[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="ulippo">Alexander Turcsinov meglátogatta a fronton szolgáló katonákat.
CMSJJ1cWgAABbvt.jpg

CMSIzamXAAEsB07.jpg

CMR_Gg4WcAAq50L.jpg

CMSIzaoWwAAxfPc.jpg


Vitt nekik egy kis ajándékot is.

CMR_GmOWsAA_HtV.jpg

CMSJJ38W8AA1k7M.jpg

CMSI5_rWUAA0YrJ.jpg

CMSJJ4CWUAA2Ya3.jpg

CMSJJ4CXAAEvaH-.jpg

CMSJAKiWEAA4zkb.jpg

Undorító és irritáló ez a figura, O indította a háborút Ukrajnában mint megbízott elnok. Az apja a nácik oldalán harcolt. Mivel háborús bunos Hágában vagy a bitófán a helye!</blockquote>


Ugyanaz videón (állítólag a Donyecki reptér közelében volt):

https://www.youtube.com/watch?v=RRSV7w-MtGM
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 589
113
Támadnak az ukránok, ezek a szakik meg közben mire rá nem érnek!

http://novorossia.today/the-donetsk-republic-to-hold-first-ever-tank-biathlon-contest/
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Kedves szpg9

Sok mindenben egyet értünk, például abban, hogy a háborút mindig jobb elkerülni és nem jó azt fennkölt dolognak beállítani. Én itt mindig is azt vallottam, hogy ez a háború értelmetlen és minél hamarabb be kéne fejezni. Most az élelmiszer pusztítás kapcsán is annak értelmetlenségére próbáltam rámutatni. Általában is inkább politikai jellegű híreket szoktam megosztani a diplomáciai rendezés témáját vetve fel a harci cselekmények helyett. És igen, az itt uralkodó orosz nézőpont helyett próbálom az ukrán nézőpontot is felvillantani.

Ami pedig a coming outot illeti, egy olyan fórumon ahol egyesek jelezték, hogy fegyvert tartanak otthon, mások maguk is harci övezetbe utaznak saját elhatározásból ahol talán ölnek is, megint mások szélsőséges nézeteket vallanak és hiányérzetüket fejezik ki ha nem látnak friss véres harci videókat halottakkal, és ahol konkrétan már címeztek nekem életveszélyes fenyegetést, nos nevezz bár gyávának, de nem kívánom felfedni a családom lakhelyét. Én ugyan soha nem támadnék meg senkit sem azért mert nem tetszik a kommentje, de mások talán igen, és nem akarom még csak megkockáztatni sem, hogy egy radikális fegyveres a családomra támadjon az én kommentem miatt.
 

matyiii

Member
2015. február 9.
66
0
6
Tudod ULIPPO, lehet pénzt kapsz a munkádért, de azt látom az írásaidból, hogy a helyzetet élvezed... Nem a jelenséget, a helyzetet
Ne hidd nem élvezi, most hogy szabadságon volt 8-9 napig nem is érdekelte a fórum csak egyszer Vasárnap délelött 12-h körűl szólt hozzá. Amúgy most jön neki a nehezze. Akárhogy nézem az ukrik nem tudnak győzni s ha bukik a kormány remélem Ulippo hosszasan magyarázod s linkekkel is alátámasztod miért nem segítettek a nyugati barátaik.
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="ulippo">Alexander Turcsinov meglátogatta a fronton szolgáló katonákat.
CMSJJ1cWgAABbvt.jpg

CMSIzamXAAEsB07.jpg

CMR_Gg4WcAAq50L.jpg

CMSIzaoWwAAxfPc.jpg


Vitt nekik egy kis ajándékot is.

CMR_GmOWsAA_HtV.jpg

CMSJJ38W8AA1k7M.jpg

CMSI5_rWUAA0YrJ.jpg

CMSJJ4CWUAA2Ya3.jpg

CMSJJ4CXAAEvaH-.jpg

CMSJAKiWEAA4zkb.jpg

Undorító és irritáló ez a figura, O indította a háborút Ukrajnában mint megbízott elnok. Az apja a nácik oldalán harcolt. Mivel háborús bunos Hágában vagy a bitófán a helye!</blockquote>


Ugyanaz videón (állítólag a Donyecki reptér közelében volt):

https://www.youtube.com/watch?v=RRSV7w-MtGM

</blockquote>

csak nem tudom milyert visel puskat amikor nyilvan hasznalni nem tudja??? meg agyonlovi magat es nem lesz kin nevetni ennyit.
pozol a csavo nagyon...szemuveg puska stb, epp csak a nagy politikus hasa mutassa hogy egy szanalmas pozer-ol van szo. Utalom az ilyeneket akik politikusok es beoltoznek szupemenek.

baszus ha mar mutatni akarsz valamit, ako fogd azt a fegyvert es irany az elso vonalak, lojel a szakikra, mutasd ki a fasza gyerek.

de hat nem lehet, ez ha meghalana hogy repulnek korulote a golyok ugy be szarna hogy az az hatalmas hasa egybol kiurulne.
 

matyiii

Member
2015. február 9.
66
0
6
Tudod ULIPPO, lehet pénzt kapsz a munkádért, de azt látom az írásaidból, hogy a helyzetet élvezed... Nem a jelenséget, a helyzetet
Ne hidd nem élvezi, most hogy szabadságon volt 8-9 napig nem is érdekelte a fórum csak egyszer Vasárnap délelött 12-h körűl szólt hozzá. Amúgy most jön neki a nehezze. Akárhogy nézem az ukrik nem tudnak győzni s ha bukik a kormány remélem Ulippo hosszasan magyarázod s linkekkel is alátámasztod miért nem segítettek a nyugati barátaik.
 
S

szpg9

Guest
T ULIPPO, Én megírtam ki vagyok, Te megírhatnád cserébe, de tényleg és nem füllentve, hogy honnan írsz? Magyarországról, Ukrajnából, vagy máshonnan (USA, EU, Afrika...). Legalább ország szinten... Kezdjük így az őszinteségesdit.

Amúgy Magyarországon még kevésbé kell félni egy fegyveres rajtaütéstől, mint Ukrajnában.. Az meg hogy itt ki mivel kérkedik név nélkül, azt azért lehetne 10-el osztani... Itt azért, legalábbis remélem a TEK is eljut oda, ahol a pincében egy AK van... Legalábbis ezt tartanám normálisnak...

Apropó a normalitás.. Azért is követem ezt a topicot az indulása óta, bár tollat csak nemrég ragadtam, mert egy eszement és szürreális dolognak éreztem magát a konfliktus és annak egyoldalú kommunikációs kezelését (az EU, NATO, aztán ebbe sorba csendben beálló, de amúgy különutas hazai és nemzeti médiánk részéről). És én itt találtam egy alternatív lehetőséget a tájékozódásra. Ezért olvasom, ezért szeretem... De közben az jár a fejemben, ha mindez Ukrajnával kapcsolatban így megtörténhet, mi a garancia arra, hogy hazánkkal vagy egy másik országgal akár itt Európában nem történhet meg egykor a jövőben ugyanez. Tudod arra jutottam, ami a leghátborzongatóbb az egészben, hogy erre nincs garancia, ha a nagyhatalmak ejtenek, akkor itt Te is és Én is csak egy beáldozható paraszt vagok a globális sakktáblán... Számomra a közelmúlt nagy válságainaak ez a tanulsága.. Kíváncsi vagok, meg lehet-e törni ezt a trendet, mert ha nem, akkor a magyarság de éri meg a második milleniumot...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
De közben az jár a fejemben, ha mindez Ukrajnával kapcsolatban így megtörténhet, mi a garancia arra, hogy hazánkkal vagy egy másik országgal akár itt Európában nem történhet meg egykor a jövőben ugyanez.

Mármint hogy Oroszország megtámadja, területeket csatol el tőle, máshol meg brutális fegyverkészleteket halmoz fel és háborút szít? Nincs rá garancia, hogy mással ez nem történhet meg, félnek is ettől rendesen leginkább Észtországban, Lettországban. Moldovában, Grúziában, és Ukrajnában már megtörtént.

De ha Ukrajna elesne és Magyarország is a szomszédban lenne, akkor mi is kezdhetnénk félni, hogy nem csak a magyar kacsák kerülhetnek az orosz lánctalpak alá... A magyar történelem, 1849, 1945, és 1956 emléke is arra tanít, hogy gond nélkül átgázolnak rajtunk ha az útjukba kerülünk.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="norbi1985"><blockquote rel="boki"><blockquote rel="ulippo">Alexander Turcsinov meglátogatta a fronton szolgáló katonákat.
CMSJJ1cWgAABbvt.jpg

CMSIzamXAAEsB07.jpg

CMR_Gg4WcAAq50L.jpg

CMSIzaoWwAAxfPc.jpg


Vitt nekik egy kis ajándékot is.

CMR_GmOWsAA_HtV.jpg

CMSJJ38W8AA1k7M.jpg

CMSI5_rWUAA0YrJ.jpg

CMSJJ4CWUAA2Ya3.jpg

CMSJJ4CXAAEvaH-.jpg

CMSJAKiWEAA4zkb.jpg

Undorító és irritáló ez a figura, O indította a háborút Ukrajnában mint megbízott elnok. Az apja a nácik oldalán harcolt. Mivel háborús bunos Hágában vagy a bitófán a helye!</blockquote>


Ugyanaz videón (állítólag a Donyecki reptér közelében volt):

https://www.youtube.com/watch?v=RRSV7w-MtGM

</blockquote>

csak nem tudom milyert visel puskat amikor nyilvan hasznalni nem tudja??? meg agyonlovi magat es nem lesz kin nevetni ennyit.
pozol a csavo nagyon...szemuveg puska stb, epp csak a nagy politikus hasa mutassa hogy egy szanalmas pozer-ol van szo. Utalom az ilyeneket akik politikusok es beoltoznek szupemenek.

baszus ha mar mutatni akarsz valamit, ako fogd azt a fegyvert es irany az elso vonalak, lojel a szakikra, mutasd ki a fasza gyerek.

de hat nem lehet, ez ha meghalana hogy repulnek korulote a golyok ugy be szarna hogy az az hatalmas hasa egybol kiurulne.

</blockquote>

A politikus már csak politikus... mindenhol ....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 082
82 670
113
<blockquote rel="szpg9">
De közben az jár a fejemben, ha mindez Ukrajnával kapcsolatban így megtörténhet, mi a garancia arra, hogy hazánkkal vagy egy másik országgal akár itt Európában nem történhet meg egykor a jövőben ugyanez.

Mármint hogy Oroszország megtámadja, területeket csatol el tőle, máshol meg brutális fegyverkészleteket halmoz fel és háborút szít? Nincs rá garancia, hogy mással ez nem történhet meg, félnek is ettől rendesen leginkább Észtországban, Lettországban. Moldovában, Grúziában, és Ukrajnában már megtörtént.

De ha Ukrajna elesne és Magyarország is a szomszédban lenne, akkor mi is kezdhetnénk félni, hogy nem csak a magyar kacsák kerülhetnek az orosz lánctalpak alá... A magyar történelem, 1849, 1945, és 1956 emléke is arra tanít, hogy gond nélkül átgázolnak rajtunk ha az útjukba kerülünk.</blockquote>

Amúgy minden oké? Nem kaptál napszúrást a napokban? :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"gond nélkül átgázolnak rajtunk ha az útjukba kerülünk"

Hogyan mikor a Lengyelek tudod?: "CSUKLÓBÓL" intézik el őket
Ja és illene tudni hogy NATO állam vagyunk papa.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="szpg9">
De közben az jár a fejemben, ha mindez Ukrajnával kapcsolatban így megtörténhet, mi a garancia arra, hogy hazánkkal vagy egy másik országgal akár itt Európában nem történhet meg egykor a jövőben ugyanez.

Mármint hogy Oroszország megtámadja, területeket csatol el tőle, máshol meg brutális fegyverkészleteket halmoz fel és háborút szít? Nincs rá garancia, hogy mással ez nem történhet meg, félnek is ettől rendesen leginkább Észtországban, Lettországban. Moldovában, Grúziában, és Ukrajnában már megtörtént.

De ha Ukrajna elesne és Magyarország is a szomszédban lenne, akkor mi is kezdhetnénk félni, hogy nem csak a magyar kacsák kerülhetnek az orosz lánctalpak alá... A magyar történelem, 1849, 1945, és 1956 emléke is arra tanít, hogy gond nélkül átgázolnak rajtunk ha az útjukba kerülünk.</blockquote>

Amúgy minden oké? Nem kaptál napszúrást a napokban? :)</blockquote>

Tudsz talán cáfolni bármit is a leírtakból? Csatolt el Oroszország területet Ukrajnától? Igen. Fegyverzi a kelet-ukrajnai felkelőket? Igen. Megtette ugyanezt Grúziával is? Igen. Hát Moldovával? Igen. Félnek attól az észtek és lettek, hogy velük is megtörténhet? Igen. Ha nem lenne köztünk Ukrajna nagyobb veszélyt jelentene számunkra az orosz sereg mint az ukrán? Igen. 1849-ben átgázolt rajtunk Oroszország? Igen. 1945-ben? Igen. 1956-ban? Igen. Képesek lennének átgázolni rajtunk megint ha nem lenne köztünk Ukrajna? Igen. Tudsz ebből cáfolni bármit is? Nem.

No ennyit mára. Lejárt a műszakom a trollközpontban. Szevasztok.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 082
82 670
113
Eduard Baszurin: Az elmúlt napokban 5600 (ukrán)lovedék csapódott a DNR teruletére.

Nagy a készulodés az ukrán oldalon. Érkeznek naponta az újabb ukrán tuzérségi eszkozok, harckocsik a frontvonalra.
 
S

szpg9

Guest
Dudi, végülis a kérdés költői volt. Az arctalan kötözködés a legrosszabb... még itt a neten is... Mert, ha ránézel ez már rég nem egy olyan topic, amilyennek indítója szánta... Megy itt a másik meggyőzése, a "történelmietlen" ferdítések 1000-rel. Pedig ez nem egy "vallásháború" vagy valamilyen hasonló politikai topic. (Ezután az utolsó ULIPPO hozzászólás után az oroszokon kívül haragudni fogok a németekre, a tatárokra, az osztrákokra és a törökökre is! Bocsánat azoktól, akiket kihagytam a listából..) És azt hiszem, hogy aki ennyire vonalas vagy célorientált, és akinek ennyien nem hisznek, annak a legyen vér arra is a pucájában, hogy elmondja, énnnekem személyesen, ezért és ezért ez a véleményem. Így azért kicsit meggyőzőbb lenne. Egyszóval Én csak segíteni akartam, de sejtettem, hogy ez egy olyan terület, amire lényegileg nem reagál. Néha, hogy hitelesítsük magunkat, ki kell állni oda is arccal, ahol ez nem lenne feltétlen szükséges. Én megtettem, hogy rámutassak arra, amit írok, az személyesen vállalható (a közölt adatokból egy harmad osztályú titokszolga is egy órán belül rámtalál). Én megtettem, ez az én döntésem volt, nem várom el, hogy más is megtegye, ha nem akarja. De aki nem teszi meg úgy, hogy hónapok óta csak egyoldalúan ferdít, az felőlem bármi írhat, akkor is csak egy hangember és nem mérvadó forrás. De az én fellépésem csak egy felejthető kis intermezzó lesz, így az uborka szezonban, mert nem kívánom tovább rabolni az oldalakat amolyan melléktémákkal... Köszönet a megértésért..
 
S

szpg9

Guest
Dudi, végülis a kérdés költői volt. Az arctalan kötözködés a legrosszabb... még itt a neten is... Mert, ha ránézel ez már rég nem egy olyan topic, amilyennek indítója szánta... Megy itt a másik meggyőzése, a "történelmietlen" ferdítések 1000-rel. Pedig ez nem egy "vallásháború" vagy valamilyen hasonló politikai topic. (Ezután az utolsó ULIPPO hozzászólás után az oroszokon kívül haragudni fogok a németekre, a tatárokra, az osztrákokra és a törökökre is! Bocsánat azoktól, akiket kihagytam a listából..) És azt hiszem, hogy aki ennyire vonalas vagy célorientált, és akinek ennyien nem hisznek, annak a legyen vér arra is a pucájában, hogy elmondja, énnnekem személyesen, ezért és ezért ez a véleményem. Így azért kicsit meggyőzőbb lenne. Egyszóval Én csak segíteni akartam, de sejtettem, hogy ez egy olyan terület, amire lényegileg nem reagál. Néha, hogy hitelesítsük magunkat, ki kell állni oda is arccal, ahol ez nem lenne feltétlen szükséges. Én megtettem, hogy rámutassak arra, amit írok, az személyesen vállalható (a közölt adatokból egy harmad osztályú titokszolga is egy órán belül rámtalál). Én megtettem, ez az én döntésem volt, nem várom el, hogy más is megtegye, ha nem akarja. De aki nem teszi meg úgy, hogy hónapok óta csak egyoldalúan ferdít, az felőlem bármi írhat, akkor is csak egy hangember és nem mérvadó forrás. De az én fellépésem csak egy felejthető kis intermezzó lesz, így az uborka szezonban, mert nem kívánom tovább rabolni az oldalakat amolyan melléktémákkal... Köszönet a megértésért..
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Azov Battalion recruits compete on obstacle course
https://www.youtube.com/watch?v=dQUpQ5826UY

Ukraine: Makiivka comes under fire
https://www.youtube.com/watch?v=LVRl-yHCdeY
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hál' Istennek bezárt a Móka Miki tára mára! Hu! Kivert a víz ebben a nagy melegben. Hála az üdítő hűsítő ulippooonak!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Akinek valami, vagy valaki nem tetszik, arra ott a feljelent "gomb", vagy az ignore funkció a nemtetsző paciens adatlapján. Erre vannak kitalálva. Ezt meg lett már itt mondva a hivatal részirül is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kijev ismét kilátásba helyezi a hadiállapot bevezetését
Olekszandr Turcsinov, az ukrán nemzetbiztonsági és védelmi tanács (RNBO) elnöke nem zárta ki pénteken, hogy hadiállapotot vezetnek be Ukrajnában, ha súlyosan kiéleződik a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus.
http://www.atv.hu/kulfold/20150814-kijev-ismet-kilatasba-helyezi-a-hadiallapot-bevezeteset