[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Lehet megtalálták a kulfoldi számláit....:)
Nem ismerem Putyint, de nem olyannak képzelem aki ne lőné le a lakásába betörő rablókat.


Na ezt pont most pont Putyintól nem vártam volna. Eddig is idegesített amit csinál, de most ezt tényleg nem tudom hová tenni.

(<i>OFF: Kedves fórumtársak, holnap reggel 7:50-től legyetek olyan kedvesek hogy erősen gondoltok rám :D Köszi! :D </i>)

Majd írd meg, hogy Putyin melyik lépését láttad előre :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="boki">Lehet megtalálták a kulfoldi számláit....:)
Nem ismerem Putyint, de nem olyannak képzelem aki ne lőné le a lakásába betörő rablókat.


Na ezt pont most pont Putyintól nem vártam volna. Eddig is idegesített amit csinál, de most ezt tényleg nem tudom hová tenni.

(<i>OFF: Kedves fórumtársak, holnap reggel 7:50-től legyetek olyan kedvesek hogy erősen gondoltok rám :D Köszi! :D </i>)

Majd írd meg, hogy Putyin melyik lépését láttad előre :D</blockquote>

Nem jósolni akarok én :D :D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Unió! A Mi-24 Hind beceneve: Mihu ("mihu"szonnégy)
A Mi-8/17 Hip beceneve: Minyó ("minyo"lc)
:D :D
bocs a trollkodásért! :D
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Átolvastam a mai termést, du óta kb 100 hsz az ukrán topikba, tömény hülyeség meg anyázás, közel nulla infó.


Uraim! Uraim!...meg fórumozók...

Sajnos én is hasonlóképpen járok amikor több helyről próbálok információhoz jutni. Akárhová kattintok a magyar oldalakon, szinte mindenhol belefutok néhány "erősen erjedésnek indult, kellemetlen illatú mázas cserépedénybe"(így talán nem moderálnak ki) akik kivétel és megállás nélkül minden hol a saját vesszőparipáikkal zaklatják az embert. Azt végképp nem értem, hogy aki a világ liberális oldalának a nézeteit vallja magáénak, az miért nem olvassa például a saját oldalának teoretikusait ,mondjuk mindjárt minimum, legalább Zbigniew Brzezinski-t.
Nekem az idiótákkal van a legkevesebb bajom. Nekik legfeljebb nem válaszolok. Önmagában azért mert valaki nem ért egyet velem ráadásul még nem is szoktam leidiótázni az illetőt. Ezek kezelhetőek. A megoldhatatlan problémát számomra sokkal inkább a szakemberek-vagy magukat annak képzelők-jelentik. Többnyire egyoldalú képzettségükkel és egyéb területeken hiányos műveltségükkel, ám ezzel homlokegyenest ellenkező méretű, hihetetlen mennyiségű önbizalmukkal váteszként jelentenek ki dolgokat. Saját orákulumságukba vetett hitük és csőlátásuk általában nem teszi lehetővé mások véleményének az értelmezését. Azt legfeljebb felületesen átfutják, de semmiképpen nem próbálják megérteni. Nem megérteni akarják körülöttük lévő világot, nem tanulni akarnak és nem is tanítani csak önigazolást keresnek. Ami nagyon fontos lehet a személyiségfejlődésük szempontjából, de nem igazolja embertársaik saját vesszőparipáikkal való értelmetlen zaklatását. Arról nem is beszélve, hogy ha az embernek vesszőparipája van, akkor az minimum táltos legyen. Egy satnya gebe vesszőparipának nem igazán alkalmas és nem vet jó fényt a tulajdonosára.
Aki csak valami furcsa rajzolatot lát maga előtt és azt elmezgeti, az valószínűleg túl közel áll a fához azért nem ismerte fel eddig, hogy csak annak a kérgét látja. Ha hátralépne néhány lépést felfedezhetné magát a fát. Ha ezek után még oldalra is hajlandó lenne lépni néhányat akkor kitárulna szemei előtt a végtelen rengeteg erdő is.
Az ám az érdekes látvány!
De ezek ezt sohasem fogják meglátni.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
láttam képeket a kényszerleszállt Mi-24-ről, láttam képeket a kényszerleszállt Mi-8-ról, de hogy egyikben sem halt meg 14 ember az tutirossebhétszentség!! :D :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Na jó, megosztom veletek az én "teóriámat".... :)
Én arra gondolok, hogy az a 13 Greystone-os már korábban halott volt és egy ilyen sztorival legalizálják a holtesteket. Ez a 13 pedig az eltunt 20-bol valo. Ezek bevett modszerek csecsenfoldi, dagesztáni belugyeseknél a terroristákkal vívott harcban.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@silurusglanis Talán taktikáznak ? időt húznak , lehetséges hogy megerősitik az ellenálokat és a városokat , nem tudhatjuk max utalag tudjuk meg. Nagy sakk party megy. Gyalog a B4 -re :D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Na jó, megosztom veletek az én "teóriámat".... :)
Én arra gondolok, hogy az a 13 Greystone-os már korábban halott volt és egy ilyen sztorival legalizálják a holtesteket. Ez a 13 pedig az eltunt 20-bol valo. Ezek bevett modszerek csecsenfoldi, dagesztáni belugyeseknél a terroristákkal vívott harcban.
Ez áll a mai hivatalos jelentésedben is? :D :D :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 245
67 980
113
Amúgy mennyire biztos az indó a halott CIA-sokkal?
Az a helyzet hogy mindenki a maga irányába tereli a híreket, sőt gyárt is mindegy melyik oldal. Elég megnézni este a TV2 híradót, utána meg menj ki az utcára. Ezért kell elolvasni és meghallgatni mindkét oldalt. Az igazság a 2 közt van, mint egy bíróságon. Nem tudom elfogtak e amerikait de nem mutogatják őket. azok a felvételek amiket eddig láttam engem nem győztek meg. Viszont a másik oldal nem cáfol, és tudjuk hogy vannak ott amerikai állampolgárok akik bedolgoznak júliáéknak.
Lelőtt Milt se nagyon láttunk de ehhez csak annyit fűznék hogy mostanában elég sok katonai bizgentyű repked felettem és sajnos mindig lemaradok róla hogy megörökítsem és kiposztoljam ide. Valami sunyiság viszont van a háttérben mert azt nem veszem be hogy meghal 30 oroszpárti még ha nem is képzett veterán csak civil, a másikon meg 4 támadó ukrán kiskatona vagy jobbszektoros civil. Ha mégis ez az ábra akkor nagyon képzett a támadó fél. A videókban viszont csak szórványos a lövöldözés a háttérben. Én arra gondolok hogy a támadást egy viszonylag kis létszámú csoport végzi el a többi csak elterelőnek van jelen. Viszont az ukrán médiában sem bízok meg a 30-4 állítást ha leadja.
Én megvárom a Május - 9 et szvsz utána lesz mozgás.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@boki
Valszeg velem van a baj, de nem értem. Kifejtenéd bővebben, hogy akkor hogy is kell ezt csinálni?
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
láttam képeket a kényszerleszállt Mi-24-ről, láttam képeket a kényszerleszállt Mi-8-ról, de hogy egyikben sem halt meg 14 ember az tutirossebhétszentség!! :D :D
Lehet evakuálás közben érte utol őket a vég. Miközben próbáltak kiugrani megfejeltek egy ólom golyót, nyakukra tekeredett valami zsinór, esetleg megbotlottak és belestek egy késbe. A mai világban nagyon szörnyű balesetek történnek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Csecsenfoldon Kadirov embereinek bevett szokása, ha valakirol kiderul, hogy segíti a "bojevikokat" akkor azt elhurcolják és gyakran halálra kínozzák, majd amikor terrorellens akciok vannak , akkor odaviszik a holtestet a helyszínre és azt állítják,hogy harcban lottek le......
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113
naughty-putin_o_1266197.jpg



Elterelték a figyelmét, azért nem cselekedett eddig.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Ahogy Pocok is írta , se kép, se video a május 2.-án lelott ukrán Mi-24-rol, de mindkét fél elismerte, hogy lelotték.
A Mi-8-rol még videot is felraktam .
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
http://hu.euronews.com/2014/05/07/bekes-ukrajnai-elnokvalasztast-szeretne-vlagyimir-putyin/
Olyan mintha Putyint térdre kényszerítették volna. Legalábbis az arckifejezéséből ítélve.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Mariupol activists surround police station and demand release of detained
http://www.youtube.com/watch?v=tj6cVlEs0X8

Ukraine: Activists regain control of Mariupol city hall, surround it with tyres
http://www.youtube.com/watch?v=zzdE4gbOODA

Ukraine: Slavyansk pays respects to those lost
http://www.youtube.com/watch?v=_5Q8fj5ZUOU

Ukraine: Legendary T-34 readied to roll for Victory Day
http://www.youtube.com/watch?v=hz7ulvQ8w6E

Ukraine: Road to Slavyansk littered with checkpoints to stop foreign fighters
http://www.youtube.com/watch?v=fa9_X0O0t3Q

Ukraine: Lugansk activists deliver firm ultimatum to police dept
http://www.youtube.com/watch?v=TyPpjqX-tIM

Ukraine: Prisoner exchange goes by smoothly in Slavyansk
http://www.youtube.com/watch?v=8g5brA-Bvkc
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyin fékezne az elszakadási népszavazáson
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/05/07/putyin-fekezne-az-elszakadasi-nepszavazason/

A lett kormányfő provokációktól tart egy orosz megemlékezés kapcsán, Mihail Hodorkovszkij szerint pedig a balti államok lehetnek Moszkva következő célpontjai.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/05/07/a-lettek-felnek-az-oroszoktol/