[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Hát igen.
https://m.nyest.hu/media/az-ukran-es-az-orosz-anyanyelvuek-aranya-a-2001-es-nepszamlalas-szerint.png
az-ukran-es-az-orosz-anyanyelvuek-aranya-a-2001-es-nepszamlalas-szerint.png

Itt egy elemzés az ukrajnai orosz kisebbségről:

http://pangea.blog.hu/2014/03/06/ukrajnai_oroszok
 
  • Tetszik
Reactions: mig-25

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Sok magyarnak meg azért nem szimpatikus a krími orosz annexió, mert mi is tudjuk milyen az amikor a nagyhatalmak elkezdenek határtologatósat játszani. Mert akkor soha nem az ilyen kishatalmak járnak jól mint mi. És ha Oroszország átmegy terjeszkedő agresszor nagyhatalomba (legalábbis sok magyar ezt látja most) akkor azt nem értünk teszi és abból nekünk semmi jó nem származhat.
Ezt a dumát elsüthetnéd egy horvátnak,bosnyáknak meg szlovénnek is.Az eszmefuttatásod alapján rommá kellett volna őket bombázni a szerbek helyett. Szovákia se tudom mit keres mellettünk.Na meg Montenegró se épp a nato.-ról szavazna.Koszovót ne is említsük.
De tovább megyek ezzel a maradjon minden bebetonozva elmélettel te vagy a SZU. legnagyobb rajongója ;)
Uli ne erőlködj nektek minden jó ha az nektek forog ami meg nem az agresszor,diktátor,náci,kommunista,antiszemita,stb.stb....
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Mar egyszer leirtam, hogy a stilusod igen szanalmas, megemlitenem meg, hogy a komplexusaidat probalod ellensulyozni a folenyeskedo semmitnemtudasoddal. Mellesleg pedig inkabb a kedves apukad suttogjon es lihegjen a kis fulecskedbe amikor mogotted all. Tudod, ahogy altalaban. :) Naviszlat. :)

A stílus az ember XD
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 692
113
Látom nem voltam világos!
Tehát mégegyszer :
Sok magyarnak azért szimpatikus a krími orosz annexió, mert egy nagyhatalom megváltoztatta a határokat, egy régen övé volt területet vett vissza.
Magyarország elveszítette a párizsi békeszerződéssel területeinek kétharmadát.
Tehát ezek után lehetséges, hogy a távoli jövőben nagyhatalmak jóváhagyásával visszatérhetnek régi részeinek (legalábbis sok magyar ezt látja benne).


Sok Magyar pl azért is kedveli a Krím visszakerülését,mert akinek van 2 szabad agysejtje,az tudja,hogy qrvára nem kellene a medvét b@szogatni,főleg nem a mi régiónkba,a maci-qrva nagy mázlinkra-nyugodt maradt,így is kellene hagyni,nem játék az, hogy vasingtonból a mi cerkánkkal cirógassák a láncfűrészt....
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Én még a lelkemet is eladnám a határ

Határon túliként érdekes véleményed van, én a lelkemet eladnám a határ revízióért.[/QUOTE

Határontúliként általában a vadul migránsozó elvtársaid az elsők akik leszlovákoznak. Igazából örülnék, ha egy értelmes, szlovákoknál nem korruptabb rendszer hajtaná végre a revíziót. Egéssz egyszerűen a jelenlegi diktatúrába hajló, gazdaságilag gyenge magyarrország a hungarocell Napoleonnal az élen nem alternatíva semmilyen téren az EU magja felé igyekvő Szlovákiához képest. Minket itt nem üldöznek, foglaljatok vissza mást a lelketek Putyinnak adása árán.
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Eddig volt ulippo és panoz.
Most két nap alatt jött hozzájuk camee, angelsoul és mig-25.
Még egy-kettő csak becsúszik.
Az összes profillal vitatkozni fogtok? :)

gioo pl. nem a Kreml csicskája? Vagy pl. krokomach, vagy reich und roll, meg a többiek miért támogatkák CSAK az orosz álláspontot? Netán trollok, vagy a szokásos önkéntes agymentesített RT kommando?
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Sok Magyar pl azért is kedveli a Krím visszakerülését,mert akinek van 2 szabad agysejtje,az tudja,hogy qrvára nem kellene a medvét b@szogatni,főleg nem a mi régiónkba,a maci-qrva nagy mázlinkra-nyugodt maradt,így is kellene hagyni,nem játék az, hogy vasingtonból a mi cerkánkkal cirógassák a láncfűrészt....


A macilaci gazdasága még mindig kisebb mint olaszországé, illetve az olajártól teljesen függő :) amíg ez a helyzet áll fent szerintem felesleges medvéről beszélni, max bocsról :)
 
  • Tetszik
Reactions: mig-25

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Jaja hozzászoktam az egyetemi közeghez :) teljesen jogos, húzok is oda vissza :)
A macilaci gazdasága még mindig kisebb mint olaszországé, illetve az olajártól teljesen függő :) amíg ez a helyzet áll fent szerintem felesleges medvéről beszélni, max bocsról :)
Lecsúsztál a ponthatárról? Vagy csak nem neveltek beléd tartást ;)
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Engem spec sokkal jobban zavar az ukrán nacionalizmus Magyarország keleti szomszédjában, a kisebbségi nyelvhasználat korlátozása, a magyar helységnévtáblák rendszeres rongálása, a megjelenő nacionalista bandák garázdálkodása, a Vereckei hágón az emlékmű rendszeres megrongálása stb...) Az orosz tankok kelet Ukrajnában spec. kevésbé zavarnak...

SPEC leszarom a vereckei emlékművet, amikor a szemünk előtt destabilizálják az egyik szomszédunk az egykori megszállóink. A következő majdant Butapestre szervezi az fszb, mehettek majd libsit verni a spanokkal... aztán lehet reménykedni a revízióban ha kiléptetek az EU-ból is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
miért támogatkák CSAK az orosz álláspontot?
Nem tudom veled,hogy van de én eltudom dönteni,hogy a f...t vagy p..t szeretem.;)

Mac. ha hagyod,hogy a fórumozókat állandóan személyesen zargassák (mert mást nem tudnak ,amivel kissé rombolják az oldal renoméját) akkor hagyd azt is,hogy hason kép reagáljunk mi is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Határontúliként általában a vadul migránsozó elvtársaid az elsők akik leszlovákoznak. Igazából örülnék, ha egy értelmes, szlovákoknál nem korruptabb rendszer hajtaná végre a revíziót. Egéssz egyszerűen a jelenlegi diktatúrába hajló, gazdaságilag gyenge magyarrország a hungarocell Napoleonnal az élen nem alternatíva semmilyen téren az EU magja felé igyekvő Szlovákiához képest. Minket itt nem üldöznek, foglaljatok vissza mást a lelketek Putyinnak adása árán.
....
gioo pl. nem a Kreml csicskája?...
Nem szlovakozunk le. Mi maximum lehulyezunk. :) Persze mert nem vagy szlovak, attol meg nem biztos, hogy magyar vagy. Van ott tobb kisebbseg is. A "csicska" dumadat pedig megtarthatnad magadnak. Kikre is jellemzo ez?...
Nem veletlen dobtak korabban innen is ki. :mad: