[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Nem tudom ki állította, hogy a szakik mostanra elfoglalják Ukrajnát....sztem nem volt itt olyan ember...pláne Harkovig:D Nem is akarták:D Ellenben Juli már fél éve papolja, hogy mindjárt győznek az ukik...minnyán...jah nem most...még egy hónap....ja nem, még 2 hét és vége...jah most sem, mert az oroszok bevonultak...nah majd most.....a fenébe most sem....pedig ez korunk egyik legigazabb szabadságharca...most mindegy az oroszok támogatják e vagy nem. Én mikor kitört a majdan, az ukránoknak drukkoltam...aztán átnéztem mindent...elemeztem, stb....mikor ez a pár szerencsétlen neki állt harcolni a szabadságért, azt mondtam hűűűűű...mikor az ukránok visszafoglalták Slovians-kot, és elindult a kegyetlenkedés, azt mondtam a k. anyjukat. Saját népüket bombázták repülőkről....míg volt mivel:D Aki ismer nem mondhatja rám, h oroszpárti vagyok...világ életemben a legszebb, legszervezettebb hadseregnek a németet tartottam(Heil):)...nem véletlenül van Leibstandarte-s pólóm, vagy Totenkopf hadosztályosom:) És viselem őket büszkén...leszarom...leköphettek....És mégis.....Most a szívem mégis ezért a "maroknyi" szabadságáért kűzdő oroszért, és a velük kűzdő nemzetközi egységekért dobog.....

Mert: "Becsületem, a hűség!"
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Harkovban is szolgálatba lépett az új rendőrség.
CP0EVqfVAAA83bs.jpg

CP0fx_2WoAA33bh.jpg

CP0fyCKWIAAWxhK.jpg

CP0fx6zWgAAZN0G.jpg

CP0fxzuW8AAYhzr.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szimferopolban a megszálló erők lerombolják az őslakos krími tatárok házait.
CP0B7PoUsAA9bYt.jpg

http://freecrimea.com.ua/133304/2015/9/25/Pod_Simferopolem_snosyat_doma_krymskikh_tatar
logo.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Ne hazudozz ismét !
Az adott foldrészen illegálisan épultek házak (engedélyek nélkul) Még 2005 -ben kezdodtek a problémák az adott teruleten, szláv és tatár lakosok is koveteltek foldet maguknak.....stb, stb...Ez egy hosszú história se idom se kedvem részletezni....!
A krími tatárok rengeteget tuntettek az ukrán uralom ellen, sok problémáik voltak az ukrán hatóságokkal ....stb. stb . Ismerni kell a torténetet , ha nem ismered ne írjál semmit inkább. Az uszítást meg ferdítést hagyd abba! Már nagyon irritáló figura lettél ebben a topikban!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Putyin nem ezt ígérte nekik. Az újságjaikat betiltották. A televíziójukat kirabolták. A házaikat lerombolták. Több embert megöltek, többen eltűntek. Most arra készülnek, hogy a Madzsliszt is betiltsák. Pont az ellenkezőjét teszik annak amit ígértek. Az őslakos tatárok most döbbennek rá, hogy Ukrajnában sokkal jobb volt és nem akarnak putyini uralmat ami csak terrort hozott rájuk, az újságjaik, televíziójuk beszüntetését, és az önkormányzatukat is ez a veszély fenyegeti.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Donyeckben a szakadár fegyveresek már a Vöröskeresztet is a céltáblájukra tűzték. Nyolc teherautóval vittek volna élelmiszert és higiéniai cikkeket a donyecki lakosság számára, de a szakadár fegyveresek nem engedték be őket.
http://informator.lg.ua/?p=121590

Az Orvosok Határok Nélkül ami a luhanszki civil lakosságot látta el orvosi szolgálattal válaszolt az őket kitiltó szakadár fegyveresek vádjaira.
http://informator.lg.ua/?p=121586
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Donyeckben a szakadár fegyveresek már a Vöröskeresztet is a céltáblájukra tűzték. Nyolc teherautóval vittek volna élelmiszert és higiéniai cikkeket a donyecki lakosság számára, de a szakadár fegyveresek nem engedték be őket.
http://informator.lg.ua/?p=121590

Az Orvosok Határok Nélkül ami a luhanszki civil lakosságot látta el orvosi szolgálattal válaszolt az őket kitiltó szakadár fegyveresek vádjaira.
http://informator.lg.ua/?p=121586
Ulippo a vöröskereszt teli van kémekkel meg fegyvercsempészekkel !!!
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
őslakos krími tatárok
A történelem nem a XIII. században kezdődött, te félkegyelmű! :DDDDD A tatárok marhára nem őslakosok a Krímben, soha nem is voltak: a görögökkel kevered őket. :DDDDDD Amúgy pedig a tatárok kisebbségben vannak a Krímben, így természetes, hogy marhára nem dirigálnak a többségnek.
Ettől függetlenül hazudozhatsz tovább nyugodtan, rendkívül szórakoztató vagy, mint a fórum udvari bolondja. :DDD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Amirol korábban írtam :)
Német sajtó: Porosenko lerészegedett, Moszkvába repült volna
http://hidfo.ru/2015/09/nemet-sajto-porosenko-lereszegedett-moszkvaba-akart-repulni/
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Amirol korábban írtam :)
Német sajtó: Porosenko lerészegedett, Moszkvába repült volna
http://hidfo.ru/2015/09/nemet-sajto-porosenko-lereszegedett-moszkvaba-akart-repulni/
Nagyon kemény remélem igaz a hir !!! Megnéztem volna Poroshenkót Moszkvában bebaszva , mit kapott volna az Orosz néptől. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Uli' azért minimum tíz éve is volt már dokumentumfilm arról, hogy a krími tatárok -akik a szovjet kitelepítésből hazacsordogáltak- milyen rossz helyzetben vannak. Nem kapták vissza a földjeiket, nem tudtak, csak illegálisan építkezni. És úgy látszik a mindenkori ukrán kormány azóta sem tudta megoldani a helyzetet.
És lássuk be, hogy a tatár vezetők semmit nem tettek annak érdekében, hogy az oroszokkal jó legyen a viszony, holott az ukránoktól sem kapott a tatár kisember semmit; a függetlenség kikiáltása óta meg mindent megtettek a tatár vezetők, hogy a helyzet csak elmérgesedjen, most is útlezárásokra búlytogatnak, még ha ezzel a tatárok is rosszabb helyzetbe kerülnek. Még szép, hogy betilthatják az egész gittegyletet.
Nyilván nem a legjobb, legegyszerűbb megoldás a házak lebontása, na de ki örülne, ha a földjére építkezne egy idegen?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Amirol korábban írtam :)
Német sajtó: Porosenko lerészegedett, Moszkvába repült volna
http://hidfo.ru/2015/09/nemet-sajto-porosenko-lereszegedett-moszkvaba-akart-repulni/

Német sajtó, na persze, inkább orosz lesz az. Legutóbb még WSDR volt a forrás most meg már WDR5, link persze nincsen, csak a hidfő.RU, az meg ugye .RU.

Arról nem is beszélve, hogy Poroshenko az említett időpontban dokumentáltan John McCain-el tárgyalt.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">őslakos krími tatárok
A történelem nem a XIII. században kezdődött, te félkegyelmű! :DDDDD A tatárok marhára nem őslakosok a Krímben, soha nem is voltak: a görögökkel kevered őket. :DDDDDD Amúgy pedig a tatárok kisebbségben vannak a Krímben, így természetes, hogy marhára nem dirigálnak a többségnek.
Ettől függetlenül hazudozhatsz tovább nyugodtan, rendkívül szórakoztató vagy, mint a fórum udvari bolondja. :DDD</blockquote>

A tatárok a jelenleg is élő népek közül az őslakosok a Krímen. Görögök már csak elvétve lakják, a szkítákból és gótokból meg a bizáciakból és genovaiakból már egy se maradt. A tatárok Dzsingisz Kán hódítása után az Arany Horda majd a Krími Kánság idejében fél évezreden át igazgatták a Krímet a XVIII. századig.

Egyszer már kitelepítették őket Türkmenisztánba, de ők nem türkmének hanem tatárok. Putyin azt ígérte a tatár nyelv is ugyanolyan szabad lesz a Krímen mint az ukrán és az orosz. De csak annyira szabad mint az ukrán, nincs már se sajtójuk se televíziójuk, lassan már otthonaik sem lesznek és lehet még Madzsliszuk se lesz. A tatárok szép új világa aminél még az ukrán világ is szebb volt.
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
háááát...szar az élet Julikám:) Engem miért is izgat jobban Donbassz???:)A jóisten adná, hogy egyszer négyszemközti beszélgetésen vitatnánk meg a helyzetet:) Sajnos nem hinném ez megadatna:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
A krími tatárok tobbsége nem kér se Csubarovból se Dzsemilovbol...Két szarkevero, extrémista, etnikai uszító. A Medzslisz helyett lesz majd más szervezetuk. Ha nem akartak regisztrálni az orosz torvények szerint természetes, hogy megszunt a tv-juk. Alkalmazkodni kell az új torvényekhez, a tobbség megtette, de vannakmég uszítók, fizetett ukrán kémek.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
A tatárok a jelenleg is élő népek közül az őslakosok a Krímen.
Ez nem így működik, te szerencsétlen! :DDDDDD A te pofátlan hazudozásod alapján, ha az ausztrál őslakosok kihalnának, akkor az oda bevándorolt fehér emberek lennének az őslakosok?! Te elképesztően hülye vagy!!! :DDDDDDDD
Azt most hagyjuk, hogy saját magadnak is ellentmondasz ezzel, hiszen görögök a mai napig élnek a Krímben, tökmindegy, mennyien, innentől kezdve mitől lennének a tatárok őslakosok?! :DDDDD