[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Na, akkor megint böfögök egy kicsit. Hiába értem, hogy a Krím mindig orosz volt, hiába értem meg a kelet-ukrajnai szeparatisták egy részét érzelmileg.
Én úgy szocializálódtam, hogy ha Erdélyben szeretnék egy magyar nyelvű táblát, akkor szeparatista gaz, náci magyar vagyok. Az orosz kultúra és művészet szeretete mellett pedig soha nem tudom elfeledni 1849-et. Ennek folyománya volt 1941, 1945-89...... A magyar lélek valaha rokon volt az orosszal. 1849 óta egy dolog biztos. Minél távolabb vannak tőlünk, annál jobban szeretjük őket. Ezért vagyok az orosz annexió ellen. Aki akar, menjen át Oroszországba, ha neki Ukrajna nem tetszik. A terület marad....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Arról van valamilyen írott forrás, ami elvileg a nato terjeszkedés határairól szól? Ugye ezzel szoktak ellenpéldálózni, de én még nem találkoztam vele.

Csak szóbeli ígéret volt arra, hogy az USA nem fog nyomulni Kelet-Európában.

Malta summit 1989:
http://www2.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB298/Document%2010.pdf
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
<i>Minél távolabb vannak tőlünk, annál jobban szeretjük őket. Ezért vagyok az orosz annexió ellen. Aki akar, menjen át Oroszországba, ha neki Ukrajna nem tetszik. A terület marad....</i>

Attol nem kell tartanod,hogy Oo -hoz akarnak csatlakozni Kelet-Ukrajna lakoi. Nem. Vagy onállo államot, vagy pedig Ukrán foderatív Koztársaságot akarnak. A terulet marad ukrán a Dnyepertol nyugatra.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
kelepisti:

Egyetértek, én is ezen véleményeken vagyok. Nem vagyok én se orosz párti, de még nagyon amcsi se, viszont most én nagyrészt az oroszokkal értek egyet.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Confirm the following:

1. The Russian Federation, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and the United States of America reaffirm their commitment to Ukraine, in accordance with the principles of the Final Act of the Conference on Security and Cooperation in Europe, to <b>respect </b>the independence and sovereignty and the existing borders of Ukraine;

na es ebben a sorrendben ? vagy valaszthatunk is ? :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez az utólag könnyű okosnak lenni esete. Tényleg valóban kicsit volt az esélye, hogy Sz. használja őket - már, ha maradtak készletek.

Csak éppen hányszor kell elmondani, hogy 1991-ben a fegyverszüntet része volt a vegyi arzenál felszámolása és együttműködés. Oszt valahogy 1998-ban is találtak még elég szép készleteket itt-ott és Sz. minden volt, csak együttműködő sem.

Khm:

Az ukrajnai parlamentbe beterjesztették az 1968. július 1-jén kötött Atomsorompó Egyezményből való kilépés tervezetét.
A tervezetet Julija Timosenko, a Batykivscsina és Vitalij Klicsko, az UDAR párt képviselője nyújtotta be.
Ukrajna 1994-ben csatlakozott az egyezményhez.
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_03_21/Ukrajna-kilep-az-Atomsorompo-Egyezmenybol-7433/

Kicsi az esélye, hogy Ukrajna leatomozza az oroszokat hamarosan, de jobb lebombázni mielőtt megteszi. Igazából Irak után csodálkozom is az oroszok végtelen türelmén. Az amerikai szakértők ilyen helyzetben már rég a tönkrebombázott ország romjai közt kotorásznának a háború ürügyéül szolgáló fegyverek után.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
<i>"Én úgy szocializálódtam, hogy ha Erdélyben szeretnék egy magyar nyelvű táblát, akkor szeparatista gaz, náci magyar vagyok."</i>
Node ez ugyanúgy ott sem tetszik neked, nem? :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="czulu">Arról van valamilyen írott forrás, ami elvileg a nato terjeszkedés határairól szól? Ugye ezzel szoktak ellenpéldálózni, de én még nem találkoztam vele.

Csak szóbeli ígéret volt arra, hogy az USA nem fog nyomulni Kelet-Európában.

Malta summit 1989:
http://www2.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB298/Document%2010.pdf</blockquote>

Így történt valóban, csakhogy a szóbeli ígéret is számít - legalábbis nálam, és úgy tűnik, másoknál is! Ha az "úriembereknél" nem számít, akkor talán nem kellene ígérgetniük, mert így egyszerűen csak hazudtak! És ha erre más is emlékszik - netalántán az oroszok, akik felé az említett ígéret elhangzott - nem kellene megsértődni az ígérgetőnek, ha a másik fél ennek megfelelően viselkedik.
ML
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113
Oliver Stone-nak volt ugye az a jó kis sorozata... Abban benne van, hogy a "nyugat" elég sokszor felrúgott mindenféle megállapodást a ruszkikkal... Ha ezt nézzük, akkor ahhoz képest -nem mintha bármilyen fölényt biztosító eszköz lenne a kezükben- azért még mindig eléggé lightosan kezelik ezeket a dolgokat.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
<blockquote rel="kaktusz"> Confirm the following:

1. The Russian Federation, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and the United States of America reaffirm their commitment to Ukraine, in accordance with the principles of the Final Act of the Conference on Security and Cooperation in Europe, to <b>respect </b>the independence and sovereignty and the existing borders of Ukraine;

na es ebben a sorrendben ? vagy valaszthatunk is ? :)</blockquote>

nem kell figyelni a sorrendre csak innen ideztem :p
https://www.msz.gov.pl/en/p/wiedenobwe_at_s_en/news/memorandum_on_security_assurances_in_connection_with_ukraine_s_accession_to_the_treaty_on_the_npt?printMode=true
 
M

molnibalage

Guest
Molni
Hogy van az hogy KGB-s nem lehet jó elnök, de CIA-s Bush az lehet.

Tipikus... Soha nem mondtam, hogy Bush jó elnök volt...

Ezen felül viszotn nem rémlik, hogy a CIA a saját népét nyomta volna el vagy azt, hogy a "baráti" országokban is elvitt volna bárki nagy fekete autóval...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na, akkor megint böfögök egy kicsit.
Én úgy szocializálódtam, hogy ha Erdélyben szeretnék egy magyar nyelvű táblát, akkor szeparatista gaz, náci magyar vagyok.

Szia Littlejohn
És ez szerinted így van rendjén?! Mert szerintem nagyon nem! És ha elvárom, hogy az akaratukon kívül külföldön rekedt magyarokkal jól bánjanak, akkor ugyanígy elvárom, hogy a külföldön rekedt bármilyen nemzetiségekkel ugyanolyan jól bánjanak. És aki ezt megtagadja tőlük, azt sem támogatni. sem sajnálni nem tudom, ha esetleg valakinél kihúzza a gyufát. Most éppen ez a helyzet, mert el ne feledjük, Ukrajnában a kárpátaljai magyarok jelenleg egy sorban vannak a kelet-ukrajnai orosz kisebbséggel, csak éppen a magyarokért valamiért nem emeli fel a szavát az a "nagyon demokratikus" nyugati politika és társadalom, de szégyenszemre még a magyar külügy sem. A nyugatnak úgy tünik, jobban fáj, hogy elúszni látszik az akármilyen gyenge és szegénynek tűnő, de megnyerni látszott lehetséges ukrán piac - mert a "demokratizálásba" befektetett ötmilliárd amerikai dollár nem az elvekről, hanem a történtek szerint inkább erről szólt.
ML
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
http://index.hu/gazdasag/2014/05/07/putyin_ezustermet_veretett_krim_elfoglalasa_emlekere/

Nem semmi :).

Oliver Stonenal kapcsolatban:

Egy nagyon jó rendezőnek tartom, legalábbis a régi filmjeit (ugye a szakasz). Tisztelem és becsülöm, hogy kint harcolt Vietnamban és nem csak könyvekből meg hallomásból látta a háborút. Egy nagyon okos fazon és sok igazság is van abba amit mond. DE! Amikor néztem tőle ezt az Amerika elhallgatott történelme doksiját, úgy a 6-7 résztől mondott olyanokat amik arra utaltak, hogy elégé naiv és elfogult az oroszokkal kapcsolatban. Már-már úgy festi le őket, hogy amúgy ők tényleg nem csináltak semmi rosszat és tiszták mint a fehér hó, de a gonosz ámerika! Szóval az ő "tényfeltáró" művét is fenntartásokkal kell kezelni.

Egyik fél se jobb, de most amerika a köcsögeb, majd pedig a ruszkik lesznek azok. Mi meg választhatunk a kisebbik vagy a nagyobbik köcsög közül.. ha választhatunk. By Unio :)

Ja és bocs az off miatt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
odfa(1).jpg
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
"pártemlegesek" és ott nem posztolnak be ekkora elcsépelt hülyeséget, hogy "mainstream..."

Sajnálom, hogy én is bakanccsal tiportam érzékeny kis lelked virágos mezejébe. :)


2. Talán egyszer leírhatná valaki, hogy mi a tököm tartozik a "mainstream" alá. Mert mindenféle árpádsávos, durunginfó és olyan oldal, ahol a katonai vonatkozása hírkben a csatahajót éppenhogy nem keverik össze a vadászgéppel, azt én nem tekintem hírforrásak, csak egy gőzölgő szarkupacnak. Had ne soroljam fel mindet, linkeltek már itt és az sg-n is olyan sokat, hogy a röhögés azóta is visszhangzik a topikban...

Én mainstream alatt a legolvasottabb/nézettebb, magukat általában függetlennek definiáló - ám nyilvánvalóan nem független - médiumokat tekintem, amikből az emberek 99%-a napi szinten próbál tájékozódni, több-kevesebb sikerrel.
A durunginfótól, konteós baromságoktól én is falnak megyek, de az index et al., MTI stb. ostobaságaitól és hazudozásaitól is.
Hát, nem jó nekünk. :D

A linkelt irományt azért tényleg elolvashatod, nem fog nagyon fájni. Remélem. ;]
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Na akkor idehánynék én is. Elsőnek molninak:

Molni, nem véletlen reagáltam úgy,ahogy szerintem arra a reakcióra ez a stílus volt a megfelelő. Nos én pár emberrel ellentétben nem mondom,hogy hülye segg vagy,főleg hogy engem te győztél meg,hogy mégsem szar cucc a Gripen, erre alapozva meg a többi írásodra kimerem jelenteni,hogy a légierőhöz értesz, ezért is kérdeztem és fogom is kérni a véleményed, DE! én is érzek egy erős elfogultságot a nyugathoz a te részedről, ezért mondtam,hogy olvasd vissza/nézd meg a videókat aztán talán máshogy látod. Nem a személyed ellen vagyok, ahogy mással sem akarok személyes háborúba kerülni,szóval az a reakció nem a személyed ellen ment, ahogy nem is vetted fel. Viszont szerintem ez itt tényleg nem a te asztalod. Azért a Baltikummal példálózni azért kicsit necces, nem érzem úgy,hogy Oroszország valakit is fenyegetne, a Krím előtt érezhető volt és mindenki várta,hogy mi lesz. Ne feledjük el,hogy vannak nemzetközi jogok, úgy tudom,hogy nem csak az USA hanem, az Orosz Föderáció, valamint Kínai is tagja az ENSZ-nek, amivel el is fogadták,hogy tiszteletben tartják az emberi jogokat,ami <b>alanyi jogon jár</b>. Tudtommal, hivatalosan ezek az ENSZ megalakulásának alapjai. Aztán van 1 olyan,hogy önrendelkezési jog, ami elvileg fellülírja az államhatárokat, természetesen ezt csak nagyhatalmak érvényesíthetik, ahogy USA például Koszovónál tette, most Oroszország a Krímnél, meglehet nézni a 2 hadsereg által véghezvitt pusztításokat, nos az oroszé mintha békés lett volna. Azt se feledjük el,hogy a szerbek népirtásokat rendeztek.Majd kijelenti,hogy ez egy KIVÉTELES,EGYSZERI alkalom volt?! Na ezt mégis,hogy?! Lemegyek a konditerembe ahol az ugyanakkora állat nőjét elkezdem húzni, mire az dobja a paliját aztán kijelentem,hogy boccs ezt te nem teheted, ez kivételes eset volt,mert a jog... Aha ok, gondolom nem zúzná be az arcom.

De menjünk tovább, ha megnézzük az USA tevékenységét, akkor elég érdekes,hogy a jelentős gazdasággal rendelkező, régi szovjet vagy éppen orosz érdekszférába nyomja be magát, demokratikusan. Az más kérdés,hogy a demokrácia melyik Font-os dologgal végzi (az egyik a dollár, a másik a bomba). Majd az oroszok seggébe, kardtörőket (légvédelem, rakéta védelem) telepít. Azért ne higgyük már,hogy ez természetes dolog, amiért pacsi jár. Szerintem az oroszoknak különösebb bajuk nem lenne a NATO tagokkal ,ameddig nem állomásozik ott amerikai katona, vagy azok eszközei, mert az veszélyezteti a macit. Már az oroszok seggében vannak és ne feledjük,hogy a ruszkik nem díjjazzák a buzikat.

Jöhetünk itt a történelemmel, Szovjetunióval, csak az a probléma,hogy az USA is provokált rendesen, ő is ölt embereket csak csendesen. Az volt a felfogás,hogy a fekete nem ember... és akkor ki a rasszista?



Páran felhozzák a szabadságharcot, a 2. világháborút a forradalmat. Csak az a probléma,hogy ismerni kéne a történelmet, ahhoz,hogy példálózzunk vele. A szabadságharc idején a ruszkik kénytelenek voltak jönni, a fegyvert például előttük tettük le, érdekes módon nem rendeztek vérengzést,hanem az osztrákoknak adták át az elfogott embereket, sőt hagytak pár katonát futni. A 2.vh az háború volt, a háborúkban az ember jelentősen megváltozik, volt 1 propaganda is. A forradalomnál pedig lehet,hogy Pongrácz Gergely emlékszik rosszul vagy nem tudott semmit.... (aki tudja ki volt annak pacsi, nekünk mesélt az eseményekről) de ott ,mintha az oroszokat vissza kellett hívni és messzi szovjeteket kellett kivezényelni Pestre. Ezen felül nem csak az szovjetek követtek el vérengzéseket, volt sok hülye aki az embert nem ismerve lelőtték,mikor megadták magukat. De a szovjetek lőttek le tűzoltókat is,mert nem ismerték fel az egyenruhájukat, ami viszont nem az ő hibájuk. A háború olyan,ha rád lőnek vissza lősz, a lövés irányába vagy pedig az ismeretlen (vélhetően)fegyveresre. Ez sajnos ilyen. Nekünk például a családban volt olyan (asszem apám unokabáttya) akit besoroztak az ÁVH-hoz és csak azért mert a ruháján látszott a jelzés elkapták és felakasztották, pedig 2 napja sorozták be, ahova ő k*rvára nem akart menni.


rushunnal kapcsolatban pedig: tényleg alpári volt, elég sokan le is csesztétek érte, ő meg leírta,hogy próbál változni illetve felfogta. Szerintem a többiek majd azután szekálják ha újra megteszi.

A személyes harcokkal álljunk le,mielőtt háború lenne (ha GrGLy-ék nem tudják megelőzni). Ugyanis nem vezet semmi jóra, rosszra meg annál inkább.. Ne egymást sértegessétek.
Nekem sincs bajom molnival, sokszor nem értek vele egyet, ahogy sondorral sem (ő azért már kiborított egy személyes támadsig), de nem szándékozom bántani őket. Például GrGLy szerintem nem csak engem tiltott ki, mégis tudunk vele beszélni, meg a poénokon jót röhögni. Szerintem az oldal az maradjon meg baráti hangnemben.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A durunginfótól, konteós baromságoktól én is falnak megyek,

Az emberiség története során minden hatalom váltás, paradigma váltás úgy történt, hogy az ötletgazda odarohant a töbiekhez és lelkesen elmesélte milyen változásokat szeretne. A hatalom és a javak birtokosai az egyetértően bólogató tömeggel együtt ezt egy nyilvános vita során meghallgatták és igazat adva a zseniális látnoki képességű új ötletektől duzzadó intellektusú népvezérnek hangos éljenzés közben átadták az ünneplő tömeget képviselő új uruknak javaikat és hatalmukat.

Az emberiség története az összeesküvések története. Aki képes azt leírni, hogy nem hisz az összeesküvés elméletekben az nem hisz a tényekben és a történelemben. Amit magunk körül látunk az összeesküvések eredménye. Aki csak a saját fantazmagóriáiban hisz azzal nincs miért beszélgetni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Néhány napja írtam, hogy a Cyber Berkut és az Anonimus Ukraine feltorte Kolomanskij és Petrenko postáját és katonai puccs nyomaira akadtak.
Íme a dokumntumok
http://ntv.livejournal.com/352164.html
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
pela3 ez így oké amit leírsz, annyival kiegészíteném, hogy a parasztkodást (előre is elnézést minden paraszttól) Molni kezdte, addig nem volt itt semmi cécó...
Nem követte az eseményeket, arra kérte a "népet" zanzásitva adják elő. Előadták- nem tetszett, nekiállt bunkóskodni aztán meg csodálkozik.