[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Így van, nincsenek túl sokan és kár minden emberért, ezért nem is értem ezt az "ongyilkos" stratégiát.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Így van, nincsenek túl sokan és kár minden emberért, ezért nem is értem ezt az "ongyilkos" stratégiát.
Nagyon kezdenek hiányozni az öreg szakik, a "vén terroristák". Ez egy nagyon nagyon rossz humánerőforrás kezelés következménye. Többek közt. A politika fogja lett a józan ész, és ez háborúban életveszélyes. Viszont egy erőteljes Ukrán támadásnál csak behívnák a most tartalékos szakikat. Már aki még elérhető közülük.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="szegcsab">Basszus.
Ez egy LNR támadás az ukri állások ellen.
Nyílt terepen, (bár hang nélkül vagyok kénytelen megnézni feltételezem még hurrázás is van), tisztára , mintha a II. vh.-ban lennénk :

https://www.youtube.com/watch?v=0N0rplcH32g&feature=player_detailpage

Ez nem éppen egy jól előkészített támadásnak tűnik és ahogy a videón is látni meg is lett az eredménye. 2 BTR ment is a levesbe, meg gondolom élő erő veszteség is lehetett. </blockquote>

Egyetértek.
A tuzérséget kivonták és BTR-rel meg AK-val mennek támadni az ukránok megerosített védelmi állásait...Mint a voros hadsereg : "Hurrá és elore"</blockquote>

Szerintem a szar felderítésen csúsztak meg a szakik. Amikor megjelenik a harckocsi (bljágy szleva tank -balról egy tank b..meg) nagyon megzakkantak. Fütyülnek ugyan a Muhák, de onnan kilőhetetlen volt velük a páncélos. A toronylöveg meg simán megette a két BTR-t. Ha nem rongyol elő a páncélos szerintem kifüstölik az ukikat.
A tanulságot a magyar páncéloserőket galyravágó "szakértőknek" kellene levonni, miszerint könnyű-lövész koncepció ide vagy oda a csatamezőn még azért most is kellenek az öreg nagyvasak.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="szegcsab">ukri oszlop támadás után :

https://youtu.be/qBgwW_E5FmQ

SZAKADÁR oszlop támadás után.</blockquote>

Nem szakadár UKI. A video elején ékes ukránsággal jelenti ki egy hang, hogy "ce proszto pizdec" vagyis ez egyszerűen egy b....meg. elég jól káromkodom mindkét nyelven úgyhogy higgyétek el: ukránul mondja amit mond. Ugyanakkor a szép fehér vonalak is látszanak a járműveken ami uki hovatartozást jelent.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="szegcsab">Basszus.
Ez egy LNR támadás az ukri állások ellen.
Nyílt terepen, (bár hang nélkül vagyok kénytelen megnézni feltételezem még hurrázás is van), tisztára , mintha a II. vh.-ban lennénk :

https://www.youtube.com/watch?v=0N0rplcH32g&feature=player_detailpage

Ez nem éppen egy jól előkészített támadásnak tűnik és ahogy a videón is látni meg is lett az eredménye. 2 BTR ment is a levesbe, meg gondolom élő erő veszteség is lehetett. </blockquote>

Egyetértek.
A tuzérséget kivonták és BTR-rel meg AK-val mennek támadni az ukránok megerosített védelmi állásait...Mint a voros hadsereg : "Hurrá és elore"</blockquote>

Szerintem a szar felderítésen csúsztak meg a szakik. Amikor megjelenik a harckocsi (bljágy szleva tank -balról egy tank b..meg) nagyon megzakkantak. Fütyülnek ugyan a Muhák, de onnan kilőhetetlen volt velük a páncélos. A toronylöveg meg simán megette a két BTR-t. Ha nem rongyol elő a páncélos szerintem kifüstölik az ukikat.
A tanulságot a magyar páncéloserőket galyravágó "szakértőknek" kellene levonni, miszerint könnyű-lövész koncepció ide vagy oda a csatamezőn még azért most is kellenek az öreg nagyvasak. </blockquote>
A videón 4:20nál mi az a fura fémes hang? A btr páncélja felfogott valamit?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ukrán katonák Sztanyica Luhanszka környékén foglyul ejtettek egy orosz ejtőernyős veteránt aki 2014 decemberében csatlakozott az LNR fegyvereseihez. Előtte a Pskov és Rjazany légideszant dandárjánál szolgált, mindkét csecsen háborúban részt vett.
RussianParatrooper.jpg

http://lugansk-news.com/russian-paratrooper-veteran-captured-in-ukraine-near-lugansk/
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="szegcsab">Basszus.
Ez egy LNR támadás az ukri állások ellen.
Nyílt terepen, (bár hang nélkül vagyok kénytelen megnézni feltételezem még hurrázás is van), tisztára , mintha a II. vh.-ban lennénk :

https://www.youtube.com/watch?v=0N0rplcH32g&feature=player_detailpage

Ez nem éppen egy jól előkészített támadásnak tűnik és ahogy a videón is látni meg is lett az eredménye. 2 BTR ment is a levesbe, meg gondolom élő erő veszteség is lehetett. </blockquote>

Egyetértek.
A tuzérséget kivonták és BTR-rel meg AK-val mennek támadni az ukránok megerosített védelmi állásait...Mint a voros hadsereg : "Hurrá és elore"</blockquote>

Szerintem a szar felderítésen csúsztak meg a szakik. Amikor megjelenik a harckocsi (bljágy szleva tank -balról egy tank b..meg) nagyon megzakkantak. Fütyülnek ugyan a Muhák, de onnan kilőhetetlen volt velük a páncélos. A toronylöveg meg simán megette a két BTR-t. Ha nem rongyol elő a páncélos szerintem kifüstölik az ukikat.
A tanulságot a magyar páncéloserőket galyravágó "szakértőknek" kellene levonni, miszerint könnyű-lövész koncepció ide vagy oda a csatamezőn még azért most is kellenek az öreg nagyvasak. </blockquote>

Nekem úgy tűnt, hogy kipucolták azt a páncélost. Indítottak rá vagy 5-öt és ezután húz el a BTR keresztbe, amit az utolsó indítás majdnem el is trafál.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
4:18 és 4:21 nél a fhhhssssz szerű hangokat az említett Muha páncélöklök inditórakétája okozza. Erre mondtam hogy esélytelenek voltak mert gyakorlatilag körbelőtték a tankot.
És igen sokak fantáziáját megmozgatja a videó - bár a rohamot nem nevezném öngyilkosnak hiszen szervezetten vonulnak vissza a lövészek és a sebesültet is kimentik - mert élőben láthattunk egy valódi akciót. Azt pedig mind tudjuk, hogy háborúban sosem az történik mint amire a kiképző-őrmesterek kiképeznek bennünket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Azért az érdekelne,hogy ti,hogyan képzeltek el egy rohamot.

Amit láttunk a videón azzal nem volt semmi gond(az egész koncepcióra gondolok nem egyes e,berek tevékenységére)és bizony ha jön egy tank az szopás.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A mai szaki lebőgés után mindig mosoly lesz a számon amikor leírjátok folyton folyvást hogy a gonosz ukránok nem tartják be a Minszki paktumot ellentétben az ártatlan és becsületes szakikkal.
Ugye elismeritek hogy a szakik most megszegték <b>bizonyítottan</b> a megállapodást?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
dudi
Én vittem volna két harckocsit....Ahogy rumcajsz is írta rossz volt a felderítés- nem számítottak ukrán tankra.
De mindegy mivel ez a video még 2014 augusztusa Novoszvetlovkánál. Így már értheto az LNR roham.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 224
113
4:18 és 4:21 nél a fhhhssssz szerű hangokat az említett Muha páncélöklök inditórakétája okozza. Erre mondtam hogy esélytelenek voltak mert gyakorlatilag körbelőtték a tankot.
És igen sokak fantáziáját megmozgatja a videó - bár a rohamot nem nevezném öngyilkosnak hiszen szervezetten vonulnak vissza a lövészek és a sebesültet is kimentik - mert élőben láthattunk egy valódi akciót. Azt pedig mind tudjuk, hogy háborúban sosem az történik mint amire a kiképző-őrmesterek kiképeznek bennünket.

Hát ja. Az LNR-től (de a DNR-től is) különösen sok ilyen jellegű gyakorlatot láttunk, amiken hasonló támadásokat gyakorolnak. Csak ott jelentős harckocsi-támogatással, ami itt hiányzik, ezért neveztem öngyilkosnak. A nehézfegyverek nélküli (és itt a géppuskás BTR-eket nem lehet annak tekinteni) támadást nyílt terepen végrehajtani több mint hősies. A visszavonulás módja eléggé szervezett, szerintem a probléma a páncélostámogatás alacsony mivoltában van.
Már 1772 komment .
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 224
113
dudi
Én vittem volna két harckocsit....Ahogy rumcajsz is írta rossz volt a felderítés- nem számítottak ukrán tankra.
De mindegy mivel ez a video még 2014 augusztusa Novoszvetlovkánál. Így már értheto az LNR roham.

Az időpont komoly ? Mert akkor megettük egypáran. Velem kezdve.
Most egy kicsit szomorú lettem...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Ha nincs tank akkor pedig maradjanak helyben?A szakadárok nem rendelkeznek annyi tankkal,hogy ezt megtehessék.
Ha lett volna két harckocsi akkor is ugyan ezt láttuk volna annyi különbséggel,hogy a BTR-ek helyett harckocsi lenne és az ellenséges tank nem jött volna pár száz éterre.Tetszik ne tetszik rohamozni így kell.Aki szerint ez kocsi módszer az annyit is ért hozzá*.

*Örömmel venném ha a komcsi módszerezők megvillantanák briliáns elméjüket és felvilágosítanának arról,hogy hogyan is néz ki egy gépesített lövész alegység rohama sík terepen beásott ellenféllel szemben(ez látható a videón).
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Mien tamadas???
Megorult mindenki? Ez valami atveres, a szakik most biztosan nem tamadnak. Es megbiztosabb, h nem az LNR.
Ebreszto gondolkozni!!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az Irán ellen elrendelt szankciók teljes feloldása napi egymillió hordó olajjal fogja növelni a világpiaci kínálatot, ami az olajárak jövőre hordónként 10 dolláros csökkenését vonja majd maga után – írja a Világbank negyedéves gazdasági prognózisában.
A szankciók feloldása után az Iránnal folytatott kereskedelem növekedésének legnagyobb haszonélvezői Nagy-Britannia, Kína, India, Törökország és Szaúd-Arábia lesz a Világbank prognózisa szerint.
http://mandiner.hu/cikk/20150811_vilagbank_az_irani_szankciok_feloldasa_10_dollarral_csokkentheti_az_olajarat

Jelenleg nem tűnik biztosnak, hogy év végéig megvalósul a minszki megállapodás, az pedig az orosz szankciók meghosszabbítását vonhatja magával januárban, pont amikor Iránról lehullanak a szankciók.

Helycsere következhet be Irán és Oroszország között, Oroszország beleragadhat egy hosszú szankciós spirálba mint ezelőtt Irán, amit a 35 dolláros olajár csak még inkább súlyosbíthat. Irán viszont visszatérhet a nyugati piacokra és akár Európa első számú olaj és gázellátójává válhat a szankcionált Oroszország helyett.

Ha elkezd előállni egy ilyen helyzet az Moszkvát is arra sarkallhatja, hogy minél előbb zárják le az ukrán konfliktust. Nem éri meg hosszú távon tolni a pénzt és az embert egy kilátástalan bemerevedett állóháborúba, ha emiatt az orosz gazdaságra szankciók ereszkednek és a szankcióktól szabaduló Irán kerül jobb helyzetbe az európai olaj és gázpiacon.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
A mai szaki lebőgés után mindig mosoly lesz a számon amikor leírjátok folyton folyvást hogy a gonosz ukránok nem tartják be a Minszki paktumot ellentétben az ártatlan és becsületes szakikkal.
Ugye elismeritek hogy a szakik most megszegték <b>bizonyítottan</b> a megállapodást?

2014 augusztus... Akkor ez mostnem jött be, kedves panoz, a mosolyodat tedd valahova máshova... további kellemes próbálkozásokat kívánok. Egyébként nem olvastam sehol, a fórumozó társaktól, hogy a szakik szentek lennének. Szép napot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Ha nincs tank akkor pedig maradjanak helyben?A szakadárok nem rendelkeznek annyi tankkal,hogy ezt megtehessék.
Ha lett volna két harckocsi akkor is ugyan ezt láttuk volna annyi különbséggel,hogy a BTR-ek helyett harckocsi lenne és az ellenséges tank nem jött volna pár száz éterre.Tetszik ne tetszik rohamozni így kell.Aki szerint ez kocsi módszer az annyit is ért hozzá*.

*Örömmel venném ha a komcsi módszerezők megvillantanák briliáns elméjüket és felvilágosítanának arról,hogy hogyan is néz ki egy gépesített lövész alegység rohama sík terepen beásott ellenféllel szemben(ez látható a videón).

Nem írtam, hogy rosszul volt kivitelezve a roham, hanem, hogy hiányzott egy-két tank a BTR-rek mellett....Kozben utána néztem a 2014-es videonak a szakik végul kilotték az ukrán tankot .Néhány sebesulttel és két kiégett BTR-rel "megúszták".
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
<blockquote rel="dudi">Ha nincs tank akkor pedig maradjanak helyben?A szakadárok nem rendelkeznek annyi tankkal,hogy ezt megtehessék.
Ha lett volna két harckocsi akkor is ugyan ezt láttuk volna annyi különbséggel,hogy a BTR-ek helyett harckocsi lenne és az ellenséges tank nem jött volna pár száz éterre.Tetszik ne tetszik rohamozni így kell.Aki szerint ez kocsi módszer az annyit is ért hozzá*.

*Örömmel venném ha a komcsi módszerezők megvillantanák briliáns elméjüket és felvilágosítanának arról,hogy hogyan is néz ki egy gépesített lövész alegység rohama sík terepen beásott ellenféllel szemben(ez látható a videón).

Nem írtam, hogy rosszul volt kivitelezve a roham, hanem, hogy hiányzott egy-két tank a BTR-rek mellett....Kozben utána néztem a 2014-es videonak a szakik végul kilotték az ukrán tankot .Néhány sebesulttel és két kiégett BTR-rel "megúszták".
</blockquote>

Természetesen kilőtték a tankot, hiszen hogy is történhetett volna másképp.