[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 112
82 835
113
<blockquote rel="boki">Ha surgosen nem hozzák vissza a nehézfegyvereket a szakik, akkor sajnos veszítenek....

Pont ezt akarjak az Ukik!!!</blockquote>

Már mindegy...Az egyik fél alkalmazhatja a nehéztuzérséget a másik nem?! A hazug, szemét nyugat akkor is a szakikat fogja támadni, vádolni mindennel.
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Üdv mindenki! Picit sûrû volt az elmùlt pàr nap azért nem jelentkeztem. Tehàt...
Marcius 10. Folyamatos aknavetõ (120mm)es AGS tûz. Alkonyatkor gépesìtett gyalogsàg tàmadja a szektor bal szàrnyàt.1 òràs heves összecsapàs. Folytatódó tüzérségi tûz (120-as,82-es aknavetõ)
Marcius 11. Folyamatos tüzérségi tûz , kb 1 belövés/ perc. Déltõl drónvezérelt tûzcsapàsok a megerõdìtett védelmi pontokra. 23 óràtól precìz rombolótûz az àllàsainkra.
Màrcius 12. Éjjfélkor az ellenséges gyalogsàg több védmûvet próbàl bekerìteni miközben azokat 82-es aknavetõk es AGS- ek koncentràlt tüzével folytja. 01H00- tôl BTR-ek es BMP-k is tàmadàsba lendülnek T-80 asok fedezettüze mellett. Az ütközet elhùzódik 11H00-IG. Egy ora csend majd a tüzérség ùjrakezdi az egész szektor lövését.
Màrcius 13. Pirkadattól csend. 10H45- tôl ellenséges gyalogsàg heves tàmadàsa. A zàrótûz ellenère az élegységeik 100m-re megközelìtìk az àllàsaink ott a 12.7-en koncentràlt tüze elsöpri õket.

Àprilis az a Màrcius! Picit fàradt vagyok elnézést!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Fogpiszkálógyártás T-72-vel a DNR Somali zlj.-nál:

https://www.youtube.com/watch?v=np9uiCkJl1M&feature=player_detailpage
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
<blockquote rel="szaki01">Üdv mindenki! Picit sûrû volt az elmùlt pàr nap azért nem jelentkeztem. Tehàt...
Marcius 10. Folyamatos aknavetõ (120mm)es AGS tûz. Alkonyatkor gépesìtett gyalogsàg tàmadja a szektor bal szàrnyàt.1 òràs heves összecsapàs. Folytatódó tüzérségi tûz (120-as,82-es aknavetõ)
Marcius 11. Folyamatos tüzérségi tûz , kb 1 belövés/ perc. Déltõl drónvezérelt tûzcsapàsok a megerõdìtett védelmi pontokra. 23 óràtól precìz rombolótûz az àllàsainkra.
Màrcius 12. Éjjfélkor az ellenséges gyalogsàg több védmûvet próbàl bekerìteni miközben azokat 82-es aknavetõk es AGS- ek koncentràlt tüzével folytja. 01H00- tôl BTR-ek es BMP-k is tàmadàsba lendülnek T-80 asok fedezettüze mellett. Az ütközet elhùzódik 11H00-IG. Egy ora csend majd a tüzérség ùjrakezdi az egész szektor lövését.
Màrcius 13. Pirkadattól csend. 10H45- tôl ellenséges gyalogsàg heves tàmadàsa. A zàrótûz ellenère az élegységeik 100m-re megközelìtìk az àllàsaink ott a 12.7-en koncentràlt tüze elsöpri õket.

Àprilis az a Màrcius! Picit fàradt vagyok elnézést!</blockquote>

Nem gond, szerintem mindenki tudta, aki meg nem annak úgyis mindegy.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@szaki01
A városban, de főleg a reptérhez közeli részeken mennyi civil maradt még a városban?
Hogy áll a terület ivóvízzel?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Van egy olyan érzésem, az LNR megmutatja ezt nemsokára élesben is :

https://www.youtube.com/watch?v=b1zqyZZTPHI&feature=player_detailpage
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
A BalRad egyik kommentelőjétől elorozott információ:

"Április 13 LNR: (4:00-17:30) ukrán biztonsági erők 82-szer szegték meg a fegyverszünetet. 16 esetben tankok, 12 esetben páncélozott harcjárművek , 22 esetben aknavetők, 9 esetben gránátvetők, 18 esetben ATGM , ATRA és “Rapier”, és 5 esetben ACS és tarackok.
Mai napon gyalogsági csatákat vívtak minden fronton.
Ukránok négy támadást indítottak a nap folyamán: Kettő közel a 29-es ellenőrzőpontnál, egy Троицкого, és egy Popasnaya alatt. A 29. ellenőrzőpontnál az első támadást három gyalogsági harcjárművel és egy tankkal támogatták, tüzérségi előkészítéssel. A második támadás már csak két BMP támogatta. Minden támadást sikerült visszaverni a felkelőknek.
Április 13 a levegőben 15 alkalommal láttak ukrán drónt."

"21:46 a felkelők egyik parancsnoka, hívójele “Bagoly” számolt be arról, hogy április 13-án 17.00 óra után az ukrán biztonsági erők megpróbálták megtámadni a felkelők pozícióit a 31-es ellenőrzőpontnál.
19:00 A biztonsági erők aknavetőkkel indítottak támadást, a 175,9 m magassági pontról.
21:30 a felkelőknek sikerült megakasztani az áttörési kísérletet.
Az ukrán csapatok elhelyezkedéséből ítélve felkészültek egy nagyobb támadásra.
A mai nap, a felkelők egységei készültségben helyezése megtörtént, az a kérdés, visszatér-e az első sorba a felkelők tüzérsége.
21:39 a felkelők szerint, 21:25 órakor az ukrán biztonsági erők gyújtóbombákkal lőtték Donyeck kerületeit .
Horlivka fölött felerősödött az ukránok drón tevékenysége.
A repülőtér kifutópályáján és az új terminálnál 21:20 órakor kézi lőfegyverekkel tűzharc hallatszik.
21:36 A helyi lakosok jelezték, hogy Makeyevka városában 20:25 órakor intenzív csata hangjai hallhatóak Spartak, Yakovlevka, irányából . Egyértelműen hallható, hogy az ukránok aknavetőket vetnek be, valamint a támadáshoz tankokat, és talán tüzérséget vetnek be.

21:23 Berlinben 17:00 órakor elkezdődött a “Normandiai négyek.” tanácskozása. Konzultációk megelőzik a külügyminiszterek megbeszélését, amit Oroszország, Németország, Franciaország és Ukrajna képviselői részvételével, néhány órával később tartanak….lehet ezt még a felkelők megvárják…

Közben a Putyin aláírta a rendeletet, amellyel visszavonta az S-300 rakéta rendszerre vonatkozó fegyvereladási embargót Iránnal szemben….Gondolom ebben az iráni atomprogramban nem kevés orosz segítséggel létrehozott megállapodás, és a jemeni helyzet is közrejátszott. Megállapodás született az S-400 rakéta rendszer Kínának történő eladásáról is..mielőtt valaki leírná emiatt az oroszokat, azoknak jelzem, hogy az S-500 rakétarendszer megalkotásával és szolgálatba állításával ezeken nyugodtan túl adhatnak, hisz az új rendszer kicsit más elveken működik majd, már ami leszűrhető abból, amit nyilvánosságra hoztak…"
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="matyiii">
Amúgy győzelem napjára lehet tenni a harcok felerősődését?
Szép lassan mindenféle dátum előjött a harcok felerősödésére. Pl tavasz, nyár, meg konkrétabb időpontok is. Szerintem ahogy most húsvétkor eldurvult a tűzszünet, úgy május 9-én is összejöhet, mert ilyenkor megosztottabb a figyelem, de ez volt az olimpia alatt is, amikor arra játszodtak, hogy Oroszország nem fog lépni (ami be is jött), csak épp az Olimpiának is vége lett, kialudt a láng és megindult amit már előkészítettek az oroszok.
Valószínűleg erősödni fognak a harcok, de a "nagy, mindent elsöprő támadásnak" nem látom komoly esélyét, ami a semmiből jött és aminek visszaverésére a szakik ne készülnének.
</blockquote>

Szerintem is Majus 9 lehet egy mervado datum, de a szeljaras szerintem keleti lesz. Ehez viszont hagyni kell, h az Ukik lepjenek elsokent.</blockquote>

Az ukik léptek elsőnek, mint már sokszor. De szokás szerint nekik nem jár bűntetés az EU részéről emiatt, szóval megtehetik, bármit megtehetnek. Viszont ha a szakik ellentámadnak és sok lesz az ukrán hulla vagy eltolódik nyugatra a frontvonal, akkor egyből az oroszokra és a szakikra ráhúzzák az egészet.</blockquote>

Most nehéz lesz hiszen a tüzérségünkön és a tankjainkon ül az EBESZ. Viszont gyakorlatilag 72 óràja " vasaljàk" az âllàsaink nehézfegyverekkel. Én a jó oldalàt nézem. A tüzérség es a pàncélos csapatok érintetlenek maradnak, az ùjoncaink àtesnek a tûzkeresztségen "idéàlis"- körülmények között.( beàsott, kiépìtett védelem ergo minimàlis veszteség.) Nekünk veterànoknak meg mindegy...a kérdés mikor tàmadunk?</blockquote>

mi a véleményetek: ebesz nem adja(adhatja) le az ukránoknak a nehéz fegyverzet koordinátákat? sokan vélekednek így erről nálunk. érdemes erre figyelni!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
A reptérnél elesett ukrán katona átadása (az elején megijedtem, hogy milicista) :

https://www.youtube.com/watch?v=5WwYlTcn898&feature=player_detailpage
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
A fenének kellett megkötni a Minszk 2-t??? Tudom...rá voltak kényszerítve...de be is jött amit jósoltak. A szétzilált uki csapatokat feltöltötték, hogy újra támadjanak....eddig volt a tűzszünet. Remélem mire éjszakás műszak után felkelek azt olvasom, hogy mindennel ami van visszaverték az ukikat a szakik!!!
Hajrá Novorosszia!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="matyiii">
Amúgy győzelem napjára lehet tenni a harcok felerősődését?
Szép lassan mindenféle dátum előjött a harcok felerősödésére. Pl tavasz, nyár, meg konkrétabb időpontok is. Szerintem ahogy most húsvétkor eldurvult a tűzszünet, úgy május 9-én is összejöhet, mert ilyenkor megosztottabb a figyelem, de ez volt az olimpia alatt is, amikor arra játszodtak, hogy Oroszország nem fog lépni (ami be is jött), csak épp az Olimpiának is vége lett, kialudt a láng és megindult amit már előkészítettek az oroszok.
Valószínűleg erősödni fognak a harcok, de a "nagy, mindent elsöprő támadásnak" nem látom komoly esélyét, ami a semmiből jött és aminek visszaverésére a szakik ne készülnének.
</blockquote>

Szerintem is Majus 9 lehet egy mervado datum, de a szeljaras szerintem keleti lesz. Ehez viszont hagyni kell, h az Ukik lepjenek elsokent.</blockquote>

Az ukik léptek elsőnek, mint már sokszor. De szokás szerint nekik nem jár bűntetés az EU részéről emiatt, szóval megtehetik, bármit megtehetnek. Viszont ha a szakik ellentámadnak és sok lesz az ukrán hulla vagy eltolódik nyugatra a frontvonal, akkor egyből az oroszokra és a szakikra ráhúzzák az egészet.</blockquote>

Most nehéz lesz hiszen a tüzérségünkön és a tankjainkon ül az EBESZ. Viszont gyakorlatilag 72 óràja " vasaljàk" az âllàsaink nehézfegyverekkel. Én a jó oldalàt nézem. A tüzérség es a pàncélos csapatok érintetlenek maradnak, az ùjoncaink àtesnek a tûzkeresztségen "idéàlis"- körülmények között.( beàsott, kiépìtett védelem ergo minimàlis veszteség.) Nekünk veterànoknak meg mindegy...a kérdés mikor tàmadunk?</blockquote>

mi a véleményetek: ebesz nem adja(adhatja) le az ukránoknak a nehéz fegyverzet koordinátákat? sokan vélekednek így erről nálunk. érdemes erre figyelni!
</blockquote>

Szerintem leadja, csak a megsemmisítésükhoz vagy be kell szivárogni ami majdnem lehetetlen, vagy légierő kell hozza amit előszeretettel lelőnek.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
<blockquote rel="embersarkany"

mi a véleményetek: ebesz nem adja(adhatja) le az ukránoknak a nehéz fegyverzet koordinátákat? sokan vélekednek így erről nálunk. érdemes erre figyelni!
</blockquote>

Sajnos hiába szimpatizálnak ott is az egyének esetleg Novorossziával, ha ha valaki a háttérből utasítást ad, azt kell tenni...
A kérdésre a válasz : Igen leadják (leadhatják)-sajnos hamarabb fog megtörténni, mint a fordítottja.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 112
82 835
113
A KiberBerkut megszerezte a nyugati kiképzok egyik listáját . Benne 2 magyar (ezen meglepodtem))
11. Ács Gábor
12. Végvári Tamás

Valaki ismeri oket?
1d004c922da81cc757776f4ac971a9c4.jpg
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 915
93
képriport Donyeckből:

http://www.demotix.com/news/7339886/fighting-around-donetsk-continues-despite-efforts-hold-ceasefire#media-7339846
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="matyiii">
Amúgy győzelem napjára lehet tenni a harcok felerősődését?
Szép lassan mindenféle dátum előjött a harcok felerősödésére. Pl tavasz, nyár, meg konkrétabb időpontok is. Szerintem ahogy most húsvétkor eldurvult a tűzszünet, úgy május 9-én is összejöhet, mert ilyenkor megosztottabb a figyelem, de ez volt az olimpia alatt is, amikor arra játszodtak, hogy Oroszország nem fog lépni (ami be is jött), csak épp az Olimpiának is vége lett, kialudt a láng és megindult amit már előkészítettek az oroszok.
Valószínűleg erősödni fognak a harcok, de a "nagy, mindent elsöprő támadásnak" nem látom komoly esélyét, ami a semmiből jött és aminek visszaverésére a szakik ne készülnének.
</blockquote>

Szerintem is Majus 9 lehet egy mervado datum, de a szeljaras szerintem keleti lesz. Ehez viszont hagyni kell, h az Ukik lepjenek elsokent.</blockquote>

Az ukik léptek elsőnek, mint már sokszor. De szokás szerint nekik nem jár bűntetés az EU részéről emiatt, szóval megtehetik, bármit megtehetnek. Viszont ha a szakik ellentámadnak és sok lesz az ukrán hulla vagy eltolódik nyugatra a frontvonal, akkor egyből az oroszokra és a szakikra ráhúzzák az egészet.</blockquote>

Most nehéz lesz hiszen a tüzérségünkön és a tankjainkon ül az EBESZ. Viszont gyakorlatilag 72 óràja " vasaljàk" az âllàsaink nehézfegyverekkel. Én a jó oldalàt nézem. A tüzérség es a pàncélos csapatok érintetlenek maradnak, az ùjoncaink àtesnek a tûzkeresztségen "idéàlis"- körülmények között.( beàsott, kiépìtett védelem ergo minimàlis veszteség.) Nekünk veterànoknak meg mindegy...a kérdés mikor tàmadunk?</blockquote>

mi a véleményetek: ebesz nem adja(adhatja) le az ukránoknak a nehéz fegyverzet koordinátákat? sokan vélekednek így erről nálunk. érdemes erre figyelni!
</blockquote>

Es mit ernek vele az Ukranok???
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Ma esti életkép Peszky-Spartak :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=I-bkzPG8vMA