[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
"Hídnál lesből támadták RPG-kel és géppuskákkal....több BTR-t is kilőtték....Ukránok visszavonulták....vagy elmenekültek, ha tetszik...."

Rugalmas visszavonulás.
Valószínűleg nem az utolsó.

Ezt elég profin csinálták. Afganisztáni veteránok, vagy kis zöld emberkék?...
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
227
297
63
Mennyi az a "több" BTR? Kettő? Három?
Akkor kezdődött a banzáj, mikor ukránék a hídon voltak? Vagy arra ráhajtáskor? Vagy megvárták, míg leérnek róla, és akkor adtak nekik?

És egyáltalán, én már vagy két hete nem tudom követni, hogy mely egységek hol vannak az ukrán seregtől. Pedig fontos lenne tudni, hogy melyik magasabbegységhez tartoztak, mert én úgy tudom, hogy a sárga-kék ejtőernyősök se most jöttek a hathuszassal.

Meg hol vannak a különlegesek? 3-as és 8-as számú (specnaz) ezred asszem. Azon az állítólagos múltkori reptér-visszafoglaláson kívül nem nagyon hallottam felőlük. Ők nem lennének alkalmasak összefogni kicsit ezt a csürhét, amit jelenleg a "Bűvös Négyszáz" igyekszik? Meg az érintett városok felé igyekvő gépesített erőket nem támogathatnák?
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Another video from today's ambush at Kramatorsk, Ukraine.
http://www.youtube.com/watch?v=oEkaOq5I54Q&feature=youtu.be&fmt=18
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
227
297
63
Igaz. Sajnos nagyon az isten állatkertje és alacsony a kerítés. Mondjuk ezeknek a lányoknak nem itt kellene csámborogniuk, de másoknak se.
Tényleg, nincs ezeknek iskola?! Vagy már véget ért a tanév, azért van ennyi fiatal az utcákon? És ez még hagyján, de hány ember jár be dolgozni?! Mert én tudom, hogy ilyen időkben k*rvára nem biztonságos még az ajtón kilépni se, de hát valamiből csak meg kell élni, családot eltartani, stb.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
227
297
63
Unio

Azt a büdös k...amindeségit neki! Erre a fejre az utolsó képen biztos felriadok éjjel. Jézusom! Őrült egy helyzet, de ez már inkább Gestapo, mint KGB!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 546
69 941
113
https://www.youtube.com/watch?v=-SaUNFlvBvw

Kramatorszk kulturprogram, szakállas kozák részvételével.
A babay show folytatódik ezek szerint.:) Most még csak háttértáncos, de jövőre indul az Euroviziós fesztiválon mert ezzel a szakállal tuti megnyeri!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Jaja... Jól nyomja a pali... Lehet, a sityaktól nem hall semmit... Amúgy van a sityak alatt ilyen bödön is vagy nekik ez a szőrmók védi a fejüket egyedül? :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Igaz. Sajnos nagyon az isten állatkertje és alacsony a kerítés. Mondjuk ezeknek a lányoknak nem itt kellene csámborogniuk, de másoknak se.
Tényleg, nincs ezeknek iskola?! Vagy már véget ért a tanév, azért van ennyi fiatal az utcákon? És ez még hagyján, de hány ember jár be dolgozni?! Mert én tudom, hogy ilyen időkben k*rvára nem biztonságos még az ajtón kilépni se, de hát valamiből csak meg kell élni, családot eltartani, stb.</blockquote>

Jó kérdések. Talán ott később van a szünet mint nálunk. A többi meg... This is spart... öö Ukrajna, itt már minden a béka segge alatt van szerintem.

Unio

Azt a büdös k...amindeségit neki! Erre a fejre az utolsó képen biztos felriadok éjjel. Jézusom! Őrült egy helyzet, de ez már inkább Gestapo, mint KGB!

Pont én is ezen filóztam :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Jaja... Jól nyomja a pali... Lehet, a sityaktól nem hall semmit... Amúgy van a sityak alatt ilyen bödön is vagy nekik ez a szőrmók védi a fejüket egyedül? :)

99%, hogy semmi. Azért nemparázós arcok ott is vannak :).

Beírtam a gugliba, hogy kozák sapka, erre kiadta ezt:
c38b915b7bc815f10e5660605e56d3d5.jpg


megenném :).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Gyülekeznek az orosz csapatok az ukrán határ közelében (Euronews)
http://www.youtube.com/watch?v=NFrg1sxBwy0
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 546
69 941
113
Apropo Eurovízió, az oroszok ezentúl nem indulnak (nem is csodálom ahogy a közönség viselkedett) és elindítják az Eurázsiai dalfesztivált. (szakállas lányok ott biztos nem lesznek :D )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 111
81 189
113
Engem is érdekel ez a hidas dolog,ha valaki tud részleteket az ne tartsa magában!
Köszönöm!
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
227
297
63
dudi

Nektek szakmai szempontból van erre valamiféle szabályzat, módszer, szokás, protokoll, mittudomén? Mikor érdemes ilyen (BTR-60/70/80+tehergk.+esetleg még mondjuk 469 UAZ-ok összetételű) hídon átkelő ellenségen lesállást végrehajtani? Mert tudtommal amikor az ellenség mozog, mi nem/alig, akkor lesállás. Rajtaütésnél fordítva van a dolog. Átlagpolgár nyelvén.
Tehát mikor? Előtte, utána, vagy közben, mikor még rajta vannak?

Tegyük fel, hogy a híd még kell később, tehát igyekezzünk kevés kárt tenni benne ha lehet. Légi támogatás nincs, se semmilyen gyakorlatilag.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A következő repnapon fizetek egy sört annak a becsületes megtalálónak, aki 9-ig bejelöli nekem a térképen hol szedték szét a BTR-eket. Komolyan.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 150
113
Az ukrán SBU 7 halott katonárol számolt be. Kilove 2 BTR, 1 katonákat szállíto Kamaz, 1 loszereket szállíto Kamaz.
A halottak a 95 VDV-s egység katonái. A sebesultek kozott VDV-sek és gárdisták is vannak.