[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ez még az év elején jelent meg a HVG-ben, egy kis ukrán valóság :

"Vlagyimir Vlagyimirovics Porosenko – Kijevben sokan gúnyosan így hívják az államfőt, utalva arra, hogy a jelek szerint épp olyan illiberális hatalmat épít ki, mint ádáz moszkvai ellenfele, Vlagyimir Putyin. A miniszterelnök, a házelnök, de még a főügyész is Porosenko embere.

Az elődjeivel szemben kritikus sajtó nem feszegeti a jelenlegi elnök számára kínos ügyeket, például azt, hogy az ígéretét megszegve az ország vezetőjeként is megtartotta édesipari birodalmát, aminek Magyarországon a Bonbonetti a része. Kezes báránnyá váltak az oligarchák is, és az sem nagy baj, hogy Ukrajna keleti részén nincs béke.

Amíg ugyanis tart a válság, a háborús helyzetre lehet fogni a politikai és gazdasági bajokat, az ellenzéket pedig Moszkva-pártisággal lehet vádolni, ha hangoskodna."

http://tablet.hvg.hu/vilag/20170111_Illiberalissa_valik_Ukrajna_is

Tudom, tudom, kormánypárti orosz propagandát nyomó média,
Ja, nem, ez a hvg..... :)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szóval neked legalább egy háború kell ahhoz, hogy egy népet megillessen az önrendelkezés joga? Akkor el kéne kezdeni a krími tatárok felfegyverzését és háborút szítani ahhoz, hogy nekik is lehessen önrendelkezésük? És ha nem háborúznak akkor nem is érdemelnek önrendelkezést?

Addig be lesz tiltva a Medzslisz amíg elkezdenek háborúzni?? És ha elkezdenek háborúzni akkor megint deportálva lesznek???
Mennyivel jobb az olyan ország, ahol még a háború is kevés ahhoz, hogy megadják az egyes területeken többségben élő kisebbségeknek az önrendelkezés jogát?!! Nem nekem kellett háború ahhoz hogy kiderüljön, az ukrajnai orosz kisebbségnek nem kell a kijevi "demokrácia" (vagy inkább annak a karikatúrája). Rendesebb országokban nem jut idáig a dolog, de pl. a krími tatárok is érdeklődhetnének, hogy mennek a dolgok máshol, ahol szintén tatárok élnek Oroszországban. Talán hallottál már Kazany-ról, az ottani tatárok lehet hogy másképp viselkednek és onnan nem hallani hogy nagyon üldöznék őket. Én nem tudom, miért szeretik jobban az orosz hatóságok a tatárföldi tatárokat mint a krími tatárokat (a magyar sajtó nemigen tájékoztat erről), de a krímiek talán olyanokat csinálnak, amit máshol sem tolerálnának a hatóságok.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
T

Törölt tag 1526

Guest
Mennyivel jobb az olyan ország, ahol még a háború is kevés ahhoz, hogy megadják az egyes területeken többségben élő kisebbségeknek az önrendelkezés jogát?!! Nem nekem kellett háború ahhoz hogy kiderüljön, az ukrajnai orosz kisebbségnek nem kell a kijevi "demokrácia" (vagy inkább annak a karikatúrája). Rendesebb országokban nem jut idáig a dolog, de pl. a krími tatárok is érdeklődhetnének, hogy mennek a dolgok máshol, ahol szintén tatárok élnek Oroszországban. Talán hallottál már Kazany-ról, az ottani tatárok lehet hogy másképp viselkednek és onnan nem hallani hogy nagyon üldöznék őket. Én nem tudom, miért szeretik jobban az orosz hatóságok a tatárföldi tatárokat mint a krími tatárokat (a magyar sajtó nemigen tájékoztat erről), de a krímiek talán olyanokat csinálnak, amit máshol sem tolerálnának a hatóságok.
Ukrajnában még tolerálták a hatóságok a krími tatárok önrendelkezését amit a Medzsliszben nyilvánítottak ki, de az orosz megszállás csorbította a szabadságukat és önrendelkezésüket, nem csoda ha úgy érzik még Ukrajnában is jobb volt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én ellene vagyok a náci uszításnak de azért szeretem a HTKA-t mert olyan toleráns és szabadelvű, hogy még a putyinista moszkovita náci kommandót is megtűri itt amíg nem kezdenek már tényleg kriminális uszításba.

Most magadra gondoltál vagy valaki másokra, kéretik megnevezni a "PUTYINISTA MOSZKOVITA NÁCI KOMMANDÓ" tagjait!! :eek: :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Ne add a számba, hogy szerintem normális, mert én azt mondtam, hogy egyik oldalon sem támogatom ezt. De ha te szörnyülködsz az ukrán gyerektábor láttán akkor lássam, hogy szörnyülködsz az orosz gyerektábor láttán is. Különben a szörnyülködésed csak áltatás és valójában ez csak egy ürügy neked amivel az ukránok ellen uszíthatsz, és ha ugyanilyen gyerektábort látsz az orosz oldalon akkor nem kezdesz el szörnyülködni és uszítani.

Mert eljutottunk oda, hogy mára a nácikból lettek a legnagyobb nácizók, akik állandóan megtalálják a nácis képeket és terjesztik őket meg forgatják a szemüket, miközben maguk is ugyanolyan nácik mint ők.


Akkor ez olyan lesz neked mintha egy másik világegyetemben lenne, pedig ezek ebben a világban vonuló orosz náci hordák:
https://www.google.hu/search?q=russ...VBbVAKHV-pAl4Q7AkIMA&biw=1148&bih=967#imgrc=_
Olvasd kérlek el figyelmesen , szóról szóra amit írtam. A magyar értő olvasással vannak még problémáid.

Ok
Szóval neked legalább egy háború kell ahhoz, hogy egy népet megillessen az önrendelkezés joga? Akkor el kéne kezdeni a krími tatárok felfegyverzését és háborút szítani ahhoz, hogy nekik is lehessen önrendelkezésük? És ha nem háborúznak akkor nem is érdemelnek önrendelkezést?

Addig be lesz tiltva a Medzslisz amíg elkezdenek háborúzni?? És ha elkezdenek háborúzni akkor megint deportálva lesznek???
OK,kapjanak három falut a Krímen, meg még egyet az ukránok és aki akar oda költözhet. Probléma megoldva lenne, én támogatom.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DGm8v1XV0AE3xul.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Mint tudjuk, a Montreux Convention (https://en.wikipedia.org/wiki/Montreux_Convention_Regarding_the_Regime_of_the_Straits)
értelmében nem Fekete tengeri országok hajói csak korlátozott létszámban és időtartamban léphetnek be a tengerre.
Persze mindent lehet módosítani, meg meghágni is, mégsem hiszem, hogy a kikötő kell az amcsiknak. Arra ott van pl. Konstanca is. Meg Grúzia. A Boszporusz is elég könnyen lezárható aknákkal, tengeralattjáróval, stb.
A Krím inkább egy légibázisnak lett volna kiváló, mint elsüllyeszthetetlen sziget. Mert egy 1936-os egyezmény természetesen nem foglalkozik a légierővel.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
mégsem hiszem, hogy a kikötő kell az amcsiknak. Arra ott van pl. Konstanca is. Meg Grúzia. A Boszporusz is elég könnyen lezárható aknákkal, tengeralattjáróval, stb.

Ez inkább egy szimbolikus lépés. A felsoroltak mellé még Ukrajna. Ami ugye azért is problémás mert nem kevés orosz nemzetiségű él a térségben. Például Odesszában is. Terület- és befolyási övezet kijelölés funkció, üzenet Putyinnak, mint ahogy a Krím is az lett volna.
Amúgy meg átlobogóznak pár korszerű 15 ezer alatti naszádot, rombolót az ukránokhoz és máris más lesz a mezőny képe.

A Boszporusz is elég könnyen lezárható aknákkal, tengeralattjáróval, stb.
Hát ezt még nem igazán merték megtenni a törökök, mivel elég nagyot kockáztatnának. Háború esetén döntő jelentőségű, ha a törökök benne vannak a buliban, teljesen jogszerűen bárki előtt lezárhatják, ha pedig nem hadviselő felek akkor viszont nyitva kell tartani. Ezért nem is kell aknázgatni, a rendelkezések egyértelműen fogalmaznak.
 

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
Ezt elkúrta Putyin. Nem kellett volna hidat építeni a Krímre és nem pofátlankodnának oda az amcsik ha a szakik elmennek Moldáviáig...