[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Oroszországban megint tömeges letartóztatások voltak, 1500 tüntető civilt vettek őrizetbe. A tüntetéseket szétverő rendőrök között feltűnt egy hírhedt volt Berkutos is aki pár éve még a Majdanon támadt a tüntetőkre.
https://www.unian.info/society/1973...in-moscow-dispersing-rallies-photo-video.html
1497341140-2516.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az új szankciós törvényről bővebben. Ha elfogadják a szankciókat enyhíteni, felfüggeszteni vagy eltörölni csak kongresszusi jóváhagyással lehet. Ezen kívül a szankcionált szektorok közé veszi a bányászat, fémek, vasúti és hajószállítást is. A szenátuson már átment, ezután jön a képviselőház, ahol kétpárti támogatást élvez, ezután az elnöknek kell aláírnia. A benyújtók szerint van elég kongresszusi támogatásuk, hogy akár az elnöki vétót is felülírják.
http://www.reuters.com/article/us-usa-russia-sanctions-idUSKBN19406N
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azt majd a tagság dönti el hogy mi hazugság és mi nem.
Nincs birtokomban egy olyan kristálygömb, amely megsúgja minden biztpol témában, hogy mi az AGITPROP és mi az "igaz" hír. Azért jártok ide, hogy ezeket az infókat kivesézzétek és megvitassátok. Ha meg valaki nem szimpatikus, arra telálták fel az ignore funkciót.

A tagságnak én is része vagyok. Vagy ez valamilyen másmilyen tagság?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ulippo az utóbbi időben híreket oszt meg, na és? Még vannak páran akik szintén lényegében híreket osztanak. Ha ezeket törölném az már cenzúra lenne.
Viszont ez egy hadtech fórum, tehát az, hogy milyen gazdaságot vett át a fidesz 2010-ben teljesen mellékes ebből a szempontból. Tehát ha annyira kötném az ebet a karóhoz, akkor szépen kivágnék minden belpolhoz köthető topikot és hozzászólást.

Azt nem lehetne valamilyen módon limitálni, hogy valaki (Ulippo) ne sajátíthassa ki magának a topikot? Csak az legutóbbi 2 oldalon 12 hozzászólás az övé. Az Ukrán topik lényegében Ulippo topikká vált.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azt nem lehetne valamilyen módon limitálni, hogy valaki (Ulippo) ne sajátíthassa ki magának a topikot? Csak az legutóbbi 2 oldalon 12 hozzászólás az övé. Az Ukrán topik lényegében Ulippo topikká vált.
Meg kromaché aki szintén híreket posztol csak a másik oldalét. Mit korlátozzak? Hogy egy tag egy nap hány hírt posztoljon? Álljak le számolgatni ezeket?
Őszintén, amíg nem kaptok hajba valami hüllyeségen, vagy nem történik nyílt uszítás népcsoportok ellen meg ilyesmi, részemről posztolgassátok a híreiteket.
Mondtam már, ha nem érdekel Ulipo akkor ignore.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Meg kromaché aki szintén híreket posztol csak a másik oldalét. Mit korlátozzak? Hogy egy tag egy nap hány hírt posztoljon? Álljak le számolgatni ezeket?
Őszintén, amíg nem kaptok hajba valami hüllyeségen, vagy nem történik nyílt uszítás népcsoportok ellen meg ilyesmi, részemről posztolgassátok a híreiteket.
Mondtam már, ha nem érdekel Ulipo akkor ignore.

Nem arra gondoltam, hogy te számolgasd, hanem hogy a fórum motorban esetleg be lehetne állítani, hogy mondjuk egy oldalon a 20 hozzászólásból max 6 származhasson ugyanattól a hozzászólótól, és hogy 3-nál többször ugyanaz a hozzászóló ne szólhasson hozzá saját maga után. Tehát, hogy ne ez legyen, hogy Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo másvalaki Ulippo Ulippo.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezt még én sem támogatnám.
(Bocs.)
De a.sajtófotókat unom.
Nem áll szándékomban sem a DNR sem az EU-s híranyagokat cenzúrázni. Őszintén minnél több a hozott hír, minnél több oldalról, annál jobb.

Nem arra gondoltam, hogy te számolgasd, hanem hogy a fórum motorban esetleg be lehetne állítani, hogy mondjuk egy oldalon a 20 hozzászólásból max 6 származhasson ugyanattól a hozzászólótól, és hogy 3-nál többször ugyanaz a hozzászóló ne szólhasson hozzá saját maga után. Tehát, hogy ne ez legyen, hogy Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo másvalaki Ulippo Ulippo.

Gondolom megoldható. Ezt vesd fel a visszajelzések topikba.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Oroszországban megint tömeges letartóztatások voltak, 1500 tüntető civilt vettek őrizetbe. A tüntetéseket szétverő rendőrök között feltűnt egy hírhedt volt Berkutos is aki pár éve még a Majdanon támadt a tüntetőkre.
https://www.unian.info/society/1973...in-moscow-dispersing-rallies-photo-video.html
Az ártatlan békés demokratákra ugye? Ki érti miért kell ilyen agresszívan nekik esni mikor csak Makarovokkal és benzinespalackokkal állnak ki az EU mellett?!
Másodjára nem fogja hagyni a fegyvertelen embereit lőni abban biztos lehetsz.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Nem arra gondoltam, hogy te számolgasd, hanem hogy a fórum motorban esetleg be lehetne állítani, hogy mondjuk egy oldalon a 20 hozzászólásból max 6 származhasson ugyanattól a hozzászólótól, és hogy 3-nál többször ugyanaz a hozzászóló ne szólhasson hozzá saját maga után. Tehát, hogy ne ez legyen, hogy Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo Ulippo másvalaki Ulippo Ulippo.
A Szíria topicban ez nem probléma. Rengetegen olvassák az angolnyelvû híroldalakat. De az Ukránban néha napokig nem ír más - rak be rajtam kívül híreket, fôleg mert itt az orosz nyelvû oldalakat kellene átbogarászni. Én meg, ha már azokat átnézem, átfutom a.magyarokat is.
Közben me mivel a rendelkezésemre álló idôt az ukrán helyzet átnézésével - leírásával, hírek betevésével töltöm, pl az ugyancsak fontos Szír topicot csak olvasom.
Így viszont, hogy csak kevesek raknak be ide híreket, gyakran még nekem is több mint 6 beírásom van egy oldalon. Sôt, mét egy nap is.
Ezen kívül Ulippo egyrészt kiváló barométer, másrészt gyakran valóban rak be fontos híreket is. A stílusát attól még nem kedvele.- Viszont ô hozzájut olyan infókhoz is, amihez mi nem. ( és olykor többet mond el, mint gondolná)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Szíria topicban ez nem probléma. Rengetegen olvassák az angolnyelvû híroldalakat. De az Ukránban néha napokig nem ír más - rak be rajtam kívül híreket, fôleg mert itt az orosz nyelvû oldalakat kellene átbogarászni. Én meg, ha már azokat átnézem, átfutom a.magyarokat is.
Közben me mivel a rendelkezésemre álló idôt az ukrán helyzet átnézésével - leírásával, hírek betevésével töltöm, pl az ugyancsak fontos Szír topicot csak olvasom.
Így viszont, hogy csak kevesek raknak be ide híreket, gyakran még nekem is több mint 6 beírásom van egy oldalon. Sôt, mét egy nap is.
Ezen kívül Ulippo egyrészt kiváló barométer, másrészt gyakran valóban rak be fontos híreket is. A stílusát attól még nem kedvele.- Viszont ô hozzájut olyan infókhoz is, amihez mi nem. ( és olykor többet mond el, mint gondolná)
Bicskanyitogató, de hasznos így van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A Szíria topicban ez nem probléma. Rengetegen olvassák az angolnyelvû híroldalakat. De az Ukránban néha napokig nem ír más - rak be rajtam kívül híreket, fôleg mert itt az orosz nyelvû oldalakat kellene átbogarászni. Én meg, ha már azokat átnézem, átfutom a.magyarokat is.
Közben me mivel a rendelkezésemre álló idôt az ukrán helyzet átnézésével - leírásával, hírek betevésével töltöm, pl az ugyancsak fontos Szír topicot csak olvasom.
Így viszont, hogy csak kevesek raknak be ide híreket, gyakran még nekem is több mint 6 beírásom van egy oldalon. Sôt, mét egy nap is.
Ezen kívül Ulippo egyrészt kiváló barométer, másrészt gyakran valóban rak be fontos híreket is. A stílusát attól még nem kedvele.- Viszont ô hozzájut olyan infókhoz is, amihez mi nem. ( és olykor többet mond el, mint gondolná)

Értem. Végülis nekem mindegy.
 
D

danielblack

Guest
Nem fűzök érzelmek ehhez a konfliktushoz. Kb annyira bicskanyitogató számomra mintha egy hutu több hutu hírt posztolna mint tuszi.
Nagyon helyes, hogy próbálod betartani a cenzúra előtt húzódö határt, azonban sokszor nem értem, hogy miért zavar biztonsagpolitikai, belpolitikai, politikai hozzászólás, a biztonságpolitikai, belpolitikai, politikai irányú topikokban?

Oké, hogy az oldal fő profilja a haditechnika lenne, vagy volt valamikor, de elég megnézni, hogy hány komment van a tisztán haditechnikai topikokban és mennyi a biztonságpolitikaiakban.
Szvsz ha haditechnikára cenzúráznátok a fórumot akkor a HTKA kihalna. Legalábbis 80% ot esne a látogatottság.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Van arrol valami lista, hogy ki az, akit a legtobben ignoralnak?
Szerintem ez egy közérdekű adat - lenne.

Nem csak én vagyok úgy vele, hogy egyes témakörökbe ritkábban nézek bele. Ergo: nem ismerem a helyi ulippot. Viszont ha van erről egy könnyen hozzáférhető lista, akkor gyorsan megtudom kit kell átugrani.

Meg persze nektek is tükör lenne. Még elgondolkodni is lehetne rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: ornagy