[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="hausser">A szakik nekimennek Avdiivkának?
Az kemény menetnek tűnik, viszont ha beveszik, akkor a reptértől északra lévő ukik nagy kakiba kerülnek. Lehet, hogy ez is a cél, hogy ezzel tehermentesítenék végre Donyecket.
Vkontakton +Twitter-en is pedzegetnek valamit de még nem kristálytiszta az egész szerintem

</blockquote>

Eltereles!?
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
<blockquote rel="hadtap"><blockquote rel="hausser">A szakik nekimennek Avdiivkának?
Az kemény menetnek tűnik, viszont ha beveszik, akkor a reptértől északra lévő ukik nagy kakiba kerülnek. Lehet, hogy ez is a cél, hogy ezzel tehermentesítenék végre Donyecket.
Vkontakton +Twitter-en is pedzegetnek valamit de még nem kristálytiszta az egész szerintem

</blockquote>

Eltereles!?</blockquote>
több mint valószínű ,szerintem nem Avdeevka lesz ha lesz a fő célpont de ez csak tipp egyenlőre
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
czulu mondta:
rg.ru/2015/05/14/orujie.html

Aki tudja esetleg fordíthatná, én csak egy félmondatos leírást olvastam róla. A forrás számomra ismeretlen, nem tudom minősíteni.
Röviden :
Harkov környékén van egy laboratorium ami mindenféle bakterologiai cuccal fel van szaerelve /lépfene, pestis és társai/
a környezetvédők szerint nem volt engedély a létesítményre , ami a "biologiai veszélyek csökkentése ukrajnában" PENTAGON priojekt keretében létesült.A projektet 2013 májusában lezárták ,azonban uj építkezések vették kezdetét és uj berendezések is érkeztek.
Szintén e projekt részeként épült laboratórium Lviv, Vinnytsia, Ungvár, Kherson, amelyek még megmaradtak uresen , és csak arra várnak hogy , az amerikai "tudósok"bekoltozzenek
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Tévedés azt hinni hogy Porosenkoék provokálnak. Jelenleg ez a harcmodoruk.
Támadás éjszakánként tüzérséggel, kisebb nagyobb gyalogos egységekkel, páncélozott jármûvek támogatásával. Infrastruktúrát, srtatégiai pontokat, közösségi helyeket. Idônként komolyabb áttörési kísérletek (Sirokinonál ezred nagyságú erôvel, majdnem mindenükkel ami volt próbáltak áttörni.)
Összességében már több ezer fôs szabotázs csoportokat küldtek át, köztük a hírek szerint Lengyel, Grúz, Amerikai különlegesen kiképzett egységekkel ( akik persze mind zsoldosok és önkéntesek)
A határokat igyekeznek a civilek és a jármûforgalom elôl elzárni, hogy semmilyen áru és utánpótlás ne jusson át.
Mindezzel vélhetôen annyira meg akarják.gyengíteni gazdaságilag és politikailag LNR DNR-t, hogy sokkal kisebb ellenállás mellett tudjanak majd bármikor rájuk támadni.
Mindeközben a frotvonal közelébe helyezik hadrafogható csapataik és technikájuk ( repülôk, helikopterek, Tochka-U, Grad... tüzérség, tankok, páncélozott jármûvek..) java részét. Számukra Minszk semmi más mint egy kommunikációs harcmodor része ( errôl már sokszor beszéltünk) Egy meglepetésszerû támadásban tudnak csak reménykedni, melynek elsô órâiban meg kell semmisítenie a szakik jórészt telephelyekre elhelyezett és általuk régen felderített és megjelölt technikáját.

A legkevésbé sem kell nekik az hogy a szakik támadjanak, mert a saját egységeik mélységesen demoralizálva vannak. ( pár nap alatt felôrölnék ôket, tömegesen megadnák magukat, és a szakik a maradék egységeiket megkerülve minimum Donbassz határáig ûzhetnék ôket) Az önkénteseik nagy része pedig csak megfélemlítésre jó jelenleg.

A szakiknak viszont most életbevágó lenne legalább a nagyobb városaiktol eltolni az Ukránokat, mert egyre nagyobb náluk az elégedetlenség a cikkek és kommentek alapján. Ha a mostani vezetôik nem lépnek.semmit, elôbb utóbb lehet majd mások fognak.
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
CGMG_yVU0AAMiqf.jpg

"Hucul" a háború előtt csapos volt. Neki a harc már Slovyansk -nál kezdődött.
Sebesült április 19-én a Širokino.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 000
87 695
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150528-felreerthetoen-fogalmazott-a-nyelvhasznalatrol-petro-porosenko.html
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="hadtap"><blockquote rel="hausser">A szakik nekimennek Avdiivkának?
Az kemény menetnek tűnik, viszont ha beveszik, akkor a reptértől északra lévő ukik nagy kakiba kerülnek. Lehet, hogy ez is a cél, hogy ezzel tehermentesítenék végre Donyecket.
Vkontakton +Twitter-en is pedzegetnek valamit de még nem kristálytiszta az egész szerintem

</blockquote>

Eltereles!?</blockquote>
több mint valószínű ,szerintem nem Avdeevka lesz ha lesz a fő célpont de ez csak tipp egyenlőre

</blockquote>

Ha Avdeevka-t sikerül elfoglalni akkor a Spartakot tűz alatt tartó A-1428 objektum és a tőle nyugatra eső beépített területek ha jól látom idővel tarthatatlanok maradnak. Ha ez így alakul, akkor a kifutót már nem tudják támadni, és át lehet csoportosítani azt a kevés felszabadult egységet Peszki felé.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 756
28 635
113
Jacenyuk szerint napi 5-7 millió dollárba kerül Kijevnek a háború Donbasszban: http://sputniknews.com/europe/20150529/1022726625.html
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
<blockquote rel="kacsacsor">A hivatalos orosz álláspont szerint „zsoldos” és a szakadár Luhanszki Népköztársaság „rendőre” az a két orosz katona, aki május 16-án esett fogságba a kelet-ukrajnai front ukrán oldalán – közölte pénteken Kijevben a foglyok ügyvédeivel Alekszej Grubij, a kijevi orosz nagykövetség konzuli részlegének vezetője.
.......

http://mandiner.hu/cikk/20150529_moszkva_szerint_zsoldosok_a_kelet_ukrajnaban_elfogott_orosz_katonak

Csúnyán cserben hagyta őket Oroszország. Ülhetnek húsz évet terrorista zsoldosként. Az orosz katonák ezután kétszer is meggondolják majd, hogy érdemes-e Ukrajnába menniük harcolni. Ha fogságba kerülnek, akkor a hazájuk "zsoldosként" magukra hagyja őket, ha meghalnak akkor a hősi halottak helyett csak titkosított adattá válnak.</blockquote>

Kétszer is meggondolják hogy megadják magukat, vagy előveszik a gyalásót ha elfogy a lőszer és azzal verik szét az első ukrán fejét minthogy megadják magukat ennek a bandának amelyik megcsonkítja,vagy felakassza őket a családjukkal együtt.
Nem fognak 20 évet ülni ahogy a többi fogoly se, az első cserénél vagy a másodiknál kiadják őket.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
CGMeHuJWwAAZoAA.jpg

Ukrán körlet...
Állítólag Doneck -nél kemény harcok folynak jelenleg.
Putilovka, Kiev kerületben erös tűzérségi tűz alatt Avdeevkábol
"Az oldalsó Krasnogorovka, Staromihaylovki küzdelem erősítése, amely az addig kevésbé volt intenzív, mint jelenleg. Debaltseve kerületben. Logvinova tűz alá Svetlodarsk a helyzetben. A irányba Krasnogorovka / Staromihaylovka srelkovy van szoros csatában.
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
http://www.kommersant.ru/doc/2738340

Mihail Szaakasvili mint Odessa regio kormányzója !??
Megyek beszélek Porossal ,hátha hozzámvágja Kárpátalja kormányzói székét ,ennyi erővel.....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 846
113
http://www.kommersant.ru/doc/2738340

Mihail Szaakasvili mint Odessa regio kormányzója !??
Megyek beszélek Porossal ,hátha hozzámvágja Kárpátalja kormányzói székét ,ennyi erővel.....

Lehetoség lenne levadászni, ha ugyesek lesznek egyes emberek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Graham tegnapelőtt beszélgetett a 26-ai gorlovkai uki támadást túlélő anyukával:
CGCxsh_UgAAGuE8.jpg

CGCxsiCUgAA6EQJ.jpg

A férje meghalt, ahogy a lánya is.
CGE8PQ4W8AAx56u.jpg

:(
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Én szerintem, ha orosz katonákat fognak el az ukik, akkor erre biztosan van kidolgozott verzió(k). Nem hiszem, hogy ami most történik az spontán eseménysor lenne.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Jó film és kapcsolódik is ide, legalábbis ez a jelenet mindenképpen. :D
https://www.youtube.com/watch?v=V2N9dO_z-TQ
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Azért én nem a Facebookon hirdetném hogy a hétvégén merre támadnánk.:) A gázos sztoriban nem hiszek. Lehet azért mert már rengetegszer felhozták, és Szíriában is csak minimálisan fordul elő. Pedig ott van minden mint egy patikában.

Én ha szaki lennék (bár nem nem tudom konkrétan milyen egységekkel rendelkeznek) megindulnék Luganszktól északra, gyors páncélos egységekkel, gyalogság besorol balra,tüzérség lefog és irány Siroki-Bilovodszk-Markivka ( 104 km, 1 óra 46 perc ). Onnét irány nyugat Toitskoye ( 129 km, 2 óra 8 perc) És az Oskil partján védőállás és vissza délre. A hátam mögött végig Oroszország, közben Artemovszknál elönteném tüzérséggel és fals támadással az ukikat.
Szvsz a front mögött nincs komoly ellenállás, mindent felhoztak a frontra az ukik, bár max Sztarobelszknél lehet komolyabb csapatuk. Az Oskil pedig jó védőállás lehetne a NAF erőknek egy időre. Persze a lényeg a gyorsaság, kis szerencsével ha beütne a pánik az ukiknál (mert tán azt hinnék az oroszok támadnak északról) még Artemovszkot is kiürítenék, akkor legalább kiegyenesedne a védvonal,de észak felé. Horlivka - Luganszk kb 110km, Horlivka - Piski (Harkov megye) 230. Meg lehetne azt tartani szvsz.