[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen"><i>Így működik Putyin dezinformációs propagandagépezete</i>
<i>Ha szerinted is az amerikaiak pakolták tele halottakkal a tavaly júniusban lelőtt maláj gépet, akkor ezt mindenképpen olvasd el.</i>
http://vilag.transindex.ro/?cikk=25088

A transindex az itteni indeksz romániába kihelyezett világnézetileg teljesen hű másolata és lerakata.
Censorul, Dezső Bandika atlantista bértollnok.</blockquote>

Ez is egy álláspont és érdekesnek tünk. De ahogy látom két nag tábor van: az atlantista bértollnokok és a putyinista bértollnokok. Ha harcok meg nem csak a csatatéren zajlanak, hanem az online médiában is. Ha meg elkezdünk utánaszámolni, hogy melyékbe, mennyi pénzt, energiát fektetnek elég érdekes eredményeket kapunk.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Ukrán tank Shirokinonál. Ilyen felvételeket szeretnék látni , csak nem erről az oldalról

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=g3hnfWlYTIs
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
Az AGS az az ami előbb fütyűl egyet aztán ló nem???:)Állványon....
Szerintem te az irányított páncéltörő rakétákra gondolsz. Ez nem az, hanem automata gránátvető. AGS-17 vagy 30.

a-ukrainian-soldier-shoots-from-a-grenade-launcher-ags-17-during-a-battle-with.jpg


6J8ekG4.jpg
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
uki drónosok :

https://www.youtube.com/watch?v=EwofF0NT3jw&feature=player_detailpage

uki Donbass zlj.:

https://www.youtube.com/watch?v=bR3lRCltZfU&feature=player_detailpage
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113
<blockquote rel="krokomach">http://novorossia.su/ru/node/17609
Ellenőrizhetetlen Ukrán Zászlóalj támadta tegnap este Spartacot és Donyecket, mondta ma Zacharcsenkó. A támadókat visszaverték. Kb 8 Ellenséges technikát semmisítettek meg. Az Ukránok nagy veszteséget szenvedtek halottakban és sebesültekben. Az elfogott rádióforgalmazás alapján az Ukránoknak mintegy 300 sebesültje van.

Igaz. Én is kaptam egy repeszt tegnap, ezért vagyok.</blockquote>

Remelem nem sulyos. Szaki, mit jelent az hogy ellenorizhetetelen? A balradon azt irtak, hogy a leszereles elott allo bakakat hajtottak ki tamadni, hogy sporoljanak a nyugdijon. :( Ez lehetseges szerinted?
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 913
93
<blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01">Nem. Megröntgeneztek, megjavìtottak,becsomagoltak es visszajöttem a " bàzis"-ra.

Jobbulást! Első alkalommal sebesültél meg éles helyzetben a karriered alatt vagy már volt rá példa? Ilyenkor nehéz visszamenni ugyanoda és folytatni ugyanazt?</blockquote>

Szia! Nem az elsõ. Eddig nem volt problémàm a visszatéréssel.
</blockquote>
Örülök, hogy lelkileg is jól bírod és hogy nem súlyos. Védő felszereléssel hogy állsz, mert legelőször amikor írtál azt mondtad, hogy nincs (egyelőre) mellényed meg sisakod sem. Sikerült azóta ezekhez hozzajutni? Pár oldallal ezelőtt volt szó és fotó 150(?) darab ajándék teljes testet(?) védő felszerelésről. Az kinek lesz és mennyire jó meg hozzaférhető? Egyáltalán használható-e abban a munkakörben amit te csinálsz vagy ahoz túl nehéz vagy akadályoz a mozgásban? A repesz lehet tudni milyen fegyverből jött?</blockquote>

Hàt a felszerelésem javult valamennyit. Van màlharendszerem 600 lövésig+ eu csomag, és kaptam bakancsot. Mellény, sisak tovàbbra sincs.Az a ruha nemtudom kinek lesz eddig egy darabot nem làttam.
AGS repeszt kaptam.</blockquote>
Valahonnan szerezz egy mellényt és egy bilit legalább. Nem kell Motorolának öltözz, de elég alap dolog a mai háborúkban egy jó mellény és egy elfogadható sisak. Az oroszoktól nem beszerezhető az ilyensmi?
</blockquote>

nem tudom, de összedobhatnánk itt neki. mondjuk a kijuttatás kalandos lenne :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 864
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01">Nem. Megröntgeneztek, megjavìtottak,becsomagoltak es visszajöttem a " bàzis"-ra.

Jobbulást! Első alkalommal sebesültél meg éles helyzetben a karriered alatt vagy már volt rá példa? Ilyenkor nehéz visszamenni ugyanoda és folytatni ugyanazt?</blockquote>

Szia! Nem az elsõ. Eddig nem volt problémàm a visszatéréssel.
</blockquote>
Örülök, hogy lelkileg is jól bírod és hogy nem súlyos. Védő felszereléssel hogy állsz, mert legelőször amikor írtál azt mondtad, hogy nincs (egyelőre) mellényed meg sisakod sem. Sikerült azóta ezekhez hozzajutni? Pár oldallal ezelőtt volt szó és fotó 150(?) darab ajándék teljes testet(?) védő felszerelésről. Az kinek lesz és mennyire jó meg hozzaférhető? Egyáltalán használható-e abban a munkakörben amit te csinálsz vagy ahoz túl nehéz vagy akadályoz a mozgásban? A repesz lehet tudni milyen fegyverből jött?</blockquote>

Hàt a felszerelésem javult valamennyit. Van màlharendszerem 600 lövésig+ eu csomag, és kaptam bakancsot. Mellény, sisak tovàbbra sincs.Az a ruha nemtudom kinek lesz eddig egy darabot nem làttam.
AGS repeszt kaptam.</blockquote>
Valahonnan szerezz egy mellényt és egy bilit legalább. Nem kell Motorolának öltözz, de elég alap dolog a mai háborúkban egy jó mellény és egy elfogadható sisak. Az oroszoktól nem beszerezhető az ilyensmi?
</blockquote>

nem tudom, de összedobhatnánk itt neki. mondjuk a kijuttatás kalandos lenne :)

</blockquote>
A kijuttatás a problémás. Céltáblának használt köralakú vagy emberalakú AR500 lapokat néhány tízdollárért lehet venni. A gumibevonatú görbített felületű mellénybe járó AR500 lapok is 100 dollár körül mozognak, ebből kell kettő (elől görbített, hátul lapos). Ezek hordására alkalmas mellény gondolom kerül vagy már van szaki01-nek. Sisak meg a repeszek ellen kb bármilyen jó, karabélylőszert elfogadható súllyal meg talán csak az új orosz fejlesztés tud megfogni, amihez itt nem jutsz hozza, de lehet ha ott sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Kijevben 4 amerikai zsoldos katona megeroszakolt 2 kiskorú(12,13 éves) lányt. Az ukrán rendoroknek szabadon kellett engednie a pedofil személyeket mivel megjelent az SzBU és megparancsolta mivell immunitás alatt vannak.(tehát bármit megtehetnek nem lesznek felelosségre vonva)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01">Nem. Megröntgeneztek, megjavìtottak,becsomagoltak es visszajöttem a " bàzis"-ra.

Jobbulást! Első alkalommal sebesültél meg éles helyzetben a karriered alatt vagy már volt rá példa? Ilyenkor nehéz visszamenni ugyanoda és folytatni ugyanazt?</blockquote>

Szia! Nem az elsõ. Eddig nem volt problémàm a visszatéréssel.
</blockquote>
Örülök, hogy lelkileg is jól bírod és hogy nem súlyos. Védő felszereléssel hogy állsz, mert legelőször amikor írtál azt mondtad, hogy nincs (egyelőre) mellényed meg sisakod sem. Sikerült azóta ezekhez hozzajutni? Pár oldallal ezelőtt volt szó és fotó 150(?) darab ajándék teljes testet(?) védő felszerelésről. Az kinek lesz és mennyire jó meg hozzaférhető? Egyáltalán használható-e abban a munkakörben amit te csinálsz vagy ahoz túl nehéz vagy akadályoz a mozgásban? A repesz lehet tudni milyen fegyverből jött?</blockquote>

Hàt a felszerelésem javult valamennyit. Van màlharendszerem 600 lövésig+ eu csomag, és kaptam bakancsot. Mellény, sisak tovàbbra sincs.Az a ruha nemtudom kinek lesz eddig egy darabot nem làttam.
AGS repeszt kaptam.</blockquote>
Valahonnan szerezz egy mellényt és egy bilit legalább. Nem kell Motorolának öltözz, de elég alap dolog a mai háborúkban egy jó mellény és egy elfogadható sisak. Az oroszoktól nem beszerezhető az ilyensmi?
</blockquote>

nem tudom, de összedobhatnánk itt neki. mondjuk a kijuttatás kalandos lenne :)

</blockquote>

Mint már korábban írta, van neki mindenféle felszerelése, ami kell, de elég necces lett volna megmagyarázni a biztonsági ellenőrzések során, hogy miért utazik mellénnyel, sisakkal -és nyilván a kijuttatásra is ez érvényes.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg kevesebb a feltöltött videó?
Mert Graham Phillips elment.
Meg az Ukránok láthatóan utaznak az újságírókra.
Meg valamiért "bespájzolnak" a miliciák?
És mindezek miatt ( is?) a szaki videóknak egyre nagyobb a propaganda értékük?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="szaki01">Nem. Megröntgeneztek, megjavìtottak,becsomagoltak es visszajöttem a " bàzis"-ra.

Jobbulást! Első alkalommal sebesültél meg éles helyzetben a karriered alatt vagy már volt rá példa? Ilyenkor nehéz visszamenni ugyanoda és folytatni ugyanazt?</blockquote>

Szia! Nem az elsõ. Eddig nem volt problémàm a visszatéréssel.
</blockquote>
Örülök, hogy lelkileg is jól bírod és hogy nem súlyos. Védő felszereléssel hogy állsz, mert legelőször amikor írtál azt mondtad, hogy nincs (egyelőre) mellényed meg sisakod sem. Sikerült azóta ezekhez hozzajutni? Pár oldallal ezelőtt volt szó és fotó 150(?) darab ajándék teljes testet(?) védő felszerelésről. Az kinek lesz és mennyire jó meg hozzaférhető? Egyáltalán használható-e abban a munkakörben amit te csinálsz vagy ahoz túl nehéz vagy akadályoz a mozgásban? A repesz lehet tudni milyen fegyverből jött?</blockquote>

Hàt a felszerelésem javult valamennyit. Van màlharendszerem 600 lövésig+ eu csomag, és kaptam bakancsot. Mellény, sisak tovàbbra sincs.Az a ruha nemtudom kinek lesz eddig egy darabot nem làttam.
AGS repeszt kaptam.</blockquote>
Valahonnan szerezz egy mellényt és egy bilit legalább. Nem kell Motorolának öltözz, de elég alap dolog a mai háborúkban egy jó mellény és egy elfogadható sisak. Az oroszoktól nem beszerezhető az ilyensmi?
</blockquote>

nem tudom, de összedobhatnánk itt neki. mondjuk a kijuttatás kalandos lenne :)

</blockquote>

Azt beszéltük az elvbarátokkal, hogy vennénk, vagy rendelnénk neki (elméletileg az E-bay-en is lehet). Aztán egy általa megadott, mondjuk Donyecki címre és névre elküldenénk neki. Aztán vagy megérkezik, vagy nem. Persze kicsit cinkes , lehet egy ukin látnánk viszont , pl. az Euronews-on, Szaki01 meg ott várná a postán...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
szegcsab. Ennek véleményem szerint csak úgy lehetne értelme ha Orosz oldalról rendelnétek. Elméletileg már mûködik a posta DNR-ben és LNR-ben. szaki01 biztos tudja honnan és hogyan lenne értelme.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az ukrán Nemzeti Gárda 900 katonáját képezik ki azok az amerikai deszantosok, akik pénteken érkeztek meg Lviv egyébe. A kiképzés végén közös hadgyakorlatot is tartanak.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150417-amerikai-deszantosok-erkeztek-ukrajnaba.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Három leszámolás pár órán belül Ukrajnában
https://www.youtube.com/watch?v=KIVWRUAQPW8
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egymillió hivatalnok alatt rezeg a léc Ukrajnában
https://www.youtube.com/watch?v=7_cDlEdbvBY