[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 297
26 366
113
De hogy ne legyek off.

"Ukrajna lélegeztetőn van, és nem javul"
index.hu/kulfold/2015/05/13/ukrajna_lelegezteton_van_es_nem_javul/

8413477_2ff1c4dd3da2d697026451605d0918bb_t.jpg

8412469_83f3adf79e8381043905d66f658b37ae_wm.jpg

8413489_6f697bc0ed31e7af11e336a6f5072a27_wm.jpg


Az Index azért alapvetően hozza a formáját.

Együtt, Kárpátaljáért!
cserkesz.hu/l/karpatalja/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Vajon tudja-e ez a szegény besorozott magyar, hogy a minszki megállapodás ellenére mi tette lehetővé a debalcevoi katlan fegyveres felszámolását a szakadárok részéről?...

Nem (csak :) ) szívatásból mondtam, hogy el kellene olvasnod az egész topicot.
A katlan és roshen története úgy ért véget, hogy az volt valószínűsíthető, hogy még a tisztelt elnök urat sem tájékoztatták korrektül a saját emberei az ukik helyzetéről. A hivatalos beszámolók szerint persze minimális veszteséggel kihozták az embereket és a technikát, mert ugye az ukik be akarták tartani a Minszkben aláírtakat (khmm...!). Más - mindkét fél, nem hivatalos beszámolói - szerint pedig maga volt a pokol.
A Minszki-egyezményről sem kell elmesélned, hogy mit tartalmaz, mert arról is volt szó itt korábban. De ugye azt sem olvastad vissza...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Ez mekkora ordas hazugság. A minszki egyezmény szerint a megadott időben teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kellett volna életbe lépni.

Sry ulippo. Ezt akartam az előbb idézni tőled.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
2014 szeptemberéből. Csak úgy érdekességként. Meg aki még nem látta.

http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_18946

A Google csinált egy tanulmányt Ukrajna internetes nyelvhasználati szokásairól.
A térképek az Ukrajnában Ukrán és Orosz nyelven indított internetes kereséseket mutatják, területi(megyék) leosztásban.
Nagyon tanulságos, hogy még a " legukránabb" területeken is nagy többség az internetezésre az Orosz nyelvet használja...
nhY18Mj4-yc.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 753
113
Kiképzőtáborokat tart fenn a Karpatszka Szics Kárpátalján
szics03.jpg

http://alfahir.hu/tovabb_riogatnak_a_harcos_ukran_sovinisztak
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 753
113
2015. máj. 14.
Az ukrán katonák Kelet-Ukrajnában a novoazovszki járásban pusztítottak az elmúlt napon – írja a Zvezda TV.
A helyi hatóságok jelentése alapján Szahanka települést aknavetőkkel bombázzák az ukránok. „15 perccel ezelőtt a központ környékére lőnek kisebb szünetekkel” – mondta Alekszandr Pelipasz a település polgármestere május 14-én hajnali kettő körül, és hozzáfűzte, hogy a nyilatkozat idejére nincsenek pontos információk a sebesültekről. Május 10-én szintén bombázták Szahankát.
forrás: Zvezda TV

http://rapidpress.info/az-ukran-hadsereg-aknavetokkel-pusztitja-szahankat/
-----------------------------

2015. máj. 14.
A Baltikum országai humanitárius segélyt terveznek küldeni a Luganszki Népköztársaságba – idézi Andrej Karpak, a luganszki köztársaság vámügyi bizottságának vezetőjét a RIA Novosztyi.
„Nem is olyan rég kellemesen meglepődtünk. Kiderült, hogy a Baltikum országaitól segélyszállítmány érkezik hozzánk. Méghozzá Németországban kezdik a szervezését” – mondta Karpak.
....

http://rapidpress.info/baltikum-orszagai-segelyt-kuldenek-a-donbasszba/
-------------------------------
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150514-donyeck-kornyeket-tamadjak-a-szakadarok.html

" A kelet-ukrajnai oroszbarát szakadárok az elmúlt egy napban Donyeck környékére összpontosították támadásaikat - közölte csütörtökön a kijevi hadműveleti parancsnokság. Az elmúlt 24 órában összesen négy katona és egy civil - egy 13 éves fiú - szenvedett sérüléseket, halálos áldozatról nem érkezett hír."


20150505szerhij-az-eredetileg-kozgazdasz-ferfi.jpg

Szerhij, az eredetileg közgazdász férfi a szélsőjobboldali Jobb Szektor donyecki fegyvereseinek parancsnoka, 50 embert irányít.

Most komolyan, hogy lehetek ilyen h.-e, hogy ebbe a fo.-talicska hírportálba beleolvasok ?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Most komolyan, hogy lehetek ilyen h.-e, hogy ebbe a fo.-talicska hírportálba beleolvasok ?

Ma reggel én is megtettem. Ami viszont pozitív volt, hogy a kommentek között 1-2 bérkommentelőt leszámítva feltűnik az értelem szikrája, hogy nem veszik be ezt a hülyeséget.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
<blockquote>Most komolyan, hogy lehetek ilyen h.-e, hogy ebbe a fo.-talicska hírportálba beleolvasok ?

Ma reggel én is megtettem. Ami viszont pozitív volt, hogy a kommentek között 1-2 bérkommentelőt leszámítva feltűnik az értelem szikrája, hogy nem veszik be ezt a hülyeséget.</blockquote>

Én nem hiszek a bérkommentelőkben, szerintem ezek maguktól ilyen hülyék!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Most komolyan, hogy lehetek ilyen h.-e, hogy ebbe a fo.-talicska hírportálba beleolvasok ?

Ma reggel én is megtettem. Ami viszont pozitív volt, hogy a kommentek között 1-2 bérkommentelőt leszámítva feltűnik az értelem szikrája, hogy nem veszik be ezt a hülyeséget.</blockquote>

Én nem hiszek a bérkommentelőkben, szerintem ezek maguktól ilyen hülyék!

</blockquote>

Én próbálok bízni abban, hogy bérkommentelők és nem maguktól ennyire hülyék.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Amerikai csapatok képzik az ukránokat az "orosz támadás ellen".
http://www.newsweek.com/us-troops-prepare-ukraine-soldiers-russian-onslaught-331906
Az állóképességi tréningen kívül mi hasznosat tudnak mondani egy olyan hadsereg kiképzői, amelyik teljes légifölény és azonnali légitámogatás lehetősége nélkül még sohasem harcolt?
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Szerintem arra készítik fel őket mit csináljanak ha jön az amerikai légi fölény. Így nem kell majd NATO katonákat áldozni első lépésben. 100-150 ezer megvadított ukrán csak leköti az oroszokat.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Amerikai csapatok képzik az ukránokat az "orosz támadás ellen".
http://www.newsweek.com/us-troops-prepare-ukraine-soldiers-russian-onslaught-331906
Az állóképességi tréningen kívül mi hasznosat tudnak mondani egy olyan hadsereg kiképzői, amelyik teljes légifölény és azonnali légitámogatás lehetősége nélkül még sohasem harcolt?

Érdekes képeket lehetett itt a fórumon is látni, ami kiképzők oktatják AK használatra az uki katonákat.
Na már!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
<blockquote rel="joker">Amerikai csapatok képzik az ukránokat az "orosz támadás ellen".
http://www.newsweek.com/us-troops-prepare-ukraine-soldiers-russian-onslaught-331906
Az állóképességi tréningen kívül mi hasznosat tudnak mondani egy olyan hadsereg kiképzői, amelyik teljes légifölény és azonnali légitámogatás lehetősége nélkül még sohasem harcolt?

Érdekes képeket lehetett itt a fórumon is látni, ami kiképzők oktatják AK használatra az uki katonákat.
Na már! </blockquote>
Ha jól emlékszem magyar kiképzőket is küldtek Szomáliába(?) olyanoknak AK-használatot tanítani, akik 20 éve Rangereket lőttek ki ilyenekkel.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Donyecki reptér :

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YYRiZSsr8G8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 353
11 313
113
Szerintem is jobb ha az EU perspektíva lebeg Ukrajna előtt. A magyar kisebbség jogainak szempontjából ez az irány hozhat jobb körülményeket. Nekünk is az az érdekünk, hogy egyszer létrejöjjön a személyek, áruk, szolgáltatások, és tőke szabad mozgása a kárpátaljai határon. Biztonsági szempontból is sokkal jobb ha köztünk és Oroszország között van Ukrajna, és még jobb ha Ukrajna a mi szövetségesünk.

Ez a magyar és az európai érdek, nem az ha hagyjuk hogy Putyin bekebelezze őket.

Miről beszélsz?
Emberjogi szempontokból az EU egy kalap szamócát nem ér.
Talán az erdélyi és a felvidéki magyarságnak jobb? Egy nagy....!
Biztonsági szempontból az lenne a legjobb, ha a hágókat kb légmentesen lezárnánk, Kárpátaljáról meg kitakarítanánk mind az ukrán sovinisztákat, mind a szervezett bűnözésüket. Bár a két halmaznak elég nagy a közös metszete.
Vagy szerinted jó lenne, ha ezek az extrémista elemek szabadon grasszálhatnának?
Nem elég a sok potenciális terrorista Délről?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 353
11 313
113
A szélsőséges pártok vezetik az országot résszel azért nem értek egyet, mert 1 azaz egy darab jobb szektoros került be a választáson az ukrán parlamentbe, a 450-ből.

És az a húsz önkéntes zászlóajl, aminek Jaros parancsol kikkel van feltöltve, a keszthelyi református gimnázium gólyáival?

Fogják magukat, aztán lövöldöznek.
Ha úgy tetszik, lemennek majd Kárpátaljára kétezren, aztán csinálnak, amit akarnak. Vagy átjönnek Nyíregyre mondjuk.
Vagy kivégeznek még ár képviselőt.
Elhiszem, hogy nehéz, de próbálj a tényekből kiindulva logikusan gondolkozni. Hidd el, menni fog!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 353
11 313
113
Más.

Ugye azt tudjátok, hogy ha széteseik Ukrajna, akkor az elszabaduló, központi irányítás nélküli káoszban a jobbszektor és a hasonszőrű önjelölt fékevesztett szabadcsapatok a haragukat a kéznél lévő leggyengébbeken fogják kitölteni?
És ha megnézzük kik a legvédtelenebbek Nyugat-Ukrajnában
és kik azok aki 'kéznél vannak' akiket könnyen lehet bármiért hibáztani, akkor gyorsan leesik, hogy bizony a magyarok.

Ez történt az örményekkel is törökországban az első vh utáni vereség miatt, a zsidókkal pár évvel később németországban.
Ezért rombolták porig egész Varsót a németek, ahelyett, hogy a pár kilóméterrel arrébb lévő vöröshadsereggel harcoltak volna.
Ezt csinálták az ukránok is a lengyelekkel a 2. Vh vége felé,:

http://mult-kor.hu/20130715_volhiniai_meszarlas_maig_nem_nyugodnak_a_kedelyek

és magyarokkal délvidéken a szerbek:

http://mult-kor.hu/20080311_meszarlassal_alltak_bosszut_tito_partizanjai

ez történik mostanában irakban és szíriában a keresztényekkel

http://vs.hu/kozelet/osszes/kereszteny-nepirtas-sziriaban-0227

és még lehetne sorolni a pitiáner bosszúvágy hasonló esteit.


Ugyebár a magyar honvédség , hát nem hiszem, hogy túl sokat tudna tenni...

Szóval, ha veszít is Ukrajna reménkedjetek, hogy nem egy szíria lesz belőle!

Vagy ha igen akkor azon törjük a fejünket, hogy hogyan védhetjük meg a kárpátaljai magyarokat!

Be kell menni békafenntartónak.