[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szerintem meg fogják. Az EU csatlakozás előtt lesz egy referendum és az igenek nyernek majd elsöprő többséggel ;)
Da tovariscs, ez a Szu.-ban is így működött! Még azt se tudták mikor lesz a népszavazás, de megmondták előre az eredményt!! Ráadásul akkor se tudták, és most se fogják tudni hogy mi vár rájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az utolsó népszámlálás szerint 12 ezer van és elképzelhetetlen, hogy ők hogyan tudnák Magyarországot kivinni az EU-ból, mikor Ukrajna is gőzerővel ide igyekszik.
.
Az a két volt ukrán kollégám is bele volt számolva, akik 3 hónap után továbbálltak, és hárman jöttek helyettük szintén 3 hónapra?!! Azt mondták ők mozognak, hogy el ne találja őket a katonai behívó. És gondolom ha egy alig 300 fős cégnél ennyien vannak, akkor az egész országban sokkal több ilyen "mozgó, vándorló" honfitársad van.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/05/31/az-ukran-fel-ujabb-tuzszunetet-javasol/
"Berlinben tartott ülést a kelet-ukrajnai helyzet normalizálására hivatott normandiai formátum (Németország, Franciaország, Ukrajna és Oroszország) – írja a KISZÓ.
A tárgyaláson Vadim Prisztajko, az ukrán delegáció vezetője felvetette az újabb, immár tizedik tűzszünet meghirdetésének szükségességét.
Az ukrán politikus nézete szerint fontos lenne kérni vagy követelni az orosz féltől, hogy Putyin elnök személyesen szorgalmazza ezt.
„Úgy gondoljuk, rá hallgatnak” – jegyezte meg Prisztajko, aki elmondta, Berlinben a tárgyalódelegációk megkíséreltek válaszokat adni azokra a kérdésekre, melyek megoldása a minszki munkacsoport ülésein nem sikerült.
A fórumon, melyen részt vettek az EBESZ kelet-ukrajnai missziójának képviselői, konkrét határozatok nem születtek.

http://karpathir.com/2017/05/31/kijev-azert-ovatos/
"Az ukrán külügyminisztérium nem sietne annyira az Oroszországgal szembeni vízumkényszer bevezetésével..."

http://karpathir.com/2017/05/31/a-k...zak-az-orosz-kozossegi-oldalak-elerhetoseget/
"Alaposan meglepte a szevasztopoli lakosok egy részét, hogy nem tudja elérni a VKontakte közösségi oldalát.
Május 31-én a Volja internet-szolgáltató vállalat korlátozásokat vezetett be az Ukrajnában betiltott orosz oldalak elérhetőségével kapcsolatban. Amikor valaki megpróbál belépni a VKontakte, vagy más szankció alá került oldalra, akkor egy értesítéssel találja szembe magát, miszerint az ukrán elnök rendelete értelmében szankciókat vezettek be bizonyos oroszországi oldalak ellen."
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
Szerintem ez inkább a te vágyaidat fejezi ki, azt amit te szeretnél ha történne, nem pedig azt ami történni fog.
Nem tudsz olvasni? Most írta hogy miket jelzett elôre! Amúgy vissza lehet keresni(nem te mert neked látom nem ez a melód itt)Vagy egy gép ír ide helyetted már?
Szerintem jó elôrejelzések és elemzésnek is megállná a helyét azok helyett amiket "szakértôk" írnak...
Természetesen ne reagálj kérlek csak a közérdekû figyelmét szerettem volna felhívni valamire mielôtt széttrolkodod.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Újabb bizonyíték arra, hogy Oroszország aktív reguláris katonái háborúznak Ukrajnában. Mikhail Us az orosz 49. hadsereg 90. légvédelmi rakétás zászlóaljának aktív katonája. A képi bizonyítékok alapján részt vett egy EBESZ drón lelövésében.

Putyin máig tagadja, hogy Oroszország katonái részt vennének az ukrajnai háborúban. Ez egyben bizonyíték arra is, hogy Putyin hazug és hiteltelen ember.
Tehat van egy fenykep egyetlenegy orosz katonarol... ami ugye vag yigaz vagy nem, de akar igaz is lehet, hiszen miert ne lehetne ott mint onkentes. DE A NATO VAGY AKARKI ALTAL KESZITETT MUHOLDFELVETELEK AZ OROSZ TANKHADOSZTALYOKROL HOL VANNAK??? EGY MAI MUHOLD AZT MEGMONDJA HOGY EHES VAGYOK-E MIKOZBEN EGY PINCEBEN VAGYOK!!! NINCS SENKINEK FELDERITESE VAGY MUHOLDJA A VILAGON???
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tehat van egy fenykep egyetlenegy orosz katonarol... ami ugye vag yigaz vagy nem, de akar igaz is lehet, hiszen miert ne lehetne ott mint onkentes. DE A NATO VAGY AKARKI ALTAL KESZITETT MUHOLDFELVETELEK AZ OROSZ TANKHADOSZTALYOKROL HOL VANNAK??? EGY MAI MUHOLD AZT MEGMONDJA HOGY EHES VAGYOK-E MIKOZBEN EGY PINCEBEN VAGYOK!!! NINCS SENKINEK FELDERITESE VAGY MUHOLDJA A VILAGON???
Katonákról vannak képek, nem csak képek hanem személyes beszámolók is meg amit akarsz, névvel arccal vállalva.
De nem véletlenül nem látsz bizonyíthatóan orosz eredetű nehézfegyverzetet. Azért mert a harc kimenetelét eldöntő mennyiséget nem küldtek. Valamelyik T-90-et elvileg átvitték tesztelni, de minden másból (lőszer, Iglák, stb.) csak annyit ami a szakik túléléséhez kell vagy kellett. Diplomáciai síkon ugyanez figyelhető meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Miután néhány napja már Mac is "valami"-nek nevezte ("Ameddig híreket linkelget valami, nem kezdek vele semmit...) nem tudom minek vívtok vele.
OFF
Mert egy darabig szórakoztat. A fórum rombolása nagyon dühít, de ulippon látni ezt az elhibázott magabiztosságot és biztonságérzetet valami egészen szórakoztató. Én szívesen társalgok vele mert közvetetten nagyon sokat tanultam tőle, sok új játékost láttam meg így az "erőtérben". Meg kell látni a dolgok előnyös oldalát és kihasználni.
ON
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
A stockholmi gázperről bővebben. A Gazprom 34.5 milliárd dollárt követelt olyan gázért amit le sem szállított, a bíróság ezt teljesen elutasította. Ezen kívül tiltotta Ukrajnának a re-exportot, a bíróság ezt a tiltást feloldotta. A maradékot önkényes ármeghatározással akarta megállapítani, a bíróság ítélete szerint ez piaci áron lesz meghatározva.
Putyin megint háborús eszközként, fegyverként próbálta használni a gázt, de ezúttal kicsavarták a kezéből a gázfegyvert.
Hmm..ki csavargat mit? Es faj-e mar neked? Szerinted egy 3. orszag nyersanyagkincserol barmit is donthet egy sved birosag erdemben? Annak adjak el es annyiert amennyiert akarjak. Ha az ukranok meg tobbet kesnek a fizetessel legfeljebb majd annyival nagyobb lesz a haborus karterites amit veszteskent fizetniuk kell majd.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/05/31/elemzo-porosenko-kezdi-elveszteni-a-kontrollt/
"Petro Porosenko elnök kezdi elveszteni kontrollját az ország irányítása felett.
Ezt Olekszij Jakubin politológus fogalmazta meg. Úgy látja, az a tény, hogy az államfő mindenhová a saját bizalmasait, a hozzá hű és lojális személyeket, vagy éppen a barátainak hozzátartozóit nevezi ki, arról tanúskodik, hogy elvesztette kontrollját az ország irányítása felett.
Az elemző szerint emiatt már rég nem beszélhetünk semmiféle szakmai hozzáértésről.
Porosenko elnök nemrég saját parlamenti frakciójának vezetőjét, Artur Geraszimovot és parlamenti megbízottját, Irina Lucenkót nevezte ki a reformügyi tanácsba, tavaly pedig komáját, Jurij Lucenkót tette meg főügyésznek."


Látszólag csak belpolitikai jelentőségű ez a helyzet (és most meg sem említem mi történne egy normálisan működő jogállamban), de tekintetbe véve Ukrajna mélységes militarizáltságát, és a mögötte álló szerteágazó érdekcsoportokat, sokkal veszélyesebb következménye lehet az államra (is) nézve.
Amikor egy intézmény munkaerőt vesz fel, az állami-közigazgatási szférában meglepően gyakori, hogy az adott intézménynél dolgozók családtagjait, rokonat, barátait veszik fel. Ennek a nyilvánvalóan etikailag (is) kifogásolható módszernek az az egyszerű oka,hogy aki a rokonát viszi be a z intézményhez dolgozni, az gyakorlatilag jótáll érte, és ő felel az intézményhez való hűségéért. Persze az sem árt ha ért a munkájához - de itt ilyenkor a hűség a fontos.
Ugyanaz történik Ukrajnában is, csak itt a jelek szerint az államigazgatás legfelső fokán és rendkívül kiterjedt mértékben - azzal a különbséggel, hogy itt a szakértelem egészen bizonyosan még hátrébb szorul a kritériumok között. Ilyet csinálni egy összezsugorodott gazdaságú, csak éppen hogy technikailag nem csődbe jutott ( a valóságban csődben vannak, de azt még egyre kisebb mértékben, és egyre több mindent beáldozva- de tudják még menedzselni) országban gyakorlatilag túlmutat a kézi irányításon is. Gyakorlatilag mondhatni, egy klán veszi át a teljes irányítást. Csakhogy. Ezen a klánon kívül, az országban még számos olyan irányító személy van, akiknek ez egészen biztosan nem tetszik, ráadásul még elég gyakorlati hatalmuk /erejük is van ahhoz, hogy minimum szeletet kérjenek a tortából, vagy éppen saját kezükbe vegyék adott esetben a hatalmat. Kétségtelenül ilyen személyek Turcsinov és Avakov.
Gyakorlatilag Turcsinov irányítja a háborút, és mint ilyen kétségtelenül nagy hatása van a hadseregre. (és még finoman fogalmaztam) Tehát az ország fegyveres erejének teljes felügyelet nem annál a személynél van, aki most egy klánhatalmi rendszer irányítást épít éppen ki. Éppen ezért fontos kérdés, Turcsinov és támogatói /tanácsadói... köre, hogyan reagálja le ezt a helyzetet. És arra mindenki emlékezhet, amikor legutóbb Turcsinov és köre akart valamit - a Donbass blokádja - akkor Porosenko, bár nem akarta, de lényegében behódolt az akaratának. (nem véletlenül...)
Még "érdekesebbé" teszi a helyzetet, hogy erősen feltételezhető, Ukrajna döntéshozatala még jelenleg sem nevezhető feltétlenül minden téren önállónak (emlékszünk még Biden kézi vezérlésre erősen hasonlító telefonos "tanácsadási felügyeletére, illetve az USA szenátus Ukrajna csoportjára. És most meg ott van McCain és körei valószínűsíthető törekvése)