[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 235
67 884
113
"Abban az esetben, ha Oroszország katonai támadást hajt végre a terrorellenes műveletek zónájában, Ukrajna kihirdeti a hadiállapotot"

Ezt már annyiszor halottam hogy már szinte unom!!!!!

Bárcsak látnám már...
Megszűnne az öldöklés Donbasszban,nem halnának halomra a civilek. Nem lőnék rommá a városokat. Szépen kényelmesen 2-3 nap alatt a kárpátok innenső oldalán lennének és akkor nem lenne többé probléma a gáz ellátásunkkal sem. Sőt még olcsóbb is lenne ha kiesik az ukránok haszna. Rend lenne odaát és nyugodtan kereskedhetnénk az oroszokkal,az eu meg a nato pedig bekaphatná. Megszűnne ez a Szomália 2 vagy hogy hívják ezt a romhalmazt itt a szomszédban.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 317
20 700
113
A hamis élelmiszereket nálunk is megsemmisítik. Nem véletlenül. Általános élelmiszerbiztonsági előírás.
A bevizsgálásuk nem kis pénz, és idő is. A friss árunál, mire eredmény van, kidobhatod. Azt se tudja megmondani senki mire vizsgálják. Növényvédő szerre? Melyikre? Fertőzésre? Milyenre? Nehézfémtartalomra? Rákképzőre? Vagy mire? Az a vizsgálati módszer, hogy én berakom a mintát a ketyere meg több száz(!) dologra 5 perc alatt bevizsgál, még nem ismert. Persze ha valaki tud ilyet, szóljon.

Nem véletlenül találták ki a származást a termelőig visszavezető rendszert. Így lehet a termelőtől a fogyasztóig vezető láncban menet közben célellenőrzéseket végezni a mindent (mi mindent?) vizsgálunk módszer helyett.

A hamis terméknél senki nem nyújt garanciát arra, hogy ez most áfa csalás, import becsapó átcímkézés vagy selejt eltüntetési tranzakció.

Persze ha van egy mérgezéses eset, azonnal tudja mindenki kit szidjon. Akkor nem azt emlegetik miért nem engedik át ezt vagy azt.
---------------------------------------

Más.
Elég viccesnek tartom amikor itt tankhadosztályokat emlegetnek. Nem lehetne az ilyen cikkeket mellőzni?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 677
113
Peszki, ukrán megszálllók lovik a DNR állásait
https://vk.com/video-57424472_171498903?hd=0&t=34s
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 677
113
Donyeckot éjjel ismét masszívan támadták az ukránok
https://www.youtube.com/watch?t=22&v=kkPZuKTCrhg
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Hány embert akar még a halálba küldeni Turcsi? Ez a sötét, maffiózókinézetű (és nem csak a kinézete az) állandóan fenyeget és keménykedik. Kaptak a hollandoktól is segélyt és abban volt valami anyag, hogy így beindult a fantáziája?
Aki nem vallásos szinten rajongója az ukrán kormánynak,az teljesen tisztában van vele, hogy ha "a szakadárok és az orosz hadsereg egyesíti erőit" akkor maximum 2 hét alatt Kijevet is elfoglalnák. Már pedig az elfogulatlan Kossuth rádió épp 8 perce sugározta Turcsi nyilatkozatát,amely szerint a felkelők és az orosz reguláris haderő "egyesíti erejét". Nagyon nevetséges már ez az ukrán kormányzati hazudozás. Ennél már csak az nevetségesebb, hogy van még aki hisz is nekik. A másik oldal sem szent, de az ukrán kormányzat és az őket támogató nyugati média jelenleg verhetetlen a kamuzásban. Szerintem az fog történni ami eddig minden esetben olyankor, amikor az ukránok előre orosz támadással riogattak. Nagyszabású ukrán támadás lesz,szarrá lőnek mindent amit érnek, majd beadják, hogy a szakadárok gyakorlatilag saját magukat, és a saját hátországuk lakosságát lövik szét. Tényleg, a nagy erőegyesítésben a bolygó kapitányát is előhívják az oroszok és a szakadárok, és a végén azzal fog boss fightot vívni Porosenko ?
https://www.youtube.com/watch?v=RpIjEr_hac8&list=PLd8_aWURwTr-d6SBycZYQFuJONns1aiKN
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.atv.hu/kulfold/20150814-kijev-ismet-kilatasba-helyezi-a-hadiallapot-bevezeteset

Szerinte igen nagy a valószínűsége annak, hogy Oroszország felrúgja a minszki megállapodást. Leszögezte, ha az orosz csapatok ismét aktívan bekapcsolódnak a szakadárok oldalán a kelet-ukrajnai harcokba, a kijevi vezetés "kénytelen lesz" hadiállapotot bevezetni és nagyszabású mozgósítással az ország teljes védelmi potenciálját bevetni. Hozzátette, hogy Ukrajna csak magára számíthat, mivel nyugati partnerei nem hajlandóak támadófegyvereket és katonai technológiát adni.
******

Nem értem. Eddig azt mondták, hogy orosz katonák vannak Donyeckben. Most vannak vagy lesznek? Néha azt sem tudják, mikor, ki, mit nyilatkozik?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A keleti fronton a helyzet változatlan, de a honvédő orosz csapatok nagyszabású offenzívát indítottak az élelmiszerfronton, az ellenség veszteségei brutálisak.

Ezek a diverzáns gyümölcsök a hátországba akartak beszivárogni, de az orosz határőrök résen voltak.
150807020739-gallery-russia-destroy-food-peaches-780x439.jpg

Ezek se fognak már orosz gyermekek és nők torkán megakadni.
Russia_8.10.15.jpg

Máshol egy zászlóaljnyi sajt próbált meg áttörni a frontvonalon, de a hős védők fogságba ejtették őket.
2015-08-06T213758Z_1_LOP000H7Q7DI8_RTRMADP_BASEIMAGE-960X540_RUSSIA-CRISIS-FOOD-REAX.JPG

Sorsuk elrettentő például szolgál a többi agresszor sajt számára.
0.jpg

Trappista bandák is próbálkoztak áttöréssel, de ők is azt kapták amit a banderisták.
1102522.jpg

Disznózsír szabadcsapatok a békés civil lakosság koleszterinszintjét vették célba, de a honvédek megálljt parancsoltak nekik.
55cc8801c36188285c8b45d6.jpg

Paradicsom osztagok akarták vérvörösre festeni az orosz földet, de végül ők maguk véreztek el.
1025487726.jpg

Az oroszoknál legalább a végtisztességet megkapják, ezeket az elesett tököket elföldelték az orosz katonák.
600x397.jpg

Az ellenség veszteségei elképesztőek, ezek az önvédelmisek szó szerint a latortetemek halmain taposnak.
CLe6h9nWEAAKTGQ.jpg

Eközben Donyeckben...
BuCvZU7IUAAnXfH.jpg

empty-shelves-donetsk-republic.jpg

10268571_787170134635922_447921068763827605_n.jpg

De sebaj, fő a győzelem, van mire büszkének lenni, ez a lényeg nem az étel.
CBC_3H5U8AAkcKl.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 677
113
ulippo
Minek nyomod a propagandát???!!! Kár a gozért.....:)
Mindenki tudja,hogy az oroszok csempész, illegálisan behozott élelmiszereke semmisítenek meg . Ha nem tudnád ellen szankciókat vezették be az EU agyatlan szankcios politikája miatt.......
A Donbasszba pedig nem jut el az élelmiszer az ukrán gazdasági blokád miatt . Ennyi . Remélem most már megjegyzed.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Buldózerrel semmisítettek meg magyar eredetű fagyasztott kacsákat egy oroszországi településen. A hivatalos indoklás szerint nem volt a termékeken orosz nyelvű címke, ezért nem voltak fogyasztásra alkalmasak. Oroszországban tavaly augusztus óta van importtilalom az európai hús- és tejtermékekre, valamint gyümölcsökre. Azóta az élelmiszerárak 20 százalékkal nőttek az országban.

Miután tanúk is igazolták a szabálytalanságokat, a három fagyasztott víziszárnyast kivitték a bolt mögötti placcra, majd nekik estek egy buldózerrel.
dAqJETK.png


http://mno.hu/hirtvkulfold/buldozerrel-semmisitettek-meg-a-magyar-kacsakat-1300147
 
S

szpg9

Guest
Ha jól emlékszem, korábban itt volt egy SONDOR is, sokáig... Nem lehet, hogy a két vagy tőbb nick mögött végig egy ember állt? (Válasz a találós kérdésre: ULIPPO)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hoppá, van gif is a magyar kacsák kilapításáról. Ezért etette őket Mariska néni kukoricával, hogy így végezzék...
magyar-libak-tatarfold-orosz-animated.gif

Bár Mariska nénit legalább kifizették, ez már átvett áru, az orosz kereskedő kifizette, tőle veszik el és lapítják ki, pedig nincs annak semmi baja, a Donbasszban de még Oroszországban is akadna aki örülne neki ha az asztalára kerülne.
 
S

szpg9

Guest
Írnom kell, mit vált ki belőlem az ULIPPO jelenség... Nem haragszom rá, nem idegesít, sőt érdeklődöm az írásai iránt, mert még hátborzongatóbbá, bizarabbá árnyalja nekem az UKRÁN valóságot! Ezért sok köszönet a fáradhatatlan munkájáért. De nálam ellenkező hatást ér el ezzel.. Talán rossz helyre jött, rossz helyre küldték....Kérünk ULIPPO szólj magadról is. Ki vagy, hol vagy ki küldött ide erre a lapra.. Miért jöttél ily buzgalommal megváltani a világot.. MInt a lap utóbbi időben legtermékenyebb szerzőjének talán már illő lenne bemutatkoznod, hiszen annyi elemzéssel láttál el minket, hogy már a személyed is felkeltette az érdeklődésemet... Fedd fel nekünk ezeket a titkokat is. Cserébe azt igérem neked, most és itt leírom a valóságban ki vagyok.

...Talán ULIPPO nem elég tökös ahhoz, hogy a fronton harcoljon UKRAJNÁÉRT, ha már annyira odavan ért, hanem lelkesebben ír, mintha egy AK-val élvezné a hadjáratot... Neki is jó ez a virtuális közeg, itt bárki tüzel is rá, nem lyuggatja ki a bőrét... Ez azért kellemesebb, nem?

Én Gábor vagyok, két fiam van (18, 15 év), egyetemet végeztem, 48 éves vagyok, katonaviselt, akit arra megtanított a katonaság, hogy egy háborút, ha lehet el kell kerülni és nem magyarázni annak fennköltségét. Mert az az egy dolog nincs benne. Még gyakorlatként is szar érzés a maai napig visszagondolni arra, hogy a közelharc képzés során egymás belének ontása, fejének levágása volt a gyakorlat tárgya... Mérnőkként pedig érdekel a haditechnika, az ilyen című magazin nyilttá válása óta előfizetője vagyok. Nem érzem magam szélsőséges gondolkodásúnak, bár a politikából már régen kiábrándultam...Sok itt lévővel egyetemben talán többször gondoljuk át az eseményeket külömböző szempontok szerint, így talán felesleges az agymosással nálunk próbálkozni... De ha a cél tönkretenni a topicot, szerintem ez sem lesz sikeres, mivel nem okoznak legalábbis nálam az általad (ULIPPO) ide leírtak... Zala megyéből, egy Eszteregnye nevű településről írom ezt a hozzászólást.. ULIPPO mint látod, nem csak egy nick vagyok, hanem egy biológiailag ugyanolyan ember mint te. Énnekem nem kell, hogy csak egy üres nick legyek. Vállalom magam itt is. Vállald Te is, ne bújj el egy vagy több nick mőgé... Sok minden információt kaptunk tőled, de semmi személyeset, csak a fődodratút dobtad be ide is a netre, ki vagy?, mert talán Te sem vagy robot, bár úgy írsz, mintha az lennél...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 590
113
Látom beindult az ukrán támadás és az
Ukrainian Liar Internet Pay Propaganda Organism
is szépen működik, mint ahogy azt páran megjósolták!
 

matyiii

Member
2015. február 9.
66
0
6
dudi

Az oroszok is etetik őket, meg Ukrajna is eteti őket, meg az EU is eteti őket, meg az ENSZ is, meg a Vöröskereszt is.

De ha már az oroszok is etetik őket, akkor akár azt a ledózerolt gyümölcsöt is elvihetnék nekik, több értelme lenne mint bezúzni.

Amit bezúztak az már megrohadt mert Ukrajnán lassan ment át a szállítmány.
 
S

szpg9

Guest
Tudod ULIPPO, lehet pénzt kapsz a munkádért, de azt látom az írásaidból, hogy a helyzetet élvezed... Nem a jelenséget, a helyzetet (mivel az információs háborúsdi egy fontos terület) hanem a munkásat tartom leírom akkor is ha kitiltanak, undorítónak. Nálam ez a tevékenység a sunyi besúgással, mint tevékenységgel egyenértékű. Tudod, kb.. 25 éve, meg 20 éve kétszer akartak beszervezni a titkosszolgálatokba (egyszer a katonaiba egyszer pedig a Nemzet biz. Hivatalba), de gondolkodás nélkül hárítottam a megkeresést, mert nekem nem fűlik a fogam az olyan szakmához, ahol a tanfolyam részét a levéltitok sértés, mint tantárgy képezi. De tudom jól, a történelemben mindig voltak olyanok, akik a legaljasabb tettekre, árulásokra is készek voltak... Sajna ilyen a társadalom Gauss eloszlási görbéje...
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Ezzel az Ullipo , Sondor és norbi1985 jelenséggel nekem sincs problémám. Mint már írtam jobb napjukon szórakoztatóbbak számomra, mint egy Gálvölgyi Show, a többin teljesen átlépem őket. Ami viszont bosszantó számomra, hogy akik rászabadítják ezeket az arcokat az internetes fórumokra, blogokra és egyéb oldalakra legalább tarthatnának nekik tréningeket, előadásokat, taníthatnák manipulatív technikákra és felkészíthetnék őket, hogy ne legyenek ennyire egyértelműen... keresem a szavakat... átlátszóak-talán ez megfelelő. Képezniük kellene őket és akkor talán a működésük eredményes is lehetne. Mert jelen pillanatban az ilyen formán amatőr működésük tökéletesen irritáló, nem elgondolkodtató vagy véleményt átformáló és ebből kifolyólag teljesen hatástalan.

Szóval rendben, el tudom fogadni, hogy ez is egy munka és valaki elvégzi. De én nagyon szomorú lennék, ha a saját munkámat ilyen, a szó szoros értelmében szarul végezném. Kellemes estét kívánok!