.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
és mi volt a szerb háborúban szolgált önkéntesekkel?

Nem azt jelenti, hogy le is kapcsolnak miatta 100%, csak jogilag nincs rendben. Pl lehettél turista aki belekeveredett, vagy lőhettél önvédelemből / kényszer hatására, stb. Ha le is lőttél valakit, be kell bizonyítsák, hogy konkrétan te lőtted le, ami egy háborúban elég nehézkes. Mindenképp bajos a bizonyítása, tanúkat hozni szinte lehetetlen és vannak ennél fontosabb ügyei is egy országnak. Örülnek, hogy nem otthon mészárolsz, max néha megnéznek a belügytől, hogy jól viselkedsz-e.
Ukrajnában a letagadott halott ukrán katonák ezreit szerinted ki fogja megvizsgálni? Elsősorban, hogy hivatalosan nem is léteznek, max eltűntek meg dezertáltak. Egy részüket elhamvasztották, de tömegsírban, tó mélyén, jelöletlen sírban, sebészati hulladéknak felcímkézve is lehetnek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
és mi volt a szerb háborúban szolgált önkéntesekkel?

Az akkor hatályban lévő Btk. szerint csak a Mo. területén végzett toborzás volt büntetendő cselekmény.
Egyébként a bizonyítás a legnehezebb az ilyen esetekben. Gyakorlatilag majdnem lehetetlen.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A minszki békemegállapodás átírásnak, és durva megsértésének nevezte Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán az ukrán törvényhozás által előző nap elfogadott, a kelet-ukrajnai szakadár területek különleges státusáról szóló törvénymódosítást.
http://karpathir.com/?p=29429
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
azt tudja valaki, hogy a magyar törvények szerint bűncselekmény e idegen országban harcolni?

Nekem peldaul van Magyar es Ukran allampolgarsagom. Velem nem nagyon tudnanak mit ketdeni, mert mint Ukran ezt tartom helyesnek.
Amugy meg a Btk.146. § at nem tudjak megindokolni. Kiveve, hogyha egy terorista szervezetben harcolsz.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Errol most jutot az eszembe.

"aki - szövetséges fegyveres erőn kívül"

Mas szoval, ha engem Karpataljan behivnak katonanak, azzal megsertem a magyar torvenyeket. Mivel Ukrajna hivatalosan nem szovetseges Magyarorszagal.