[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Tegnapi helyzet:
09-02_eng.jpg
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

Most nyugodtan megvethettek, de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt, hanem amikor az egykori cégemnél úgy alakult (most már leírhatom mert "po huj" az egész) egykis lóvét az Antimajdan-nak küldünk. Utána a főnököm meg elment "vezekelni" Sztanica Lugaszkaja-ba két mikrobusznyi konzervvel meg ruhával. Nem azért mert olyan nagy hazafi, hanem csak azért mert a Jobb Szektor így is kórházba küldte pár napra.
Különben meg az eset jól mutatja, hogy az egész majdanosdi erkölcstelen uszítók és megvezetett kölykök balhéja volt. "Csináljunk történelmet" ez volt a jelszó, de csak a sz..t keverték meg. Remélem a "Ronika" kedves testvére legalább felfogta, hogy mibe mászott bele az öcsikéje. Meghalt – na nem Ukrajnáért – hanem egy szűk kör érdekeiért.
Ja egy hasonló "magyar gyerek" (falumbeli) mikor hazajött 150 dollárért ajánlgatott egy "trofejnöj" (vagyis valami hulláról szedte le) Sztecskint. Mivel szeretett, törvényesen tartott vadászpuskáimat nem kívántam kockára tenni egy ilyen mordállyal elhajtottam, mint nőgyógyász a szedercsírát.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="norbi1985">Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

Most nyugodtan megvethettek, de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt, hanem amikor az egykori cégemnél úgy alakult (most már leírhatom mert "po huj" az egész) egykis lóvét az Antimajdan-nak küldünk. Utána a főnököm meg elment "vezekelni" Sztanica Lugaszkaja-ba két mikrobusznyi konzervvel meg ruhával. Nem azért mert olyan nagy hazafi, hanem csak azért mert a Jobb Szektor így is kórházba küldte pár napra.
Különben meg az eset jól mutatja, hogy az egész majdanosdi erkölcstelen uszítók és megvezetett kölykök balhéja volt. "Csináljunk történelmet" ez volt a jelszó, de csak a sz..t keverték meg. Remélem a "Ronika" kedves testvére legalább felfogta, hogy mibe mászott bele az öcsikéje. Meghalt – na nem Ukrajnáért – hanem egy szűk kör érdekeiért.
Ja egy hasonló "magyar gyerek" (falumbeli) mikor hazajött 150 dollárért ajánlgatott egy "trofejnöj" (vagyis valami hulláról szedte le) Sztecskint. Mivel szeretett, törvényesen tartott vadászpuskáimat nem kívántam kockára tenni egy ilyen mordállyal elhajtottam, mint nőgyógyász a szedercsírát.</blockquote>

Nem vetlek meg, mivel nem ismerem annyira a helyi viszonyokat, főleg nem a Te személyes életedet, körülményeidet, tapasztalataidat, nyilván megvan az okod, hogy úgy gondolkodsz erről a dologról, ahogy...

Nyilván "Romi" történetben benne volt a "Fiatalság, bolondság", nem tudta még felmérni, hogy minek milyen hosszabb távú következménye lehet, a saját és környezete életére. Fiatal volt tenni akart valamit, mert látta, hogy ami van az finoman szólva nem jó. Mindig is a fiatalok lelkesednek/lelkesedtek be jobban egy forradalom, lázadás idején kisebb a veszélyérzetük, és még nem fásultak bele a mindennapokba annyira mint az idősebbek, még idealistábbak. Gondoljunk csak bele két hazai példa az 1848 Márciusi Ifjak, vagy 1956-ban az egyetemisták indultak el tüntetni , és a harcokban is a Pesti-Srácok vettek részt nagyon sokan, nem a közép korúak akik már féltették az életüket, személyes egzisztenciájukat, családjukat.

Remélem lassan azért csak béke lesz Kelet-Ukrajnában is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
<blockquote rel="norbi1985">Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt,</blockquote>

Jól tetted...:) Számomra kétséges a srácnak és , akik beléptek harcolni mint hivatásosak az ukrán hadseregbe a magyar identitásuk. Úgy temették mint egy ukránt, lehet hogy már magas fokon volt az asszimilálódása....(?)
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="norbi1985">Egy magyar áldozat története az Ukrán oldalon:

11012949_de1b7c28a38498da421f400feb305e3b_wm.jpg


Azt akarom, hogy az egész világ tudjon a fiamról


Az oroszok oldalán harcoló magyarokról mit lehet tudni, volt halottunk, és ha igen hányan? van róla valami összefoglaló?

de én bizony nem támogattam a majdanos kuplerájt,</blockquote>

Jól tetted...:) Számomra kétséges a srácnak és , akik beléptek harcolni mint hivatásosak az ukrán hadseregbe a magyar identitásuk. Úgy temették mint egy ukránt, lehet hogy már magas fokon volt az asszimilálódása....(?)</blockquote>

Hát a magas fokú asszimilálódással azért a cikkbne leírtak alapján vitatkoznék :

“Nem is emlékszem arra, hogy valaha hallottam volna Romit ukránul beszélni”

"Mert Romi elkezdett magyarul beszélni az egyik szomszéd faluból származó fiúval, és magyarul diktálta neki a számokat, hogy hová kell majd célozni. "

Ezek alapján magyar volt az anyanyelve és azt is használta amikor csak tudta.

Illetve: ". Romit öt pap temette, a sírnál magyar nyelven folyt a szertartás."

Az meg, hogy miért lépett be hivatásosnak benne van a cikkben:

"De minek menjek én el csak egy évre, ha szerződésesként fizetést is kapok, reggel hétkor megyek, este hétkor hazajövök, minden nap otthon vagyok? Itt van a katonaság Nagyszőlősön, nem küldenek el se Kijevbe, se sehová"
Csak aztán nagyon nem így történt...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"egy kétezres lakosságú, soknemzetiségű kárpátaljai településen, ahol a ruszin többség és a jelentős, nagyjából 700 fős magyar kisebbség, valamint a gyakori ruszin-magyar vegyes családok ellenére kizárólag ukrán nyelvű iskola található."

Ez mindent elmond arról, hogyan is bánnak az ukránok a kisebbségeikkel. Nem csoda, hogy fegyvert fogtak az oroszok.
És ezek az EU-ba igyekeznek ....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 764
113
Én nem vetlek meg. Sőt.
Tragikus a sràc sorsa, senkinek nem kivànok ilyesmit. Ugyanilyen tragikus minden egyes àldozat sorsa, aki ebben a teljesen felesleges konfliktusban meghalt.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Én még mindig azt mondom, hogy egy magyar akkor jár a legjobban, ha az egész ukrán-orosz háborúból kimarad. Nincs helye magyarnak egyik oldalon sem.
Szomorú ez a történet.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én még mindig azt mondom, hogy egy magyar akkor jár a legjobban, ha az egész ukrán-orosz háborúból kimarad. Nincs helye magyarnak egyik oldalon sem.
Szomorú ez a történet.

Tökéletesen igazad van, csak sajnos nem mindenki van olyan helyen, olyan helyzetben és olyan információk birtokában, hogy ezt megtehesse.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
OFF de mért kell 1956.ni. Egész a lengyelekkel kapcsolatos szimpátia tüntetés ként indult. Amihez hozzá jött a Szabad Európa rádió hazugságai majd segítünk tartsatok ki. Valamint a Rákosi rendszer embersége miatt nem volt mit veszteni.
56 a középkorú lakosság jó része katona viselt ember volt akik ismerte a szovjetet. Volt Ludovikás tisztek is inkább meglapultak mint harcoltak.
Kivétel Corvinköz első parancsnoka Kovács Iván akinek a apja hivatásos tiszt volt. De ő a 16 évenél fiatalabb gyereket haza akarta küldeni. Mivel katona családból jött voltak ismeretei. Erre ma az a senki házi Pongrác Gergely Istenitik akinek lila gőze nem volt a harcászatról, kis gyerekeket küldött halálba. USA-ba meg elhúzott mint a vadliba. Kovács Iván meg vértanú lett.

Így 56 és ukrán helyzet között egy hasonlóság van bafasz emberek volt vezető pozícióba mindkét esetbe. Különbség 56 után a magyaroknak jobb lett, Majdan után az ukránok még rosszabb lett.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Na egy kis adalék az orosz szankciókhoz. Van az én kisfalumban egy konzervgyár ami jó sok zakuszkát szállított az oroszoknak a vodka mellé. Több száz család élt itt uborka, koktélparadicsom meg patisszon termesztésből.Erre mit mond most a gyár igazgatója (10 perce beszéltem vele): "Semmit nem tudunk mondani a 2016-os idényről. Egyenlőre egy hrivnyányi szerződést se kötöttünk, mert az ukrán piac fizetésképtelen olyan a tőkehiány az országban, az orosz piacra nem termelhetünk, az EU-ba meg nem kell a termékünk, mert nem tudunk megfelelni az előírásoknak."
Vivá szép új világ!!!
 

lui7889

Well-Known Member
2012. január 27.
243
272
63
Lesz ez még rosszabb is, nálunk a hágón tuli "szedők" jártak eddig a tavaszi zöldségekért, de jó ha most 10-ből 3 jön.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én még mindig azt mondom, hogy egy magyar akkor jár a legjobban, ha az egész ukrán-orosz háborúból kimarad. Nincs helye magyarnak egyik oldalon sem.
Szomorú ez a történet.

Pontosan.
De ha nincs a magyar útlevél/kettős állampolgárság, akkor arra mérget is vehetnénk, hogy akkor ma több száz magyart gyászolhatnánk.
Ezek az utódállamok ui. előszeretettel küldik az általuk nem szívlelt kisebbségeket a frontvonalba, lásd még korábban jugoszláv polgárháború.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/02/10/ujabb-kanadai-kikepzok-erkeztek-ukrajnaba/
"Lecserélték a korábban érkező kanadai kiképzőket, a Lemberg megyei Sztaricsiben.
A napokban érkezett meg a kanadai második divízió 200 katonája Ukrajnába, akik felváltották az eddig itt oktató negyedik divízió katonáit, és új oktatási anyagba kezdtek. Erről irt az ukrán vezérkar Facebook oldalán.
Sztaricsi településen kanadai katonák mellett amerikai, brit, lett és litván katonák is leckét adnak az ukrán hadsereg tisztjeinek. Az új oktatási anyag részeként harctéri helyzetfelismerésre, illetve tüzérségi és légi támogatás kérésére fogják tanítani a katonákat. A gyakorlatokat teljes hadi felszerelésben végzik és éleslövészetet is tartanak majd."

http://karpathir.com/2016/02/10/lavrov-a-donbaszi-bekerol-es-a-krimrol/
"Szergej Lavrov szerint az Egyesült Államok azt szeretné, ha már az idén véglegesen, megnyugtatóan és békésen rendeződne a donbászi válság...
...Azt is elmondta, hogy meglátása szerint Kijev az ultimátumokra váltott Donbász ügyében. Mint fogalmazott,
„Kijev azt szeretné, ha mindenki letenné a fegyvert, és elhagyná a vidéket, s csak utána gondolkodna valamilyen decentralizációs elképzelésekről”.
Ez a minszki egyezmények feje tetejére állítása, húzta alá az orosz külügyminiszter.
Beszélt még a Krím félszigetről is. Meggyőződése, hogy hamarosan az egész világ elismeri annak Oroszországhoz tartozását. Szerinte ezt a folyamatot fogja segíteni, hogy a Krímen várhatóan megjelennek a nagy nemzetközi multik, s ez közvetlenül ahhoz vezet majd, hogy a világ országai is Oroszország részeként fognak tekinteni a félszigetre – olvashatjuk a korrespondent.net portálon."

http://karpathir.com/2016/02/10/egymas-utan-ketszer-allitottak-le-a-del-ukrajnai-atomeromu-egyik-blokkjat/
"Meghibásodás miatt két héten belül másodjára is le kellett állítani a dél-ukrajnai atomerőmű kettes blokkját – közölte szerdán az erőművet üzemeltető Enerhoatom ukrán állami vállalat..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/02/10/robbanas-az-egyik-donyecki-ellenorzoponton-harom-halott/
"Legalább hárman vesztették életüket egy robbanás miatt, ami a Donyeck megyei Marijinka ellenőrzőpont közelében történt ma reggel.
Orosz hírforrások alapján azt lehet tudni, hogy egy Volkswagen Transporter kisbusz közelítette meg a felkelők és a kijevi kormányerők által kontrollált területek határán felállított ellenőrzőpontot a felkelők oldaláról. Nagy volt a sor, ezért a VW sofőre úgy döntött, megkerüli azt. Lehajtott egészen az úttest szélére, hogy elférjen, noha ezt figyelmeztető táblák tiltották meg, hiszen a környék aknaveszélyes.
Az egyik akna működésbe léphetett, ami a levegőbe küldte a kisbuszt és annak utasait. Andrij Zadubinnij, a kelet-ukrajnai hadműveleti zóna (ATO) egyik szóvivője arról tájékoztatott, hogy
ők három halottról tudnak, de mivel az eset nem az ő területükön történt, a pontos szám még változhat..."

http://karpathir.com/2016/02/10/gerascsenko-136-ukran-van-meg-fogsagban-a-felkeloknel/
"A felkelők még 136 ukránt tartanak fogva. Erről Irina Gerascsenko a minszki kontaktcsoport fogolycserékért felelős tagja nyilatkozott.
„A legutóbbi információk szerint, amit az SZBU minden héten frissít 136 ukrán állampolgár fogságban marad. Katonák és civilek is. Ezen kívül kilenc embert politikai fogolykén tartanak fogva az orosz börtönökben” – mondta Gerascsenko..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1455097752
A Krími Tatár zászlóalj márciusra feláll, (Jelenleg 250 fő van a zászlóalj listáján. ) fegyvereket a törökök adnak- állítólag megígérte a török elnök. - Dzhemilev állítása szerint..
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusnext.ru/news/1455102381
Plotnyickij bejelentette, hogy letartóztatták az építésügyi és lakásügyi minisztert. A korrupció elleni küzdelemben LNR-ben senki sem kerülheti el a felelősségre vonást, függetlenül attól, milyen magas a rangja...
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
krokomach,
Ma az imf vezér beszólt kijevnek. Még februárban felülvizsgálatra mennek oda. Viszont gazdasági miniszter nincs, ahogy reformok se. Pénz se. Pedig új budget is kéne úgy néz ki. Mi van most? Mert tőke az nem sok. Ebből nyáron mi lesz? Éhséglázadás, mint kelet Szlovákiában? Az egész olyan átláthatatlanúl szomorú!