[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 336
20 779
113
dudi

Rengeteg szempontot elő lehet hozni. Ezek lehetnek katonai, politikai, gazdasági szempontok. És mint tudjuk, a politika diktál.
A legutóbbi donyecki tüntetés jelzi, lelkileg kimeríti a polgári lakosságot is a non-stop lövöldözés. A morál összeomlásánál nincs rosszabb verzió. Az ukik sok példát mutattak erre. A gazdaságnak is jót tenne, gondolva a belövések okozta károk miatti üzemleállásokra.

Feltéve persze, hogy az erő megvan hozzá. A mariinkai eset viszont azt mutatja, hogy kapacitás lenne. Onnan se tudjuk miért vonultak vissza a tüzérség szétverése után. Hisz nyilvánvaló, hogy visznek oda az ukik másikat. Gondolom egy "teszt" akció volt. Viszont az "eredményei" legfeljebb néhány hétig élnek, aztán már lesz annyi változás, hogy a teszteredmények felhasználása kockázatosabb lesz.

És van az emberek véleménye, akik alkalmasint megértik miért van ez, de jó lenne...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
kacsacsor

Nem feltétlen.Egy várost mindig könnyebb védeni mint a pusztát ezen kívül ha kijjebb tolják a vonalaikat akkor azok hosszabbak is lesznek és akkor több ember és technika kell a védekezéshez.Persze ennek az az ára,hogy így lehet lőni Donyecket.

Donyeck előtt több város van. Lényegében az elővárosai. Ha azokat elfoglalja DNR, attól lényegesen nem fog meghosszabbodni az általa védett arcvonal. Ráadásul az Ukránoknak sincs akkora ember fölényük a területen hogy ez gond lenne. (ha mégis kellene, a szakiknak a hírek szerint elég nagy mobilizálható tartalékaik vannak, viszont az Ukránok jóformán csak átcsoportosítani tudnak már)
Az tény hogy Donyeck elővárosai után sokkal kevesebb település van, tehát több a puszta. Ami viszont szintén DNR-nek kedvez, mert tavaly már bebizonyították, hogy nagyon jók a manőverező harcban. Ráadásul az Ukránoknak ha támadni akarnak, akkor a mostaninál sokkal távolabbi védhető területekről kellene indulniuk, a pusztán át.
És ez még nem is kivitelezhetetlen. Lényegében már kezdetnek az is elég lenne a szakiknak, ha Avdijivka, Peszki, Kasznogorovka, Marinka településeket nem csak támadnák, de erőik egy részével előretörve egybefüggően bekerítenék, és a hátuk mögött védőpontokat alakítanának ki, elvágva a felmentőket, és mindeközben gyorsan el is foglalnák e városokat..
Ennek meg lenne az az előnye is, hogy Avdejevka és Gorlovka között kialakulna egy fél katlan, amit gyorsan el tudnának foglalni, mert az Ukránok átcsoportosított egységei máshol lennének lekötve.
 
S

szpg9

Guest
Régóta olvaslak benneteket, de csak most regisztráltam. Itt a következő képlettel fejezem ki magamat: régi olvasó+friss regisztráció= troll???? De csak egy problémám van, nem jöttem rá, hogyan lehetne témába vágó képeimet feltölteni, bár nem vagyok teljesen hülye a számítógépekhez...
 
S

szpg9

Guest
Tegnap –szombat délelőtt- a Ferencvárosi pályaudvaron a Magyar Néphadsereg új járművei……le lettek fotózva... Ha valakit érdekel, akkor kérem segítsen... Csak szöveget tudok ebbe a mezőbe beilleszteni, képet nem enged. Ilyennel még nem találkoztam... Egy normál levelezőbe bármit tudok csatolni, de ide nem...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
<blockquote rel="czulu"><blockquote rel="szaki01">http://kepfeltoltes.hu/view/150620/IMG_20150606_141836_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_20150606_141836_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mit találtál szaki01?

</blockquote>

Europai értékrendet...:(

</blockquote>

Mi akar ez lenni szaki?

Régóta olvaslak benneteket, de csak most regisztráltam. Itt a következő képlettel fejezem ki magamat: régi olvasó+friss regisztráció= troll???? De csak egy problémám van, nem jöttem rá, hogyan lehetne témába vágó képeimet feltölteni, bár nem vagyok teljesen hülye a számítógépekhez...
:D Én két éve regisztráltam csak, talán nem vagyok troll. Bár előtte én is beleolvastam sokszor a témákba viszont csak regelés után okosodtam ki sok mindenből pl atomenergiából hála molninak.
na szóval képet úgy teszel be ha a saját telódról fényképeződről készült hogy felmásolod a számítógépre. Majd rákeresel a gugliban arra hogy képfeltöltés.hu vagy ilyesmi. Ott van egy csomó rubrika 1-es tallózás,2-es tallózás stb.
Rámész hogy 1-es kép és betöltöd amit felmásoltál,megnyitás ilyesmi. Utána lenn feltölt. És lemész link a képhez vagy ilyesmi. Az utolsó. Na azt jobb egérgomb másolod. Itt fenn az üzenetnél van a 6-ik ikon egy négyzet alakú izé. Arra kattint majd beilleszt. Aztán lenn hozzászólás küldése.
Ennyi, egyszerű. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
http://kepfeltoltes.hu/
Erre az oldalra feltöltöd a képet. Mituán megvagy az oldal generál vagy öt fajta linket, ezekből a dirrekt linket választod. Itt ahova írsz, a menüben a hatodik pont egy szines kis ablak, az megnyitod és bemásolod oda a linket és kész is vagy.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Tegnap –szombat délelőtt- a Ferencvárosi pályaudvaron a Magyar Néphadsereg új járművei……le lettek fotózva... Ha valakit érdekel, akkor kérem segítsen... Csak szöveget tudok ebbe a mezőbe beilleszteni, képet nem enged. Ilyennel még nem találkoztam... Egy normál levelezőbe bármit tudok csatolni, de ide nem...

Hadgyakorlat lesz, pénteken Kelenföldön állt egy T-72-esekkel, PSZH-kal megpakolt szerelvény, Székesfehérvárnál PSZH+BTR-80, Tatabányánál T-72+BTR-80.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="lgabo">mostanában menő vadkenderrel fotózkodni :-

10157259_1663400063883339_1778095872318806510_n.jpg

Lassan Afganisztán 2 lesz itt a szomszédban. Valamiből fenn kell tartani a fegyveres osztagokat?</blockquote>

Hasonló dolgot én is találtam tegnap, de meg is lett a "hogyan?"-ra a válasz.
DSC_0030_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Amúgy meg szoktattam az értelmesebb teljesítménytúrázók (már azokét akik ezt felismerik) szemét ahhoz, hogy vannak olyanok, akik nem veszik be az SZBU/NATO halandzsát. :p
DSC_0028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 336
20 779
113
http://russia-insider.com/en/military_politics_ukraine/2014/11/17/04-59-42am/rain_fire_ukrainian_forces_used_little-known_soviet

9M22S gyújtórakéta támadás Ilovajszk ellen, tavaly, aug. 14-én.
BM-21 Grad-al lövik.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyetértek Dudival, a modernharcászat erődei és nehéz terepe a városok, a gépesités előnyei szinte elolvadnak.
Egy Tank a nyilt terepen , egy erős és veszély forrás. A városba egy utcában ahol 122 ablak nyilik az utcára , egy zsiros célpont , plusz mivel te védekezel és támado gyalogosoknak házról házra kell elfoglalniuk a várost , mivel vártad , és van helyismereted, ezért csapdába csalhatod őket sok esetben. Oriási stratégia baklövés lenne feladni a várost , főleg a szakik képeségeivel és fegyverzetével , nekik a város a legerősebb terepük, meg a kislétszámú beszivárgás, amit nagyon jól alkalmaznak is.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Városba lehet alkalmazni a egyik német ezredes által kitalált taktikát egy hadoszlop első és utolsó járművét megsemmisíted , ezáltal egy katlan keletkezik szük terepen, se előre se hátra. előre beállított akvetőkkel , meg ráérősen ledarálod a nagyját. Esélye nincs a bent lévőknek , főleg az ukrán hasdsereg képeségeivel, mert ugye nem kérhet egy harcihelikopter segitségét , mert hát azokat ledarálták a party elején. Bár vigyázni kell biztos hogy az amerikai is készültek , pár meglepetéssel, tanulva az előző mondjuk ki vereségből. Ez azért fontos háború mert ha győznek az ukik , akkor felgyorsulnak az események és amerika is nyiltan beavatkozhat és akkor már vége a szakiknak. Egyenlőre korlátozott körülmények között kell vívnia Amerikának a Proxy háborút.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Dörögnek a fegyverek a kelet-ukrajnai frontvonal mentén: 24 óra alatt 83-szor sértették meg a tűzszünetet. Közben megérkezett Ukrajnába 55 páncélozott szállító harcjármű Nagy-Britanniából.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150621-egy-nap-alatt-83-szor-sertettek-meg-a-tuzszunetet-ukrajnaban-donyeck.html
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Tegnap –szombat délelőtt- a Ferencvárosi pályaudvaron a Magyar Néphadsereg új járművei……le lettek fotózva... Ha valakit érdekel, akkor kérem segítsen... Csak szöveget tudok ebbe a mezőbe beilleszteni, képet nem enged. Ilyennel még nem találkoztam... Egy normál levelezőbe bármit tudok csatolni, de ide nem...

Néphadsereg már nincsen, lefeljebb a Facebook-on...

https://hu-hu.facebook.com/Nephadsereg
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
http://russia-insider.com/en/military_politics_ukraine/2014/11/17/04-59-42am/rain_fire_ukrainian_forces_used_little-known_soviet

9M22S gyújtórakéta támadás Ilovajszk ellen, tavaly, aug. 14-én.
BM-21 Grad-al lövik.

Értem én hogy Iljovanszk. De mit keres spartakban? Mert itt (Donetsk)ugye ilyennel senki nem lõtt.:)
Van uragan-os verzió is.
Az ebesz különmegbìzottja nem indokolta a lemondàsàt...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Obama Donyeckben :)
Tochka%2B12.JPG

B8GxbCmCcAALCX0.jpg

Tochka%2B13.JPG

B-kD7XFCEAAz-vJ.jpg


Anyagi támogatást nyújtott a helyi kémiai üzemnek, hogy semlegesítsék a lejárt szavatosságú veszélyes hulladékot. Itt vannak az emlékei a városról.
CH4EBlEUwAAW__g.png


Ez az a kémiai üzem, ahol a héten hatalmas robbanás volt.