http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_05_08/Specialis-akciot-folytatni-fogjak-fuggetlenul-attol-hogy-mit-dontenek-a-donyecki-nepszavazasrol-5915/
Boki írta: "Egyre tobb amerikai, britt poltikus, szakérto, elemzo szolal meg, nyilatkozik ,az ukrán krízis kapcsán az USA valos érdekeirol."
Hetek- hónapok óta figyeljük a fejleményeket. És közben a fontos - mindig a jelen- eseményeit figyeljük.. De akkor is meglepnek azok az nyugatinak mondott elemzők és politikusok, akik kezdik felfedezni, de legalábbis nyíltan kifejezni, hogy itt nem az oroszok a hunyók, sőt, inkább áldozatok. Már ha az oroszokról lehet a jelen események kapcsán áldozatokról beszélni, mert nem nagyon akarnak áldozatként viselkedni.
Tehát a kedves nyugati politikusok, politológusok, elemzők elmondják, hogy az USA, és egyes EU tagállamok érdekei miatt miért, milyen módon, és hogyan bujtották fel az Ukránok egy részét , hogy kvázi a saját országukban agresszorként és kvázi megszállókként lépjenek fel.
És ezt az sem menti, hogy az ukránok nagyon bénák, a saját katonaságuk nagy része sem volt hajlandó emberiség elleni bűnöket elkövetni (mert amit a jobb szektorosok "tanácsadók" irányítása alatt tesznek az már sokszor ez a kategória. )
Továbbá az oroszok nem mentek lépre, hanem hülyét csinálnak az ellenük geopolitikai, üzleti , és időnként szimpla hülyeség (USA héják mintha nem értenék meg hogy elmúlt már azóta 30 év...) miatt elegánsnak hitt, ormótlanul rosszul kivitelezett támadással szervezkedőkből.
Tényleg kezd feltűnni? Nahát micsuda csuda jó kis elemzők. Pár hónap késéssel csupán, de csak rájönnek arra amit egy közepesen átlagos
értelmiségi Kalkuttától, Berlinen át, egészen Új- Delhiig réges rég tud.
Emlékszem még a Grúziai eseményekre. Már akkor feltűnhetett volna nekik hogy rosszul mérték fel az ellenfelüket, az oroszokat. De mindebből csak annyit tanultak hogy kifinomultabbnak hitt módszereket alkalmazzanak (ezekről itt már sokat írtak).
De ötven éves hidegháborús módszereket hisznek kifinomultnak, egy globális, üzleti gazdasági emberi és gyakran baráti kapcsolatokkal átszőtt világba. Az informatika, az internet világában.
Ma úgy mondják az egyetemeken, hogy világfaluban élünk. Közeli kapcsolatban lehet egy indiai tizenéves egy ötvenes némettel. Csevegnek a világhálón, és közben megbeszélik amit az utcán hallanak egy számukra hatalmas távolságokra eső országban folyó (Ukrajna) eseményekről. És globálisan hoznak egy közös véleményt össze.
És messziről nem gondolnak begyepesedett politikusokra és hetven éves elemzőkre, akik a kis elefántcsonttornyukból vagy három hónap múltán megállapítják: Jééé, itt nem az oroszok a rossz fiúk, Mi is volt az a székház égetés? tényleg meghaltak ott több mint százan? Vannak ott Amerikai zsoldosok, CIA "tanácsadók", és tényleg, mintha az ukrán katonai parancsnokok a kis harctéri csoportokban néha angolul beszélnének. És igaz hogy tavasz van, de mivel fogunk fűteni télen...
Megkérdezték volna az indiai és a német fickót pár hete, és kiröhögte volna őket, hogy csak most tűnik fel haver?
Tudod volt az a geopolitikai kis játszma, beetettek néhány Brüsszeli főokost, hogy függetlenedni kéne az orosz gáztól, és majd a jó USA visz nekik olcsó palagázt cirka kétszer drágábban ugyan, és leghamarabb is csak pár év múlva, miután igazán beindul a palagáz kitermelése, ehhez építenek cseppfolyósító üzemeket, és megfelelő hajókat.
Ja, és persze ne aggódjanak hogy az energia érzékeny ágazatok emiatt az EU-ban nagy versenyhátrányba kerülnek.
Ja és közben ne is figyeljenek az EU diplomaták olyan apróságokra hogy szép lassacskán 20.000 milliárd dollár körül lesz az USA államadóssága. (mert nem látni azokat az intézkedéseket amik ezt megakadályoznák )Mindez csak az EU érdeke.
Vagy mégsem?
HÁÁÁT, talán, ugye...