[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem kell túl sok részlet, és elég privátban is. Pl él, vagy megsebesült vagy már nem harcol ott mert más prioritása lett stb.
Csak akkor tudunk meg bármit, ha ő maga jelentkezik. Szerintem már nem fog, de amúgy valahol 42-43 év körül lehet.

Valaki ismeri az ehhez hasonló bírósági eljárások menetét? Valaki írjon már legyen kedves, aki látott ilyet közelről vagy van jogi tapasztalata lenne pár kérdésem.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Csak akkor tudunk meg bármit, ha ő maga jelentkezik. Szerintem már nem fog, de amúgy valahol 42-43 év körül lehet.

Valaki ismeri az ehhez hasonló bírósági eljárások menetét? Valaki írjon már legyen kedves, aki látott ilyet közelről vagy van jogi tapasztalata lenne pár kérdésem.
megírják a vádbeszédet, elküldik a bírónak az ítéletet és a kihirdetés után majd gratulálnak az igazság győzelméhez :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 347
113
Akkor ez a blog nem Szakiról szól, mert ő elmondása szerint vigyázott, hogy az arca ne legyen látható felvételeken. Jó lenne valamelyik okos oroszos ha tudna valami infót róla. (és még meg is osztaná)
Nem hiszem hogy csak 2 fő ment ki itthonról. Azért mert még nem írt ide, vagy nem csinál blogot még egész jól el lehet kint valaki. Másrészt Harcosamazonék nem Paksiak. Szerintem ez az elfogás a Győrkösös Hídfős/Balrados felhajtás, nyomozás egyik mellékszála,eredménye. Szerintem ez a magyarázat az elfogásra és vádemelésre, míg többen nyugodtan élhetnek.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 922
113
Biztosan több ment ki Ukrajnába harcolni, mint 1-2 fő, de ide csak egyikük regisztrált be, ezért is érdekel jobban az ő sorsának alakulása.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Csak akkor tudunk meg bármit, ha ő maga jelentkezik. Szerintem már nem fog, de amúgy valahol 42-43 év körül lehet.

Valaki ismeri az ehhez hasonló bírósági eljárások menetét? Valaki írjon már legyen kedves, aki látott ilyet közelről vagy van jogi tapasztalata lenne pár kérdésem.

Bizonyíték nélkül nem megy. Mégpedig kétséget kizáró bizonyíték kell, már a gyanúsításhoz is.
Az pedig itt nincs.
A bizonyítás eszközei a tanúvallomás, a szakvélemény, a tárgyi bizonyítási eszköz, az okirat és a terhelt vallomása.
Ezt a vádnak kell prezentálnia.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/10/14/ujabb-szazmillio-hadicelokra/
"100 millió hrivnyával több jut az ukrajnai fegyverraktárak védelmére.
Az állami költségvetés 100 millió hrivnyát utal ki az ukrán hadsereg fegyverraktárainak védelmére. Az elmúlt időszakban számtalan baleset történt az ilyen lerakatokon..."


Baleset - Hát ez egy nagyon szofisztikált megfogalmazása annak hogy mi történik az Ukrán fegyverraktárakkal.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ha történik valami hirtelen ("derült égből a villámcsapás"), akkor honnan tudnád, hogy nem ti voltatok? Sehonnan: csak állsz és nézel ki döbbenten a fejedből, hogy "Mivanmivanmivan?!" Ez a lehetőség így kiesett, az ukránok amúgy sem arról híresek, hogy bármit is biztosra tudnának.
Az ukrán lebukás esélye kizárt: egyrészt azért, mert a dolog pszichológiájából és logikájából eredően a szakik önként jelentkeznek a szerepre (ez az, amit itt már kiveséztünk itt, de jellemző módon ulippo és társulata a ma napig sem éri fel ésszel, igaz, nem is ezért fizetik őket), másrészt meg azért, mert a nyugati sajtóban esély sincs arra, hogy ilyesmi megjelenjen. Ez főleg úgy igaz, hogy ha az ötlet nem is tőlük származott (a Tonkini incidens megvan, gondolom, ahogy nyilván az is, hogy az amerikai történelemben nem az első és nem is az utolsó háborús ürügy /nem ok, hanem nettó hazugság/ volt), amire bőven van esély, figyelemmel a balhéba befektetett összegre és a geopolitikai-gazdasági-katonai célokra. Az indító üteg helye sem nagy sztori: honnan tudod, hogy egy szaki valóban szaki? Sehonnan. A "false flag" műveletek nem igazán példa nélkül állóak a történelemben...
Nyilván maréknyi ésszel bármit meg (ki) lehet magyarázni, de ha valaki ismeri a bürokratikus hivatalok működését, akkor minimum kiröhögi az ukrán titkosszolgálatot a "véletlenül" és kizárólag pont ebben az esetben produkált villámgyors reagálásáért (ami éppen ezért messziről bűzlik, de nagyon). Szerintem.

Ez így van. Már, ha abból az alaptézisből indulunk ki, hogy azok a felvételek hamisítottak voltak. De ha nem... (és akár nem is feltétlenül az ukri szervek gyűjtötték be a felvételeket, hanem "mások" is segíthettek nekik SIGINT-ben és mellette még súghattak, hogy mi legyen a reakció...) Én el tudom azt képzelni, hogy a szakik, amikor látták, hogy egy nagy gép lezuhan a területükön, még ha nem is volt konkrét infójuk arról, hogy az ő egységeik lőtték le, de hirtelen úgy tálalják (pláne egymás között), mintha mégis. Marketing. Nyilván azt hitték először, hogy egy ukri katonai gép volt. És, ha akár csak műszaki hiba miatt is fog földet ott egy vélhetően ukri gép, majd hülyék lennének nem kihasználni az eseményt a maguk fényezésére, az ellenség demoralizálására. Szóval nekem ugyanúgy nem egyértelmű az ukrán szerep a gép lelövésében, mint a (jóváhagyott) szaki/orosz.

De nyilván a Kreml ügynöke vagyok. :eek::D:D:D

Efelől semmi kétségem nem volt. :p:D:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus