[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 908
113
"A Budapesti egyezmény pontosan arról szólt, hogy Oo-nak nincs területi követelése és atomfegyvert az ukránok odaadják."

Én mintha azt olvastam valamerre, hogy ez az egyezmény arról szolt, hogy atomtámadás esetén védik Ukrajnát.. jó lenne látni ténylegesen miről szól az az egyezmény, hogy ne hiába hivatkozzunk mindig rá.

Így van.<b> Atomtámadás esetén!!!!</b>
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@GrGly @rushun

1780906_840574609289527_1705839150_n_1393312170.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Beregisztrál óra hétkor, és fél órával később ezzel a kommentel mutatkozik be, ahol egy olyan embert minősít (szerencsére csak a saját szellemi szintjén, a megtámadottét nem nagyon éri el) aki több könyvnyi ismeretanyaggal bővítette az oldalt és a közösség ismereteit.... Hát van arc.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 412
8 722
113
Confirm the following:

1. The Russian Federation, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and the United States of America reaffirm their commitment to Ukraine, in accordance with the principles of the Final Act of the Conference on Security and Cooperation in Europe, to <b>respect </b>the independence and sovereignty and the existing borders of Ukraine;
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...?

Az ilyen állító kérdésekre sajnos nem lehet értelmesen válaszolni. Esetleg olvass az amnéziás mainstream hírportálokon kívül mást is.

Ez, a korábban többször linkelt kis szájbarágó pl. elég jól körbejárja a helyzetet:

http://www.kerozingozos.hu/2014/05/02/a-szuz-es-a-medve-meg-a-tobbiek/
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="kaktusz"> Confirm the following:

Így van, Oroszország megsértette a budapesti memorandumot.</blockquote>

Arról van valamilyen írott forrás, ami elvileg a nato terjeszkedés határairól szól? Ugye ezzel szoktak ellenpéldálózni, de én még nem találkoztam vele.
 
M

molnibalage

Guest
Molnár úr maga megint torzit. Ukránok nagy ellensége Sztálin aki közvetve maga 23 millió ember haláláért felelős grúz volt. Az egyszerű orosz is úgyan úgy szenvedett. Nem csak az ukrán értelmiséget semmisitette meg de 1930 években gyakorlatilag a vöröshadseg tiszti állományát is megtizedelte. A túlékőket terrorba tartotta politikai tisztek álltal.

Sztálin 1953-ban meghalt. A Szu meg oroszközpontú volt valahogy a végéig.... Mikor múlt ki? Áh, csak leza 38 évvel később. Ej... A tényleg makacs dolgok...
 
M

molnibalage

Guest
Ez utóbbi esetben gondoljuk az iraki vegyifegyverekre, amikkel konkrétan senkit nem bombázott az ellene indított utolsó amerikai invázió előtt Szaddam.
Ez az utólag könnyű okosnak lenni esete. Tényleg valóban kicsit volt az esélye, hogy Sz. használja őket - már, ha maradtak készletek.

Csak éppen hányszor kell elmondani, hogy 1991-ben a fegyverszüntet része volt a vegyi arzenál felszámolása és együttműködés. Oszt valahogy 1998-ban is találtak még elég szép készleteket itt-ott és Sz. minden volt, csak együttműködő sem.

2001-ig ki gondolta volna, hogy repcsiket vezetnek bele felhőkarcolókba..? Regényírók és kb. ennyi. 2001 után valahogy nagyon is elképzelhetőnek tűnt, hogy akár olyan készletek, amit "véletlenül" ellkallódnak és letagadhatóak isten tudja hol kötnek ki. 12 évvel később kurva könnyű okosnak lenni tények ismeretében - hogy nem törént ilyen - hogy árnyékra vetődtek. Nem kicsit, nagyon...

Az orosz beavatkozás nagyon is valós, ha nemzetikségi védelemről van szó, de akkor valahogy hogyan van az, hogy az 1993-as szomáliai eset kapcsán is köpködik a jenkiket, mikor nem is csak ők voltak ott...? Hm...? Azon baszom fel az agyam, hogy egyesek memóriája mennyire kurvára szelektív és rövid...

<i>Hála az USA intervenciós politikájának</i>
Oo. a Szu jogutódja. Most had ne soroljem fel, hogy hova mentek a kedves ideológiájukkal és mindig csak hullahegyeket sikerül maguk mögött hagyni, ahol csak felbukkantak ezek a kedves eberek...

Putyint meg lehet mosdtani, de akor is KGB-s volt, tehát az egyik igencsak elnyomó és disznóságokat elkövető majdnem mindenek felett álló és senkinek vagy csak még nagyobb gennyládának felelő szervezet operatív tagja. Elnézést, hogy nem helyezem belé teljes bizodalmamat... Tudod, kutyából nem lesz szalonna..
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="molnibalage">Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...?

Az ilyen állító kérdésekre sajnos nem lehet értelmesen válaszolni. Esetleg olvass az amnéziás mainstream hírportálokon kívül mást is.

Ez, a korábban többször linkelt kis szájbarágó pl. elég jól körbejárja a helyzetet:

http://www.kerozingozos.hu/2014/05/02/a-szuz-es-a-medve-meg-a-tobbiek/
</blockquote>

Azilyen dumától megyek a falnak. Mnden idióta konteós és aki eltérő véleménnyel bír rólam kapásból azzal jön, hogy "mainstream" média és én azon csüngök.

Aha...

1. Nem olvsasok szinten már semmilyen híroldalt, mert nem látom értelmét. Ezért is nem szóltam hozzá eddig szinte semmit, most is csak azért, mert már azt sem értettem meg, hogy ki lő kire, hol és miet. Ezért írok gyakorlatilag mindig technikai témáról, mert a fizika és a műszaki tudományok "pártemlegesek" és ott nem posztolnak be ekkora elcsépelt hülyeséget, hogy "mainstream..."

2. Talán egyszer leírhatná valaki, hogy mi a tököm tartozik a "mainstream" alá. Mert mindenféle árpádsávos, durunginfó és olyan oldal, ahol a katonai vonatkozása hírkben a csatahajót éppenhogy nem keverik össze a vadászgéppel, azt én nem tekintem hírforrásak, csak egy gőzölgő szarkupacnak. Had ne soroljam fel mindet, linkeltek már itt és az sg-n is olyan sokat, hogy a röhögés azóta is visszhangzik a topikban...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote rel="nekerdez">Molnár úr maga megint torzit. Ukránok nagy ellensége Sztálin aki közvetve maga 23 millió ember haláláért felelős grúz volt. Az egyszerű orosz is úgyan úgy szenvedett. Nem csak az ukrán értelmiséget semmisitette meg de 1930 években gyakorlatilag a vöröshadseg tiszti állományát is megtizedelte. A túlékőket terrorba tartotta politikai tisztek álltal.

Sztálin 1953-ban meghalt. A Szu meg oroszközpontú volt valahogy a végéig.... Mikor múlt ki? Áh, csak leza 38 évvel később. Ej... A tényleg makacs dolgok...

</blockquote>

Moli
Helyrajzilag igen. De személy ügyileg nem nagyon sajnos nem sajnos.
Ukrán parasztság megtizedelése Sztálin nevéhez füződik mint ahogy a krimibe is ő parancsára tizedelték meg a tatárokat.
Nagy honvédő háború és Sztálin 23-23 millió álldozatot követelt. Valamint előtte 1930 évekbe az erőltetett iparosítás az ukrán gabona eladás és éhinség fedezetére történt.
Krimi tatárok nagy részer is pont 1920-1953 időszakba kerültek munka táborokba.
1953 után nem volt népírtás szovjetunióba!
Ahogy írtam is a nagy tisztogatások az orosz értelmiséget is úgyan úgy súlytották. Nem lehet beszélni kifezett etnikai célzatú tisztogatásról.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Ez az utólag könnyű okosnak lenni esete. Tényleg valóban kicsit volt az esélye, hogy Sz. használja őket - már, ha maradtak készletek.

Csak éppen hányszor kell elmondani, hogy 1991-ben a fegyverszüntet része volt a vegyi arzenál felszámolása és együttműködés. Oszt valahogy 1998-ban is találtak még elég szép készleteket itt-ott és Sz. minden volt, csak együttműködő sem.

Erről nekem a Nógrádi sztorija jut eszembe, amikor megkérdeztek 15 eu biztpol szakértőt a háborúról.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Kruschov maga az is ukrán területekről származott. Ezért is volt a krimi gesztusa a földiei felé ami ma csak bonyodalmat okoz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
még annyit igen Ukránok nem felejtenek az átlag azt látja és tudja hogy Moszkvából jött a halált jelentő parancsok, és a személy nem érdekli őket.
Rendben, de ha oroszokra támadnak akkor nem várják,hogy az anyaország tétlen marad.
Alapvetően az a baj,hogy te is elszoktál attól,hogy Ivánnal is számolni kell. Figyelembe kell venni érdekeit.
De néha inkább mérnök ként probálj itt vélemény alkotni. Mivel abba senki nem tud belekötni. Mivel tényeleg a tényeg makacs dolgok.
Többi szubjektív itélkezés
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 598
113
Nekem az egymás agyázása ellenére is tetszik a sok érdekes meglátás és a témák körüljárása.
Saját véleményem az ukrán helyzetről:

Az EU új piacot akart magának (Ukrajna másra nem jó). Az UDA meg akarta akadályozni az "orosz" közös piac létrehozását. A "forradalom" azonban balul ütött ki, mivel a hatalomra kerülő erősen nacionalista, korrupt vezetés éppen a demokratikus vívmányokat (kisebbségi nyelvhaszálat, részleges önrendelkezés stb) szüntette meg. Erre a Krímben, az orosz ajkú lakosság (a szevasztopoli támaszpont és az ott állomásozó orosz katonság segítsével, fellázadt, és a lehető lekisebb áldozattal, demokratikus módon kifejezte, hogy ők oroszországhozt akarnak csatlakozni. Szerintem az oroszoknak nem kellett volna a Krím, inkább egy orosz barát ukrajna lett volna jó nekik (autonom krími területtel). No utána vérszemet kapva az orosz lakta keleti területek - és megtámadva a szélsőjobbos szektorral - szintén önállóságért küzdenek.
Kinek jó a konfilktus. Az USA-nak. Miért? Mert az EU és Oroszország az elmult 15 évben gazadaságilag komoly kapcsolatokat épített ki (ideologiai ellentét már nincs). Amerikai viszont stratégiája részeként a csendes óceán, indiai oceán (kína, india) felé fordult. De nem tetszett a saját befolyás csökkenése európában. Ezért kardoskodnak a szanciók mellett, Gyengítik at Eu-t, hiszen mi éreznénk meg a szankciókat (gáz és olajfegyver stb.) nem pedig az USA. Gyengítik oroszországot (amely most ismét a Gonosz Medve ellenségkép). A terrorizmus már lejárt lemez. ezért kell új ellenség. Erre lehet fogni a hadiiparnak új megrendeléseket, és a költségvetési hiányt is jobban el lehet adni, hogy védelemere kell a gaz oroszok ellen. Kinek jó még? Hát az jelenlegi ukrán vezetésnek, mert a "nép" nem azzal foglalkozik, hogy milyen korrupt kormánya van, hova tünik a pénz, hanem egy zászló stb... Naciolalizmus..
Nekünk magyaroknak, és azoknak az országoknak amelyeknek jelentős kisebbsége él ukjanában, azok mellé kéne állni, akik szavatolják a kisebbségi jogok betartását. ezek furcsa mód az oroszok. És ezért is el kéne gondolkodni Europának, hogy koszovóban elismerték azt amit a Krimben nem?? Hogy van ez? Ja és a USA/CIA magánhadseregi, a különleges kommandók Ukrajnában. Az a komány amely katonai erővel saját népét gyilkolja az nem lehet demokatikus, nem lehet(ne) a nyugatnak támogatni. Én ezért vagyok ebben a konfikutban oroszpárti, annak ellenére, hogy az egységes EU és a NATO mellett vagyok általában. Ja még annyi, hogy jelenelg az USA europai erőinek egy részét kicsit előretolta, és néhány ország némi repülőgépet telepített kelet európába. Gyakorlatilag nagyobb katonai müveletek nincsenek, ez inkább csak hisztériakeltés, különösen annak a fényében, hogy Oroszországnak a NATO-val, EU-val szemben semmilyen követelése nincs, sőt a párbeszéd (és az eu-val a gazdasági együttműködés folytatása) az érdeke-
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
@Unio

A Baltic state-s és a oligarhás képek nagyon ütősek. :)

Igen, a balticosnál meg meseszép az a t-80as vagy 90es, kicsit eltévedt a rajzoló :D :D
Próbálom néha oldani a hangulatot, meg amúgy is rajongok az ilyen karikatúrákért, szóljon az akármiről :).