[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
A KiberBerkut megszerezte a nyugati kiképzok egyik listáját . Benne 2 magyar (ezen meglepodtem))
11. Ács Gábor
12. Végvári Tamás

Valaki ismeri oket?
1d004c922da81cc757776f4ac971a9c4.jpg

rákérdezek bátyámnál.... lehet esélye, hogy ismeri őket
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
A KiberBerkut megszerezte a nyugati kiképzok egyik listáját . Benne 2 magyar (ezen meglepodtem))
11. Ács Gábor
12. Végvári Tamás

Valaki ismeri oket?

Szégyen és gyalázat...(talán csak nem tudják, mit cselekszenek).
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
<blockquote rel="embersarkany"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="matyiii">
Amúgy győzelem napjára lehet tenni a harcok felerősődését?
Szép lassan mindenféle dátum előjött a harcok felerősödésére. Pl tavasz, nyár, meg konkrétabb időpontok is. Szerintem ahogy most húsvétkor eldurvult a tűzszünet, úgy május 9-én is összejöhet, mert ilyenkor megosztottabb a figyelem, de ez volt az olimpia alatt is, amikor arra játszodtak, hogy Oroszország nem fog lépni (ami be is jött), csak épp az Olimpiának is vége lett, kialudt a láng és megindult amit már előkészítettek az oroszok.
Valószínűleg erősödni fognak a harcok, de a "nagy, mindent elsöprő támadásnak" nem látom komoly esélyét, ami a semmiből jött és aminek visszaverésére a szakik ne készülnének.
</blockquote>

Szerintem is Majus 9 lehet egy mervado datum, de a szeljaras szerintem keleti lesz. Ehez viszont hagyni kell, h az Ukik lepjenek elsokent.</blockquote>

Az ukik léptek elsőnek, mint már sokszor. De szokás szerint nekik nem jár bűntetés az EU részéről emiatt, szóval megtehetik, bármit megtehetnek. Viszont ha a szakik ellentámadnak és sok lesz az ukrán hulla vagy eltolódik nyugatra a frontvonal, akkor egyből az oroszokra és a szakikra ráhúzzák az egészet.</blockquote>

Most nehéz lesz hiszen a tüzérségünkön és a tankjainkon ül az EBESZ. Viszont gyakorlatilag 72 óràja " vasaljàk" az âllàsaink nehézfegyverekkel. Én a jó oldalàt nézem. A tüzérség es a pàncélos csapatok érintetlenek maradnak, az ùjoncaink àtesnek a tûzkeresztségen "idéàlis"- körülmények között.( beàsott, kiépìtett védelem ergo minimàlis veszteség.) Nekünk veterànoknak meg mindegy...a kérdés mikor tàmadunk?</blockquote>

mi a véleményetek: ebesz nem adja(adhatja) le az ukránoknak a nehéz fegyverzet koordinátákat? sokan vélekednek így erről nálunk. érdemes erre figyelni!
</blockquote>

Es mit ernek vele az Ukranok???</blockquote>

célkoordináták. van olyan eszközük, amivel ez a távolság belőhető ...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A KiberBerkut megszerezte a nyugati kiképzok egyik listáját . Benne 2 magyar (ezen meglepodtem))
11. Ács Gábor
12. Végvári Tamás

Valaki ismeri oket?
1d004c922da81cc757776f4ac971a9c4.jpg

A felvidekrol + Iván Béla

A sz.ig.sz. ban a betuk nem a szamok utan jonnek?
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
<blockquote rel="boki">A KiberBerkut megszerezte a nyugati kiképzok egyik listáját . Benne 2 magyar (ezen meglepodtem))
11. Ács Gábor
12. Végvári Tamás

Én azon csodálkozom, hogy csak kettő lator van a listán, szégyen ez...

</blockquote>
Ács Gábor alezredes, tavaly az EBESZ csoport tagja volt
a másikról még nincs infóm ...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ács Gábor alezredes lett a vezetője és szóvivője az EBESZ Ukrajnába küldött nemzetközi katonai megfigyelő csoportjának. (2014. 03. 06.)
Végvári Tamás - Itt csak egy nav.gov.hu-s mail címet találtam. Lehetséges, hogy ő az.
Vagyis nagyon valószínű, hogy nem kiképző katona egyik sem.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
<blockquote rel="boki">A KiberBerkut megszerezte a nyugati kiképzok egyik listáját . Benne 2 magyar (ezen meglepodtem))
11. Ács Gábor
12. Végvári Tamás

Valaki ismeri oket?
1d004c922da81cc757776f4ac971a9c4.jpg

A felvidekrol + Iván Béla

A sz.ig.sz. ban a betuk nem a szamok utan jonnek?</blockquote>

azok nem szig számok. vagy útlevél, vagy egyéb igazolvány
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
Ács Gábor alezredes lett a vezetője és szóvivője az EBESZ Ukrajnába küldött nemzetközi katonai megfigyelő csoportjának. (2014. 03. 06.)
Végvári Tamás - Itt csak egy nav.gov.hu-s mail címet találtam. Lehetséges, hogy ő az.
Vagyis nagyon valószínű, hogy nem kiképző katona egyik sem.

Végvári Tamás őrnagy HM-ben dolgozik az infóim szerint. inkább olyan összekötő félék lesznek
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Régen volt:
oE-nKjkLT_A.jpg


Ez már lehet, hogy kicsit sok.:)
K9y_SxUxB2s.jpg


Revideálom a nézeteimet: A Piroska és a farkas igenis jó mese. :)
507lmhqynRk.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Zeal: Na végre... :))
Azert érdekelne, honnan jönnek az olyan hírek, hogy " Peszkiböl kiüztek a szakikat az ukrànok..."
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
A South front 2 napi jelentésében én is azt olvastam, hogy a szakikat kiverték Peskiből, és a reptéren az új terminál területéről. De valóban Givi egységei elvileg még tartják magukat...
Szaki01 ha tudsz valamit, hogy tényleg ilyen súlyos a helyzet, és módodban áll, na és persze nem titkos, írd meg. Lehet csak taktikai visszavonulást hajtottak végre?-Bár arra az ukránok fognak mindent:)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 780
113
A Peszkinél tűz alá került újságírók életben vannak
http://rapidpress.info/a-peszkinel-tuz-ala-kerult-ujsagirok-eletben-vannak/
(helyszíni képek a pár bejegyzéssel korábbi donyecki képgalériában)

Az ua-reporter szerint a szétesés határára kerülhet Ukrajna
A cikk szélsőséges politikusnak nevezi Orbán Viktort és a Jobbik is megkapja a magáét.
http://rapidpress.info/az-ua-reporter-szerint-a-szeteses-hatarara-kerulhet-ukrajna/

Kijev lehetségesnek tartja a további fogolycseréket
http://rapidpress.info/kijev-lehetsegesnek-tartja-a-tovabbi-fogolycsereket/