[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...? Érdekes módon, amikor jenkik támogattak más akkor valahogy nem volt ennyire markáns véleménye egyeseknek.

Nem szeretnék példát írni, ahol ukrán és orosz nemzetikségeket és országot kicserélek más nemeztiségre és országra, csak hogy érztessem, hogy ez mennyire furcsa és "kicsit" a kettős mérce kategóriája...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Jenkik palesztin, iraki, afgán... terroristákat támogatnak Szíriában (világ túlsó fele).
Oroszok helyi orosz terroristákat támogatnak Ukrajnában (szomszéd).
Én se vágom mi a különbség.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
De mi az a román zászló????

Nem román zászló, azon függőlegesen állnak a szín-sávok, a moldovai zászlón szintén, ezen meg vízszintesen. Én is kíváncsi lennék, milyen zászló lehet és ki használja?
ML
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A NATO-hoz visszatérve, tökmindegy, a csatlakozásunk évében a környező országokkal szemben jelentős védelmet garantál, jelenleg szerbia,ukrajna és Ausztria ellen nyújt védelmet a szövetség.

Attól,hogy a politika töketlen és a közvéleménynek sem fontos a hadsereg,egy hibás értelmezés miatt(?) erről pedig nem a NATO tehet. Viszont lehet,hogy a NATO elvárások miatt jóval modernebb néhány cuccunk, a katonai segélyeket meg elég érdekesen kapnánk. (Mivel kaptunk pl.: Németországtól.) Mellesleg talán javította a magyar nemzet megítélését,no nem a technika miatt, csak sokan félelemből vagy előítéletességből ellenségnek tekintettek, főleg nyugaton. Ha meg a határközelében beüt valami gebasz (lezuhan egy gép, esetleg természeti katasztrófa) ott is nagyobb bizalommal és jobb kooperációval tudnak dolgozni. De ez katonai értelemben is megvan,főleg hogy a közeli országokkal eléggé bajosak a politikai kapcsolatok, de ha történik valami nem a semmiből kell lereagálni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Az egyik Mi-24 -es lelövése, ha minden igaz.
Én inkább azt látom, hogy a Mi-24-es a földre tüzel.

Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...? Érdekes módon, amikor jenkik támogattak más akkor valahogy nem volt ennyire markáns véleménye egyeseknek.

Nem szeretnék példát írni, ahol ukrán és orosz nemzetikségeket és országot kicserélek más nemeztiségre és országra, csak hogy érztessem, hogy ez mennyire furcsa és "kicsit" a kettős mérce kategóriája...

A jelenlegi kormány puccsal került a helyére, az akkori felforgatást meg nem az oroszok csinálták. A kettős mércét meg te is előszeretettel alkalmazod, uh nem tudom miért zavar most, ha valaki egyik vagy másik oldalnak drukkol vagy annak az igazát tartja a tökéletes semlegesség helyett.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
<blockquote rel="silurusglanis">De mi az a román zászló????

Nem román zászló, azon függőlegesen állnak a szín-sávok, a moldovai zászlón szintén, ezen meg vízszintesen. Én is kíváncsi lennék, milyen zászló lehet és ki használja?
ML</blockquote>

A zászlók nagy része ahogy állnia kell fekvő téglalapot mintáz (csíkozástól függetlenül). Szóval ha azt ott rendesen rakják akkor az román zászló. A moldovai is ugyanúgy függőleges csíkozású, mint a román, csak címerrel a közepén.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna a polgárháború szélére sodródott, és kérdés, mennyi értelme lesz megtartani a május 25-ére tervezett elnökválasztást. Oroszország pedig csak akkor folytatná a genfi tárgyalásokat, ha azokra a keleti zendülőket is meghívják. Eddig elégedett lehet az elért eredményekkel az orosz elnök. Kitől tanult Vlagyimir Putyin, és meddig tarthat sikerszériája?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140507-mit-tanulhatott-putyin-a-balkani-haborukbol.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="silurusglanis">De mi az a román zászló????

Nem román zászló, azon függőlegesen állnak a szín-sávok, a moldovai zászlón szintén, ezen meg vízszintesen. Én is kíváncsi lennék, milyen zászló lehet és ki használja?
ML</blockquote>

Nem lehet, hogy valamelyik Ukrán város zászlaja, ahol mondjuk a felvétel készült?
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...? Érdekes módon, amikor jenkik támogattak más akkor valahogy nem volt ennyire markáns véleménye egyeseknek.

Nem szeretnék példát írni, ahol ukrán és orosz nemzetikségeket és országot kicserélek más nemeztiségre és országra, csak hogy érztessem, hogy ez mennyire furcsa és "kicsit" a kettős mérce kategóriája...

Az itteni többségi vélemény szerintem az, hogy ismét a jenkik kezdték a szokásos műsorukat. Azonban ez itt nem jött össze. Tehát a szurkolás ugyanaz mint "mindig": jenki ellenes.

Ha tévednék majd valaki kijavít, de ez szerintem nem kettős mérce.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
joker: Nekem is a Mi-24 rakéta tűzkiváltásának tűnik!

De a lelövéséről írnak a videó alatt, méghozzá azt, hogy lelőtték az Ukrán Nemzeti Gárda helikopterét.

Ez így elsőre nem hihető, mert helikoptere biztos nincs a friss Nemzeti Gárdának.
Ezét is írtam, hogy ha minden igaz...! ;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="silurusglanis">De mi az a román zászló????

Nem román zászló, azon függőlegesen állnak a szín-sávok, a moldovai zászlón szintén, ezen meg vízszintesen. Én is kíváncsi lennék, milyen zászló lehet és ki használja?
ML</blockquote>

Nem lehet, hogy valamelyik Ukrán város zászlaja, ahol mondjuk a felvétel készült?
</blockquote>
Budapesté? Annyira nem Ukrán város, de elszármazott helyi partizán odakerülhet :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem moldáv? (románia 2.0 )
Nem,mert a moldávon van címer:
moldavia.png



Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...? Érdekes módon, amikor jenkik támogattak más akkor valahogy nem volt ennyire markáns véleménye egyeseknek.

Nem szeretnék példát írni, ahol ukrán és orosz nemzetikségeket és országot kicserélek más nemeztiségre és országra, csak hogy érztessem, hogy ez mennyire furcsa és "kicsit" a kettős mérce kategóriája...

Nos a jenki komáid a hadsereget vetették be és rommá bombáztak mindent. A jenkik ott idegenek voltak és egy másik országot vagy szétszakítottak vagy a befolyásuk alá vontak,aztán kizsákmányolták. Nos, jelen esetben az orosz hadsereg nem avatkozott be (nyíltan?),Oroszország nem lépte át és döntötte porba ukrajnát, csak mert neki az az érdeke. Jelenleg a helyi oroszok + szimpatizánsok vannak ott, azon felül ha visszanézed a videókat láthatod,hogy mit műveltek a majdanosok. Az usákok meg kétszínű patkányok,csak pénz és hatalom (nem véletlen nevezik nagy ***ráelnek..)
 
M

molnibalage

Guest
Látom felesleges votl feltenni a kérdés. A szokásos balfasz válaszokat kaptam...
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Látom felesleges votl feltenni a kérdés. A szokásos balfasz válaszokat kaptam...

Mit vártál? (Ha már balfasz jelzővel illeted írásom) Az hogy a te véleményed más az nem a válaszok balfaszságát jelenti...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="molnibalage">Látom felesleges votl feltenni a kérdés. A szokásos balfasz válaszokat kaptam...

Mit vártál? (Ha már balfasz jelzővel illeted írásom) Az hogy a te véleményed más az nem a válaszok balfaszságát jelenti...</blockquote>

@Molinbage mióta az oroszok a felforgatok az ukrán szituban ? Ha jól emlékszek a Kijevi tüntetés sorozatot Janukovics ellen , nem ők preferálták. Jelenlegi helyzet van egy <del>népszavazás által megválasztott vezetés</del> erőszakkal hatalomra jutott illegitim kormány, aki polgárháborus helyzetbe sodorta az országot. Persze persze az oroszok sem ártatlanok, megvédik a saját mezőjüket.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Látom felesleges votl feltenni a kérdés. A szokásos balfasz válaszokat kaptam...

moéni, fentebb linkeltem egy origo -s cikket.

Ukrajna a polgárháború szélére sodródott, és kérdés, mennyi értelme lesz megtartani a május 25-ére tervezett elnökválasztást. Oroszország pedig csak akkor folytatná a genfi tárgyalásokat, ha azokra a keleti zendülőket is meghívják. Eddig elégedett lehet az elért eredményekkel az orosz elnök. Kitől tanult Vlagyimir Putyin, és meddig tarthat sikerszériája?
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140507-mit-tanulhatott-putyin-a-balkani-haborukbol.html

Ha elolvasod a kérdéseid 90% -ra nagyjából választ kapsz. :)
Fojtatva a tegnapi, hol is vannak azok a városok? kérdezz-felelek kvízünket. ;) :)

Gyerekek, nem kell mindig mindenkit oltani, hogy...! Van aki a repülésben, technikában van toppon, valakik meg a geopolitikát, katonai stratégiát értik jobban. De pont ettől jó a fórum, hogy sokszínű.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyes emberek az Amerika agressziós megszállásokat valami világmegmentő tettként látják a Mozi filmekből fakadoan és mindenki gonosz aki AK-47 fog a kezébe , le kéne végre venni a 3d szemüveget. Hol vannak az IRAKI vegyi fegyverek ? ? JA bocsi tévedett a titkosszolgálatunk , de semmi baj maradunk , mert van olaj és rendett is tartunk , mert mióta itt vagyunk káosz van és robbantgatás. Libia ? Sziria ? Ezeket a kérdéseket tegyük már fel. Ma Ukrajna , holnap Magyarország ? Főcsendőr talál itt valami "rendelleneséget" azt csitt csatt. Na ezért van itt ennyi Orosz párti.