[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
"Futótűzként terjedt a hír, hogy Petro Porosenko ukrán államfő vasárnapi ungvári vizitje során az elnöki konvoj elsodort egy motorost, s segítségnyújtás nélkül továbbhaladt.
A hírt felkapta az orosz média is, noha a kárpátaljai polícia azonnal cáfolta az esetet. A rendőrség közlése szerint szó nincs arról, hogy az elnöki konvojnak lenne bármi köze a motoros bukásához..."

Nincs is kozuk a bukashoz, ok csak siman elhajtottak a balesetet szenvedett motoros mellett.. :D
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
A kelet-ukrajnai fronton harcoló ukrajnai honvédek gyerekei megérkeztek a magyarországi nyaralásra.
http://24tv.ua/diti_uchasnikiv_ato_vidpravilisya_na_vidpochinok_do_ugorshhini_n828493
DCCzXq-XoAAFKxn.jpg

DCC0IqGXgAAKQ_r.jpg
"honved" ... azert az aljassagnak is van hatara -legalabbis eddig azt hittem. Bebizonyitottad, hogy nincs. Koszonjuk. (ha esetleg csak nyelvi problema lenne, nem jol tanultal meg magyarul, akkor meg csak szeretnem kozolni, hogy a "honved" szo a magyarban kb. a "magyar hazat vedo katona" jelentesu szo, 1848-tol. Amikre te gondoltal, az lehet "terrorista" "katona" "szabadsagharcos" akarmi, de nem honved. De mivel amugy egyebkent a nyelvtanod eleg jo, szerintem nem errol van szo.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Tevedes, nem keseru az eletem szerencsere, csak leirtam a velemenyem. Attol, hogy valaki inkabb vallja a konzervativ ertekeket magaenak, mint a liberalis szellemiseget, nem kovetkezik az, hogy savanyu az elete. :D

PEACE. RESPECT. NO TO RACISM, hogy legyen egy kis liberalis beutese is a postomnak...
Szerintem a NO TO RACISM az nem liberalis, sot. Foleg ha a legaljasabb formajara, a hungarofobiara:hadonaszos: mondasz nemet. Az kifejezetten konzervativ cselekedet.
Persze ha ugy ertetted, hogy "rasszistanak lenni, mikozben azt mondani, hogy no to racism", akkor ertelek, az tenyleg liberalis attitud.;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Tevedes, nem keseru az eletem szerencsere, csak leirtam a velemenyem. Attol, hogy valaki inkabb vallja a konzervativ ertekeket magaenak, mint a liberalis szellemiseget, nem kovetkezik az, hogy savanyu az elete. :D

PEACE. RESPECT. NO TO RACISM, hogy legyen egy kis liberalis beutese is a postomnak...
Csak mert utaltál rá, hogy "1 ember jogai ne seruljenek a tobbi x -nek megkeseriti az eletet." és gondolltam, hogy magadat is beleérted azok közé akiknek megkeseredett az életük. De akkor ezek szerint a te esetedben minden OK.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Csak mert utaltál rá, hogy "1 ember jogai ne seruljenek a tobbi x -nek megkeseriti az eletet." és gondolltam, hogy magadat is beleérted azok közé akiknek megkeseredett az életük. De akkor ezek szerint a te esetedben minden OK.

Pedig megkeseríti, mert ezt a sok hazugságot kell nap mint nap látni, amit Ulippo összehord.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Pedig megkeseríti, mert ezt a sok hazugságot kell nap mint nap látni, amit Ulippo összehord.
Azt majd a tagság dönti el hogy mi hazugság és mi nem.
Nincs birtokomban egy olyan kristálygömb, amely megsúgja minden biztpol témában, hogy mi az AGITPROP és mi az "igaz" hír. Azért jártok ide, hogy ezeket az infókat kivesézzétek és megvitassátok. Ha meg valaki nem szimpatikus, arra telálták fel az ignore funkciót.
 
  • Tetszik
Reactions: ornagy

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
Azt majd a tagság dönti el hogy mi hazugság és mi nem.
Nincs birtokomban egy olyan kristálygömb, amely megsúgja minden biztpol témában, hogy mi az AGITPROP és mi az "igaz" hír. Azért jártok ide, hogy ezeket az infókat kivesézzétek és megvitassátok. Ha meg valaki nem szimpatikus, arra telálták fel az ignore funkciót.

Van arrol valami lista, hogy ki az, akit a legtobben ignoralnak?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/06/13/harom-honap-alatt-36-an-haltak-meg-a-donbaszon/
"Jelentősen romlott a kelet-ukrajnai helyzet, már ami a civil áldozatok számát illeti.
Idén február 16-a és május 15-e között 36 polgári áldozatot követelt a három éve tartó fegyveres konfliktus. Az ENSZ monitoring bizottságának jelentése kiemeli, semmilyen javulás nem tapasztalható a minszki paktum végrehajtását, az abban kiűzött célokat illetően.
Az ENSZ jelentéséből kiderül, a fentebb jelzett idősávban összesen 193 polgári személyt ért támadás a Donbászon, a 36 áldozat mellett 157-en kórházi ápolásra szorultak. Ezek a számok közel 50 százalékos romlást jelentenek az előző időszakhoz képest. Az elmúlt év hasonló időszakához képest pedig 70 százalékkal emelkedett az áldozatok száma..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ato-egy-katona-elesett-oten-megsebesultek
"Az elmúlt nap folyamán, június 12-én a kelet-ukrajnai harcok során egy ukrán katona meghalt, öt társa megsebesült – jelentette Olekszandr Motuzjanik, a Védelmi Minisztérium ATO-kérdésekért felelős szóvivő.

http://karpathir.com/2017/06/13/orosz-propagandistat-fogtak-az-ukran-orosz-hataron/
"Oroszbarát propaganda terjesztésével gyanúsítják azt a donyecki születésű férfit, akit Harkiv megyében az ukrán-orosz zöldhatáron próbált Oroszországba szökni – jelentette hétfőn az Ukrán Állami Határőrszolgálat sajtóirodája.
A határőrségnek tudomására jutott, hogy a 34 éves férfinek köze lehet a kelet-ukrajnai felkelőkhöz. Kihallgatása során a férfi elmondta, hogy 2014 és 2015 folyamán videofelvételeket készített a kramatorszki és a donyecki repülőtéren folyó harcokról, amelyeket propaganda célokra használtak. A Szomália elnevezésű donecki felkelő csapat parancsnokával, a Givi néven ismert Mihail Tolsztihhal is készített interjút különböző rádióknak és portáloknak. Az elfogott férfit átadták az SZBU-nak."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Azt majd a tagság dönti el hogy mi hazugság és mi nem.
Nincs birtokomban egy olyan kristálygömb, amely megsúgja minden biztpol témában, hogy mi az AGITPROP és mi az "igaz" hír. Azért jártok ide, hogy ezeket az infókat kivesézzétek és megvitassátok. Ha meg valaki nem szimpatikus, arra telálták fel az ignore funkciót.
Ez igaz, de azt azert kristalygomb nelkul is tudod, hogy 1+1 az nem 3? Egy szakmai forumrol beszelunk, ha a szinvonal is szamit, akkor ne kelljen mar olyan marhasagokat kerulgetnunk itt, mint pl. "mukodo gazdasagot vett at a fidesz 2010-ben" (foleg ha van valos dolog is amit lehetne kritizalni helyette). Nem azt mondom, hogy Ulippot kell kivagni (mi lenne velunk nelkule) de aki csak gyulolkodni jar ide, ponaz, stb. azt nem eleg blokkolni szerintem, mar korabban kifejtettem miert. (Ulippo mas, ot nem a gyulolet elteti, hanem a vagy hogy egyszer Porosenko elismeri a munkajat, vagy legalabb valamelyik kisebb foukran aki mar latta ot szemelyesen).
Ha meg nem lesz szabalyozas akkor elobb-utobb a normalis emberek unjak meg, mert nem feltetlen eri meg megkockaztatni, hogy az agyam kifollyon a fuleimen megegy blogen, ponaz, akarmi okorsegtol.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez igaz, de azt azert kristalygomb nelkul is tudod, hogy 1+1 az nem 3? Egy szakmai forumrol beszelunk, ha a szinvonal is szamit, akkor ne kelljen mar olyan marhasagokat kerulgetnunk itt, mint pl. "mukodo gazdasagot vett at a fidesz 2010-ben" (foleg ha van valos dolog is amit lehetne kritizalni helyette). Nem azt mondom, hogy Ulippot kell kivagni (mi lenne velunk nelkule) de aki csak gyulolkodni jar ide, ponaz, stb. azt nem eleg blokkolni szerintem, mar korabban kifejtettem miert. (Ulippo mas, ot nem a gyulolet elteti, hanem a vagy hogy egyszer Porosenko elismeri a munkajat, vagy legalabb valamelyik kisebb foukran aki mar latta ot szemelyesen).
Ha meg nem lesz szabalyozas akkor elobb-utobb a normalis emberek unjak meg, mert nem feltetlen eri meg megkockaztatni, hogy az agyam kifollyon a fuleimen megegy blogen, ponaz, akarmi okorsegtol.

Ulippo az utóbbi időben híreket oszt meg, na és? Még vannak páran akik szintén lényegében híreket osztanak. Ha ezeket törölném az már cenzúra lenne.
Viszont ez egy hadtech fórum, tehát az, hogy milyen gazdaságot vett át a fidesz 2010-ben teljesen mellékes ebből a szempontból. Tehát ha annyira kötném az ebet a karóhoz, akkor szépen kivágnék minden belpolhoz köthető topikot és hozzászólást.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75