[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="harcosamazon"><blockquote rel="kokusz">Én mondtam hogy Ulippo egy bestia !!!
Azon gondolkodom, hogy nem Ukrán származású-e. Mert ennyire fanatikus uki imádó ép eszű ember nem lehet.
</blockquote>

Szerintem sem magyar ember.</blockquote>

Ember?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1443526358
Groznij mellet Hmelnyickiji szélén, 2 km-re a frontvonaltól, a DNR felderítése felfedezett álcázott fedezékekben 28 Ukrán tankot, egy harckocsi zászlóaljat- Közölte Basurin.
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
Senki ne foglalkozzon ezzel az el elmebeteg Julival...provokátor.....csak az furcsállom őt még nem tiltották ki...engem már kétszer, Julipók miatt:) Erre játszik, h minél jobban fröcsögjünk...élvezi ha elszáll az agyunk...ő meg jót röhög....Ha az életben összefutnák vele, valószínű rájönne a fosás:) És aztán be is kenném a sajátjával, lefényképezném és felraknám ide:) Tuti feljelentés lesz, de lexarom....ADMIN!!!! Ha ilyen görény miatt kitiltasz, sajnálom.....Köszönöm, Hogy érezted a kiegyensúlyozást....
Uli érzi, hogy mindent megtehet, ezért egyre durvább.....
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1443526358
Gorlovka mellet Hmelnyickiji szélén, 2 km-re a frontvonaltól, a DNR felderítése felfedezett álcázott fedezékekben 28 Ukrán tankot, egy harckocsi zászlóaljat- Közölte Basurin.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Én csak azt mondom, hogy nem tiszta az egész történet. Ha nem akarom hogy itthon a Katonai Ügyészség várja tárt karokkal a páromat akkor inkább fedni igyekszem a tevékenységét. Szóval az egész páros fura nekem. Mint mostanában az ilyen-olyan szivárogtatások, levelek a hazai médiában. Nincs ezzel baj.
Én úgy tudom, hogy a Bal-Rad a volt MNA-vezér Győrkösék szüleménye, és nem tudok orosz feleségről. De ez már nem derül ki.

Katonai ügyészség? Miről beszélsz ember? A kutya nem foglalkozik vele. Itthon nem kellett katonának, mert színtévesztő, lúdtalpas. Érdekes amikor a légióba ment, nem volt se színtévesztő, se lúdtalpas. Oda felvették. Utána itthon újra próbálkozott. Megint nem kellett, mert most már tüzér fülű is. Hmm. Érdekes, hogy az oroszoknál pedig felvették. Neki ez az élete. Lehet kötekedni, meg kételkedni ennek a valóság tartalmában, de ez csak azt bizonyítja, hogy fingod sincs mit jelent katonának lenni. Ha csatolnék ide képeket, szerinted az is kamu lenne, igaz?</blockquote>

Nagyon érzelmi alapon vagdalkozol felém. Nem értettél meg, próbáld újra.

Amúgy meg, egy szóval nem mondtam, hogy nincs kint. Láttam a blogodat, itt is olvastalak, megnéztem a képeket és a videókat is. Akkor majd térjünk rá vissza, ha hazajön.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="kokusz">Én mondtam hogy Ulippo egy bestia !!!
Azon gondolkodom, hogy nem Ukrán származású-e. Mert ennyire fanatikus uki imádó ép eszű ember nem lehet.
</blockquote>

Neked csak most jutott eszedbe?! Én már régen biztos vagyok benne!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Bocs, természetesen Gorlovka (időnként nem értem, mi történik, mert néha valahogy kulcsszavak változnak meg abban amit leírok!!)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/oroszorszag-nem-tekinti-ellensegenek-ukrajnat
"Az Orosz Föderáció még 2015 végéig szándékozik módosítani a nemzetbiztonságra irányuló stratégiáját.
Oroszország Nemzetbiztonsági Tanácsának titkára, Nyikolaj Patrusev elmondta, hogy az ukrán katonai doktrínát figyelmen kívül hagyva Oroszország nem tekinti ellenségének Ukrajnát, így ennek megfelelően módosítja saját katonai doktrínáját..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/oroszorszagnak-magyarazkodnia-kell-krim-elfoglalasa-miatt
"Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) 2015.december 31-ig adott haladékot Oroszország számára a Krím félsziget annexiójára adott magyarázattal kapcsolatban.
Borisz Babin, az EJEB ukrajnai képviselője elmondta, hogy az Orosz Föderációnak meg kell indokolnia, hogy miért foglalta el a Krím félszigetet, illetve a Donbász ellen irányuló agresszióra is magyarázatot kell adnia..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/karpataljai-hadkiegeszito-parancsnoksagok-informaciot-tettek-kozze-az-oszi-sorozasrol
"A regionális toborzó bizottságok az őszi behívásokra készülődnek, mivel a tavaszi sorozások során nem sikerült Kárpátaljának teljesítenie az előírt normát.
Ennek értelmében az őszi sorozás október 1-jétől kezdődik és november 30-ig tart majd. Olekszej Mazepa, a Vezérkar szóvivője elmondta, hogy idén ősszel 20-tól 27 éves korig soroznak majd, a 18 és 19 éves fiatalok pedig csak önkéntesen teljesíthetnek szolgálatot. A szolgálatteljesítés időtartamát 1,5 évre bővítették ki."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/hazi-orizetbe-vettek-berkut-valamikori-parancsnokat
"A Dobrovolszkij elleni vádak szerint 2014. január 23-án erőszakkal tartóztatta le az Avtomajdan aktivistáit.
Az exparancsnok 23 órától 7 óráig nem hagyhatja el lakását. Dobrovolszkij november 7- ig marad házi őrizetben.
A Berkut három másik tagját is letartóztatták, mivel részt vettek az Euromajdan aktivistáinak meggyilkolásában."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/jobb-szektor-aram-nelkul-hagyna-krim-felszigetet
"A Jobb Szektor azt tervezi, hogy áram nélkül hagyja a Krím-félszigetet, és blokkolja a tengeri útjait.
Erről Alekszej Bik, a Jobb Szektor 13. zászlóaljának sajtószóvivője nyilatkozott. „Ez csak a kezdet. Blokkolunk minden vasúti közlekedést, de szándékosan ez volt az első vasútvonal, mert ez Firtas, az ukrán oligarcha tulajdonában lévő Titan gyárhoz vezet. Miért pont Firtas? Mert kapcsolatban áll a hivatalban lévő elnökünkkel, Petro Porosenkóval, akivel egyezményeket írt alá, amelyek tartalmáról semmit sem tudunk. Porosenko erről nem nyilatkozott nekünk. Ennek az akciónak a kezdete szimbolikus volt. Szeretnénk kiemelni, hogy a Krím-félsziget blokádjában azt látjuk, hogy ellenállunk a Porosenko-rendszer próbálkozásainak, amely szeretne pénzt keresni az ukrán nép tragédiájából” – mondta Bik.
Elmondásából kiderül, hogy hamarosan megpróbálják lezárni a villamos energiát a félszigeten. „Azt tervezzük, hogy a továbbiakban lekapcsoljuk a félsziget villamos energia ellátását, együttműködünk a határőregységekkel, és blokád alá vesszük a tengeri kommunikációt. Ha Putyin úgy gondolja, könnyen megszállhat egy ukrán területet, akkor próbálja meg etetni őket” – mondta Bik."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1443549975
Pusilin állítása szerint parafálták a 100 mm visszavonásáról szóló dokumentumot.
Hatályba akkor lép, amikor DNR és LNR feje aláírja.

http://rusvesna.su/news/1443555027



De sürgős!!!
Közben meg az Ukránok egyre közelebb vonják a frontvonalhoz a nehéztüzérséget, páncélosokat, és nagyjából mindazt amijük van.
Emiatt pedig, a kommentek alapján, egyre értetlenebbek és idegesebbek a milicisták és a lakosság is. És az Ukránok elég gyakran sértik meg a tűzszünetet ( ezek pedig állítólag gyakran a hírekben sem szerepelnek)
Ma este pl
http://rusvesna.su/news/1443558786
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
https://youtu.be/ROs8Mzoo3AU Nézem ezt a rúsnya Ukrán pilótanőt , mit nem mer mondani a tárgyalásán slava Ukraine.Az a probléma hogy ha ezt a bűntetése után haza engedik nagy hős lesz belőle pedig riporterekre irányitotta az akanvető tűzet.A kamerák előtt nagy az arca húzza a száját de hátul biztos egy micky egér !!!
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 785
113
MEGÚJULT A MINSZKI BIZTONSÁGI ALCSOPORT TÁRGYALÁSA

A kontaktcsoport biztonsági alcsoport tárgyalásai megújultak – írja a Rusvesna.

„A biztonsági alcsoport megkezdte munkáját” – nyilatkozta a DNR küldöttségének sajtóosztálya. A megbeszélésen a 100 mm kalibernél kisebb nehézfegyverek kivonásáról fognak tárgyalni a leghevesebben, amiről még mindig nem sikerült megállapodni. A biztonságival együtt a politikai alcsoport is ülésezik.

forrás: Rusvesna

http://rapidpress.info/megujult-a-minszki-biztonsagi-alcsoport-targyalasa/
---------------------------------------

ELOLVASHATJA PUTYIN TELJES BESZÉDÉT, AMIT AZ ENSZ-BEN MONDOTT EL

http://alfahir.hu/elolvashatja_putyin_teljes_beszedet_amit_az_ensz_ben_mondott_el
-----------------------------------------

<b><i>Érinti az ukrán helyzetet is.</i></b>
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Nyemcovról nevezik el Kijevben az orosz nagykövetség utcáját
2015/09/29 - 13:28
Forrás:Kárpáthir.com


Utcát neveznek el Kijevben Borisz Nyemcov meggyilkolt orosz ellenzéki politikusról. Az ukrán főváros polgármesterének tájékoztatása szerint a választás arra az utcára esett, ahol Oroszország ukrajnai nagykövetsége székel.

Vitalij Klicsko a városvezetés szándékáról már értesítette is a Németországban élő Zsanna Nyemcovot, a volt ellenzéki aktivista lányát, aki üdvözölte a szándékot, azt pedig különösen helyeselte, hogy éppen azt az utcát, ahol az orosz nagykövetség található.
Borisz Nyemcovot idén február 27-én az esti órákban lőtték le egy hídon a Kreml közvetlen közelében. A hatóságok öt embert tartóztattak le a gyilkossággal kapcsolatban. A fő gyanúsított Zaur Dadajev, az egyik csecsen hadtest korábbi parancsnok-helyettese, aki viszont cáfolja, hogy ő ölte volna meg a politikust.

Az egyértelműen provokatív jellegű utcanév-módosítás már nem az első ilyen eset mostanság. Hasonlóan barátságtalan gesztus volt, hogy Ukrajna betiltotta saját légterének használatát az orosz gépek számára, valamint, hogy támogatja a krími tatárok és a Jobb Szektor által kezdett blokádot a Krím félszigettel.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Kémper indul Ukrajnában két orosz katona ellen
2015/09/29 - 12:32



Megkezdődött kedden Kijevben annak a két orosz katonának a pere, akiket májusban fogtak el a kelet-ukrajnai Luhanszk megyében, az ukrán fegyveres erők által ellenőrzött területen.

A tárgyalásra előállították a vallomásuk szerint az orosz katonai hírszerzésnél szolgáló Alekszandr Alekszandrov őrmestert és Jevgenyij Jerofejev századost, akik jelenleg előzetes letartóztatásban vannak Kijevben. Jerofejev újságíróknak a helyszínen azt mondta, hogy nem ismeri el bűnösségét. Azt állította, hogy vallomásának egy részét azért tette, mert féltette az életét.

A százados ügyvédje, Okszana Szokolovszka közölte, hogy a vádat képviselő katonai ügyészség életfogytiglani büntetést kér a két vádlottra. Elmondta, a védelem kezdeményezi, hogy a pert Luganszk megyébe tegyék át, mivel ott fogták el a két katonát, így a vád szerinti bűncselekményeket is ott követték el, és ezért ügyük az ottani bíróság hatáskörébe tartozik. Az ügyészség viszont azon az állásponton van, hogy biztonsági szempontból kockázatos lenne a két orosz katona perét a harcok sújtotta kelet-ukrajnai megyében lefolytatni.

Az ügyészség egyebek mellett Ukrajna elleni katonai agresszióval, illegális határátlépéssel, fegyvercsempészettel és törvénytelen fegyverviseléssel vádolja az orosz katonákat.

Csere is felmerült

Korábban Vaszilij Hricak, az ukrán állambiztonsági szolgálat (SZBU) főnöke nem zárta ki, hogy az őrmestert és a századost Oroszországban bebörtönzött ukrán foglyokra cseréljék ki.

mti
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"Amíg Szíriára figyelek, Kína elfoglalhatja Alaszkát fél nap alatt."

obama-baja-popularidad.jpg


Girkin aggódik. "Amíg Oroszország Szíriában harcol Ukrajna visszafoglalhatja Donyecket két nap alatt".
CQE5e_qWsAA-l8u.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Én is csak arra tudok gondolni, hogy vagy baleset, vagy belövés, vagy Szíria. Kedvenc Júliánk míg tartottak a harcok, nem volt fent állandóan a neten, de most akárhányszor ránézek a VK-jára, mindig onlájn. (és elvileg a Donbasszban van) Tehát ha szaki akarná, a logika azt diktálja hogy ennyi idő alatt simán bejelentkezhetett volna ide.

Azért bízok benne, hogy jól van és még látjuk itt.