[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Szerintem csak egy egyszerű fordítógép ulippo ( lehet ez a program neve ) , ami csak lefordítja az Ukrán kormány cikkeit :)
 
S

szpg9

Guest
Ulippo, az elmúlt egy évben meghalt, megnyomorodott civilek száma több ezer, akiket az ukrán hadsereg mészárolt le. Neked ezek az áldozatok nem fájnak, vagy nem fájhatnak., Mert sosem botránkozol meg azokon, akik pld. Donyeckben haltak meg... A magam részéről nekem minden oldal vérrel való áldozata fáj, mert ez a háború teljesen felesleges, elkerülhető lett volna...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
szpg9, ezt már megbeszéltük, hogy szerintem is teljesen felesleges és értelmetlen ez a háború. És én is úgy vagyok vele, hogy az ártatlan civil mindegy melyik oldalon hal meg, ugyanolyan értelmetlen halált hal. Azért teszem ki a szakadárok által leölt civilekről szóló híreket, mert ezeket itt senki más nem teszi ki.

Azért fura, amikor valaki kiteszi az ukránok által eltalált civilekről szóló híreket, akkor mindenki szomorú meg dühös, amikor meg a szakadárok civil áldozatairól teszek be hírt, akkor senki se szidja a gyilkosaikat, senki nem botránkozik meg, csak a szmájlik jönnek, hogy ez csupán trollkodás...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 721
80 090
113
szaki01

Ezek titán lapok vagy kerámia lapok?Ha igen akkor 6B5(vagy 6B3,6B4 bár ezek elég ritkák)mellényed van.
Ez a 6B5 mellény:
333_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Itt van a lövedékálló mellények rendszere.Orosz és nyugati :
http://htka.hu/2007/11/21/lovedekallo-mellenyek/
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
<blockquote rel="dudi">Ha nem stabil a röppálya akkor előfordulhat,hogy nem heggyel előre csapódik a lövedék a célpontba.

Ezért amputàl.
A sisakom az àltalad emlìtett. A mellény orosz 5 cat. 10 métertõl fog mindent (ak,pkm,svd.7.62-5.45 normàl-pàncéltörõ)pkm és ak bzt kivételével.Ezeket 200- tól fogja. Két lap 23 kg.</blockquote>

Szaki....ilyen komoly cuccot kaptál?????:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 721
80 090
113
csokibacsi

Egyáltalán nem komoly cucc a sisakot leszámítva.Hasonló védelmi képességű mellény(tehát csak első hátsó plate) ma már harmad ekkora tömegű.

Ha jó a tippem és valóban 6B5 mellénye van akkor az a Szovjet 80-as évek színvonala(már nekik is sokkal modernebb van).
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
de hallod fogja 10 méteren kívül az AK-t...felmentem magyar oldalra, és ott ilyeneket nem árultak....a legjobb a 9-es pisztolyt fogta....és azért az AK szakít....3-5 centis betonfalat is??...nem tudom...tudjátok, hogy laikus vagyok, de lelkes:):):):):):)
 

hogre

New Member
2015. május 4.
29
0
1
<blockquote rel="hogre">Szaki01!
Érdekelne vannak e telepített aknamezők?!
Esetleg,hogy milyen fajtákat használnak és mennyire elterjedtek kint a fronton?

Szia! Igen van sok. Pmn2 és f1 grànàt a legnépszerûbb. De talàlkoztam a mon csalàd tagjaival is. És a nemzetiségi trükkökel.
</blockquote>
Szia!
Nagyon érdekelne milyen trükköket használnak az ukik.
Amit amit Ti azt ne mond!....bár gondolom kölcsönösen tanultok-ha sikerül felszedni.
Kösz!
 
S

szpg9

Guest
Ulippo, ma elfogadom a nekem írt válaszodat. De azért még hírekben is rossz nézni, ahogy szétlövik kelet ukrajnát, illetve az sem egy jó dolog, ahogy Kijev erőforrásait is felemészti a háború. Szerintem ez egy olyan harc lesz, amin még a győztes is veszíteni fog... legyen az bárki....
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Szeretném megkérdezni Szaki01, hogy milyen az általános hangulat nálatok, nem érzed-e úgy, hogy az utóbbi 2-3 hónapban csökkent a motiváltság és mik a vélemények erről a tulajdonképpeni egyhelyben topogásról? Előre is köszi! :)