[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki">Python
Nagyon jo az a video az amerikai katonárol , legalább most már elhiszi az is , hogy amerikai zsoldosok vannak Kelet-Ukrajnában ,aki akkor kételkedett -amikor posztoltam egy videot, ahol amerikait fogtak el..... :)

Elég szánalmas próbálkozás az orosz propaganda részéről, az akcentusa alapján 100% hogy nem amerikai, illetve angolszász, simán lehet akár orosz is, a szinészi alakítás sem meggyőző :)

</blockquote>

Egyik sem talált. :) Helyes válasz a magyar.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Engem ezek mainstream médiában mindenhol olvasható, a gazdasági szankciókról szóló hírek ijesztettek meg.
Eddig azt hittem, hogy mivel nekem mindenem van, nem tartozom szinte senkinek, nekem viszont sokan tartoznak, ráadásul szükségük van a termékeimre így nyugodt lehetek, nem történhet semmi bajom.

Atyaúristen!!
Most ez a hírek döbbentett rá, hogy végem van!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Elég szánalmas próbálkozás az orosz propaganda részéről, az akcentusa alapján 100% hogy nem amerikai, illetve angolszász, simán lehet akár orosz is, a szinészi alakítás sem meggyőző :)

Speciel tényleg nem meggyőző a rövid részlet. A riporter angolul kérdezi a belügyest és a belügyes néhány szót válaszol angolul majd no comment. Ez nem jelenti azt, hogy nem ukrán.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="ollllo">Elég szánalmas próbálkozás az orosz propaganda részéről, az akcentusa alapján 100% hogy nem amerikai, illetve angolszász, simán lehet akár orosz is, a szinészi alakítás sem meggyőző :)

Speciel tényleg nem meggyőző a rövid részlet. A riporter angolul kérdezi a belügyest és a belügyes néhány szót válaszol angolul majd no comment. Ez nem jelenti azt, hogy nem ukrán. </blockquote>

Meg....az oltozetérol Bagdad szot olvasott le a torok riporter, meg a riporter kérdésére, hogy Bagdadban szolgált-e igennel válaszolt.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Python
Számomra világos kik azok(még februárban írtam, hogy ott vannak), lényegtelen minek vannak nevezve....mindegyik kitunoen képzett, az amerikai hadseregben szolgált valamikor, de biztos van koztuk hírszerzo is és kapcsolatban állnak az amerikai védelmi minisztériummal. Ebben biztos lehetsz.

boki

Ez a valaki biztos hogy nem angolszasz amerikai. Az akcentusa talan csak az azsiaiaknak lenne ettol meszebb az angoltol.

Szerintem kornyekbeli az illeto orosz tudassal talan orosz szulokkel.

Lengyel Moldav ra tippelnek.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem tudom volt-e ,de HírTV 16:30 Globál,egyik vendég Zord Gábor László. Ő az a Zord Gábor, vagy egy másik?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Nem tudom volt-e ,de HírTV 16:30 Globál,egyik vendég Zord Gábor László. Ő az a Zord Gábor, vagy egy másik?
Nem láttam, de minden bizonnyal ő az, végtére is a "Magyar Nemzet" c. lapnak dolgozik, így a htv-nél a felbukkanása nem túl meglepő. Ő kreálta anno az izraeli repülős botrányt is.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote>Egyik sem talált. :) Helyes válasz a magyar.

Hát magyar zsoldos is van elég egyébként. Ki tudja kit merre fújt a szél.</blockquote>


Melbourne be volt tavaly a nagy flottafelvonulasunk elott hogy nyilt napot tartott a hajonk a kikotoben. 6-8 fos csoportokban engedtek fel a latogatokat es minden csoportot valaki a hajo szemelyzete kozzul kalauzolt vegig .

En is megkaptama csoportom ket gyerek anyuka apuka meg egy idosebb par ( mint kiderult anyos apos )

Angolul nyomtam nekik a rizsat mikor hallottam hogy eloszor az anyos majd az apos magyarul oda oda szologat a holgynek ( lanyuk ) hogy forditson mar nekik mert tul gyors es nemertik.

Erre nemi haragot szinlelve meg angolul szemrehanyoan megkerdeztem hogy
" Elnezest de mielott a fedelzetre leptek elotte fel leett hivva a figyelmuk hogy barmilyen problemajuk van azt azonnal jelezzek a kisero szemlynek ( jelen esetben nekem ) "

Neztek nagy szemekkel kicsit megijedve majd magyarul folytattam.

" Termeszetesen a Royal Ausztralian Navy ha kell magyarul is kesz az onok rendelkezesere allni csak jelezniuk kell "


Es innen mar a szokasos a tortenet magyar vagy ? mikor hogy miert stb stb

De utolag jot mosolyogtunk ok meg jol ereztek magukat hogy eljottek a vilag vegere meglatogatni lanyuk csaladjat aztan hazai szot hallhattak akcentus nelkul.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 302
68 404
113
Kuruc71 arrafelé tényleg nem ritka a magyar szó? Mert ahogy tudatják a médiában vagy Ausztrália közel 10% a magyar. Mégis mi az ábra arrafelé?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Meg....az oltozetérol Bagdad szot olvasott le a torok riporter, meg a riporter kérdésére, hogy Bagdadban szolgált-e igennel válaszolt.

Az ukrán csapategység keretében, vagy a követség védelmében, etc.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 046
113
Kuruc71 arrafelé tényleg nem ritka a magyar szó? Mert ahogy tudatják a médiában vagy Ausztrália közel 10% a magyar. Mégis mi az ábra arrafelé?
Rengeteg volt nyilas (náci kollaboráns, stb) lépett le a II. vh. és 1956 után Ausztráliába. Illetve azóta is sokan lépnek le, mert így, hogy külföldön dolgoznak és oda adóznak, "Magyarország jobban teljesít" - ha esetleg nem tudnád. ;) :DDD
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Kuruc71 arrafelé tényleg nem ritka a magyar szó? Mert ahogy tudatják a médiában vagy Ausztrália közel 10% a magyar. Mégis mi az ábra arrafelé?

Ausztralia cca 23 millios lakossaggal bir. Ebbol cca 40 000 magyar aminek a 80 % a 56 os menekult.

A fentmarado 20 % az 56 es 90 kozott diszidalt ( szinte mind az 56 sokhoz csapodtak jobb hijan ) illet a 90 tol szakmai kivandorlas alapjan kijott vagy itt tanult magyarok.

Nincs sok magyar de akad.

Jellemzo hogy evente cca 200 000 bevandorloval lesz tobb az orszagban amibol mar hosszu evek ota alig 200 magyar van evente.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Oroszország segítséget ígér az EBESZ-megfigyelők kiszabadításához.
Nem lesz könnyű a tárgyalás, hiszen szakadárok kémeknek tartják a megfigyelőket, és egyelőre nem engedik őket szabadon.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/04/26/oroszorszag-segitseget-iger-az-ebesz-megfigyelok-kiszabaditasahoz/

http://www.youtube.com/watch?v=wxdIWaA8Uno

http://www.youtube.com/watch?v=A67KJEbyve4

Zaporizzsja régió
http://www.youtube.com/watch?v=SOV6LGl_WRo