[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 017
1 635
113
Orosz tévé riportja a munkácsi lövöldözésről

A munkácsi lövöldözéssel nem csak az ukrajnai és magyarországi média foglalkozott kiemelten. A napokban Kárpátaljára és Budapestre látogatott a legnézettebb orosz tévé csatorna is, a Rossiya Tv.
A felvezető szerint Kárpátalja egyre inkább távolodik Kijevtől, az itt élő több ezer magyar pedig már magyar útlevéllel rendelkezik. Megszólal egy fiatal kárpátalja fiú is, aki elmondása szerint nem akar és nem is fog részt venni az értelmetlen öldöklésben, ami Donbászon folyik. A rövid riportban szó esik arról, hogy a lövöldözés a cigaretta csempészet birtoklásáért tört ki. Az orosz tévések felkeresték a Szávay Istvánt, a Jobbik alelnökét is, aki elmondta, hogy az ukrajnai kitiltás ellenére is számos kárpátaljai magyar keresi meg. A segítségkérők zöme a bizonytalan ukrajnai helyzetből menekülve, a magyarországi letelepedést választja, és ebben kérik az alelnök segítségét – állítja Szávay.
A riport röviden ismerteti Kárpátalja történelmét, az itt élő magyarok hányatott sorsáról is beszámol néhány mondatban.

https://www.youtube.com/watch?v=vNn82-mROJk

http://karpathir.com/2015/07/27/orosz-teve-riportja-a-munkacsi-lovoldozesrol/
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Többen irták itt, hogy puskalövés nélkülett meg krim az oroszoknak... Én nem így emlékszem. De az idö sokmindent megváltoztat...
Ne legyél ulippo, úgyhogy első körben tanulj meg magyarul. :) Esetleg kérj meg valakit, hogy magyarázza el a különbséget az alábbi megfogalmazások között:
I/1. "nem voltak áldozatok"
I/2. "gyakorlatilag nem voltak áldozatok"
I/3. "páran meghaltak"
VAGY
II/1. "egyetlen lövés sem dördült"
II/2. "lényegében puskalövés nélkül"
II/3. "összességében egy tárra való lőszer sem fogyott el"
Ha már sikerült elsajátítanod a magyar nyelv ilyen apró szépségeit, akkor majd beszélhetünk arról, hogy mire és hogyan emlékszel. Előbb nem. :p :)
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 776
113
<blockquote rel="tomcat1">Többen irták itt, hogy puskalövés nélkülett meg krim az oroszoknak... Én nem így emlékszem. De az idö sokmindent megváltoztat...
Ne legyél ulippo, úgyhogy első körben tanulj meg magyarul. :) Esetleg kérj meg valakit, hogy magyarázza el a különbséget az alábbi megfogalmazások között:
I/1. "nem voltak áldozatok"
I/2. "gyakorlatilag nem voltak áldozatok"
I/3. "páran meghaltak"
VAGY
II/1. "egyetlen lövés sem dördült"
II/2. "lényegében puskalövés nélkül"
II/3. "összességében egy tárra való lőszer sem fogyott el"
Ha már sikerült elsajátítanod a magyar nyelv ilyen apró szépségeit, akkor majd beszélhetünk arról, hogy mire és hogyan emlékszel. Előbb nem. :p :)</blockquote>

1. Jogos. Nyelvtanból soha se voltam jobb hármasnál. De nem is érdekelt. Ezután sem fog.
2. Még ha el is sajátítanám a nyelv apró szépségeit, azok után amiket írtál, mi már nem fogunk semmiről sem beszélgetni.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Valahogy tényleg nem akar történni semmi.

Új formaruhák az ukriknál :

0_124c93_dc026ff9_XL.jpg

CK7xJ9QWIAA1hmA.jpg


A tengerpart védői egyedit kapnak :

A2ZDHFrf9a4.jpg


Szakácsvili megkapta az ukri paszportját az új fényképpel :

--------------------38.jpg
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="tomcat1">Többen irták itt, hogy puskalövés nélkülett meg krim az oroszoknak... Én nem így emlékszem. De az idö sokmindent megváltoztat...
Ne legyél ulippo, úgyhogy első körben tanulj meg magyarul. :) Esetleg kérj meg valakit, hogy magyarázza el a különbséget az alábbi megfogalmazások között:
I/1. "nem voltak áldozatok"
I/2. "gyakorlatilag nem voltak áldozatok"
I/3. "páran meghaltak"
VAGY
II/1. "egyetlen lövés sem dördült"
II/2. "lényegében puskalövés nélkül"
II/3. "összességében egy tárra való lőszer sem fogyott el"
Ha már sikerült elsajátítanod a magyar nyelv ilyen apró szépségeit, akkor majd beszélhetünk arról, hogy mire és hogyan emlékszel. Előbb nem. :p :)</blockquote>

1. Jogos. Nyelvtanból soha se voltam jobb hármasnál. De nem is érdekelt. Ezután sem fog.
2. Még ha el is sajátítanám a nyelv apró szépségeit, azok után amiket írtál, mi már nem fogunk semmiről sem beszélgetni.


</blockquote>

Akkor mit keresel itt?
Nyelvtanból legalább kiváló szint kötelező a további hozzászólásaidhoz!
Ha van IQ-d, akkor érted!?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Heves harcok Peszkinél és Szcsasztyienál, ukránok ismét elkezdték loni Gorlovkát-
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ha jól emlékszem 2 orosz zöld ember halt meg egy rajtaütésnél. A támadók szvsz kijevi PSZ vagy hasonló csoport volt,el is menekültek. Sárga karszalag volt rajtuk mint pár nappal korábban a majdani lövöldözőkön, a csoport mozgása is hasonló volt.

Emlékszem a videóra, de érdekes módon már nem találom sehol... Ha jól rémlik valami középületféleség lehetett, nagyobbacska oszlopokkal a bejáratnál és ott feküdt a földön egy srác (feltehetően a lelőtt orosz katona).



Még benne vagyok a 10-ben.

Abban benne. De te valami fődönkívüli vagy, hogy 10 ujj van egy kezeden? :p Na jó, nem poénkodok, mert egy áldozat is sok. Még, ha "szükséges", vagy elkerülhetetlen is néha...



Visszatérve a krími áldozatokra, 4 ember tuntetéseken halt meg. Mi lett volna, ha nem jelennek meg az udvarias zold emberkék?! A halálos áldozatok száma tobb ezer lett volna.

Meg mellé töbszázezer menekült, vagy elüldözött is. Szóval jó, hogy így történt. Az ott élők számára ez volt a legjobb forgatókönyv.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
http://kotaku.com/pro-tip-dont-copy-battlefield-3-stingers-1719695507

DIY?

amúgy meg @akagi, manapság elég sok a huawei adatkommunikációs eszköz ahhoz, hogy egynémely ne beszéljen haza... :D nemhiába tartják ázsiai zsidóinak a kínaiakat némelyek :p
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 090
113
wolfram

Igazad van tényleg ezt írtam:
Az túlzás,hogy lövés nélkül de lehet,hogy egy kezemen meg tudom számolni a halottak számát mind két oldalt és a polgári lakosságot is beleértve.
de tévedtem.Bár a lehet szócska adhatna némi felmentést egy jó ügyvéddel,de nem állok neki magyarázni a hibámat mert ilyen mértékű erőszakhullám után után nincs értelme tagadnom a krími gonocídiumot!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
http://kotaku.com/pro-tip-dont-copy-battlefield-3-stingers-1719695507

DIY?

amúgy meg @akagi, manapság elég sok a huawei adatkommunikációs eszköz ahhoz, hogy egynémely ne beszéljen haza... :D nemhiába tartják ázsiai zsidóinak a kínaiakat némelyek :p

Igaz, hogy szereltünk kínai nagy teljesítményű (CISCO másolat) routereket, de azok nem "tudnak" annyit.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Srácok amíg az agyatlan atlantistákkal vitatkoztok senkinek nem tűnik fel, hogy se Kárpátalja se Szaki nem jelentkezik? Egyetlen mondatuk ezerszer értékesebb ezek böfögésénél!
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Lehet én tudom rosszul, de mintha a Telenor és a Vodafone hálózata is teljes egészében Huawei lenne a 3G-s átállás óta.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 776
113
<blockquote rel="tomcat1"><blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="tomcat1">Többen irták itt, hogy puskalövés nélkülett meg krim az oroszoknak... Én nem így emlékszem. De az idö sokmindent megváltoztat...
Ne legyél ulippo, úgyhogy első körben tanulj meg magyarul. :) Esetleg kérj meg valakit, hogy magyarázza el a különbséget az alábbi megfogalmazások között:
I/1. "nem voltak áldozatok"
I/2. "gyakorlatilag nem voltak áldozatok"
I/3. "páran meghaltak"
VAGY
II/1. "egyetlen lövés sem dördült"
II/2. "lényegében puskalövés nélkül"
II/3. "összességében egy tárra való lőszer sem fogyott el"
Ha már sikerült elsajátítanod a magyar nyelv ilyen apró szépségeit, akkor majd beszélhetünk arról, hogy mire és hogyan emlékszel. Előbb nem. :p :)</blockquote>

1. Jogos. Nyelvtanból soha se voltam jobb hármasnál. De nem is érdekelt. Ezután sem fog.
2. Még ha el is sajátítanám a nyelv apró szépségeit, azok után amiket írtál, mi már nem fogunk semmiről sem beszélgetni.


</blockquote>

Akkor mit keresel itt?
Nyelvtanból legalább kiváló szint kötelező a további hozzászólásaidhoz!
Ha van IQ-d, akkor érted!?

</blockquote>

1. Nem kötöm más orrára, hogy mit keresek itt.
2. A fórum szabályzatban tiltott viselkedésként nem szerepel a helyesírási hiba. A személyeskedés viszont igen.
3. Egyébként az ide íróknak csak egy része ír helyesírási hiba mentesen.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Engem különösebben nem zavar semelyik Szolgálat, felőlem nyugodtan kutakodjanak és olvasgassanak errefelé – meggyőződésem, hogy itt is találnak annyi értelmes meglátást, mint a hivatásos szakmabeli elemzők dupla feláras munkáiban. Sőt…
Egyébként meg, ha velünk kell foglalkozniuk, akkor tényleg qrva nagy bajban van a világrendjük. :D

végül is, nekik kötelességük, hogy kutakodjanak minden .hu végződésű domain alá tartozó fórumon, és ha még magyarországi a szerver, akkor abba még bele is mehetnek, akár a mobilszolgáltatók adataiba. De hát mindenki lehallgat mindenkit, max a nagyhatalmak (usa, kína, oroszország) többet, mint a többiek (izraeliek max a negyedik helyen vannak, mivel kevesebb a műholdjuk, és azt a kapacitást kisrepülők nem tudják hézagmentesen pótolni)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Opytne. Az ukrik mutogatják az állítólagos Grad-becsapódások helyszíneit. Nem vagyok szakértő, de nekem több dolog is gyanús. Én valahogy nem hiszek nekik és a hozzászólások is tiltva vannak:

https://youtu.be/4V_EEvXCL0I