[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Emel:</b>
Megértem, belterjes és aberrált banda, tele pedofilokkal és buzikkal.
http://444.hu/2015/10/03/felmentette-posztjarol-a-vatikan-a-meleg-papot/

<b>Uli:</b>
Eleve békepárti vagyok, a magam részéről abszolúte támogatom egy virágzó és demokratikus Ukrajna létrejöttét, hidd el, rajtam nem múlik.
Az oroszok nyakába varrni az egész ukrán balhét viszont erős túlzás, nem Putyin emberei lövettek a Majdanon és Odesszában sem az orosz lakosság gyújtotta magára az épületet.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<b>Uli:</b>
Eleve békepárti vagyok, a magam részéről abszolúte támogatom egy virágzó és demokratikus Ukrajna létrejöttét, hidd el, rajtam nem múlik.
Az oroszok nyakába varrni az egész ukrán balhét viszont erős túlzás, nem Putyin emberei lövettek a Majdanon és Odesszában sem az orosz lakosság gyújtotta magára az épületet.

De Putyin emberei szállták meg a Krímet és szerveztek háborút Kelet-Ukrajnában. Nem Ukrajna támadta meg Oroszországot, hanem Oroszország Ukrajnát.

Az EU-nak érdeke egy stabil jól működő Ukrajna és kész ehhez gazdasági és diplomáciai segítséget nyújtani. Oroszországnak úgy tűnik egy lerombolt, kivéreztetett, sakkban tartott Ukrajna az érdeke és kész ehhez katonai erőt is bevetni.

Ukrajna meg eldöntheti, hogy akkor most az EU-val vagy Oroszországgal érdemes inkább barátkozni. Segíthet a döntésben ha megnézik kik segítenek nekik és kik ártanak.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hm. Európa legkorruptabb államába jelentős befektetések ? A hét vicce.
Max. olyanok fognak jönni akik lerámolják a piacot, mint nálunk. Az ásványkincseket már viszik is, mivel nincs mit adni a gigahitel ellenében, szó szerint ma is bármi eladó Ukrajnában. Egy barátom ott vezet közös vállalkozást, olyan sztorikat szokott mesélni hogy simán meg lehetne filmesíteni...
Az ilyen uli-féle propagandadumákon csak röhögök. Ne nézzen már minket hülyének, jártam párszor én is Ukrajnában, láttam mi van ott.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha az amerikai elnök ratifikálja a múlt héten elfogadott védelmi költségvetést, akkor hamarosan újabb 300 millió dolláros védelmi segélyt kap Ukrajna.
http://www.ukrinform.net/rubric-politics/1894956-chaly-ukraine-might-receive-lethal-weapons-may-come-in-near-future.html

A harcok szerencsére már megszűntek Ukrajnában, most a gazdaság talpra állításában és a hadsereg modernizációjában van szükség segítségre, mert ezek jelentősen csökkentik az esélyét egy újabb orosz agressziónak. Amíg Putyin Szíriában harcol Porosenko végrehajthatja a reformokat amiket eddig a háború miatt nem tudott.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Panzerfaust,

Ugyanilyen volt egész Kelet-Európa az oroszok kivonulása után. Korrupt és lepukkant. De elég ránézni most Lengyelországra vagy a Balti államokra, lehet sikeres államot építeni az orosz uralom után.

Ukrajnának ugyanolyan esélyei vannak mint Lengyelországnak. Nem az a sorsuk, hogy örökre olyan korrupt maffiaállam maradjanak mint a Putyin-rezsim. Az európai reformok után sikeres ország válhat belőlük, ha másoknak is sikerült nekik is sikerülhet.

A moszkoviták csak azért mondják hogy nem sikerülhet, mert ők nem szeretnének egy stabil, gyarapodó, demokratikus Ukrajnát, mert az a többi posztkommunista országnak is vonzó lenne és magát a korrupt Putyin-rezsimet is destabilizálná.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ukrajnának ugyanolyan esélyei vannak mint Lengyelországnak.

Képzeld papám minálunk kánaán van mégsem vagyunk lengyel szinten.

És nem az oroszok voltak berendezkedve kijevben hanem a CIA
És nem az oroszok távolították el janukocsit úgy hogy jobb ha visszaveszel magadból a moswzkovitákat meg a NATO csatlakozás érdekli és nem az EU.

"Putyin-rezsimet is destabilizálná"

Szeretnéd már látni úgy Oroszoszágot ahogy a demokratikus Szíriát mi? Amit már sikerült a jnekiknek lerombolni és úgymond destabilizálni.

Most sem Ukrajnát véded hanem az oroszok destablizását szeretnéd.

Rinyálásod akkor sem fog véget érni ha Ukrajna nem csak eu hanem NATO tag is lesz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Panzerfaust,

Ugyanilyen volt egész Kelet-Európa az oroszok kivonulása után. Korrupt és lepukkant. De elég ránézni most Lengyelországra vagy a Balti államokra, lehet sikeres államot építeni az orosz uralom után.

Ukrajnának ugyanolyan esélyei vannak mint Lengyelországnak. Nem az a sorsuk, hogy örökre olyan korrupt maffiaállam maradjanak mint a Putyin-rezsim. Az európai reformok után sikeres ország válhat belőlük, ha másoknak is sikerült nekik is sikerülhet.

A moszkoviták csak azért mondják hogy nem sikerülhet, mert ők nem szeretnének egy stabil, gyarapodó, demokratikus Ukrajnát, mert az a többi posztkommunista országnak is vonzó lenne és magát a korrupt Putyin-rezsimet is destabilizálná.

Csak a korrupció mértéke náluk kétszer nagyobb mint pl Lengyelországban. Azon kívül melyik mai ukrán politikai erő az amelyik nem korrupt?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun>Azon kívül melyik mai ukrán politikai erő az amelyik nem korrupt?
Hol van a világon olyan politikai erő, amelyik nem korrupt?
</blockquote>

Igen nincs, de a lopás mértéke nem mindegy és az sem, hogy egy legatyásodott ország pénzét lopom vagy egy olyat ami nem megy tönkre tőle.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Egyébként csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy Putyin ma tartott nyilvános beszédében a következőt mondta:

“…Ukrajnának nincs legitim kormánya. Puccsal hatalomra került russzofób fasiszta banditák és gyilkosok garázdálkodnak…”

Szóval ez a "meccs" még nincs lejátszva és érzésem szerint a háborúnak sincs vége.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Panzerfaust,

Ugyanilyen volt egész Kelet-Európa az oroszok kivonulása után. Korrupt és lepukkant. De elég ránézni most Lengyelországra vagy a Balti államokra, lehet sikeres államot építeni az orosz uralom után.

Ukrajnának ugyanolyan esélyei vannak mint Lengyelországnak. Nem az a sorsuk, hogy örökre olyan korrupt maffiaállam maradjanak mint a Putyin-rezsim. Az európai reformok után sikeres ország válhat belőlük, ha másoknak is sikerült nekik is sikerülhet.

A moszkoviták csak azért mondják hogy nem sikerülhet, mert ők nem szeretnének egy stabil, gyarapodó, demokratikus Ukrajnát, mert az a többi posztkommunista országnak is vonzó lenne és magát a korrupt Putyin-rezsimet is destabilizálná.


Na idefigyuz drága komám! Ennek a szép országnak annyi esélye van demokratikussá, jólétivé és gyarapodóvá válni, mint egy hógolyónak jégkorszakot csinálni a Gyehennában. Rohadtul nem tartom magam moszkovitának, de itt pozitív változás sose lesz. Janukovics személyében elment egy rabló, most ül rajtunk 40 rablóvezér. És mindnek meg van a bandája amit etetni kell. És ne hasonlítgassuk már Lengyelországhoz. A polyákoknak mindig, minden korban volt vezető nemesi-egyházi-polgári-értelmiségi rétegük. Ez a réteg volt államiságuk letéteményese, de Ukrajnában csak zsebrákok teremtek dögivel. Olvass a híres hetymanjaikról. Mind arra törekedett, hogy lehetőleg alábaxon a konkurenciának. Összeálltak orosszal, lengyellel, svéddel, de még a krimi tatárokkal is ha arról volt szó, hogy a saját fajtabeli "demokratikus ellenzéket" ki lehet csinálni. Eszükben se volt államot alapítani, csak birtokot meg aranyat akartak. Mondok egy példát. A magyar hajdúk se voltak észlények és hasonló szerepet töltöttek be a XVII. században mint a kozákok, mégis ki tudták verekedni az emberi bánásmódot (kollektív nemesség) mert volt egy Bocskai. Na ilyen embert nem tudok mondani az ukrán történelemben és ne gyere nekem Mazepával, Hmelnickijjel, Szkoropadszkijjal és a többi zsivánnyal meg idealista bolonddal. Államférfiúi képességekkel megáldott reálpolitikusa ennek az országnak sajna nem volt, és most se látok ilyen embert placcon, márpedig a prosperitáshoz az kellene.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Uli:
Tényleg Ukrajnában élsz? Nem basztatásból kérdezem, de azonnal érthetővé válsz számomra.

<i>
Nekem eddig is gyanús volt néha, nemcsak a hozzáállása, hanem a szövegfűzése is, de most ezt írta: "befektetéseket HOZZON Ukrajnába"...(kiemelés tőlem). Szóval nekem ez teljesen egyértelmű, ulippo egy pillanatra nem figyelt és kiesett a szerepéből, így nálam lebukott.
Egyébként az, hogy U.-ban él számomra még nem teszi érthetővé, van nekem más, régebben odanősült ismerősöm is ott, és Ő mégsem ilyen....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
“…Ukrajnának nincs legitim kormánya. Puccsal hatalomra került russzofób fasiszta banditák és gyilkosok garázdálkodnak…”

Ebben benne a válasz miért volt a Krími akció, és Donbassz.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="Montezuma">Uli:
Tényleg Ukrajnában élsz? Nem basztatásból kérdezem, de azonnal érthetővé válsz számomra.

<i>
Nekem eddig is gyanús volt néha, nemcsak a hozzáállása, hanem a szövegfűzése is, de most ezt írta: "befektetéseket HOZZON Ukrajnába"...(kiemelés tőlem). Szóval nekem ez teljesen egyértelmű, ulippo egy pillanatra nem figyelt és kiesett a szerepéből, így nálam lebukott.
Egyébként az, hogy U.-ban él számomra még nem teszi érthetővé, van nekem más, régebben odanősült ismerősöm is ott, és Ő mégsem ilyen....

</blockquote>

Jó lesz vigyázni mert a végén még tényleg értem küldi a "nagy fekete autót".
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="Montezuma">
<b>Uli:</b>
Eleve békepárti vagyok, a magam részéről abszolúte támogatom egy virágzó és demokratikus Ukrajna létrejöttét, hidd el, rajtam nem múlik.
Az oroszok nyakába varrni az egész ukrán balhét viszont erős túlzás, nem Putyin emberei lövettek a Majdanon és Odesszában sem az orosz lakosság gyújtotta magára az épületet.

De Putyin emberei szállták meg a Krímet és szerveztek háborút Kelet-Ukrajnában. Nem Ukrajna támadta meg Oroszországot, hanem Oroszország Ukrajnát.
</blockquote>

Kedves nem-barátom, ezt már egyszer lebeszéltük. A Krím egy kommunista diktátor egyszemélyi döntésével került Ukrajnához, a demokratikus önrendelkezés szabályai szerint pont annyi jogotok volt birtokolni mint pl. nekem, vagyis semmi!
Ha meg Oroszország tényleg megtámadta volna Ukrajnát, akkor egy hónap alatt lett volna vége a háborúnak, U. nyugati határánál. Ezt nem én mondom, én csak hivatkozok arra a német tábornokra, aki egy TV-műsorban kijavította az előtte szóló újságírót, aki szerint három hónap alatt elfoglalták volna az országot az oroszok. Én inkább a tábornoknak hiszek, ebben a témában mégiscsak ő a szakember.
A szeparatisták meg szerintem egyetlen ukrán többségű várost se támadtak meg (javíts ki, ha tévednék!), az ukrán hadsereg nyomult előre a Donbassz területén, ehhez elég a másfél évvel ezelőtti és a mai térképeket összehasonlítani. Szép dolog, ha valaki szereti a hazáját, de ha ezt arra használják, hogy elnyomják a kisebbségeket, akkor szerintem az elnyomó sem érdemli meg a hazáját, mert ez nem "hazaszeretet", csak annak csúfolják.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ukrajnában új energiaforrást fedeztek fel!!

pgggxrOdHjc.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Újraindult a gázszállítás Magyarországról Ukrajnába.
http://www.unian.info/economics/1147233-gas-imports-from-hungary-resumed-after-month-break.html
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az ukrán emberek és lakosság döntő része nem akar háborút senkivel, pláne nem az oroszokkal. Az ukrán társadalom egy marginalizált szegmense tolja a háborús propagandát, amely mögött amerikai neokonok állnak, Nulland-tól McCain-ig bezáróan.
Ez a helyzet orbitális hazugságra épít: az ukránok nem nácik, az oroszok nem agresszorok az arabok pedig nem terroristák.