[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Hát ez kész gyerekek, 5órára nem tudok figyelni és már elrepült a fórum... Tv híradót követelek!!! Éreztem a vérszagot,hogy GrGLy erre járt, így GrGLy neked van 24 órád.. ;D
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="antigonosz">Hát Svájc meg a bankjai... ki tudja... Mindenesetre a svájci pali olyan mint egy inkvizítor. Putyin meg eléggé zavarban van.
Eleg sokat talalkozok ilyen fazonokkal, az egyik kollegam talaloan ugyhivja az ilyen "svajci" pofaju fazonokat, hogy bullshit parcell . Ez egy tipikus olyan ember, akinek fingja sincs, hogy minek kuldtek, csak felmondja a szoveget, amit a fulebe ragtak, donteseket nem hozhat. Putyin a melynyomot jaratja a labaval, az pedig a tipikusan akkor szokjak, ha valamivel mar nagyon tele van az ember toke (magam is ezt csinalom). Amikor nem fokuszalva nez, akkor pedig altalaban, vagy nem azt mondja amit valoban szeretne, de ez a legjobbb (vagyis tesz neked egy gesztust) vagy mar rohadtul mesz az agyara es azon gondolkodik, hogy most legszivesebben lekeverne egy marha nagy pofont. A padlot akkor szoktak nezni, ha elore gondolkodnak valamin, de nem a temaval kapcsolatos ( vagyis unja az egeszet).

</blockquote>

Meg is van az egyik konyv , amibol nekem kellett ezeket attanulmanyozni http://e-edu.nbu.bg/pluginfile.php/331752/mod_resource/content/0/Allan_and_Barbara_Pease_-_Body_Language_The_Definitive_Book.pdf

Egyebkent csatlakozom siriusglanishoz es ugy gondolom, hogy Putyin a gesztus kedveert megjatszotta a "televanmarveletekatokom" monologjat.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Pocok
A kérdés, hogy egyáltalán megtartják-e most,hogy Putyin felszóllította oket, hogy halasszák el. Eddig a május 25. ukrán elnokválasztás megakadályozása volt a célja most meg hirtelen támogatja? Itt valami nagyon nem stimmel.....

Igen, erre céloztam, amikor korábban azt mondtam, hogy az eseményeket már nem teljesen Putyin irányítja. A kelet-ukrajnai "manőver" nem a mérsékelten Nyugat-barát Putyin ötlete volt, így Putyin most "kifarol" mellőle.
Kérdés, hogy mit tesznek az ukrajnai oroszok és a kelet-ukrajnai "manőver" eredeti kitalálói?
A megérzésem az, hogy tovább folytatják, és ha sikerrel járnak, akkor ebbe Putyin akár bele is bukhat. Ebben az esetben valóban "keményvonalas" erők fognak hatalomra jutni Oroszországban. (Ha pedig a művelet megbukik, akkor legalább Putyin tiszta marad.)
Azaz, Putyin átadja a helyét Sztálinnak.
Drang Nach Westen.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
521
2 406
93
putyin kamuzik nincs ő kétségbe esve,ha meg igen nem mutatná nyílvánosan van annyi esze,csak megtéveszt minket sikerűlt mert nemtudjuk biztosan
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Off

Nem volt netem egy napig, lemaradtam a buliról... :(

1, Nem lehet, hogy néha, egyesek alkoholizmus befolyásoltsága alatt szólnak hozzá a fórumhoz?!

Ööö, csak a magam nevében nyilatkozhatok, de előfordult már ilyen... Persze nagyon-nagyon ritkán! :DD
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...? Érdekes módon, amikor jenkik támogattak más akkor valahogy nem volt ennyire markáns véleménye egyeseknek.
...

Mert már a "az orosz a felforgató fél" szóhasználat a "kettős mércéd" ékes bizonyitéka...Egyikünk sem állithatja magáról, hogy átlátja az ukrán helyzetet és az 'igazság' birtokosa, de ekkora tévedést a témában azért nem vártam tőled...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez sztem kicsit mellélövés, nem hinném, hogy ennyire kiszolgáltatott lenne az orosz hadsereg:
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/kiderult_az_oroszok_titka_ki_kerulhet_bajba.580951.html

Viszont megjelentek nálunk, és lám, lám, a lakáspiacon :)))
http://www.napi.hu/ingatlan/ozonlenek_az_oroszok_a_magyar_lakaspiacra_itt_a_friss_jelentes.580952.html
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="molnibalage">Azt nekem elmagyarázná, hogy miért van az, hogy lényegében egy polgárháborúban, ahol az orosz a felforgató fél, miért "szurkol" a többség az oroszoknak...? Érdekes módon, amikor jenkik támogattak más akkor valahogy nem volt ennyire markáns véleménye egyeseknek.
...

Tartok tőle, ennél kicsit bonyolultabban alakult ki a mai helyzet, és közel sem ennyire egyoldalúan.
Ha valaki követi az ukrajnai eseményeket, az emlékezhet, hogy a Majdanon (a kijevi főtéren) már tavaly ősz óta folyamatosan tüntettek. Egyrészt a "kiskirály" ellen (aki megválasztott államfő volt ugyan, de erősen félreértette mi is a kötelessége, és mihez van joga állampénzen), másrészt az EU-hoz való csatlakozás érdekében. Mellesleg talán ide is juthatott az USA külügyi államtitkár-helyettese által kikotyogott ötmilliárd dolcsiból, amit "Ukrajna demokratizálásába fektettek" - de ha esetleg nem a tüntetőket támogatta ez a pénz, akkor ki tehette zsebre?! Kijevben nem sok orosz él, így ezt a hosszútávú akciót nehéz lenne rájuk húzni. A vezért nemigen szerették, de akkor még úgy tűnt, beviszi az országot az EU-ba. Aztán idén tavasszal Janukovics váratlanul felpattant a tárgylóasztaltól, ahol jóformán már csak alá kellett volna írni a csatlakozási okmányokat. Valószínűleg kaphatott egy "jóindulatú" figyelmeztetést Moszkva irányából, hogy független államfőként azt tesz amit akar, de aláírás esetén "független" lesz a gáz-ár kalkuláció is, magyarán megszűnik U. kedvezményezett státusa ez ügyben - ja, és ezután talán előre is lehetne fizetni, nem úgy mint eddig, hogy utólag se mindig (azért ezen az orosz reakción én nem csodálkoznék, mutasson valaki olyan országot, aki egy konkurens gazdasági csoporthoz - EU - csatlakozó országnak kedvezményesen szállítana energiahordozót, eltűrve ráadásul a rendszeres késedelmes fizetést is). Na erre tört ki a Majdanon az igazi balhé, előkerültek a molotov-koktélok meg a kézifegyverek, lett egy csomó halott meg sebesült, megjelent a Jobb Szektor a szabadcsapataival, és rövid idő alatt átvették a hatalmat, az állami vezetés meg szétszaladt a világba - már aki tehette. A Krímben és Kelet-Ukrajnában még mindig nem történt semmi. Aztán lett egy új államvezetés, akiknek első rendelkezése volt a kisebbségi nyelvhasználatot biztosító törvény eltörlése (biztos sokat javított az ország gazdasági helyzetén!), amit ugye sokmillió orosz kisebbségi (és több százezer kárpátaljai magyar) értékelt mint őket elnyomó, hátrányos helyzetbe kényszerítő intézkedést.
Ekkor kezdődött a tiltakozás a Krímben és K.-Ukrajnában, az új vezetés viszont kötötte az ebet a karóhoz, nem vont vissza semmit, viszont a hadsereg közeli alakulatait küldte a tiltakozók ellen. Ez nem jött be, annyian álltak át tiltakozók oldalára (nyilván sok volt köztük az orosz anyanyelvű is), hogy némelyik alakulatot fel kellett oszlatni, mert működésképtelenné vált. Ezután jöttek a nyugat-ukrajnai alakulatok a Jobb Szektor szabadcsapataival megtámogatva, és ekkor kezdődött az igazi polgárháború, némi jobbszektoros vérengzésekkel megtűzdelve (lásd Ogyessza). Szóval ki és hol kezdte a balhét és mivel?!
Javítsatok ki, ha valahol tévednék, vagy valamit kihagytam (a Krími népszavazást és kiszakadást direkt mellőztem, mint számomra a legdemokratikusabb megoldást és annak következményét - csak azon csodálkoztam, hogy a legnagyobb "demokraták" ezen hogy mertek felháborodni és érvénytelenséget kiabálni).
ML
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na, a fenti idézés nem egészen sikerült, az elejéről valami miatt lemaradt a valódi idézet.
Ezt nem "arcas", hanem "emel" mondta teljes terjedelemben. Elnézést.
ML
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
http://rt.com/news/157640-donetsk-ukraine-referendum-may/

Donetsk activists to hold referendum on May11 as planned


Mennek am az uzenetek :) "President Vladimir Putin has overseen the test launches of Russia's most powerful rockets during planned military exercises across Russia. The drills come ahead of the May 9 celebrations dedicated to victory in World War II."
http://rt.com/news/157644-putin-drills-rocket-launch/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 517
113
Na akkor itt a video az ukrán Mi-24V-rol.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LiAf8Jw6Aps
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
Na, a fenti idézés nem egészen sikerült, az elejéről valami miatt lemaradt a valódi idézet.
Ezt nem "arcas", hanem "emel" mondta teljes terjedelemben. Elnézést.
ML

:) Köszi,...de egyébként olyan gondolatsor amit akár én is irhattam volna... :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Na akkor itt a video az ukrán Mi-24V-rol.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LiAf8Jw6Aps

Ez Mi-24P volt, a videó elején kiválóan látható a 30mm-es ikergépágyú kettős csöve a jellegzetes lángrejtőkkel (P=pusecsnüj=gépágyús).
ML
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote>boki megelőzött. Igen Mi-24-es, másoktól hallottam így, hogy minyónak becézik, így rám ragadt. Miért nem ez a beceneve?

Mi-8/17---> minyó
Mi-24----->mihu</blockquote>

Köszi a pontosítást ;).


Unió! A Mi-24 Hind beceneve: Mihu ("mihu"szonnégy)
A Mi-8/17 Hip beceneve: Minyó ("minyo"lc)
:D :D
bocs a trollkodásért! :D

Semmi gond. Igazából itt nem én vagyok a főbűnös hanem ismerőseim mert ők is rosszul mondták :). Mennek is a zöld manók elintézni őket :D. Persze én is rájöhettem volna, de ez van hülye voltam, nincs mentség :). Úgyszint köszönet ;).