[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Engem érdekel, hogy mi lett velük.

És arról nincs infó, hogy ki lehettek az a csapat, akik elfoglalták a krímben (amiről videó is készült) azt a kormányzati épületet? Szpecnaz? Szeparatisták? Csak mert van aki szerint Szpecnaz (szerintem is) mások szerintem meg nem ők, hanem mások.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Miután a 25. dnyepropetrovszki egység katonái átálltak a tuntetok oldalára, a kijevi rezsim feloszlatta az egységet. A VDV-sek aktívan részt vesznek a harcokban , amire bizonyíték, hogy kilottek egy MI-8/17 helikopterz Szlavjanszknál, amelyen 14 CIA-s volt és abbol 13 meghalt, csak egy élte túl.
http://www.eutimes.net/2014/05/us-refuses-to-take-back-13-dead-cia-spies-killed-in-ukraine/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Engem érdekel, hogy mi lett velük.

És arról nincs infó, hogy ki lehettek az a csapat, akik elfoglalták a krímben (amiről videó is készült) azt a kormányzati épületet? Szpecnaz? Szeparatisták? Csak mert van aki szerint Szpecnaz (szerintem is) mások szerintem meg nem ők, hanem mások.

De, írtam is róla . VDV Szpecnaz.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Miután a 25. dnyepropetrovszki egység katonái átálltak a tuntetok oldalára, a kijevi rezsim feloszlatta az egységet. A VDV-sek aktívan részt vesznek a harcokban , amire bizonyíték, hogy kilottek egy MI-8/17 helikopterz Szlavjanszknál, amelyen 14 CIA-s volt és abbol 13 meghalt, csak egy élte túl.
http://www.eutimes.net/2014/05/us-refuses-to-take-back-13-dead-cia-spies-killed-in-ukraine/

Wat a fak?!!! :O
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio">Engem érdekel, hogy mi lett velük.

És arról nincs infó, hogy ki lehettek az a csapat, akik elfoglalták a krímben (amiről videó is készült) azt a kormányzati épületet? Szpecnaz? Szeparatisták? Csak mert van aki szerint Szpecnaz (szerintem is) mások szerintem meg nem ők, hanem mások.

De, írtam is róla . VDV Szpecnaz.</blockquote>

Köszi, akkor jól éreztem én, megnyugodtam :)

Na ez a nem semmi 13 CIA-s KIA. Mondjuk nem is csodálom, hogy ezek a srácok átálltak, még az egységük címerébe is benne van az a sárga fekete szalag: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d9/25_Airborne_Brigade.jpg ez már intő jel volt :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Miután a 25. dnyepropetrovszki egység katonái átálltak a tuntetok oldalára, a kijevi rezsim feloszlatta az egységet. A VDV-sek aktívan részt vesznek a harcokban , amire bizonyíték, hogy kilottek egy MI-8/17 helikopterz Szlavjanszknál, amelyen 14 CIA-s volt és abbol 13 meghalt, csak egy élte túl.
http://www.eutimes.net/2014/05/us-refuses-to-take-back-13-dead-cia-spies-killed-in-ukraine/

Igen és most ezen gépek lelövésével akarják igazolni,hogy ezek a krimi zöld emberek. Mondván egyszerű felkelőknek nem lett volna eszköze lelőnni a szarvas teheneket.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
A cikk nem téved picit a gépek típusát illetően? Csak mert a videókon én minyó 24eseket látok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Átolvastam a mai termést, du óta kb 100 hsz az ukrán topikba, tömény hülyeség meg anyázás, közel nulla infó. Fantasztikus.

boki a szállítóhelit ugy-e első nap lőtték le a két Mi-24-gyel együtt? Ez a CIA-s csapat azon a gépen volt?

És mi lett a blackwateresekkel akiket elloptak?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
na most akkor döntsétek el, hogy milyen típust lőttek le, hányan haltak meg benne, hol vannak a roncsok és milyen területre zuhantak? hol van róluk kép vagy legalább valami rossz felvétel???
Unió! milyen gép az a "Minyó24"??? :D :D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 363
113
Uraim! Uraim!...meg fórumozók...
/Nehogy valaki ezen megsértődjön!:)

Átolvasva a mai nap "termését", a következő gondolatok fogalmazódtak meg bennem:
/Mondjuk ettől több is, más is, de azt inkább hagyjuk.../

1, Nem lehet, hogy néha, egyesek alkoholizmus befolyásoltsága alatt szólnak hozzá a fórumhoz?!
Mert akkor jogos a virtuális kocsma meghatározásom:)

2, Na, ezt már komolyabban gondolom.
Abba a csapdába lépünk bele, hogy hatalmi csoportokat - most ugye birodalmakat, szövetségeket - erkölcsi kategóriaként vizsgálunk.
Szerintem nincs erkölcsi jellemzője egy hatalomnak sem.
Persze annyiban van, hogy emberek alkotják, vezetik, s eszerint van(?) morális tartásuk.
Na meg a nemzetközi jog, amire hivatkozhatunk.
Na igen...
De egyrészt éppen kik voltak az aktuális jogalkotók?
S ők szeplőtelenek voltak e?
Jog...hát ha nem polgári peres bíró barátom mondta volna, hogy az igazságszolgáltatás NEM igazság szolgáltatás, hanem érdekérvényesítés...
/A bíró abban hoz ítéletet a mondás szerint, hogy kinek volt jobb az ügyvédje.../
Nyilván valamilyen erkölcsi jó, annak történelmi hagyatéka letükröződik a jogban, de úgy látszik ez nem jelent visszatartó erőt az emberi természetnek.
Ha jelentene, akkor pl. nem lennének háborúk.

Eddigi okoskodásom ellenére egy mondat erejéig mégis bedugom a lábam a mocsárba:

Molni!
A szovjet, KGB stb. hatalom bűnei múlhatatlanok, s soha nem volna szabad elfelejteni.
Legyen szó ellenségeikről, saját polgáraikról.
Viszont ne legyünk amnéziásak se: A szabad világ, a demokrácia bástyája szia nevű szervezete is szívbaj nélkül végzett kísérleteket saját állampolgárain.
Igen, itt lehet mondani, hogy igen, de a mértéke...
S ez is igaz...s itt vissza is húzom a lábam a láposból.

Mainstream média kontra egyéb infók.
Ha több oldalról is látom megvilágítva az adott történetet, akkor árnyaltabban fogalmazhatom meg a véleményemet. A saját értékrendem, előítéletem persze óhatatlanul igazolva is láthatja - ezáltal akár megerősítve - persze a saját mániáját... /lásd mottóm!/

Ez alól nincs kivétel; ha jártasabb valaki egy-két területen a többeiktől, ha nem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Nem tudom Putyin meghátrált-e vagy megfenyegették, de felszóllította Luganszk és Donyeck megye képviseloit, hogy halasszák el a május 11-re kiírt refrendumot a térség fuggetlenségérol.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Átolvastam a mai termést, du óta kb 100 hsz az ukrán topikba, tömény hülyeség meg anyázás, közel nulla infó. Fantasztikus.

boki a szállítóhelit ugy-e első nap lőtték le a két Mi-24-gyel együtt? Ez a CIA-s csapat azon a gépen volt?

És mi lett a blackwateresekkel akiket elloptak?

Igen. 2 lelott Mi-24V és egy mégsérult-kilyukasztott Mi-8.

Nos , szerintem harcban elestek.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
na most akkor döntsétek el, hogy milyen típust lőttek le, hányan haltak meg benne, hol vannak a roncsok és milyen területre zuhantak? hol van róluk kép vagy legalább valami rossz felvétel???
Unió! milyen gép az a "Minyó24"??? :D :D

boki megelőzött. Igen Mi-24-es, másoktól hallottam így, hogy minyónak becézik, így rám ragadt. Miért nem ez a beceneve?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Na ezt pont most pont Putyintól nem vártam volna. Eddig is idegesített amit csinál, de most ezt tényleg nem tudom hová tenni.

(<i>OFF: Kedves fórumtársak, holnap reggel 7:50-től legyetek olyan kedvesek hogy erősen gondoltok rám :D Köszi! :D </i>)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Az a Mi-8 nem nézett ki annyira szarul. Látszodtak lövedéknyomok rajta, de nem hiszem, hogy földhözverték volna, annyira semmiképp, hogy szinte mindenki meghaljon rajta. Akkor a lövedékeket fogták ki az utasok? Amúgy mennyire biztos az indó a halott CIA-sokkal?

Nos , szerintem harcban elestek.
ennél azért konkrétabbra számítottam az alapján ahogy beharangoztad :) Na de azok sem lehettek gyengék akik kiiktatták őket, vagy rohadt nagy mázlijuk volt valamivel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Az a Mi-8 nem nézett ki annyira szarul. Látszodtak lövedéknyomok rajta, de nem hiszem, hogy földhözverték volna, annyira semmiképp, hogy szinte mindenki meghaljon rajta. Akkor a lövedékeket fogták ki az utasok? Amúgy mennyire biztos az indó a halott CIA-sokkal?

<blockquote>Nos , szerintem harcban elestek.
ennél azért konkrétabbra számítottam az alapján ahogy beharangoztad :) Na de azok sem lehettek gyengék akik kiiktatták őket, vagy rohadt nagy mázlijuk volt valamivel.</blockquote>

Nem lehettek képzetlenek az biztos, de nézd már, az a bokor ott megmozdult.