[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
<i>Kb. ha az index és origo szerint meghalt 6000 ember, a balrad szerint 50-60 ezer, akkor 20 lehet az igazi szám.</i>

a 6000 és az 50-60 ezer átlaga 23-33 ezer. Ezek szerint valamelyest objektívebb hírforrásnak tartod az indexet és az origot? :D
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/ukraine-sicherheitskreise-bis-zu-50-000-tote-13416132.html
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser">
<i>Kb. ha az index és origo szerint meghalt 6000 ember, a balrad szerint 50-60 ezer, akkor 20 lehet az igazi szám.</i>

a 6000 és az 50-60 ezer átlaga 23-33 ezer. Ezek szerint valamelyest objektívebb hírforrásnak tartod az indexet és az origot? :D

</blockquote>

Fuuuuck, lebuktam.
Pedig az ungrofasisztabibsi bérkomment jól fizet(ett). :)
Ideje lesz valami orosz trollközpontot keresnem.

B+, hogy miket nem képesek emberek elhinni.

ulippo
Bérkomment...nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget és mikor, de visszatérő jelenség, minden időben, minden fórumon.
Biztos érdekel bárkit is, hogy a plebs egymás között mit írogat a neten.

<b>A bérkomment szerintem az: </b>
Mikor a másik kommentelő olyan erővel hisz az ellentétes baromságban, mint én a saját hülyeségemben és nem tudom feldolgozni, hogy van ellentétes attitűddel rendelkező hasonló idióta is.
Egyszerűbb feldolgozni, ha kitalálom, hogy olyan vélemény nincs is, csak megfizeti valami gonosz a túloldalon. (mert a jó természetesen "én" vagyok)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A bérkomment szerintem az: </u></b>
Mikor a másik kommentelő olyan erővel hisz az ellentétes baromságban, mint én a saját hülyeségemben és nem tudom feldolgozni, hogy van ellentétes attitűddel rendelkező hasonló idióta is.
Egyszerűbb feldolgozni, ha kitalálom, hogy olyan vélemény nincs is, csak megfizeti valami gonosz a túloldalon. (mert a jó természetesen "én" vagyok)
Ha csak egyetlen példát is tudnál hozni arra nézve, hogy a main stream média mikor mondott igazat és mikor nem próbálta meg minden rendelkezésére álló eszközzel befolyásolnia a közbeszédet.
Ha ez sikerülne és ha csak egyetlen példát tudnál mondani akkor is nevedet imába foglalva örökké emlékezne rád a hálás utókor.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 619
113
Szaakasvili: Az oroszok tűnjenek el a Krím-félszigetről

"Miheil Szaakasvili, Grúzia ex-elnöke felajánlotta az oroszoknak, hogy hagyják el a Krím-félszigetet, és adják azt vissza Ukrajnának – írja a Zvezda TV.
Úgy gondolja, hogy ha Ukrajna korábbi állampolgárai annyira szeretik Oroszországot, akkor utazzanak Oroszország szárazföldi területeire. „Akinek tetszik a megszállás, azok menjenek inkább Oroszországba. Szimferopolban nyitva van a repülőtér. Vannak olyan járatok, amelyek Oroszországba repülnek. Hol van a probléma? Kik ezek az emberek?” – teszi fel a kérdést Szaakasvili.Krím és Szevasztopol nem ismerte el a tavaly februári ukrajnai államcsíny legitimitását, és 2014. március 14-én úgy döntött a félsziget lakossága, hogy Oroszországhoz csatlakoznak. A referendumon résztvevők 90 százaléka Oroszországgal való újraegyesülés mellett döntött. Az egyesülési szerződést 2014. március 18-án írták alá, ennek ellenére sok ország még mindig Ukrajna részének tartja a félszigetet."

http://karpathir.com/2015/05/30/szaakasvili-az-oroszok-tunjenek-el-a-krim-felszigetrol/
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="varga dima">Egy újabb "ütközet" történt Fekete tengeren...Most megint orosz Szu-24 esek kitoloncolták USS Ross rombolót a nemzetközi vizekbe.....mert, oroszok szerint, provokatívan viselkedett. Gondolom, részletek hamarosan....
140319-N-WX580-158.jpg
Addig, addig míg kihúzzák a gyufát és kapnak egy éles ajándékcsomagot!
Különben is, mit keresnek a Fekete-tengeren?
Költői kérdés!
</blockquote>

Fekete-tenger 6 államából 3 NATO tag, 2 NATO aspiráns. Gyakorlatilag baráti majdhogynem hazai vizek a NATO tag USA-nak.
Egyedül az oroszok prüszkölnek.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 130
7 155
113
Úgy tűnik, hogy húzzák még az Ukrán csődöt:

http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/hitelezok-ajanlata-ukrajnanak-10-ev-halasztas-az-adossagtorlesztesre-kozel-16-milliard-dollar-megtakaritas

10 évig nem kell törleszteni a felvett hiteleket ...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Putyin Oroszországa könnyű zsákmány lesz, és Kína fel fogja falni Oroszországot. Ez a véleménye Andrej Piontkovszkíj orosz politológusnak és publicistának. "Ez nem a Kína és Oroszország közötti kapcsolatok megerősítése, hanem egy régóta tartó, és az ukrajnai krízis kirobbanása óta jelentősen felerősödött, Oroszország Kína által való elnyelését célzó folyamat" - mutatott rá a politológus. Ők teljesen meg vannak győződve arról, hogy - elzárva magát a nyugati civilizációtól - a putyini Oroszország könnyű prédává válik.
http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/kina-felfalja-oroszorszagot
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kínát oroszország altalajkincsei érdeklik, Szibéria nem hinném, hogy egyébb miat érdekelné őket mivel a történelmi időkben még jóval az oroszok előtt benépesíthették volna. Viszont az altalajkincseket pénzért megveszik jelenleg is, ebben szerintem nincs semmi különös.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="varga dima">Egy újabb "ütközet" történt Fekete tengeren...Most megint orosz Szu-24 esek kitoloncolták USS Ross rombolót a nemzetközi vizekbe.....mert, oroszok szerint, provokatívan viselkedett. Gondolom, részletek hamarosan....
140319-N-WX580-158.jpg
Addig, addig míg kihúzzák a gyufát és kapnak egy éles ajándékcsomagot!
Különben is, mit keresnek a Fekete-tengeren?
Költői kérdés!
</blockquote>

Fekete-tenger 6 államából 3 NATO tag, 2 NATO aspiráns. Gyakorlatilag baráti majdhogynem hazai vizek a NATO tag USA-nak.
Egyedül az oroszok prüszkölnek.</blockquote>

Nem jól tudod, olvasgass egy kicsit.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Hausser!

A német titkosszolgálat is 50 ezerre becsülte az ukrajnai halottak számát. Tehát voltak ilyen számok itt a fórumon is.
Én magam nem vagyok baloldali és liberális sem, de azt tiszteletre méltónak tartom ha valaki vállalja a meggyőződését: a Bal-Rad nyíltan baloldali portál, és az események - legalábbis én még nem tapasztaltam- amelyeket leír, nem légből kapottak. A stílusa lehetne visszafogottabb, ez tény. De ezt el lehetne mondani a 444!-ről és az Origóról is.
A hivatalos média pedig sem nem objektív, sem nem elfogulatlan. Ezért olvasunk el lehetőleg mindenfélét, hogy össze tudjuk rakni a valóságot. Már amennyire sikerül!
Szerintem Kína és Oroszország a jelen helyzetben egymásra van utalva: ilyenkor egyik sem tudja maga alá rendelni a másikat. A legutóbbi napok eseményei, de a korábbiak is bizonyítják (G20-ak találkozója Ausztráliában például), hogy az USA rendesen osztja Kínát is.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Tévedsz! Én személyesen is ismerek olyan személyt aki facebokon nem valós személyként, vagy az indexen, origón megbízásból ír hozzászólást. Sőt találkoztam olyan magyar céggel is aki számítógépes csapatba keresett hasonló feladatra, igaz az választások környékén volt (közvéleménykutatói feladatként volt hirdetve).
<blockquote rel="mathias"><blockquote rel="hausser">
<i>Kb. ha az index és origo szerint meghalt 6000 ember, a balrad szerint 50-60 ezer, akkor 20 lehet az igazi szám.</i>

a 6000 és az 50-60 ezer átlaga 23-33 ezer. Ezek szerint valamelyest objektívebb hírforrásnak tartod az indexet és az origot? :D

</blockquote>

Fuuuuck, lebuktam.
Pedig az ungrofasisztabibsi bérkomment jól fizet(ett). :)
Ideje lesz valami orosz trollközpontot keresnem.

B+, hogy miket nem képesek emberek elhinni.

ulippo
Bérkomment...nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget és mikor, de visszatérő jelenség, minden időben, minden fórumon.
Biztos érdekel bárkit is, hogy a plebs egymás között mit írogat a neten.

<b>A bérkomment szerintem az: </b>
Mikor a másik kommentelő olyan erővel hisz az ellentétes baromságban, mint én a saját hülyeségemben és nem tudom feldolgozni, hogy van ellentétes attitűddel rendelkező hasonló idióta is.
Egyszerűbb feldolgozni, ha kitalálom, hogy olyan vélemény nincs is, csak megfizeti valami gonosz a túloldalon. (mert a jó természetesen "én" vagyok)</blockquote>
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A német titkosszolgálat is 50 ezerre becsülte az ukrajnai halottak számát. Tehát voltak ilyen számok itt a fórumon is.

Az ötvenezres számot ráadásul még a Debalcsevei harcok bedurvulása elött hozták nyilvánosságra a Németek. És már akkor is voltak akik azt mondták hogy ez csak visszafogott becslése volt a Német tirkosszolgálatnak.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 226
113
<blockquote rel="varga dima">Egy újabb "ütközet" történt Fekete tengeren...Most megint orosz Szu-24 esek kitoloncolták USS Ross rombolót a nemzetközi vizekbe.....mert, oroszok szerint, provokatívan viselkedett. Gondolom, részletek hamarosan....
140319-N-WX580-158.jpg
Addig, addig míg kihúzzák a gyufát és kapnak egy éles ajándékcsomagot!
Különben is, mit keresnek a Fekete-tengeren?
Költői kérdés!
</blockquote>.
Mit keres, mit keres? Egy jó nagy BAL-E pofont, azt keres.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 785
113
Porosenko a bűncselekményekkel vádolt grúz exelnöknek adta Odesszát

Miheil Szaakasvilit nevezte ki szombaton Odessza megye kormányzójává Petro Porosenko ukrán államfő, aki azt várja a volt grúz elnöktől, hogy vezetése alatt sikerüljön megvédeni e stratégiainak tekintett terület szuverenitását és hatékonyan felvenni a harcot a korrupcióval. Az államfő a Fekete-tengeri ukrán kikötővárosban szombaton tartott ünnepségen, amelyen bemutatta az új kormányzót, kifejtette: Szaakasvili fő feladata az lesz, hogy szavatolja az ottani terület szuverenitását, területi épségét, a függetlenséget és a nyugalmat, és harcoljon a korrupció ellen.
.........

https://kuruc.info/r/4/143895/
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 785
113
2015. 05. 30. 08:21
KÁRPÁTALJA
ORVOSOK
KÜLFÖLDRE MENEKÜLNEK A KÁRPÁTALJAI ORVOSOK

Kárpátalján az orvosok 30 százaléka nyugdíjaskorú, a fiatalok közül pedig aki csak tud, menekül külföldre. Ez derült ki az ungvári 21-es tv-csatorna riportjából, amit a zakarpattya.net.ua közöl.
Megyénkben a legnagyobb hiány a családorvosok és az aneszteziológusok után van, jelenleg 70 ilyen üresen maradt állást tartanak nyilván. Megfigyelhető, a végzős orvostan-hallgatók inkább a határ túloldalán keresnek munkát, a legnépszerűbb állomás Szlovákia és Magyarország. Aki saját költségén fejezi be az orvosi kart, azonnal elmegy, aki állami ösztöndíjasként tanult, három évig még kénytelen maradni, a kötelező internatúra idejére.

Náluk egy kezdő orvos fizetése most 1200 hrivnya, Szlovákiában is hasonló összegű a bérezés, csakhogy euróban. A legnagyobb elvándorlás a Beregszászi járásban figyelhető meg. A híranyagban elhangzik, tavaly 19-en mentek át Magyarországra dolgozni Bereg-vidékről, 2015 eddig eltelt hónapjaiban pedig már 60-an.

http://alfahir.hu/kulfoldre_menekulnek_a_karpataljai_orvosok