[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A kommenteket néha átolvasva valamit nem nagyon értek. Itt mindenki evidenciának veszi, hogy előbb vagy utóbb bekövetkezik az orosz hadsereg bevetése.
Az lehet, hogy én látok rosszul valamit, de nekem ez egyáltalán nem egyértelmű, sőt a legkevésbé sem tartom valószínűnek.
Putyin eddigi taktikája szerintem teljesen más irányba mutat.
Az orosz szocializációjú és jórészt orosz identitású hadsereg mind ez ideig mozdulatlan. Ennek a tisztikarába nagy valószínűséggel beépült GRU (FSZB) a saját most még inaktív hálózatát egyetlen pillanat alatt utasíthatja egy katonai puccs végrehajtására és ez a több százezres reguláris haderő megindulhat Kijev ellen. Egyetlen orosz katonának sem kellene átlépnie a határt.
Ez lenne csak igazán szar helyzet a médiának. Ezt nem lenne egyszerű Putyinra fogni.

Valamivel valószínűbb, minthogy a J.Sz. Kijev ellen vonuljon...

De van egy kis alapunk arra, hogy az orosz hadsereg bevetését feltételezzük, például láttuk a békefenntartóként jelzett harcjárműveiket, felvonultak a határnál, de az is árulkodó, hogy nem juttatnak elegendő fegyverzetet egy néhány tíz kilométerre fekvő városba, ami azért tőlük is kitelne, ha segíteni akarnának. Ebből következik, hogy nem érdekük a lázadók egyértelmű győzelme az ellenük vonuló ukránokkal szemben. Amiből a saját meglátása szerint mindenki levonhatja a konzekvenciát.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
A kommenteket néha átolvasva valamit nem nagyon értek. Itt mindenki evidenciának veszi, hogy előbb vagy utóbb bekövetkezik az orosz hadsereg bevetése.
Az lehet, hogy én látok rosszul valamit, de nekem ez egyáltalán nem egyértelmű, sőt a legkevésbé sem tartom valószínűnek.
Putyin eddigi taktikája szerintem teljesen más irányba mutat.
Az orosz szocializációjú és jórészt orosz identitású hadsereg mind ez ideig mozdulatlan. Ennek a tisztikarába nagy valószínűséggel beépült GRU (FSZB) a saját most még inaktív hálózatát egyetlen pillanat alatt utasíthatja egy katonai puccs végrehajtására és ez a több százezres reguláris haderő megindulhat Kijev ellen. Egyetlen orosz katonának sem kellene átlépnie a határt.
Ez lenne csak igazán szar helyzet a médiának. Ezt nem lenne egyszerű Putyinra fogni.

Ámen!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
A hadsereget max megosztotta a jelenlegi konfliktus, de annál többet nem. Attól, hogy Janukovics helyett Jacenyuk ül abban a bizonyos székben, még nem lett kevesebb hadrafogható harckocsi vagy helikopter pár hónap alatt.

joker, komplett bázisok, hajók és egységek álltak át az oroszok oldalára, illetve a haderő legfelsőbb vezetéséből tisztek. Ne mond nekem azt, hogy ettől még ugyanolyan potens maradt az ukrán haderő, mint a válság előtt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
joker

Már miért lenne ez a teljes ukrán haderő?

Lehet ha túl leegyszerüsítve fogalmaztam. De van abban valami, hogy ez lehet a megbízható és ütőképes ukrán haderő. Ha visszaemlékszel az elmult hetekre, akkor voltak akik átálltak, voltak akik visszafordultak és megtagadták a támadást. Ha kiveszed a megbízhatatlanokat, a potenciális parancsmegtagadókat, azokat akik épp készülnek éhenhalni, azokat akik nem értik, hogy miért kellene saját civil lakosságát lőjje, amikor még a fizóját sem kapta meg, stb, akkor mindegyik csoport a nagy egészből leveszi a maga százalékát, és marad amennyi marad, akikre azt mondhatod, hogy azokra számíthatsz.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
A kommenteket néha átolvasva valamit nem nagyon értek. Itt mindenki evidenciának veszi, hogy előbb vagy utóbb bekövetkezik az orosz hadsereg bevetése.
Az lehet, hogy én látok rosszul valamit, de nekem ez egyáltalán nem egyértelmű, sőt a legkevésbé sem tartom valószínűnek.

Osztom ezt a véleményt, ahhoz, hogy nyíltan és fegyveresen beavatkozzanak, valami nagyon radikálisnak kell történnie, pl. tömegmészárlások.

Mondjuk egy beavatkozásnak is vannak lépcsői, és mekkora fricska lenne már az oroszok részéről, ha létrehoznának egy repüléstilalmi zónát Kelet-Ukrajna felett (a'la Líbia) :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Mondjuk egy beavatkozásnak is vannak lépcsői, és mekkora fricska lenne már az oroszok részéről, ha létrehoznának egy repüléstilalmi zónát Kelet-Ukrajna felett (a'la Líbia) :)
Én csak arra gondoltam, hogy ez olyan putyinos lenne.
Egy fegyveres puccsal hatalomra került kormányt belső fegyveres puccsal megdönteni.
Erre vajon mit nyilatkozna a nyugati média és mit mondana Obama?
Hogy kakukk?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Joker!itt sorjáznak a különböző videók a netről, de még egyetlen egy videón nem láttam pl. MBT-ket amint törnek előre az utcákon, Önjáró lövegeket amint épp a városrészt lövik hullába! A videókról nekem az jön le, hogy itt csak a olyan alakulatok vannak bevetve, amelyek könnyű fegyverzettel vannak ellátva. BTR-ek azt pont! Kicsit megtámogatva helikopterekkel. Szerintem az ütős része valahol a város és az orosz-ukrán határ között van felvonulva. De majd Boki vagy Dima kijavít, ha tévedek! :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Egy fegyveres puccsal hatalomra került kormányt belső fegyveres puccsal megdönteni.
Erre vajon mit nyilatkozna a nyugati média és mit mondana Obama?
Hogy kakukk?

Hát természetesen az lenne, hogy a második (a nyugat szerint az első) puccs törvénytelen és erőszakos, Ukrajna (il)legitim kormányát vissza kell állítani - átállítanák erre a lemezre a nyugati médiát, a népnek meg lenne indokolva a dolog és adott a lehetőség egy nyílt nyugati beavatkozásra. Bár Líbiát és Szíriát figyelembe véve szerintem ez max. abban merülne ki, hogy a nyugati légierők lenullázzák a lázadozó ukrán hadsereg eszközparkját, meg hirtelen "Allah Akbar"-ozó ukrán, esetleg - szintén natív ukrán - afroamerikai szabadságharcosok tűnnek fel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
<blockquote rel="joker">A hadsereget max megosztotta a jelenlegi konfliktus, de annál többet nem. Attól, hogy Janukovics helyett Jacenyuk ül abban a bizonyos székben, még nem lett kevesebb hadrafogható harckocsi vagy helikopter pár hónap alatt.

joker, komplett bázisok, hajók és egységek álltak át az oroszok oldalára, illetve a haderő legfelsőbb vezetéséből tisztek. Ne mond nekem azt, hogy ettől még ugyanolyan potens maradt az ukrán haderő, mint a válság előtt.</blockquote>

A hajókkal sokat nem érnének a jelenlegi helyzetben, a többi átállás nagy része meg a Krímben volt, azon lépjünk túl, mert a jelenlegi helyzetet az ottani haderő nem nagyon változtatta volna meg. Ha meg azt is nézed, hogy a jobbszektorosok pl katonai raktárakat fosztottak ki, akkor x mennyiségű fegyver olyan kezekbe került, akik hajlandóak is használni, ezzel inkább javult a Kijev által irányított haderő felszereltsége és ütőképessége.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
meg hirtelen "Allah Akbar"-ozó ukrán, esetleg - szintén natív ukrán - afroamerikai szabadságharcosok tűnnek fel.
Azt azért szívesen megnézném a híradókban amint egy néger nyilatkozik angolul mint egy ősi ukrán család sarja.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Joker!itt sorjáznak a különböző videók a netről, de még egyetlen egy videón nem láttam pl. MBT-ket amint törnek előre az utcákon, Önjáró lövegeket amint épp a városrészt lövik hullába! A videókról nekem az jön le, hogy itt csak a olyan alakulatok vannak bevetve, amelyek könnyű fegyverzettel vannak ellátva. BTR-ek azt pont! Kicsit megtámogatva helikopterekkel. Szerintem az ütős része valahol a város és az orosz-ukrán határ között van felvonulva. De majd Boki vagy Dima kijavít, ha tévedek! :D

Azért önjáró lövegekre ne számíts, valószínűleg a katonaság másik fele az első fele ellen fordulna és a kormány ellen abban a pillanatban. Már a mostani is nagy valószínűséggel alkotmányellenes, mert bevetették a BTR-eket meg a 24-eseket.

<blockquote rel="GrGLy">Mondjuk egy beavatkozásnak is vannak lépcsői, és mekkora fricska lenne már az oroszok részéről, ha létrehoznának egy repüléstilalmi zónát Kelet-Ukrajna felett (a'la Líbia) :)
Én csak arra gondoltam, hogy ez olyan putyinos lenne.
Egy fegyveres puccsal hatalomra került kormányt belső fegyveres puccsal megdönteni.
Erre vajon mit nyilatkozna a nyugati média és mit mondana Obama?
Hogy kakukk?

</blockquote>

"A mocskos terroristák a mindenki által megválasztott demokratikus kormány megtámadták, elárulva a hazájukat, Jacenyuk nagymestert félreállították és erőszakkal átvették Ukrajna vezetését. Ezt mi nem tűrhetjük a <del>IMF</del> demokrácia nevében."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
<blockquote rel="GrGLy">meg hirtelen "Allah Akbar"-ozó ukrán, esetleg - szintén natív ukrán - afroamerikai szabadságharcosok tűnnek fel.
Azt azért szívesen megnézném a híradókban amint egy néger nyilatkozik angolul mint egy ősi ukrán család sarja.

</blockquote>

Angolul? Arabul. Akkor viszont lehetne megnyitni a "HTKA gyorstalpaló" topikot, amin dudi és más aktívak meg veteránok osztanák a gyakorlati észt, mert hamarosan lehet ha nekünk is lőni kellene ezt az "ősi ukránt".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 521
113
Akkor ki és milyen egyezményt szegett meg(ajánlom azok figyelmébe akik azt fújják,hogy az oroszok egyezményt szegve csatolták el a Krímet)?
http://www.kerozingozos.hu/2014/05/02/a-szuz-es-a-medve-meg-a-tobbiek/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Mack mindig azt kérded, hogy mi a helyzet Odesszában. Jelenleg épp majdanosodik 1-4 halottas mai egyenleggel.
http://www.youtube.com/watch?v=YB_VChgGJwE&feature=youtu.be
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Akkor ki és milyen egyezményt szegett meg(ajánlom azok figyelmébe akik azt fújják,hogy az oroszok egyezményt szegve csatolták el a Krímet)?
http://www.kerozingozos.hu/2014/05/02/a-szuz-es-a-medve-meg-a-tobbiek/

Hangulatos írás, meg kell hagyni :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Ismét támadnak az ukránok. Eros lovoldozések vannak. Eros lovoldozések vannak Szlavjanszk város kulso negyedeiben találhato ellenorzopontoknál.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Славянск Зенитный обстрел в воздух

https://www.youtube.com/watch?v=emy7n46zm60
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
A jobb szektorosok felgyújtották az ogyesszai szakszervezetek házát ahová a foderácio hívei menekultek, a rendorok az ablakon menekítik az embereket. Eddig 3 embert gyilkoltak meg a neonácik.