taktikai pontok pontosabban térdvédő ,könyökvédő stbCsak tök értelmetlen a nagy része, legalábbis én nem értem. pl. rámutat taktikai
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
taktikai pontok pontosabban térdvédő ,könyökvédő stbCsak tök értelmetlen a nagy része, legalábbis én nem értem. pl. rámutat taktikai
Az Ukran objektiv tortenelem-irassal csak az a baj, h eloszoris. El kellene ismerniuk a Ruszinok letezeset. De ha ezt elismernek akkor kiderulne, h az Ukranok csak egy kissebseg Karpataljan es akkor mi lenne az alapja Karpatalja megtartasara? Mert mas nincs, csak az allitolagos Ukran tobseguk.Milyen Trianon ukrán szemmel?
– Magyarországon rengeteg monográfia, tudományos cikk, dokumentumfilm stb. foglalkozik az esetek többségében békediktátumnak titulált szerződéssel. Mivel Kárpátalja – mint elcsatolt terület – ma Ukrajna részét képezi, felmerül a kérdés, hogyan viszonyul ehhez az ukrajnai, ezen belül a kárpátaljai történelemírás?
– Az akkori eseményeket elsősorban a magyar történelem prizmáján keresztül kell szemlélni, mivel főleg a magyar nép számára volt tragédia. A jelenkori ukrán történelemkutatás egyik problémája, hogy a mai napig nem született meg az a mű, amely objektíven, minden oldal érdekeit-álláspontját figyelembe véve kielemezné a háborút lezáró szerződések korszakát. Világos, hogy a párizsi békerendszer nem állt erős alapokon, mivel az új európai országhatárok meghúzásakor nem vette figyelembe az etnikai tényezőt. Ez a szempont nincs teljesen kibontva a monográfiák idevágó részében, pedig – mint a magyar példa bemutatja – a trianoni szerződés alapjaiban meghatározta Budapest revizionista politikáját 1920 után. Érdekes módon párhuzam figyelhető meg az ukránok és a magyarok között: a nemzetközi közösség a háborút lezáró tárgyalások során nem igyekezett napirendre tűzni az akkor még nem létező független ukrán állam kérdését, vagyis egyik nemzet „hangját” sem hallották meg a tárgyalóasztaloknál.
– A historiográfiánál maradva: hogy áll a közös múlt történetének megírása?
– Létezik olyan, Kárpátalja XX. századi történelmét feldolgozó mű, ami magyar és ukrán kutatók közös munkáját dicséri (ukrán részről Mikola Vehes, míg a magyarról Fedinec Csilla koordinálta a kutatókat). Ez mindenképpen pozitívum, mert nagyban hasonlít az európai mintához, ahol a szomszédos országok történészei együtt írnak történelemkönyveket, s így próbálnak közösen választ adni olyan fájó, vitatott kérdésekre, amelyeket gyakran kardinálisan más szemszögből értelmeznek. Vannak újítók: egy kijevi kutató nemrég olyan tabudöntögető monográfiát jelentetett meg, amely részletesen boncolgatja, milyen kapcsolatokat ápolt a magyar államvezetés az Ukrán Nacionalisták Szervezetével (OUN) 1939–1941 tájékán – három-négy évvel ezelőtt ilyesmit nemigen lehetett elképzelni. Persze a történészeknek még nagyon sok „fehér foltot” kell felszámolniuk. Nem, vagy csak gyengén kutatják a két világháború közti csehszlovák modernizációs folyamatot, amelynek eredményei vitathatatlanok. Másik érdekes téma: a források szerint 1938 novemberében Volosinék tartottak egy esetleges referendumtól, amin szinte biztosan a Magyarországhoz való csatlakozáspártiak győztek volna.
– Melyek a legjelentősebb szemléletbeli problémák?
– Azokból sok van. Kevés tudományos konferenciát hozunk össze a közös múlt témaköreiben, ahol egy asztalhoz ülnének a kutatók. A történelemtudományba gyakran beavatkozik a politika, amire akad példa a régióban, a jelenkori ukrajnai politikai szituáció pedig szintén kihat a tudományos munkákra. „Hérodotosz utódai” gyakran nem akarják elfogadni a másik fél véleményét, a saját nézetüket erőltetik és tartják az egyetlen igaznak. Sajnos az utóbbi időben megfigyelhető tendencia, hogy a történészek gyakran csak a saját szemszögükből vizsgálják az eseményeket. Persze igaz, hogy mindenki elfogult, teljes objektivitásról nem beszélhetünk, arra csak törekedni lehet. Másrészt előfordul, hogy a kutatók szándékosan nem feszegetnek bizonyos témákat, mert félnek a megbélyegzéstől, attól, hogy nem tartják őket patriótáknak stb.<b> Pedig alapvető igazság, hogy a történelem átgondolható és újraértelmezhető.</b>
Forrás:
Kárpáti Igaz Szó
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/milyen-trianon-ukran-szemmel
Lemondott Heidi Tagliavini az EBESZ ukrajnai ügyekkel foglalkozó testület vezetője.
Erről valaki tud valamit ? pár mondat itt ott elhangzott rola de hivatalos források egyenlőre nem hoznak rola semmit
https://balrad.wordpress.com/2015/06/05/donbassz-korul-forog-most-a-vilag/
érdemes a kommenteket olvasni, az a legjobb
ulippo ott is aktav? :-D
<blockquote rel="antigonosz">Nálam meg ingyen van az eper. Már mindenkinek herótja van tőle a családi körben. Tegnap este csináltam hát egy frizines kanna cefrét belőle.
De most tényleg, minek ott nekik eper? Ott vodkát főznek nem pálinkát.
Amúgy mellékesen nem tudja valaki hogy lehet adományt meg ezt azt küldeni donbasszba úgy hogy az ukik ne bontsák- lopják el útközbe?