[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Se rendszám se semmi, kik ezek lengyelek, hollandok,amerikaiak? Az ott nem 2 Kamaz hátul az első képnél?
 
S

szpg9

Guest
Se rendszám se semmi, kik ezek lengyelek, hollandok,amerikaiak? Az ott nem 2 Kamaz hátul az első képnél?

A kamaz az nem tudom az-e, nem hiszem ugyan, hogy az volt, de , szakértse meg valaki ezeket a képeket, aki nálam jobban ért hozzá. nekem a járművek jelzés nélkülisége tűnt fel, amit még nem láttam hadgyakorlatra menő technika estében, még ha azok nyugatak is voltak... Ami még szerintem érdekes volt, bár lehet a képek nem tükrözik, a járművek egy kisebb része sivatagi homokszímű volt, míg a többség európai álcaszínnel rendelkezett... Vajon mi az uticél, így a nemzeti jellegeket is álcázott, de kétségkívül nyugati haditechnikai eszközöknek Egyébiránt én nem ismertem fel minden jármű típust, de ha valaki könnyedén felismeri a típusokat, az kérem ossza meg velünk az elgondolásait...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Szerintem amerikai, ha holland lenne virítana a felségjelzés. Lengyel nem lehet meg német a Hummwee-k és a Strykerek miatt.
Ezenkívül azt a homokszínt amiből összebugázták a kocsikat az amerikaiak használják. Ahogy azt a homokszín tartálykocsit is a hummerek után. Szerintem ez valami másodvonalas elfekvő járműállomány volt amit most sebtében nagyjavítottak és irány kelet. Az hogy nincs felségjelzés nekem is feltűnt,de még azonosító sorszámot se látok sehol ami az amikra jellemző. Ha ajándék a konvoly akkor szvsz csak ukrajnába mehet,de lehet hogy gyakorlatra mennek. Mostanában már sikerült a natonak mozgásba hoznia magát, kellett 1 év hozzá. A sok kis gyakorlattal szvsz össze is akarják zavarni a figyelő szemeket. De majd elfogynak úgyis ahogy megjön az első dér.
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Szaki01! Ilyen kellene nektek:
http://civilhetes.net/kulfold/oroszorszag-uj-mikrohullamu-agyuja-kepes-kisutni-a-repulogepek-es-dronok-fedelzeti-elektronikajat
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 011
1 612
113
"Adjatok pénzt vagy agyonlövöm magam" - így jellemzi az észt elnök Ukrajna reformjait

Előbb a munka, aztán jöhetnek az ígéretek.Toomas Hendrik Ilves észt elnök szerint nem szükséges reális EU-tagságot ígérni Ukrajnának az európai-ukrán közeledés érdekében - írja az Oroszvilág.hu. Az észt elnök erről a pozsonyi GLOBSEC biztonságpolitikai konferencián beszélt. Emlékeztetett: Brüsszel sokáig kizárta Észtország csatlakozását is. „Nekem 1997 februárjában Bonnban egyenesen azt mondták: önök nem lesznek az EU tagjai, nem engedjük meg.” Észtország, Ukrajnához hasonlóan egy olyan társulási megállapodást írt alá, mely nem adott sem pénzt, sem garanciákat, „mi csak dolgoztunk, végrehajtottuk a reformokat.”
Ami a mostani Ukrajnát illeti, „Azt mondani, hogy addig nem csinálunk reformokat, amíg nem adnak ígéretet a társulásra, engem egy filmre emlékeztet, melyben a rabló egy bankban a saját homlokához tartja a pisztolyt, és azt mondja, adjatok pénzt vagy agyonlövöm magam. Ez nem helyes út. A saját országunk bedöntésével fenyegetni , ha nem hívnak meg az EU-ba, nem ésszerű.”
Mindazonáltal Ilves szerint segíteni kell Ukrajnát a reformokban.

http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/adjatok-penzt-vagy-agyonlovom-magam-igy-jellemzi-az-eszt-elnok-ukrajna-reformjait
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Szpg9: A 2 kamion FMTV -k, nem Kamazok. A képeken az összes járművön látható a unit jelzés, csak a Strykereken nem látszik, de ez lehet a fotó minőségéből adódik.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo">mostanában menő vadkenderrel fotózkodni :-

10157259_1663400063883339_1778095872318806510_n.jpg

Magyarországon is nő itt-ott vadon.
Szívhatod, míg be nem horpad a homlokod.</blockquote>

vidéki gyerek vagyok, hidd el tudom
ez a tény mégsem változtat azon, hogy több fotón is megjelenik
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szpg9: A 2 kamion FMTV -k, nem Kamazok. A képeken az összes járművön látható a unit jelzés, csak a Strykereken nem látszik, de ez lehet a fotó minőségéből adódik.

Így van, a Stewart & Stevenson által gyártott Oshkosh FMTV teherautók, méghozzá szerintem az M1083 -as 5t -ás standard teherszállító változat. Mondjuk úgy, az amerikai "Kamaz" -ok. ;)
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
<blockquote rel="antigonosz">Se rendszám se semmi, kik ezek lengyelek, hollandok,amerikaiak? Az ott nem 2 Kamaz hátul az első képnél?

A kamaz az nem tudom az-e, nem hiszem ugyan, hogy az volt, de , szakértse meg valaki ezeket a képeket, aki nálam jobban ért hozzá. nekem a járművek jelzés nélkülisége tűnt fel, amit még nem láttam hadgyakorlatra menő technika estében, még ha azok nyugatak is voltak... Ami még szerintem érdekes volt, bár lehet a képek nem tükrözik, a járművek egy kisebb része sivatagi homokszímű volt, míg a többség európai álcaszínnel rendelkezett... Vajon mi az uticél, így a nemzeti jellegeket is álcázott, de kétségkívül nyugati haditechnikai eszközöknek Egyébiránt én nem ismertem fel minden jármű típust, de ha valaki könnyedén felismeri a típusokat, az kérem ossza meg velünk az elgondolásait...</blockquote>

Remélem nem állnak meg itthon, maradjunk nem célpontok...
Ráadásul, ha jól látom, a Humvee-k még az ősrégi páncélozatlan M998 verziók? Vicces, hogy sivatagi színű pótalkatrészekkel vannak összerakva :)
A Strykerekről meg hiányzik a gpu.torony?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Avdivkánál lelőttek egy hatmillió dollár értékű "Forpost" drónt.
11358903_10100904947526580_1000918835_n.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=vW5Mem7278o

Forpost a 2013-as orosz Arms Expo-n.
%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82_%D0%B1%D0%BF%D0%BB%D0%B0.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Városba lehet alkalmazni a egyik német ezredes által kitalált taktikát egy hadoszlop első és utolsó járművét megsemmisíted , ezáltal egy katlan keletkezik szük terepen, se előre se hátra. előre beállított akvetőkkel , meg ráérősen ledarálod a nagyját. Esélye nincs a bent lévőknek , főleg az ukrán hasdsereg képeségeivel, mert ugye nem kérhet egy harcihelikopter segitségét , mert hát azokat ledarálták a party elején. Bár vigyázni kell biztos hogy az amerikai is készültek , pár meglepetéssel, tanulva az előző mondjuk ki vereségből. Ez azért fontos háború mert ha győznek az ukik , akkor felgyorsulnak az események és amerika is nyiltan beavatkozhat és akkor már vége a szakiknak. Egyenlőre korlátozott körülmények között kell vívnia Amerikának a Proxy háborút.

Ezt a "technikàt" 1956-ban is nagy sikerrel alkamaztuk Budapesten. Raadasul a jó öreg molotow-koktél kitünöen müködik azon a haditechnikan, amit az ukik hasznalnak.
Csak kerdés, meddig birja a civil lakossag türelemmel, ha làtja, hogy nem szàndékoznak a szakik a helyzeten vàltoztatni. Igy nézve, hosszabb tavon a szakik vesztesegre allnak, ha nem tamadnak. Szerintem erre hajtanak az ukik, amennyiben nem omlik össze az orszàg.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 011
1 612
113
Egy autó miatt lemészárolta a családot

Egy halicsi katona kiirtott egy donbászi családot az autójukért.
Hennagyij Moszkal, Luganszk megye kormányzója erről a Facebook oldalán írt. „El akarok menni Scsasztyébe és elnézést akarok kérni a lelőtt fiatal család hozzátartozóitól, szüleitől, akik egy Volkswagan Caddyvel indultak el otthonról és már soha sem térnek haza. Holttesteiket nemrég megtalálták Scsasztyétől nem messze az erdőben. Az autójukat ellopták, rátettek egy ATO-feliratot a rendszámra, olvasható az UA-Reporter oldalán.„A Lemberg megyei Javoriv város egyik lakója kocsikázott rajta. Elnesz Roman Romanovics 1973-as születésű és csak az autó miatt végezte ki a családot” – írta a kormányzó, aki szerint még augusztusban követte el ezt a szörnyű gyilkosságot.
A gyilkosság után önkéntesként iratkozott fel az egyik zászlóaljnál, de gyorsan elmenekült onnan. Utána dezertőrként még rengeteg bűncselekményt elkövetett. Már letartóztatták és az elkülönítőben ül, számolt be Moszkal.

http://karpathir.com/2015/06/22/egy-auto-miatt-lemeszarolta-a-csaladot/
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ukrajna arra kéri az Ebeszt, hogy ellenőrizze a radioaktív sugárzás szintjét Donyeckben. A donyecki vegyi üzemben ahol lejárt szavatosságú hidegháborús robbanószerek semlegesítését végzik a héten nagy erejű robbanás történt. Az üzem területén radioaktív hulladékot is tárolnak.
http://espreso.tv/news/2015/06/22/ukrayina_prosyt_obsye_pereviryty_riven_radiaciyi_pid_doneckom
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Ukrajna arra kéri az Ebeszt, hogy ellenőrizze a radioaktív sugárzás szintjét Donyeckben. A donyecki vegyi üzemben ahol lejárt szavatosságú hidegháborús robbanószerek semlegesítését végzik a héten nagy erejű robbanás történt. Az üzem területén radioaktív hulladékot is tárolnak.
http://espreso.tv/news/2015/06/22/ukrayina_prosyt_obsye_pereviryty_riven_radiaciyi_pid_doneckom

Déli szél fúj ilyenkor arra, az ATO felé viszi...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">Ukrajna arra kéri az Ebeszt, hogy ellenőrizze a radioaktív sugárzás szintjét Donyeckben. A donyecki vegyi üzemben ahol lejárt szavatosságú hidegháborús robbanószerek semlegesítését végzik a héten nagy erejű robbanás történt. Az üzem területén radioaktív hulladékot is tárolnak.
http://espreso.tv/news/2015/06/22/ukrayina_prosyt_obsye_pereviryty_riven_radiaciyi_pid_doneckom

Déli szél fúj ilyenkor arra, az ATO felé viszi... </blockquote>

A robbanás már lassan egy hete volt, már nincs a levegőben, ha szabadult ki radioaktív anyag már leült a városra.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 486
113
Lehet, hogy naív vagyok, de milyen tűzszünetet szegnek meg már a sok x alkalommal, amikor már régen megint háború van, nem is jelentéktelen. Vagy mindenki bedugja a fejét a homokba és nem akarják tudomásul venni, hogy Minszk 2 már régen megbukott. A politikusoknak meg jó utazgatni és tárgyalni valamiről, ami már nem létezik.
Én nem értem, mert ez már nem vihar előtti csend! A vihar már kitört.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Mariupolban az Azovosok mentoautoval belaszaladtak egy taxiba , mely kovetkeztében 2 utas és a taxis súlyos sérulésekez szenvedtek. Kórházban az egyik utas belahalt séruléseibe.
106818c5503a29978d702e3e0ba75267.jpg


Tegnap az Azovban szolgáló grúz zsoldosok megoltek 3 ukrán "szilovikot"