[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Kuruc71!

Néhány dologban markánsan más a véleményem és szerintem tévedsz, de ez persze nem jelenti azt, hogy én nem tévedhetek.
Három cikket dobok Neked kapásból, mind szigorúan mainstream. A LAT cikke a katonák romló moráljáról, a másik cikk (HVG) pedig igen sok – egyébként meglehetősen kínos – egyéb kiszivárgott részletet mellőzve a rövid tényeket vázolja. Abu Ghraib pedig már wikis fogalom, amint látható:
http://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Ghraib_torture_and_prisoner_abuse
http://articles.latimes.com/2012/apr/18/nation/la-na-afghan-photos-20120418
http://hvg.hu/vilag/20131011_amerikai_tabornok
Ha lesz időm és Téged valóban érdekel, akkor megkeresem a neten annak az amerikai oknyomozó riporternek a cikkét illetve általa készített fotókat olyan rakétabázisokról, ahol „tyúkok őrizték a támaszpontot”, azaz az ott szolgáló katonák épp a közeli település kocsmájában unaloműztek, miközben a maszek baromfik békésen kapirgáltak egy ICBM rakétabázison – rakétasiló + háztáji tyúkketrec. Nehogy félreértés legyen: ez az USA-ban történt cirka egy éve.

Donald Duck és a SZU-24:
A rádióelektronikai harc rejtelmeibe illetve jelen idő szerinti valós orosz képességekbe még véletlenül sem mennék bele, de a történet az amerikai rombolóval igaznak tűnik – hogy az utolsó részletig minden infó igaz-e, azt nem tudom, de a lényegen ez semmit sem változtat.
Csak abba gondolj bele, hogy az orosz hírszerzés köszöni szépen, de töretlenül jól működik (a jelenlegi orosz elnök is onnan jött) 1991 óta, illetve Kína is finoman szólva „erősen figyel” az USA-ban (a neutronbomba tervétől elkezdve az F-35-ig bezáróan jutottak infóhoz bőséggel az elmúlt két évtized során) számomra megint az nem érthető, hogy mi a meglepő az Aegis rendszer esetén? Mennyi ideig is fejlesztette az USA ezt a fegyverrendszert? Bőven volt idő infókhoz jutni és az orosz hadmérnökök se ma kezdték a szakmát.
Miért pont az amerikai rakétavédelmi rendszerek maradtak volna ki a szórásból? Szerintem ezek álltak/állnak első helyen! Az oroszokat nem a rakéták érdeklik (rakétatechnikából nehéz lenne nekik újat mutatni), hanem az „idegrendszer”.
Snowden nagy hír lett – nem ok nélkül – de nem csak egy Snowden van. Egyébként meg én úgy tudom, hogy rádiótechnikában az oroszok sosem voltak gyengék, mikroelektronikában pedig Kína lett igen erős. Ez a két társaság pedig bőséggel cserél infót (is) az utóbbi időben egymással.

De hát a puding próbája az evés, így majd meglátjuk – ez ugyanúgy igaz stratégiai/biztpol véleményekre is, mint a haditechnikára. Minden esetre van egy jó régi mondás: erősebb kutya …..
Hogy itt ki fog kit az rövidesen kiderül.
 

apravetz

New Member
2014. április 25.
24
0
1
Igen, mert az oroszok nem pont azt csinálják :) Épp csak gyak. államosították a Vkontaktét, mert nem volt hajlandó korlátlan adatszolgáltatásra
 
2013. december 7.
934
4
18
Egyetértek apravetz, mindenki ezt csinálja, talán még a Királyi Magyar Minőségi Telekomok is :) De akkor meg helytálló a dzsúdós bácsi megállapítása, neki a saját országa érdekében ezt így el kellett mondania...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Az oroszokat nem a rakéták érdeklik (rakétatechnikából nehéz lenne nekik újat mutatni), </i>

Aú....

Ezt ugye komolynak szántad,mert viccnek durva lenne:)))
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 402
8 667
113
Számomra nem teljesen világos a Csehek miért paráznak ennyire.. már figyeltem több hírben is, úgy félnek mintha nem is Ukrajnát, hanem Csehországot készülnének megszállni... Valaki sejti mi lehet ennek az oka?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
. más fórumtról:

E<i>gyebbkent az egy erdekes, es hosszan tarto menet lesz, amikor pl. a moszlimok magukeva teszik a jog legujabb putyini ertelmezeset, es elkezdik megvedeni az oroszorszagi elnyomott testvereiket.

Persze volt mar ilyen, de Ukrajna utan eleg nehez lesz Oroszorszagnak tamogatokat talalnia ez ellen.</i>
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
<i>Az oroszokat nem a rakéták érdeklik (rakétatechnikából nehéz lenne nekik újat mutatni), </i>

Aú....

Ezt ugye komolynak szántad,mert viccnek durva lenne:)))

Szerintem te nem érted mit írt:Rakétatechnológia!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
http://nepszava.hu/cikk/1018437-oroszorszag-vilaghaborut-akar-kirobbantani/

Én értem az álláspontodat, hogy "mindent" el kell olvasni, pro-t, kontra-t, hivatalosat, nemhivatalosat, konteót, stb mindkét oldalról, de a népszarát is?!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Joker:
Ez is mainstraem, nem? Nyugodtan végig kell olvasni, ez annak az oldalnak a véleménye - hivatalosan. Ki vagyok én, hogy betiltsam? ;D
Egyébként a véleményemet meg mindenki ismeri a témában.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<i>Az oroszokat nem a rakéták érdeklik (rakétatechnikából nehéz lenne nekik újat mutatni), </i>

Aú....

Ezt ugye komolynak szántad,mert viccnek durva lenne:)))

Végülis ők viszik az űrbe a jelenlegi űrhajósokat, emelett az ők hajtóműveikkel lövik ki az amcsik is a saját műholdjaikat, interkontinentális rakétaarzenáljuk van és fejlesztik az újabb ICBM-jeiket, de persze biztosan neked van igazad és hülyék a rakétatechnológiához.

. más fórumtról:

E<i>gyebbkent az egy erdekes, es hosszan tarto menet lesz, amikor pl. a moszlimok magukeva teszik a jog legujabb putyini ertelmezeset, es elkezdik megvedeni az oroszorszagi elnyomott testvereiket.

Persze volt mar ilyen, de Ukrajna utan eleg nehez lesz Oroszorszagnak tamogatokat talalnia ez ellen.</i>

Ahoz nem kell nekik segítség, mert hamar elküldik őket Allahhoz, és a 70 szűz helyett csak egymástfogjákkapni a túloldalon Musztafáék.

<b>/*MODERÁLVA*/</b>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="Montezuma">http://nepszava.hu/cikk/1018437-oroszorszag-vilaghaborut-akar-kirobbantani/
A "2014.04.25. 19:20" hozzászólást olvastátok?
</blockquote>

Na ezért nem értem aki olvassa, mert az az oldal az ilyeneknek a gyűjtőhelye.

Joker:
Ez is mainstraem, nem? Nyugodtan végig kell olvasni, ez annak az oldalnak a véleménye - hivatalosan. Ki vagyok én, hogy betiltsam? ;D
Egyébként a véleményemet meg mindenki ismeri a témában.

Mainstream? hátööööö nemigazán. Ennyi erővel minden s*ggből előhúzott kamuhíreket terjesztő fanatikusok gyűjtőpontja is mainstream. Nem mondtam, hogy tiltsd be (persze azt sem, hogy ne, hogyha megteheted :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egyetértek apravetz, mindenki ezt csinálja, talán még a Királyi Magyar Minőségi Telekomok is :) De akkor meg helytálló a dzsúdós bácsi megállapítása, neki a saját országa érdekében ezt így el kellett mondania...
Egesz konkretan az IWIW adatbazisa rendszeresen kotott ki a nemzetbiztonsagiaknal. :p
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Most mi megy? Nyugaton a bevált hisztéria keltés.
Népszava ezen cikke amibe egy idéznek egy embert aki anti demokratikusan hatalomba emeltek.
Oroszok harmadik hv akarnak biztos.
Inkább az akart nagy balhét aki éppen a legerősebb de az ő bilije is lassan kibirúl ,és legyengűlés előtt mindent vagy semmit játszik.