[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 879
113
Az amerikaiak agyatlanságát ez is bizonyítja . Psaki olvas fel egy Kelet-Ukrajnai népszavazást elitélo nyilatkozatot(hazugságot)....
Majd az újságíro kérdésére azt mondja nem tudja mit olvasott fel, mirol van szo.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tVO3kOhCxlk
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Tényleg, most hogy tartják a kapcsolatot az oroszok a dnyesztermenti "békefenntartókkal"?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
US says Eastern Ukraine vote illegal
http://www.youtube.com/watch?v=M0nkJcBudus

Ukraine: Anti-Kiev militants control Slavyansk checkpoint
http://www.youtube.com/watch?v=g9NnuC_ToIE

Ukraine: Steinmeier stresses need for national dialogue during Kiev visit
http://www.youtube.com/watch?v=nqLFmBLIOig
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mariupol
http://www.youtube.com/watch?v=xLIj0a395Ck

Donyeck
http://www.youtube.com/watch?v=UoIVTyyQijA
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Reagálások laudaregenak és GrGLynek /tehát félOFF/:

Tisztelt laudarage!
Én eddig is őszinte voltam /és a családom is/, melynek eredménye az '50-es '60-as években börtön /ezt apám tapasztalta/, nekem meg most néhány tiltás lett ezen az oldalon.

Igazad van, szerintem is sok embert veszítettek az oroszok a II. VHB.-ban. Ám utána 40 évig megszállva tartottak minket /és a Kelet-Európai országokat/ és ránk erőszakolták az impotens rendszerüket!

Szerinted mi tartotta össze a SZU-t? - Mert szerintem a félelem és az erőszak /gondolj csak Sztálinra/! Például a Balti-államokat ki kérdezte, hogy akarnak-e a SZU-ban élni...?!?

Eurázsiai vagy Szláv Unió...?!? - Na ne röhögtess! De maradjunk az utóbbinál: A szerbekkel biztos nem lenne gond. No de mi van, ha a lengyeleket is be akarják vonni...? Elvégre ők is szlávok!
Gondolom akkor majd jön az orosz demokrácia, és fegyveres zöld embereket telepítenek a szavazófülkékbe....

A /Balti-államokat kivéve/ mutass nekem 1 olyan SZU utódállamot, ahol valaha is TISZTA választásokat tartottak! - Mert én nem tudok. És ennek lettek a durva eredményei: pl. Csecsenföld és Ukrajna.

Én az országok önállósodását támogatom, akik akár uniózhatnak is. Lásd az EU-t, ahová nem kötelező belépni! Gondolj csak Norvégiára /ahol az Északi-tengeri olaj sokkal többet hoz a "konyhára"/.
Kár, hogy nekünk nincs Északi tengerünk....

Tisztelt GrGLy!
Ha 1 kivételével minden "ellenzékit" kitiltasz, akkor az az 1 lesz a szembenálló és az úgymond "kötekedő". Ilyen /általam tapasztalt/helyzetben meg sajna könnyű hibázni.
Írtad:
"Nyugodtan irkálhatnál ebbe a topikba, hogy ha az alapvető társalgási normákat használnád (és ez mondjuk a fórumozók egy jó részére is vonatkozik)"

Egyetértünk! És ha a "szerintem" hiányát és különböző jelzők használatát nézve is "takarítanál ", akkor 1 "harangozáshoz" nem kellene 190, hanam csak 90 oldalnyi kommentet végigolvasnom. /Ja, a "takarításba" az oroszpártiakon kívül az oly kevés "ellenzékit" -akár az enyémeket - is bevonhatod, mert demokráciában élünk!/

Gondolom Bugapunk tiltásával ismét egyedül vagyok, ami prsze nem könnyű. /Lásd pár oldallal feljebb, az oroszpártiak molniból is "kihozták" a jelzőket./

Én majd igyekszem higgadt maradni, és ha időm engedi, a "harangozáshoz" is fogok még olvasgatni.
Elvégre nekem is az az érdekem , hogy jobb legyen a HTKA, mert például 1 ilyen "jelzős szerkezetű" szakmai oldalt egyik média sem fog idézgetni...!

Köszönöm, hogy maradhattam - ha még vagyok egyáltalán...!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 005
23 162
113
...most épp nincs nálam zsebkendő, hogy letöröljem könnyeimet. Már kezdtem rászokni, hogy csak olvasni járok, mert tudtam, hogy a véleményem (vagy ami ép eszembe jutna a témáról) pár hsz-en belül előbb-utóbb úgyis megjelenik valaki 'tollából'.... és ez igy olyan szép :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
mutass nekem 1 olyan SZU utódállamot, ahol valaha is TISZTA választásokat tartottak!
mutass nekem egy olyan államot, ahol valaha tiszta választást tartottak. Mondjuk az elmult 1000 évben. Meg lehet kockáztatni, hogy mondjuk a Vatikánban lehet ha volt 1-2x ilyen, azzal meg annyi.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@sondor961 az ilyen szintű megnyilvánulásaiddal nincs is semmi baj, Te is tudod melyik az amikor elgurul a gyógyszered. Ellenzéki ? Mond el az ellenvéleményed, de ne tűzzel vassal kényszerítssd rá a másikra. ÉN is kaptam kitíltást nem ellenzékiként, meg mi az hogy ellenzéki Én szoktam itt legjobban talán védeni a kormányt és kaptam kitíltást , akkor most mi van ? ? Stílus a lényeg Én is azért kaptam mert elküldtem melegebb éghajlatra valakit aki a kártpátaljai Magyart savazta, iki igazából megtudja magát védeni , nem is kellett volna belefolynóm.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"No de mi van, ha a lengyeleket is be akarják vonni...? Elvégre ők is szlávok!"

Lengyelország NATO tag és mint tudjuk csuklóból lerendezné az oroszokat.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Igazad van, szerintem is sok embert veszítettek az oroszok a II. VHB.-ban. Ám utána 40 évig megszállva tartottak minket /és a Kelet-Európai országokat/ és ránk erőszakolták az impotens rendszerüket!

Szerinted mi tartotta össze a SZU-t? - Mert szerintem a félelem és az erőszak /gondolj csak Sztálinra/! Például a Balti-államokat ki kérdezte, hogy akarnak-e a SZU-ban élni...?!?

No de mi van, ha a lengyeleket is be akarják vonni...? Elvégre ők is szlávok!
Gondolom akkor majd jön az orosz demokrácia, és fegyveres zöld embereket telepítenek a szavazófülkékbe....

Én az országok önállósodását támogatom, akik akár uniózhatnak is. Lásd az EU-t, ahová nem kötelező belépni! Gondolj csak Norvégiára /ahol az Északi-tengeri olaj sokkal többet hoz a "konyhára"/.
Kár, hogy nekünk nincs Északi tengerünk....

A "szovjetek" vesztették el az embereket. Azért tettem idézőjelbe, mert a Szu. egy kreált állam volt, megszámlálhatatlan nációval. Az egy dolog, hogy az orosz volt a legnagyobb, viszont felénk mongolok állomásoztak anno, a foszöld CA-egyenruhában. Azt se tudták hol vannak csórikáim.
Azért erőszakolták ránk a rendszerüket mert konkrétan "eladtak" minket Churchillék Sztálinnak. Lásd "cédula-egyezmény".

Az erőszak minden állam kialakulásánál és működésénél jelen van. Ez vonatkozik az Egyesült Királyságra, az Egyesült Államokra, Franciaországra, Szovjetunióra és a Magyar Királyságra is.
Minket se kérdezett senki akarunk-e a Török Birodalomban, Az Osztrák Császárságban vagy a szovjet erőtérben élni.

A lengyeleket nem is akarták régebben se bevonni, a durvább időszakokban felosztották Lo-ot, de a lengyelek se komálták volna soha az ötletet. De a felosztáshoz kellett a Német Birodalom, ill. Poroszország is. A jelenlegi szituban Lo. megtámadása garantált amerikai beavatkozást jelentene és ez úgy hiányozna az oroszoknak, mint púp a hátukra.
Azonkívül kérném észrevenni, hogy a Kreml doktrínája egészen más a 40 évvel ezelőttinél. Egyáltalán nem akarnak idegen népeket uralni, abból van nekik éppen elég most is, amellett a legnagyobb területtel rendelkező ország, kifogyhatatlan nyersanyag-lelőhelyekkel. A világpiaci befolyás, a bevétel, a jó üzlet a $ a lényeg, ezért megy a küzdelem. Az oroszok amilyen szakértelemmel kommunizálták az országukat, most uo. következetes kapitalisták. Szét kell nézni napjaink Moszkvájában pl. Tessék csak emlékezni, mit mondott anno az öreg Rothschild: add nekem egy ország pénzügyi rendszerét és nem érdekel, kik hozzák a törvényeket. A játékszabályok ezen axióma mentén vannak mostanság lefektetve.

Norvégia a saját jól felfogott nemzeti érdekei miatt nem lép be az unióba. (és milyen jól teszi !) A halászat és az olaj. E kettő ágazat nemzeti szintű megtartása nélkül egy gyeszora albán szintre süllyednének, mint ahogy volt is a világháborúk időszakában, vagy még azok előtt.

Mindenki azzal sáfárkodik amivel tud, amit meg tud csípni a területén. Mo-nak nem olajmezők után kell ácsingózni, hanem abból pénz csinálni ami a miénk, főleg ha természetszerűleg rendelkezésre is áll, plusz agymunkát belefektetni és kész.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
És ha Putyin valóban olyan volna ahogy te démonizálod akkor bizony egy balti állam sem lépett volna be az EU-ba .

JA és GrGLy? a múltkor miért lettem tiltva mert hát nem igazán bántottam én meg senkit ellenben molni hozzászólását mindig moderlálljátok mégsem tiltottátok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Mindenki a GrGLY-vel kapcsolatos sérelmeit inkább ne itt (s)írja. Arra ott a privát.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/HTML/?uri=OJ:JOL_2014_137_R_0002&from=EN

Nem jöhet Natalia Magyarországra _:( :( Gyerekek....
2014-05-13-natalia-poklonskaya.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Merényletet követtek el kedden a kelet-ukrajnai Luhanszk megye önjelölt "népi kormányzója", Valerij Bolotov ellen.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/05/13/ralottek-luhanszk-onjelolt-kormanyzojara/

Egy amerikai cég négyszáz zsoldosa segít Ukrajnában a kijevi átmeneti kormánynak. Az Academi ukrajnai tevékenységéről a Bild Am Sonntag német lap írt a hétvégén a német szövetségi titkosszolgálatra hivatkozva. Az információ hamar végigfutott a sajtón, főleg az orosz lapok kapták fel, mint bizonyítékot a közvetlen amerikai beavatkozásra.
Maga a cég tagadja, hogy Ukrajnában tevékenykedne. Embereik nem szolgálnak Ukrajnában, és nem is terveznek ilyen tevékenységet, állította Suzanne Kelly, a cég igazgatóhelyettese a Die Zeit német lapnak.
Nem ez az első alkalom, hogy az Academi vagy a hozzá kapcsolható társaság neve felmerül az ukrajnai konfliktusban, de mindig tagadták az érintettséget. Márciusi közleményükben azt is írták, nincs semmiféle kapcsolatuk Blackwater nevű szervezettel – az akkori pletykák szerint ugyanis ilyen név alatt működnek az Academi emberei Ukrajnában –, vagy annak korábbi tulajdonosával, Eric Prince-szel.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140512-academi-blackwater-greystone-allitolag-ukrajnaban-maganbiztonsagi-cegek.html
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
desertfox:
Na tudja mit? Most lett elegem az egészből. (Királyhegyi Pál) :D
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Panzerfaust írta:
"Azonkívül kérném észrevenni, hogy a Kreml doktrínája egészen más a 40 évvel ezelőttinél. Egyáltalán nem akarnak idegen népeket uralni...etc."

Szerintem ha az oroszoknak "adsz" 1 ideológiát és elnevezed őket szovjeteknek, attól ők még nem változnak és a doktrínájuk sem. Ez a cári időkre, a SZU-ra és a mára is igaz. Lásd Csecsenföldet! A Krím után Ukrajna esetében persze már jóval óvatosabbak, igyekeznek belülről bomlasztani, majd játszani az ártatlant: "Mi nem csináltunk semmit! Minden a ... ukránok miatt van!"

Majd a <b>kiválóan képzett</b> és <b>jól felfegyverzett</b> "hős felkelők" csinálják a fesztivált....
Szerintem 1 oroszbarát civil nem válik profivá pár nap alatt, még akkor sem ha kifoszt néhány rendőrséget, ahol "bőséggel tárolnak" föld-levegő rakétákat is.

És mivel ez 1 szakmai, sőt katonai oldal, hát ilyenekről kellene vitázni!
Talán vagyunk itt 1 páran, akik voltunk katonák....
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Az orosz ellenes szankciók gazdasági aspektusból vizsgálva:
http://hungarian.ruvr.ru/2014_05_13/Europa-ellenall-az-USA-oroszellenes-politikajanak-1929/