[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Hát ez olyan hír kb.:

"Semmi gond emberek! Kenyér nincs, rezsit nem bírjátok fizetni, de egy havi fizetésetekből tudtok venni 50-80 kiló epret."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hát igen, nagyon lényeges az eper ára, mikor kibombázzák az embert a házából. Nem is tudom, hogy lehet így élni.
Szerintem fel kéne adni a harcot, engedni, hogy az ukránok bevonuljanak, mert azért ez már tarthatatlan, hogy kétszeres az eper ára.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát ez olyan hír kb.:

"Semmi gond emberek! Kenyér nincs, rezsit nem bírjátok fizetni, de egy havi fizetésetekből tudtok venni 50-80 kiló epret."

Ugyanez a szakadár katonai junta területén:

"Semmi gond emberek! Kenyér nincs, rezsit nem bírjátok fizetni, de nincs is fizetés úgyhogy nem kell számolgatni hány kiló eper jön ki a semmiből."
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát igen, nagyon lényeges az eper ára, mikor kibombázzák az embert a házából. Nem is tudom, hogy lehet így élni.
Szerintem fel kéne adni a harcot, engedni, hogy az ukránok bevonuljanak, mert azért ez már tarthatatlan, hogy kétszeres az eper ára.

Csak nehogy eperlázadás törjön ki aminek a végén úgy himbálózik majd Zaharcsenko és Plotnickij a lámpavason mint egy érett eper.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 387
113
Nálam meg ingyen van az eper. Már mindenkinek herótja van tőle a családi körben. Tegnap este csináltam hát egy frizines kanna cefrét belőle.
De most tényleg, minek ott nekik eper? Ott vodkát főznek nem pálinkát.
Amúgy mellékesen nem tudja valaki hogy lehet adományt meg ezt azt küldeni donbasszba úgy hogy az ukik ne bontsák- lopják el útközbe?
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
Nálam meg ingyen van az eper. Már mindenkinek herótja van tőle a családi körben. Tegnap este csináltam hát egy frizines kanna cefrét belőle.
De most tényleg, minek ott nekik eper? Ott vodkát főznek nem pálinkát.
Amúgy mellékesen nem tudja valaki hogy lehet adományt meg ezt azt küldeni donbasszba úgy hogy az ukik ne bontsák- lopják el útközbe?

Van címem meg teloszámom is ahova lehet küldeni segélycsomagot Doneckbe a "VOSTOK"nak , mivel kuldenék egy kissebb csomagot de nem probáltam még meg nem tudom milyen utvonalon is menne hogy ne kelljen lába ennek a részének még utánanézek ha van fejlemány szolok majd
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Burjatokrol.
http://www.newsweek.com/putins-secret-warriors-tales-three-russian-soldiers-sent-fight-ukraine-339665
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 621
113
<b>Lövöldözés Nagybocskón </b>

<b>Korrupció, valamint csempészekkel való együttműködés miatt </b>letartóztatási parancsot adtak ki a nagybocskói határőr őrs parancsnoka ellen - írja a Kárpáti Igaz Szó.
<b>A tiszt letartóztatása azonban nem ment simán</b>: a nemzetbiztonsági szolgálat (SZBU) két munkatársa és egy civil kórházba került. A médiához eljuttatott tájékoztató szerint az SZBU megyei főosztályának tudomására jutott, hogy a település közelében, az ukrán–román államhatár hét kilométeres szakasza mentén élénk cigarettacsempészés folyik. A törvénytelen üzletelésben a helyőrség parancsnoka is nyakig benne van.
Mint arról Olekszandr Krizsanovszkij, az Ungvári Katonai Ügyészség megbízott vezetője tájékoztatta a médiát, a gyanúsított legutóbbi akciója során 480 dollár kenőpénzt kapott, aminek fejében „nem vette észre” a határvonalat képező Tiszán átjutó csempészeket. <b>Az ügyészség és a nemzetbiztonságiak különítménye a gépkocsijában kapta el a parancsnokot.</b> A <b>letartóztatást</b> azonban <b>megzavarta a bűnözőkből álló csődület</b>, melynek tagjai <b>a gyanúsított védelmére keltek</b>. Hatalmas verekedés támadt, melybe a helybéliek is bekapcsolódtak. <b>Elterjedt ugyanis a rémhír, hogy a Jobb Szektor megtámadta a települést.</b> Erre az elfogatásra érkezett egység öltözéke: terepszínű egyenruha és fekete símaszk szolgáltatta az alapot.
<b>A feldühödött tömeget a katonák által leadott lövések sem fékezték meg.</b> A túlerőt csak az erősítésként kivezényelt kommandós csapatnak sikerült megfékezni. Az affér körülményeit vizsgálják. Az ügyben hivatalos közeg elleni erőszak alapos gyanújával büntetőeljárást indítottak. A korrupcióval gyanúsított határőrtisztet letartóztatták.
Forrás:
Kárpáti Igaz Szó

http://www.karpatinfo.net/cikk/kekfeny/lovoldozes-nagybocskon
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
OFF de valakinek! Ne mutogass Putyinra! Fogadj be te is!
http://magyarhirlap.hu/cikk/26816/Ausztria_visszakuldi_a_menedekkeroket_ha_igenyuk_nem_jogos
http://www.napigazdasag.hu/cikk/45692/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Hát igen, nagyon lényeges az eper ára, mikor kibombázzák az embert a házából. Nem is tudom, hogy lehet így élni.
Szerintem fel kéne adni a harcot, engedni, hogy az ukránok bevonuljanak, mert azért ez már tarthatatlan, hogy kétszeres az eper ára.

Csak nehogy eperlázadás törjön ki aminek a végén úgy himbálózik majd Zaharcsenko és Plotnickij a lámpavason mint egy érett eper.</blockquote>

Ezért is volt kormányellenes tüntetés -Kijevben.
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
<blockquote rel="antigonosz">Nálam meg ingyen van az eper. Már mindenkinek herótja van tőle a családi körben. Tegnap este csináltam hát egy frizines kanna cefrét belőle.
De most tényleg, minek ott nekik eper? Ott vodkát főznek nem pálinkát.
Amúgy mellékesen nem tudja valaki hogy lehet adományt meg ezt azt küldeni donbasszba úgy hogy az ukik ne bontsák- lopják el útközbe?

Van címem meg teloszámom is ahova lehet küldeni segélycsomagot Doneckbe a "VOSTOK"nak , mivel kuldenék egy kissebb csomagot de nem probáltam még meg nem tudom milyen utvonalon is menne hogy ne kelljen lába ennek a részének még utánanézek ha van fejlemány szolok majd

</blockquote>

<b>Telefon konzultációk humanitárius segítségnyújtás 099-127-40-21</b>
/Szerintem ezen a telszámon kellene probálkozni ott megtudják mondani a biztonságos postai utvonalat, nekem biztos nem megy valamikori 5 év orosztanulás után sem igen tudom beszélni a nyelvet.:(/
Konzultációs: 0956508371, 0991081463, 0971798071, 0632982563.
Hotline: +38 (063) -960-24-98.
Humanitárius segély Donetsk Torgovaya st, 28

Lista amik igazából kellenek nekik:

1. Ágynemű (lepedők, párnák)
2. matracok
3. Személyes higiéniai termékek (szappan, sampon, borotvák, WC-papír, hab / borotvakrém)
4. Törölköző és hagyományos ostya
5. mosópor, mosószappan
Ruházat
1. cipő (cipők, szandálok, bakancsok)
2. övek
3. T-shirt
4. Caps
5. Zokni
6. nadrágok, rövidnadrágok
7. Bandanas a fej és az arc

Tehát szükség
1. Cloak - sátrak
2. scrim
3. Cloak - köpeny
4. Utász lapát
5. sisakok
6. Balaclava
7. rámutat taktikai
8. Taktikai kesztyűk
9. Form (álcázás, csúszda)
10. Body páncélok 3+
11. mentesítés
12. lámpások

Mivel egy csomó srác megy, az üzemanyag csak azonnal, ha a lehetőséget, és segíthet az üzemanyag
Diesel üzemanyag
Benzin
Gáz kuponok

ORVOSI
1. Spray - permetezni a riasztó- A bőrre és a ruházatra (kullancsok)
2. antiszeptikus (diglükonátot és hidrogén-peroxid -az műanyag)
3. fájdalomcsillapító injekciók (Deksalgin, Ketanov, diclofenac, movalis)
4. fájdalomcsillapító tabletták (Nimesil (por), Ketanov)
5. kenőcsök, gélek és krémek zúzódások és rándulások (Dolobene-gel nimid-gel ultrafastin (ketoprofen), remisid gél)
6. eszközök kezelésére égések és sebek (Levomekol kenőcs, kenőcs Vishnevsky oflokain, pantestin)
7. SZEM / fülcsepp (Sofradeks)
8. orrcseppek hosszan tartó hatás 8-12 óráig (noksprey, nazolong, nazosprey, rinostop)
9. szorbenseket (Atoxil, Sorbeks)
10. Antibiotikumok tabletta (Augmentin, ciprofloxacin, amoxicillin, klaritromicin)
11. Gombaellenes tabletta: a flukonazol (diflyuzol, futsis et al.), 50 mg-os és 150 mg-os
12. gombaellenes kenőcsök, krémek: clotrimazole, Temurov kenőcs terbinafin
13. probiotikumok (Linex, latsidofil, joghurt, atsidolak stb).
14. allergiaellenes szerek lokális (gél Fenistil, Psili balzsam)
15. enzimek (mezim forte vagy Kreón)
16. gastroprotectives (omeprozol, Almagel, Maalox® (tasakok és tabletták), Aluminium-foszfát gél)
17. ESZKÖZÖK SARS (ambroksol - tabletták, szirupok, mukoltin, acetilcisztein (ACC, ACC Long et al.), "Tea" - Coldrex, Fervex, Helpeks)
18. ANTIVIRÁLIS (rimantadine, Arbidol)
19. cardio GROUP (5 mg amlodipint és 10 mg, fenigidin, 10 mg lizinoprilt számára, korvaltab, korvalment, nitroglicerin)
20. A rugalmas pólya: 3m (Shin) és 1,5 m (alkar)
21. ragasztóanyag steril sebészeti "Leoped" (hagyományos és ezüst 9h10,9h15,9h20,9h25)
22. tourniquet megállítani a vérzést
23. Vakolatok (Coil ruhával)
24. kenőcsök, gélek, krémek nyomásfoltoktól (troksevazin, gepatrombin, Lioton gél)
<b>Remélem nem szegek szabályt hogy kiraktam ,ha igen kéretik törölni.</b>
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="meister">Burjatokrol.
http://www.newsweek.com/putins-secret-warriors-tales-three-russian-soldiers-sent-fight-ukraine-339665

<i>"U.S. Army Europe Commander Ben Hodges estimated..."</i>

Eddig jutottam, van benne valami értelmes is?</blockquote> a burjatok egyike nyilatkozik hadi elmenyeirol. Hogy ez ertelmes-e? Passz. Kinek mi az ertelmes. Kinek a burjat, kinek az amcsi tabornok.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="hadtap"><blockquote rel="antigonosz">Nálam meg ingyen van az eper. Már mindenkinek herótja van tőle a családi körben. Tegnap este csináltam hát egy frizines kanna cefrét belőle.
De most tényleg, minek ott nekik eper? Ott vodkát főznek nem pálinkát.
Amúgy mellékesen nem tudja valaki hogy lehet adományt meg ezt azt küldeni donbasszba úgy hogy az ukik ne bontsák- lopják el útközbe?

Van címem meg teloszámom is ahova lehet küldeni segélycsomagot Doneckbe a "VOSTOK"nak , mivel kuldenék egy kissebb csomagot de nem probáltam még meg nem tudom milyen utvonalon is menne hogy ne kelljen lába ennek a részének még utánanézek ha van fejlemány szolok majd

</blockquote>

<b>Telefon konzultációk humanitárius segítségnyújtás 099-127-40-21</b>
/Szerintem ezen a telszámon kellene probálkozni ott megtudják mondani a biztonságos postai utvonalat, nekem biztos nem megy valamikori 5 év orosztanulás után sem igen tudom beszélni a nyelvet.:(/
Konzultációs: 0956508371, 0991081463, 0971798071, 0632982563.
Hotline: +38 (063) -960-24-98.
Humanitárius segély Donetsk Torgovaya st, 28

Lista amik igazából kellenek nekik:

1. Ágynemű (lepedők, párnák)
2. matracok
3. Személyes higiéniai termékek (szappan, sampon, borotvák, WC-papír, hab / borotvakrém)
4. Törölköző és hagyományos ostya
5. mosópor, mosószappan
Ruházat
1. cipő (cipők, szandálok, bakancsok)
2. övek
3. T-shirt
4. Caps
5. Zokni
6. nadrágok, rövidnadrágok
7. Bandanas a fej és az arc

Tehát szükség
1. Cloak - sátrak
2. scrim
3. Cloak - köpeny
4. Utász lapát
5. sisakok
6. Balaclava
7. rámutat taktikai
8. Taktikai kesztyűk
9. Form (álcázás, csúszda)
10. Body páncélok 3+
11. mentesítés
12. lámpások

Mivel egy csomó srác megy, az üzemanyag csak azonnal, ha a lehetőséget, és segíthet az üzemanyag
Diesel üzemanyag
Benzin
Gáz kuponok

ORVOSI
1. Spray - permetezni a riasztó- A bőrre és a ruházatra (kullancsok)
2. antiszeptikus (diglükonátot és hidrogén-peroxid -az műanyag)
3. fájdalomcsillapító injekciók (Deksalgin, Ketanov, diclofenac, movalis)
4. fájdalomcsillapító tabletták (Nimesil (por), Ketanov)
5. kenőcsök, gélek és krémek zúzódások és rándulások (Dolobene-gel nimid-gel ultrafastin (ketoprofen), remisid gél)
6. eszközök kezelésére égések és sebek (Levomekol kenőcs, kenőcs Vishnevsky oflokain, pantestin)
7. SZEM / fülcsepp (Sofradeks)
8. orrcseppek hosszan tartó hatás 8-12 óráig (noksprey, nazolong, nazosprey, rinostop)
9. szorbenseket (Atoxil, Sorbeks)
10. Antibiotikumok tabletta (Augmentin, ciprofloxacin, amoxicillin, klaritromicin)
11. Gombaellenes tabletta: a flukonazol (diflyuzol, futsis et al.), 50 mg-os és 150 mg-os
12. gombaellenes kenőcsök, krémek: clotrimazole, Temurov kenőcs terbinafin
13. probiotikumok (Linex, latsidofil, joghurt, atsidolak stb).
14. allergiaellenes szerek lokális (gél Fenistil, Psili balzsam)
15. enzimek (mezim forte vagy Kreón)
16. gastroprotectives (omeprozol, Almagel, Maalox® (tasakok és tabletták), Aluminium-foszfát gél)
17. ESZKÖZÖK SARS (ambroksol - tabletták, szirupok, mukoltin, acetilcisztein (ACC, ACC Long et al.), "Tea" - Coldrex, Fervex, Helpeks)
18. ANTIVIRÁLIS (rimantadine, Arbidol)
19. cardio GROUP (5 mg amlodipint és 10 mg, fenigidin, 10 mg lizinoprilt számára, korvaltab, korvalment, nitroglicerin)
20. A rugalmas pólya: 3m (Shin) és 1,5 m (alkar)
21. ragasztóanyag steril sebészeti "Leoped" (hagyományos és ezüst 9h10,9h15,9h20,9h25)
22. tourniquet megállítani a vérzést
23. Vakolatok (Coil ruhával)
24. kenőcsök, gélek, krémek nyomásfoltoktól (troksevazin, gepatrombin, Lioton gél)
<b>Remélem nem szegek szabályt hogy kiraktam ,ha igen kéretik törölni.</b>
</blockquote>



Csak tök értelmetlen a nagy része, legalábbis én nem értem. pl. rámutat taktikai
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az oroszok írják: remélik ezek tetoválások:)
CG47LnlUkAAt_Eq.jpg