[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Aki ismer nem mondhatja rám, h oroszpárti vagyok...világ életemben a legszebb, legszervezettebb hadseregnek a németet tartottam(Heil):)...nem véletlenül van Leibstandarte-s pólóm, vagy Totenkopf hadosztályosom:) És viselem őket büszkén...leszarom...leköphettek....És mégis.....Most a szívem mégis ezért a "maroknyi" szabadságáért kűzdő oroszért, és a velük kűzdő nemzetközi egységekért dobog.....
még szerencse, hogy már nincsen SS Polizei, ezért a vallomásért kb. statáriálisan tarkón lőttek volna, hogy a sztalinista-ortodoxoknak drukkolsz :)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 515
113
Javaslom, legközelebb a kávézóba vigyétek a témát, amikor kiakadtok, ott nyugodtan lehet anyázni és ....., onnan nem tiltanak ki senkit miatta (legalábbis remélem).
Különben meg csodapóknak mindegy miről ír, csak orosz ellenes legyen. Ha neki így jó, nekünk meg 8.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Uli alszol?
Ez a hír hogy maradt ki?

Rakétás merénylet készült a lengyel és az ukrán miszterelnök ellen - állítják a lengyel lapok
Forrás: https://kuruc.info/r/4/148943/
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Ha így alakul továbbra is a harci események sora, akkor nemsokára átköltözik majd a 'szomszédba'... (csak hogy lehessen utálni az oroszokat)
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Mi a Szűz Mária van szaki 01-el.Alig vannak harcok a fróntvonalón nem hiszem el hogy nincs ideje egy pár sort irni neten.Nem azt mondom hogy kamuzik de harcosamazonnak a palija is Donyeckben a Vosztokba jelentkezett , és ott azt mondták hogy nincs ott egy külfőldi sem átvitték őt Luganszba a Viking zászlóaljhóz mert ott vannak a külfődiek , érdekes.Mégegyszer nem biztos hogy kamuzik csak érdekes.Harcosamazonnék minden nap beszélnek skypon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mi a Szűz Mária van szaki 01-el.Alig vannak harcok a fróntvonalón nem hiszem el hogy nincs ideje egy pár sort irni neten.Nem azt mondom hogy kamuzik de harcosamazonnak a palija is Donyeckben a Vosztokba jelentkezett , és ott azt mondták hogy nincs ott egy külfőldi sem átvitték őt Luganszba a Viking zászlóaljhóz mert ott vannak a külfődiek , érdekes.Mégegyszer nem biztos hogy kamuzik csak érdekes.Harcosamazonnék minden nap beszélnek skypon.

De hisz' itt van, Ulippo néven írogat...
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
<blockquote rel="kokusz">Mi a Szűz Mária van szaki 01-el.Alig vannak harcok a fróntvonalón nem hiszem el hogy nincs ideje egy pár sort irni neten.Nem azt mondom hogy kamuzik de harcosamazonnak a palija is Donyeckben a Vosztokba jelentkezett , és ott azt mondták hogy nincs ott egy külfőldi sem átvitték őt Luganszba a Viking zászlóaljhóz mert ott vannak a külfődiek , érdekes.Mégegyszer nem biztos hogy kamuzik csak érdekes.Harcosamazonnék minden nap beszélnek skypon.

De hisz' itt van, Ulippo néven írogat...</blockquote>
Jézus Mária erre nem is gondoltam lehet hogy szaki 01 látta hogy milyenek ezek az Oroszok és átállt az Ukikhoz és most Ulippo fedőnéven irógat a htka-ra !!! :)))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Royal sweets & sandwiches meg Fornetti... Azért megy a nyugati színvonal oda apránként, igaz nem a kultúra, hanem amiből zsé van.:) Az ukrán kávést ki is baxák a térről a tornacipős katonák.
Uli, gondok vannak a bakancsellátmánnyal meg a zsolddal? Gondolom fizetni nem akartak a harcosok.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nagyvizit. Porosenko találkozott Angela Merkellel.
CP7v7-QUsAA0yM7.jpg

David Cameronnal.
CP7o-muVEAAk0fX.jpg

Bill Clintonnal.
CP7ghOOUEAASemc.jpg

Tájékoztatta a világot az ukrajnai helyzetről.
CP7JJBJWIAAA--d.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="kokusz">Mi a Szűz Mária van szaki 01-el.Alig vannak harcok a fróntvonalón nem hiszem el hogy nincs ideje egy pár sort irni neten.Nem azt mondom hogy kamuzik de harcosamazonnak a palija is Donyeckben a Vosztokba jelentkezett , és ott azt mondták hogy nincs ott egy külfőldi sem átvitték őt Luganszba a Viking zászlóaljhóz mert ott vannak a külfődiek , érdekes.Mégegyszer nem biztos hogy kamuzik csak érdekes.Harcosamazonnék minden nap beszélnek skypon.

De hisz' itt van, Ulippo néven írogat...</blockquote>

Nem kamu a srác.
A legelső "bizonyíték" erre az, hogy ezt a képet kértem tőle (HTKA felirat valahová vagy valamiből kirakva). Fél óra múlva fel is került a fórumra. Ennyi idő alatt ilyet nem dobsz össze photoshoppal.

IMG_20150313_194506_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Amúgy. Nem sokkal a legutóbbi eltűnése előtt írta, hogy viszonylagos csend, csak az ukrán tüzérség belőtte a célokat.

Lehet levonni a következtetéseket. A múltkori sérüléséről is volt kép, az sem gyenge. Három a magyar igazság, lehet, hogy megvolt a harmadik. Ez van. :/
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="kokusz">Mi a Szűz Mária van szaki 01-el.Alig vannak harcok a fróntvonalón nem hiszem el hogy nincs ideje egy pár sort irni neten.Nem azt mondom hogy kamuzik de harcosamazonnak a palija is Donyeckben a Vosztokba jelentkezett , és ott azt mondták hogy nincs ott egy külfőldi sem átvitték őt Luganszba a Viking zászlóaljhóz mert ott vannak a külfődiek , érdekes.Mégegyszer nem biztos hogy kamuzik csak érdekes.Harcosamazonnék minden nap beszélnek skypon.

De hisz' itt van, Ulippo néven írogat...</blockquote>

Nem kamu a srác.
A legelső "bizonyíték" erre az, hogy ezt a képet kértem tőle (HTKA felirat valahová vagy valamiből kirakva). Fél óra múlva fel is került a fórumra. Ennyi idő alatt ilyet nem dobsz össze photoshoppal.

IMG_20150313_194506_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Amúgy. Nem sokkal a legutóbbi eltűnése előtt írta, hogy viszonylagos csend, csak az ukrán tüzérség belőtte a célokat.

Lehet levonni a következtetéseket. A múltkori sérüléséről is volt kép, az sem gyenge. Három a magyar igazság, lehet, hogy megvolt a harmadik. Ez van. :/</blockquote>
Jaja vágom a képeket.Nem azt mondtam hogy kamuzik hanem hogy harcosamazon palija tudta hogy a Vosztkoban van szaki01 ezért jelentkezett oda és ott azt mondták hogy nincs egy külfőldi sem
utána átvitték őt Luganszkba a Vikinghez.Csak annyit akartam mondani hogy érdekes , lehet hogy az Oroszok voltak a seggek és voltak külfőldiek nem tudom.Remélem hogy nem sérült meg harmadszorra is , furcsálom hogy már két hónapja nem irt egy szót sem mostanában lenne rá ideje a viszonylagos nyugi miatt !!!
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Petro Porosenko ma 50 éves
Wikipédia | 2015/09/26 - 09:13 | Módosítva: 2015/09/26 - 09:13 | Belföld
Kárpátinfo.net

Ma, szeptember 26-án ünnepli ötvenedik születésnapját Ukrajna elnöke, Petro Porosenko.



Petro porosennko 1965. szeptember 26-án született Odessza megyei Bolhrádban. Gyermekkorát Bolhradban töltötte, és ott végezte el az általános és középiskolát is.

1989-ben szerzett nemzetközi közgazdász végzettséget a kijevi Tarasz Sevcsenko Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok és Nemzetközi Jogi Karán. Ezt követően, 1989–1992 között aspiráns volt a Tarasz Sevcsenko Egyetemen, emellett asszisztensként dolgozott az egyetem Külgazdasági Kapcsolatok Tanszékén. 1990-től már az üzleti életben is tevékenykedett. 1990–1991 között a kisvállakozások és kisvállakozók Reszpublika nevű szervezetének vezérigazgató-helyettese, 1991–1993 között az Ukrajina Tőzsdeház Rt.-t irányította. 1993-tól 1998-ig az általa alapított Ukrprominveszt vezérigazgatója volt.

Cégbirodalmát kakaóbab-kereskedelemmel alapozta meg. 1990-ben kisebb édességgyártó üzemeket vásárolt, melyeket később Rosen (Roschen) néven egyesített, amely néhány év múlva Ukrajna legnagyobb édességgyártó cégévé nőtt. A Rosen napjainkban hat ukrajnai és egy oroszországi gyárral (Lipeckben) rendelkezik. Az édességipar mellett Porosenko gazdasági érdekeltségei elsősorban a járműgyártáshoz kötődnek. Porosenko részesedéssel bír többek között a Lucki Autógyárban (LuAZ), az autóbuszokat előállító Bohdan autógyárban, valamint a kijevi Lenyinszka Kuznya hajógyárban. Gazdasági érdekeltségeit korábban az 1993–2012 között működött Ukrprominveszt fogta össze. Az Ukrajna középső vidékein lévő mezőgazdasági cégei elsősorban cukorrépa-termeléssel foglalkoznak. Médiaérdekeltségei közé tartozik az Ötös csatorna (Pjatij kanal).

Az 1990-es évek végétől vesz részt azt ukrán politikai életben. 1998-ban párton kívüliként az Egyesített Szociáldemokrata Párt (SZDPUo) színeiben indult a parlamenti választáson. Az SZDPUo pártlistáján a 11. helyet foglalta el, de a választáson végül a Vinnicjai területen lévő 12. sz. egyéni választókerületben szerzett mandátumot. Az Ukrán Legfelsőbb Tanácsban az SZDPUo frakciójában foglalt helyet, és beválasztották a párt irányító testületének, a Politikai Tanácsnak (Politbjuro) is.

2000 elején kilépett az SZDPUo frakciójából és saját frakciót, valamint pártot alapított Szolidaritás (Szolidarnyiszty) néven. 2000. július 18-án Porosenko Szolidaritás pártja és további négy másik párt, a Volodimir Ribak vezette Ukrajna Regionális Újjászületése Párt (Partyija rehionalnoho vidrodzsennya Ukrajini), Valentin Langyik Munka Pártja (Partyija Praci), Leonyid Csornoveckij Szép Ukrajnáért Pártja (Za kraszivu Ukrajinu), valamint Olekszij Kapuszta Nyugdíjasok Összukrajnai Pártja (Vszeukrajinszka partyija penszionyeriv) megállapodást írt alá az egyesülésről, és létrehozták a Regionális Megújulás Pártja – Ukrán Munkás Szolidaritás szervezetet, melynek kongresszusa november 17-én hagyta jóvá az egyesülést. Az új politikai pártnak Valentin Landik és Volodimir Ribak mellett Petro Posenko volt a társelnöke. 2001 márciusában a párt nevét Régiók Pártja (PR) névre változtatták és Mikola Azarovot választották meg pártelnöknek, ettől kezdve Porosenko a párt elnök-helyettese volt.

2001 decemberében Porosenko a Szolidaritással kivált a Régiók Pártjából és Viktor Juscsenko Mi Ukrajnánk Blokkjához csatlakozott, egyúttal a pártszövetség választási stábjának a vezetője lett. A 2002-es parlamenti választáson a szavazatok 25%-t megszerző, ellenzéki Mi Ukrajnánk Blokk pártlistáján Porosenko ismét képviselői mandátumot szerzett. 2002–2005 között a költségvetési bizottság elnöke volt, majd 2006-tól a pénzügyi bizottságot vezette. Az ellenzéki Mi Ukrajnánk Blokkban vállalt részvétele a 2000-es évek elején hátrányosan érintette a gazdasági tevékenységét.

Viktor Juscsenko elnökké választása után 2005. február 8-án kinevezték az elnök mellett működő Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBOU) titkárává. Fontos szerepet játszott a 2005. március 5-én a Mi Ukrajnánk Blokk tagszervezetei által létrehozott Mi Ukrajnánk (Nasa Ukrajina) párt megszervezésében, a kezdetektől tagja volt a párt vezető testületének. 2005 őszén az első Timosenko-kormány több tagjával szemben fogalmazódott meg korrupciós vád, Porosenkóval szemben Olekszandr Zincsenko, az elnöki adminisztráció korábbi államtitkára fogalmazott meg ilyen vádakat. A Timosenko-kormányt a korrupciós vádak nyomán Juscsenko menesztette, Porosenko pedig a helyzet tisztázása érdekében szeptember 5-én lemondott az RNBOU titkári posztjáról. Szeptember végén Porosenko beperelte Zincsenkót. A bíróság végül nyilvános a megalapozatlan vádak miatt bocsánatkérésre kötelezte Zincsenkót.

Porosenko rövid időre háttérbe vonult, majd 2007. február 22-én őt nevezték ki az Ukrán Nemzeti Bank (NBU) Igazgatótanácsa elnökévé. Ezt a posztot 2009. október 9-ig töltötte be, amikor a második Timosenko-kormányban felkréték a külügyminiszteri tisztségre. 2010. március 11-ig, a Timosenko-kormány hivatali idejének végéig látta el a külügyminiszteri teendőket.

2012. március 23-tól december 24-ig Mikola Azarov kormányában gazdaságfejlesztési és kereskedelmi miniszter volt.

A 2012. októberi parlamenti választáson független jelöltként ismét a 12. sz. választókerületben indult, ahonnan parlamenti mandátumot szerzett. A Legfelsőbb Tanácsban frakción kívüli, független képviselőként tevékenykedett, és az európai integrációs bizottság tagja volt.

A rohadéknak ma van a születésnapja.Boldog születésnapot kivánok te dagadt bernáthegyi kutya fejű zsidó tömeg gyilkós , remélem nem éred meg az 51-et és elkapnak az Oroszok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Vosztokban biztosan vannak külföldiek, erről bokit kérdezd bővebben (szerintem sokat névről is tud).

Másodszor. Én nem akarok senkit megbántani, de nekem harcosamazonékkal valami nem stimmel. Ez a nagy nyíltság, stb... Nincs bajom az elhárítással, de ettől függetlenül ez a megérzésem.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
A Vosztokban biztosan vannak külföldiek, erről bokit kérdezd bővebben (szerintem sokat névről is tud).

Másodszor. Én nem akarok senkit megbántani, de nekem harcosamazonékkal valami nem stimmel. Ez a nagy nyíltság, stb... Nincs bajom az elhárítással, de ettől függetlenül ez a megérzésem.
Ha arra gondolsz hogy harcosamazon paliját beszervezte az elháritás , hát nem tudom hogy mit mondjak erre ezt nem lehet 100 %-an megmondani.Én fb-on beszélek vele ott azt mondta hogy a bal-rad segitett neki kimenni.A bal-rados palinak a felesége Orosz és vannak ismerősei Donyeckban , igy jőtt az a sok harci jelentés még régebben.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Én csak azt mondom, hogy nem tiszta az egész történet. Ha nem akarom hogy itthon a Katonai Ügyészség várja tárt karokkal a páromat akkor inkább fedni igyekszem a tevékenységét. Szóval az egész páros fura nekem. Mint mostanában az ilyen-olyan szivárogtatások, levelek a hazai médiában. Nincs ezzel baj.
Én úgy tudom, hogy a Bal-Rad a volt MNA-vezér Győrkösék szüleménye, és nem tudok orosz feleségről. De ez már nem derül ki.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Én csak azt mondom, hogy nem tiszta az egész történet. Ha nem akarom hogy itthon a Katonai Ügyészség várja tárt karokkal a páromat akkor inkább fedni igyekszem a tevékenységét. Szóval az egész páros fura nekem. Mint mostanában az ilyen-olyan szivárogtatások, levelek a hazai médiában. Nincs ezzel baj.
Én úgy tudom, hogy a Bal-Rad a volt MNA-vezér Győrkösék szüleménye, és nem tudok orosz feleségről. De ez már nem derül ki.
Meg vannak győzödve , az űgyvédjük is ezt mondta hogyha haza jőnne nem lesz semmi problémája.Én nem értek hozzá inkább nem mondok erre semmit , de ami durva az a Magyar egyenruha cimerrel
szerintem emiatt biztos kilesznek.A Bal-Rados dolgott harcosamazon mesélte.Milyen szivárogtatásokra , levelekre gondolsz ?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 226
113
"Éjszakai bátor" csapat :
11059893_763332570465233_2970838331393885356_n.jpg


Jaj de szép, remélem még fog a festék :
F6if_pgc8RE.jpg


Kiváló célpont lesz ez is :
fX2Ey9Qa5Eo.jpg


Tudatlan migránsok:
TsGndemcNZw.jpg