[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
1-6.jpg


2-6.jpg


3-4.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Induljunk ki abból, hogy az ukrán rendőrséget frissiben töltötték fel, jobbára fiatalkorú bűnözőkkel, akik a minden rendszerváltást túlélélő legalja öreg bűnöző kollégáikkal versengenek a lerabolható területek újraosztásáért. Ez persze csak a tapasztalat keleteurópai kívülálló narratívája.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 906
113
Erre lehetett számítani, hogy célpont lesz, mivel talán ők ketten pózoltak a legtöbbet az ukrán konfliktusban résztvevők közül. Az ilyen ikonokat meg igyekeznek kiiktatni. Főleg a liftes robbantás után élesben is érezhette. Ha igaz a hír ha nem, ha lett baja ha nem, ez valós veszély ránézve.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/12/05/adotornyot-epitenek-az-ukranok-krim-felsziget-hataran/
"Herszon megyében adótornyot építenek Csongar település közelében a Krím-félsziget és Ukrajna határán, hogy ukrán nyelvű TV és rádiócsatornákat sugározzanak a félszigetre.
Erről Artem Bidenko információ politikai miniszterhelyettes nyilatkozott. A 150 méteres torony építéséről a Facebook közösségi oldalán írt. Ehhez hasonló adótornyot a donbásszi konfrontációs vonalon Kramatorszk közelében is építettek, de azt még nem indították be."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belf...dekeben-all-donbaszi-konfliktus-befagyasztasa
"Franciaország Ukrajnai nagykövete, Isabelle Dumont úgy véli, hogy egyes embereknek Ukrajnában érdekében áll a kelet-ukrajnai konfliktus teljes befagyasztása.
„Tudomásom van arról, hogy Ukrajnában vannak olyan emberek, akik szeretnék a kelet-ukrajnaikonfliktust elnyújtani. Összességében úgy gondolom, hogy el kellene gondolkodni ennek a választásnak a következményein az emberek szemszögéből is. Azok, akik a konfliktus befagyasztása mellett tevékenykednek, vajon gondolnak-e azoknak a sorsára, akik a túloldalon maradtak a front közelében, vagy a belső menekültekre?” – tette fel a kérdést Dumont az Interfax ukrán hírügynökségnek adott exkluzív-interjújában..."
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
részlet Trump nemzetbiztonsági- és külpolitikai tanácsadójával késült interjúból:

"december elsején és másodikán az ukrán haderő nagyszabású hadgyakorlatot folytatott a Krím-félsziget közelében. Ez alapján és a közelmúltban történt események kapcsán láthatjuk, hogy ismét nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között. Lehetségesnek gondolja, hogy kitör egy ukrán-orosz háború?"

Jeffrey D. Gordon: Nem hiszem, hogy háborúvá fajulhat a helyzet. Oroszország katonai kiadásai nyolcvanszorosan meghaladják Ukrajnáét. Nyolcvanszorosan. Azt hiszem, hogy az ukránoknak a politikai rendezés áll az érdekükben. Ebben az EU hathatós segítséget nyújthat számukra. Az természetesen érthető, hogy az ukránok szomorúak a Krím elvesztése és a donyecki események miatt. Szerintem ez a konfliktus nem fog nyílt háborúvá fajulni. Ehelyett egy politikai megoldást tartok valószínűnek, amely során a donyecki régió különleges státuszt kaphat. Azt még nem tudni, hogy mindez autonómiát jelent, vagy esetleg valami mást.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 619
113
"Döbbenetes a Kárpátok erdeit érintő pusztítás
A Google által készített műholdfelvételeken jól látni, milyen pusztítást végeznek a Kárpátok erdeiben.
A Google Timelaps által elérhető képsorok alapján jól kivehető, hogy az elmúlt harminc évben mennyire megritkultak a Kárpátok erdős részei, nagy üres foltok éktelenkednek. A szakemberek egybehangzó véleménye szerint az elmúlt három évben kritikus méreteket öltött az erdőpusztítás.
A barbár vágások Kárpátalját, Lemberg és Ivano-Frankovszk megyéket érintik.
Az emberi felelőtlenség súlyos természeti következményekhez vezethet.
"


http://karpathir.com/2016/12/05/dobbenetes-a-karpatok-erdeit-erinto-pusztitas/
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
"Döbbenetes a Kárpátok erdeit érintő pusztítás
A Google által készített műholdfelvételeken jól látni, milyen pusztítást végeznek a Kárpátok erdeiben.
A Google Timelaps által elérhető képsorok alapján jól kivehető, hogy az elmúlt harminc évben mennyire megritkultak a Kárpátok erdős részei, nagy üres foltok éktelenkednek. A szakemberek egybehangzó véleménye szerint az elmúlt három évben kritikus méreteket öltött az erdőpusztítás.
A barbár vágások Kárpátalját, Lemberg és Ivano-Frankovszk megyéket érintik.
Az emberi felelőtlenség súlyos természeti következményekhez vezethet.
"


http://karpathir.com/2016/12/05/dobbenetes-a-karpatok-erdeit-erinto-pusztitas/


A szent percben jöttem meg Técsőről. Ne fájdítsd a szívem mert elég volt végigtávcsövezni az ukrán oldalon lévő hegyeket és Visk mögött a román (izé... akarom mondani máramarosi) hegyeket. A nálunk lassan olyanok lesznek a Kárpátok mint a puszta sziklák. Az viszont tény, hogy papíron az ukrán erdőtörvény Európai egyik legszigorúbb ilyen jellegű szabályzata. A baj csak az, hogy a paragrafusok gyakorlatilag sosem kerülnek alkalmazásba. Én kis pont vagyok, de nekem is volt olyan esetem amikor még a szakmában dolgoztam kerületvezető erdészként (ó bohó és idealista ifjúság) amikor 108ezer hrivnya értékű erdőlopást buktattam le. Fél évig jártam bíróságra, mire jogerős lett az ítélet, de az elkövető mind a mai napig egy rohadt vasat se fizetett be a bírságból. És az homokszem volt a Szaharában. Sajnos nyílt titok, hogy mi zajlik az erdőgazdaságoknál és a régi motorosok szinte mind otthagyták a szakmát, mert nem vette be a gyomruk az újfajta módit. Mostanra – szégyen ilyet mondani egy a soproni eszmébe hívő "zöldkalaposnak" – az ukrán erdő legveszélyesebb kártevője az ukrán erdész lett.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 906
113
A szent percben jöttem meg Técsőről. Ne fájdítsd a szívem mert elég volt végigtávcsövezni az ukrán oldalon lévő hegyeket és Visk mögött a román (izé... akarom mondani máramarosi) hegyeket. A nálunk lassan olyanok lesznek a Kárpátok mint a puszta sziklák. Az viszont tény, hogy papíron az ukrán erdőtörvény Európai egyik legszigorúbb ilyen jellegű szabályzata. A baj csak az, hogy a paragrafusok gyakorlatilag sosem kerülnek alkalmazásba. Én kis pont vagyok, de nekem is volt olyan esetem amikor még a szakmában dolgoztam kerületvezető erdészként (ó bohó és idealista ifjúság) amikor 108ezer hrivnya értékű erdőlopást buktattam le. Fél évig jártam bíróságra, mire jogerős lett az ítélet, de az elkövető mind a mai napig egy rohadt vasat se fizetett be a bírságból. És az homokszem volt a Szaharában. Sajnos nyílt titok, hogy mi zajlik az erdőgazdaságoknál és a régi motorosok szinte mind otthagyták a szakmát, mert nem vette be a gyomruk az újfajta módit. Mostanra – szégyen ilyet mondani egy a soproni eszmébe hívő "zöldkalaposnak" – az ukrán erdő legveszélyesebb kártevője az ukrán erdész lett.
Elég lehangolóra sikerűlt az ötvenezredik hozzászólás a topikban. De rosszabb a helyzet Romániában, kb tavalyelőtt volt egy cikk, hogy tőlünk nem messze egy falopásos nagy razzia után 14 éve először volt, hogy nem hallatszott a láncfűrész hangja egyfolytában, tizennégy kib***tt éve folyamatosan vágták a fát illegálisan és legálisan is, aztán mikor lecsengett a dolog akkor folytatták. Fent északon Máramarosnál ha megnézel egy műholdképet látod hol a határ, ahol nincs fa addig tart Románia, Ukrajna déli részén meg rendesen van erdő.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A szent percben jöttem meg Técsőről. Ne fájdítsd a szívem mert elég volt végigtávcsövezni az ukrán oldalon lévő hegyeket és Visk mögött a román (izé... akarom mondani máramarosi) hegyeket. A nálunk lassan olyanok lesznek a Kárpátok mint a puszta sziklák. Az viszont tény, hogy papíron az ukrán erdőtörvény Európai egyik legszigorúbb ilyen jellegű szabályzata. A baj csak az, hogy a paragrafusok gyakorlatilag sosem kerülnek alkalmazásba. Én kis pont vagyok, de nekem is volt olyan esetem amikor még a szakmában dolgoztam kerületvezető erdészként (ó bohó és idealista ifjúság) amikor 108ezer hrivnya értékű erdőlopást buktattam le. Fél évig jártam bíróságra, mire jogerős lett az ítélet, de az elkövető mind a mai napig egy rohadt vasat se fizetett be a bírságból. És az homokszem volt a Szaharában. Sajnos nyílt titok, hogy mi zajlik az erdőgazdaságoknál és a régi motorosok szinte mind otthagyták a szakmát, mert nem vette be a gyomruk az újfajta módit. Mostanra – szégyen ilyet mondani egy a soproni eszmébe hívő "zöldkalaposnak" – az ukrán erdő legveszélyesebb kártevője az ukrán erdész lett.
Sajnos az erdő már régen megkapta a vízummentességet az EU ba :(
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 906
113
Giviről valami hír? Megerősítette valaki a robbantást vagy cáfolta-e meg? Ha tényleg volt valami, akkor milyen állapotban van?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Az ukrán fórumozók ma nagyon unnepelték az orosz Szu-33 elvesztését ésaz aleppoi orosz mobil-kórház elleni támadást
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ha tarra vágják az erdőket, és a talaj eltünik, akkor ott a következő ezer évben nem lesz semmi csak kopár sziklák.
Bosznia kopár hegyeiről még a rómaiak vágták ki az erdőket az anatólia hegyeiről meg még a föniciaiak, azóta sem bírta helyrehozni a természet.
Persze megértem én hogy ész nélkül vágják a fákat, hiszen lopott földön lopott holmit lopnak, ameddig még lehet.
Csak az a szomorú, ha egyszer majd kirabolva, kisemmizve, lepusztítva visszatér, nekünk kell majd a semmiből újrateremteni mindnet, és ha sikerül, majd újra kiabálhassák hogy az tulajdonképpen mindig is az övék volt és kérik vissza!