Németország -> Lengyelország <- Oroszország
Pár megállapítás, hogy mire alapoztam:
- Az Oroszország elleni nyugati szankciók a német gazdaságot is hátrányosan érintik.
- Németország leállítja az összes atomerőművét (nekem meggyőződésem, hogy a háborús veszély miatt teszi).
- Ha Németország számára a gáz importja lehetetlenné válik Oroszországból, akkor az kb. 40%-os import kiesést jelent.
- Az amerikai palagáz LNG szállítása körülményes, drága, és - háború esetén - orosz hadihajók által veszélyeztetett, ezért az USA a kieső gázimportot Németország számára csak drágán és bizonytalanul tudná biztosítani.
- Németországban már jelenleg is a legdrágább a villamos energia a világon.
- A fentiek miatt a német gazdaság (elsősorban az ipar) nem lesz versenyképes, német cégek települnek külföldre.
- Franciaország támogatja az Oroszország elleni szankciókat és ezt Nógrádi György véleménye szerint olyan célból is teszi, hogy Németország EU-n belüli súlyát gyengítse, azaz valójában nem Oroszországot, hanem Németországot szankcionálja.
- Franciaország számára Oroszország nem jelent veszélyt.
- Franciaország számára az Angela Merkel által szorgalmazott USA+EU Atlanti vámunió veszélyt jelent (francia mezőgazdaság, ipar, kultúra).
- Franciaország csak úgy védheti meg szuverenitásának további csökkenését az USA-val szemben, ha összefog Oroszországgal.
- Olaszország már most is többé-kevésbé nyíltan oroszbarát.
- Olaszország aggódik a növekvő német gazdasági befolyás miatt.
- Mind Franciaországnak mind Olaszországnak vannak közös katonai fejlesztési programjaik Oroszországgal, míg Németországnak - tudtommal - nincsenek.
- Németország - hasonlóan Ukrajnához - megosztott a Kelet-Nyugat kérdésében, a lakosság valamivel több mint 50%-a Oroszországot, míg valamivel kevesebb mint 50%-a az USA-t támogatná, ezért az, hogy Németország végső soron merre megy, csak a kormányán múlik, amely politikai instabilitáshoz vezethet.
- Nem véletlenül van ezért Európán belül a legtöbb amerikai katonai támaszpont éppen Németországban, amely így a mérleg nyelvét az USA javára billenti - egyelőre.
- Ha Lengyelország NATO támogatással behatol Ukrajnába, és elcsatolja a Lviv környékét, arra hivatkozva, hogy az régen Lengyelország része volt, akkor Németországban a kérdés felmerülhet, hogy jó, de akkor a nyugati lengyel területek pedig Németország részei voltak.
- Lengyelország teljesen elvakultan oroszellenes, az USA-t támogatja a végsőkig, és így a jelen helyzet Lengyelországot - Németországgal ellentétben - gazdaságilag és hatalmilag előnyösen érinti, mivel az USA Lengyelország számára minden segítséget megad.
- Lengyelországnak középhatalmi ambíciói vannak. Ez mind Németország mind pedig Oroszország számára veszélyes.
- Így a nagy kérdés az, hogy a német kormány lerázza-e magáról az amerikai katonai befolyást, és gazdaságának helyreállítása illetve Lengyelország középhatalmi törekvéseinek ellensúlyozása céljából fel meri-e vállalni az oroszbarátságot.
- Ha nem, akkor Franciaország és Olaszország beavatkozhat Németországban. Ennek célja nem annyira Oroszo. támogatása, hanem sokkal inkább az USA ill. Németo. gazdasági-politikai-katonai súlyának csökkentése a kontinensen.
- Az USA katonai jelenlétének megszüntetéséhez azonban Lengyelországig kell menni, ezt Németország vagy önállóan teszi meg (kevésbé valószínű), vagy Franciao. és Olaszo. segítségével teszi meg "kormányváltás" után (valószínűbb).
- A dolog azonban Németország "elcsépelésébe" is átcsaphat. Ebben az esetben a Francia-Olasz-Orosz "koalícióhoz" még Anglia is csatlakozhat, természetesen nem az "oroszbarátsága" miatt, hanem Németország tönkretétele céljából.
- A fentiek miatt lenne célszerű Németországnak "áttörnie" a lengyel-amerikai tengelyt, és csatlakoznia Oroszországhoz.
- Innen adódik a Németország -> Lengyelország <- Oroszország helyzet.