[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 589
113
Csak gyakorlat volt:

„A főparancsnok döntésének értelmében ma hajnali ötkor teljes készenlétbe helyeztük a déli katonai körzet egységeit és a légideszant csapatokat, illetve a katonai szállító repülőgépeket” – mondta Sojgu védelmi miniszter
http://karpathir.com/2016/02/08/harckeszultsegben-az-orosz-sereg/
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/kekfeny/dront-szallito-terepjarot-kapcsolt-le-rendorseg-ungvaron-fotok/dron-terepjaro-ukran-rendorseg-ungvar-karpatalja-bunugy-kekfeny-ukrajna-ukrajnai-hirek

Csak izmoskodnak. Megy az adok kapok az Ungvári ellátmányért cserébe. Jövő héten úgy is vissza adják. Ha lenne Ukrajnában törvény, akkor a drónok birtoklása törvényes lenne :)
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
tényleg kíváncsi vagyok: zaharzacskó meg porosjankó ugatása mögött tényleg van tartalom is, vagy csak a szokásos korcs kutyák morgását szopja be mindenki? arra is kíváncsi vagyok, hogy miért nem viszik ki az amerikaiak-kanadaiak-britek által kiképzett dandárokat gyakoroltatni a muszkákon, ha már egyszer annyira jól ki vannak képezve, másrészről a muszkák miért nem nyomják vissza az ukropokat legalább Szlavjanszkig, ha már ennyire nem bírják minszket? úgy tűnik, csak egy-két kósza lelket érdekel már az ottani helyzet, a többieknek inkább jó ez a nyugi, ami tulajdonképpen azt is jelenti, már senki sem akar semmit se csinálni 20 dolláros olajárig. bár szerintem a végeredmény ugyanúgy döntetlen lenne - talán némi ukri fölénnyel -, mintha most mennének egymásnak.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
tényleg kíváncsi vagyok: zaharzacskó meg porosjankó ugatása mögött tényleg van tartalom is, vagy csak a szokásos korcs kutyák morgását szopja be mindenki? arra is kíváncsi vagyok, hogy miért nem viszik ki az amerikaiak-kanadaiak-britek által kiképzett dandárokat gyakoroltatni a muszkákon, ha már egyszer annyira jól ki vannak képezve, másrészről a muszkák miért nem nyomják vissza az ukropokat legalább Szlavjanszkig, ha már ennyire nem bírják minszket? úgy tűnik, csak egy-két kósza lelket érdekel már az ottani helyzet, a többieknek inkább jó ez a nyugi, ami tulajdonképpen azt is jelenti, már senki sem akar semmit se csinálni 20 dolláros olajárig. bár szerintem a végeredmény ugyanúgy döntetlen lenne - talán némi ukri fölénnyel -, mintha most mennének egymásnak.

Mit értesz az alatt, hogy muszkák, Moszkovitákat? Mert ott többségében Doncsánok harcolnak, így a megnevezés helytelen.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/02/09/a-dnr-30-evre-itelte-az-azov-egyik-katonajat/
"A Donyecki Népköztársaságban döntés született az Azov egység egyik katonájának, Jevgenyij Csudnyecovnak az ügyében, akit 30 év börtönre ítéltek.
Erről az Azov egység tett közzé információt a közösségi oldalán. Adataik szerint a vádat képviselő donyecki ügyész a legnagyobb büntetést, vagyis halálbüntetést követelt, de a bíróság ezt megtagadta. Az Azov zászlóalj most azt szeretné elérni, hogy Csudnyecovot a fogolycsere program keretén belül kiszabadítsák, de a DNR nem hajlandó erre.
Az Azov katonája 2015-ben került fogságba a sirokinói harcok alatt. Egy ideig eltűntként volt nyilvántartva, de a felkelők egy videót tettek közzé az interneten, amelyen azt nyilatkozza, hogy nem akar többet harcolni a donyeckiek ellen – tudta meg a korrespondent.net."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 828
113
De miért ítélték el 30 évre? Ha hadifogoly, akkor a háború végéig vagy fogolycseréig lesz lecsukva, ha meg sima bűnöző, akkor felesleges belekeverni a katonaságot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 828
113
Nürnbergben miért itéltek el katonatiszteket?
Mert a győztes bármit tesz őt szentté avatják, a vesztes ha korrekt is volt és jogszerű, ő veszített és minden az ő hibája, bármit megtehetnek vele és meg is teszik. Ezt párszor már kifejtettem itt a fórumon, szóval ha háború lesz nem kell finomkodni, használni kell az ABC fegyverekből amit elő tudsz állítani, mert a végén úgyis csak az számít, hogy nyertél vagy vesztettél.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
hosszú cikk, de érdemes elolvasni

http://index.hu/kulfold/2016/02/10/szolics_roman_karpatalja_debalceve_ukran_haboru_magyar_aldozat/
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

Most nyugodtan megvethettek, de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt, hanem amikor az egykori cégemnél úgy alakult (most már leírhatom mert "po huj" az egész) egykis lóvét az Antimajdan-nak küldünk. Utána a főnököm meg elment "vezekelni" Sztanica Lugaszkaja-ba két mikrobusznyi konzervvel meg ruhával. Nem azért mert olyan nagy hazafi, hanem csak azért mert a Jobb Szektor így is kórházba küldte pár napra.
Különben meg az eset jól mutatja, hogy az egész majdanosdi erkölcstelen uszítók és megvezetett kölykök balhéja volt. "Csináljunk történelmet" ez volt a jelszó, de csak a sz..t keverték meg. Remélem a "Ronika" kedves testvére legalább felfogta, hogy mibe mászott bele az öcsikéje. Meghalt – na nem Ukrajnáért – hanem egy szűk kör érdekeiért.
Ja egy hasonló "magyar gyerek" (falumbeli) mikor hazajött 150 dollárért ajánlgatott egy "trofejnöj" (vagyis valami hulláról szedte le) Sztecskint. Mivel szeretett, törvényesen tartott vadászpuskáimat nem kívántam kockára tenni egy ilyen mordállyal elhajtottam, mint nőgyógyász a szedercsírát.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="norbi1985">Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

Most nyugodtan megvethettek, de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt, hanem amikor az egykori cégemnél úgy alakult (most már leírhatom mert "po huj" az egész) egykis lóvét az Antimajdan-nak küldünk. Utána a főnököm meg elment "vezekelni" Sztanica Lugaszkaja-ba két mikrobusznyi konzervvel meg ruhával. Nem azért mert olyan nagy hazafi, hanem csak azért mert a Jobb Szektor így is kórházba küldte pár napra.
Különben meg az eset jól mutatja, hogy az egész majdanosdi erkölcstelen uszítók és megvezetett kölykök balhéja volt. "Csináljunk történelmet" ez volt a jelszó, de csak a sz..t keverték meg. Remélem a "Ronika" kedves testvére legalább felfogta, hogy mibe mászott bele az öcsikéje. Meghalt – na nem Ukrajnáért – hanem egy szűk kör érdekeiért.
Ja egy hasonló "magyar gyerek" (falumbeli) mikor hazajött 150 dollárért ajánlgatott egy "trofejnöj" (vagyis valami hulláról szedte le) Sztecskint. Mivel szeretett, törvényesen tartott vadászpuskáimat nem kívántam kockára tenni egy ilyen mordállyal elhajtottam, mint nőgyógyász a szedercsírát.</blockquote>

Nem vetlek meg, mivel nem ismerem annyira a helyi viszonyokat, főleg nem a Te személyes életedet, körülményeidet, tapasztalataidat, nyilván megvan az okod, hogy úgy gondolkodsz erről a dologról, ahogy...

Nyilván "Romi" történetben benne volt a "Fiatalság, bolondság", nem tudta még felmérni, hogy minek milyen hosszabb távú következménye lehet, a saját és környezete életére. Fiatal volt tenni akart valamit, mert látta, hogy ami van az finoman szólva nem jó. Mindig is a fiatalok lelkesednek/lelkesedtek be jobban egy forradalom, lázadás idején kisebb a veszélyérzetük, és még nem fásultak bele a mindennapokba annyira mint az idősebbek, még idealistábbak. Gondoljunk csak bele két hazai példa az 1848 Márciusi Ifjak, vagy 1956-ban az egyetemisták indultak el tüntetni , és a harcokban is a Pesti-Srácok vettek részt nagyon sokan, nem a közép korúak akik már féltették az életüket, személyes egzisztenciájukat, családjukat.

Remélem lassan azért csak béke lesz Kelet-Ukrajnában is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 082
82 670
113
<blockquote rel="norbi1985">Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt,</blockquote>

Jól tetted...:) Számomra kétséges a srácnak és , akik beléptek harcolni mint hivatásosak az ukrán hadseregbe a magyar identitásuk. Úgy temették mint egy ukránt, lehet hogy már magas fokon volt az asszimilálódása....(?)
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="norbi1985">Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt,</blockquote>

Jól tetted...:) Számomra kétséges a srácnak és , akik beléptek harcolni mint hivatásosak az ukrán hadseregbe a magyar identitásuk. Úgy temették mint egy ukránt, lehet hogy már magas fokon volt az asszimilálódása....(?)</blockquote>

Hát a magas fokú asszimilálódással azért a cikkbne leírtak alapján vitatkoznék :

“Nem is emlékszem arra, hogy valaha hallottam volna Romit ukránul beszélni”

"Mert Romi elkezdett magyarul beszélni az egyik szomszéd faluból származó fiúval, és magyarul diktálta neki a számokat, hogy hová kell majd célozni. "

Ezek alapján magyar volt az anyanyelve és azt is használta amikor csak tudta.

Illetve: ". Romit öt pap temette, a sírnál magyar nyelven folyt a szertartás."

Az meg, hogy miért lépett be hivatásosnak benne van a cikkben:

"De minek menjek én el csak egy évre, ha szerződésesként fizetést is kapok, reggel hétkor megyek, este hétkor hazajövök, minden nap otthon vagyok? Itt van a katonaság Nagyszőlősön, nem küldenek el se Kijevbe, se sehová"
Csak aztán nagyon nem így történt...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"egy kétezres lakosságú, soknemzetiségű kárpátaljai településen, ahol a ruszin többség és a jelentős, nagyjából 700 fős magyar kisebbség, valamint a gyakori ruszin-magyar vegyes családok ellenére kizárólag ukrán nyelvű iskola található."

Ez mindent elmond arról, hogyan is bánnak az ukránok a kisebbségeikkel. Nem csoda, hogy fegyvert fogtak az oroszok.
És ezek az EU-ba igyekeznek ....