[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

szpg9

Guest
Köszönet a magvas hozzászólásokért, látható, hogy sokan megpróbálják megvédeni a topicot. Akinek ez nem lenne egyértelmű, ez egy alulról, demokratiokusan szerveződő virtuális közösség. Aki itt olvas, ír, annak többnyire nincsen hátsó gondolata a topiccal, hanem informálódik, megosztja a híreket, az értékeléseket és ezzel eltölti úgy, ahogy szeretné, a szabad idejét. Ez mindenképpen jó dolog. De vannak, akik hátsó szándékkal ezt a demokratikus önszerveződést szeretnék szétverni, és úgy viselkednek mintha én egy homokos társkeresőben állandóan a heteroszex mellett agitálnék. Ez szerintem nem más, mint a virtuális közösség értékeinek a megsértése, ha tetszik, egy mélységesen antidemokratikus magatartás.. . Értsétek meg, de a főnökeitek is értsék meg, ha már az internet szabadságát is el akarjátok tőlünk venni, akkor ti viselkedtek úgy, mint a háborúpárti hiénák...uszítva féligazságokkal egymásnak az embereket... Ez lenne az a nagy demokrácia, amely körbevesz minket. Nem látjátok, hogy ez a csakazértis magatartás mekkora ellenérzéseket szül. Szerintem itt az emberek nem a vérszagra gyűlnek, hanem szeretnék bővíteni a haditechnikai ismereteiket, pusztán kedvtelésből és ehhez az is hozzá tartozik, egyes harceszközök hogyan állnak helyt egy konfliktusban.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Olekszandr Turcsinov, az ukrán nemzetbiztonsági és védelmi tanács elnöke nem zárta ki pénteken, hogy hadiállapotot vezetnek be Ukrajnában, ha súlyosan kiéleződik a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150814-hadiallapotot-jelenthetnek-be-ukrajnaban.html
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ezzel az Ullipo , Sondor és norbi1985 jelenséggel nekem sincs problémám. Mint már írtam jobb napjukon szórakoztatóbbak számomra, mint egy Gálvölgyi Show, a többin teljesen átlépem őket. Ami viszont bosszantó számomra, hogy akik rászabadítják ezeket az arcokat az internetes fórumokra, blogokra és egyéb oldalakra legalább tarthatnának nekik tréningeket, előadásokat, taníthatnák manipulatív technikákra és felkészíthetnék őket, hogy ne legyenek ennyire egyértelműen... keresem a szavakat... átlátszóak-talán ez megfelelő. Képezniük kellene őket és akkor talán a működésük eredményes is lehetne. Mert jelen pillanatban az ilyen formán amatőr működésük tökéletesen irritáló, nem elgondolkodtató vagy véleményt átformáló és ebből kifolyólag teljesen hatástalan.

Szóval rendben, el tudom fogadni, hogy ez is egy munka és valaki elvégzi. De én nagyon szomorú lennék, ha a saját munkámat ilyen, a szó szoros értelmében szarul végezném. Kellemes estét kívánok!

Na neee Bástya elvtárs már semmit sem ér??
Kérem magamat is egy kalap alá venni az említett nickekkel, én is ugyanolyan irritálóan el vagyok kötelezve a Szabad világ mellett valamint a keleti diktátorok és a szolgalelkű moszkovita irányvonal ellen.

Szeretném ha vége lenne Ukrajna orosz megszállásának.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="reichundroll">Ezzel az Ullipo , Sondor és norbi1985 jelenséggel nekem sincs problémám. Mint már írtam jobb napjukon szórakoztatóbbak számomra, mint egy Gálvölgyi Show, a többin teljesen átlépem őket. Ami viszont bosszantó számomra, hogy akik rászabadítják ezeket az arcokat az internetes fórumokra, blogokra és egyéb oldalakra legalább tarthatnának nekik tréningeket, előadásokat, taníthatnák manipulatív technikákra és felkészíthetnék őket, hogy ne legyenek ennyire egyértelműen... keresem a szavakat... átlátszóak-talán ez megfelelő. Képezniük kellene őket és akkor talán a működésük eredményes is lehetne. Mert jelen pillanatban az ilyen formán amatőr működésük tökéletesen irritáló, nem elgondolkodtató vagy véleményt átformáló és ebből kifolyólag teljesen hatástalan.

Szóval rendben, el tudom fogadni, hogy ez is egy munka és valaki elvégzi. De én nagyon szomorú lennék, ha a saját munkámat ilyen, a szó szoros értelmében szarul végezném. Kellemes estét kívánok!

Na neee Bástya elvtárs már semmit sem ér??
Kérem magamat is egy kalap alá venni az említett nickekkel, én is ugyanolyan irritálóan el vagyok kötelezve a Szabad világ mellett valamint a keleti diktátorok és a szolgalelkű moszkovita irányvonal ellen.

Szeretném ha vége lenne Ukrajna orosz megszállásának.</blockquote>

Kötözz ukrajnába s harcolj az oroszok ellen, a haverjaiddal egy szakaszt is létrehozhatnál s élvezkedve csinálhatnátok élőben azt, amit itt csak gondolni tudtok/mertek. De ha jobban tetszik harcolj a szabad nyugati világodért, ami elnyom és kihasznál mindenkit. Számomra felfoghatatlan ez a fehér/fekete felfogás, nyugat jó - kelet diktatúra és rossz. Mindenhol van ilyen is olyan is, egyikse különb. De ha már ilyenek vagytok, ajánlom élettérnek nektek a demokratikus Líbiát, Irakot és Afganisztánt jó szabad nyugati módra. Az is jó és szép és emberbaráti és folytathatnám még milyen cselekedet volt tőletek.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
panoz, arra a bitang Szabad világra gondolsz ahol az okosan kitalált Patriot Act-nek köszönhetően mindenféle végzés és korlátozás nélkül figyelik az emaileket, telefonokat, pénzügyi tranzakciókat, még az orvosi dolgokat is, házkutatásokat tarthatnak a tulajdonos tudta nélkül és meghatározatlan idejű fogvatartást engedélyeznek és tulajdonképpen mindenféle országon belüli korlátozó szabályt eltöröl a hírszerző szerveknek? És akkor még csak országon belül maradtunk... Tényleg Szabad a világ, rég volt ilyen nagyon szabad. Hallelujah Testvéreim!
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
panoz, arra a bitang Szabad világra gondolsz ahol az okosan kitalált Patriot Act-nek köszönhetően mindenféle végzés és korlátozás nélkül figyelik az emaileket, telefonokat, pénzügyi tranzakciókat, még az orvosi dolgokat is, házkutatásokat tarthatnak a tulajdonos tudta nélkül és meghatározatlan idejű fogvatartást engedélyeznek és tulajdonképpen mindenféle országon belüli korlátozó szabályt eltöröl a hírszerző szerveknek? És akkor még csak országon belül maradtunk... Tényleg Szabad a világ, rég volt ilyen nagyon szabad. Hallelujah Testvéreim!

De van remény egy jobb világra, mert Moszkvában nem így működik.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A Nagy Főhadiszállás jelenti:

Az élelmiszer-fronton a helyzet változatlan. Csapataink ma 50 kiskacsát zártak katlanba. A kiskacsák hiába hápogtak, tudhatták hogy az élelmiszer-fronton nem ejtünk foglyokat. A katlant befűtöttük, a behatoló hápogók a kazán martalékai lettek.
DugBOwd.png

http://lifenews.ru/mobile/news/155280

A hadvezetés ma új frontot nyitott. Megnyílt a virág-front! Csapataink már az első napon komoly sikereket könyveltek el, egy egész szakasz idegenlégiós tulipán vált a lángok martalékává.
tulips.jpg

http://www.euractiv.com/sections/europes-east/putin-makes-dutch-flowers-go-smoke-316842

Dicsőség a hősöknek!
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="reichundroll">panoz, arra a bitang Szabad világra gondolsz ahol az okosan kitalált Patriot Act-nek köszönhetően mindenféle végzés és korlátozás nélkül figyelik az emaileket, telefonokat, pénzügyi tranzakciókat, még az orvosi dolgokat is, házkutatásokat tarthatnak a tulajdonos tudta nélkül és meghatározatlan idejű fogvatartást engedélyeznek és tulajdonképpen mindenféle országon belüli korlátozó szabályt eltöröl a hírszerző szerveknek? És akkor még csak országon belül maradtunk... Tényleg Szabad a világ, rég volt ilyen nagyon szabad. Hallelujah Testvéreim!

De van remény egy jobb világra, mert Moszkvában nem így működik.</blockquote>

persze hogy, a ruszkik maskepp csinaljak.
ha szarakszol valamit nem nezik az emeiledet es nem kutassak at a hazad hanem expres utat kapsz egy sziberiai banya fele ahol hatarozatlan ideig birod fizikailag edzeni a testedet. ha meg nagyot szarakszol akkor meg elvisznek a termeszetbe viragok gyokeret szimatolni. ugye milyen figyelmesek a ruszkik?

emberek en ertem hogy elvagytok a ruszkik utan, de baszus ne legyetek mar naivak. sem a nyugat, sem a ruszkik sem a kinaiak nem kulonboznek, a cel ugyan az, csak a modszerek masmienek.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A kiskacsák ukránok voltak. És általában véve, ezek a tragikomédiába hajló abszurd dolgok mind az ukrán helyzet következményei.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ugyan már fiúk, kár ezen rugózni. Néhányan még kapaszkodnak az álmaikba, a történelem meg közben túlhaladt a kapitalista és demokratikus világ vívmányain.
A valóságban sátánista homokosok gyülekezete uralja az egészet megspékelve pitiáner lelkületű csalókkal, akik kultúrája jelen idő szerint követendő és világelső, legalábbis szerintük.
<i>Majd meglátjuk, a sors sosem téved. ;D</i>
Valójában szánalmas, hogy hova süllyedt az Egyesült Államok ahhoz képest, ahová emelkedhetett volna. A világ döntő része már nem hisz sem Amerikának, sem Amerikában.
Az igen kitartó elvtársak utolsó érve, hogy mocskolnak és gúnyolnak mindent és mindenkit, aki kritikát mer megfogalmazni a <del>hazugságaik </del> eszméik valóság alapját illetően.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="sata">Egyre szánalmasabb vagy...

Ulippo már pszihiátriai eset...</blockquote>
Én jót nevettem az orosz hadsereg hősies küzdelmén a zöldségekkel szemben. A humor a legjobb gyógyír a diktatúra elnyomása ellen.